PDA

Zobacz pełną wersję : Globalne oziębienie



bladyy78
24-03-2009, 08:32
Co o tym sądzicie http://wiadomosci.onet.pl/1939257,12,item.html

JoShi
24-03-2009, 14:03
Co o tym sądzicie http://wiadomosci.onet.pl/1939257,12,item.html.

Bez kropki na końcu
http://wiadomosci.onet.pl/1939257,12,item.html


Magazyn "Whistleblower" ze swej strony przeanalizował doniesienia medialne na temat zmian pogodowych, które pojawiły się w ostatnim wieku. Jak wynika z analizy, media w różnych okresach donosiły na zmianę bądź o ochłodzeniu, bądź o ociepleniu. W 1895 roku wybuchła panika na punkcie globalnego ochłodzenia. W 1920 roku donoszono już o czymś zupełnie przeciwnym - o globalnym ociepleniu, którego medialna passa trwała do 1975 roku, gdy znów nadeszło globalne ochłodzenie. W 1981 roku rozpoczęły się z kolei czasy globalnego ocieplenia na "bezprecedensową skalę".
Dlatego nie podniecają mnie tego typu artykuły. Najchętniej poczytałabym źródła na których ten konkretny się opiera, ale nie podali.

bladyy78
24-03-2009, 19:05
Dzięki już poprawiłem adres.
Ja też się nie podniecam ale widać jak media potrafią manipulować ludźmi. Najpierw wciskano nam że lodowce topnieją w zastraszającym tempie, a teraz że lodowce znowu zwiększają swoją powierzchnię.

JoShi
24-03-2009, 19:48
Ja też się nie podniecam ale widać jak media potrafią manipulować ludźmi. Najpierw wciskano nam że lodowce topnieją w zastraszającym tempie
Bo topniały...



a teraz że lodowce znowu zwiększają swoją powierzchnię.
To całkiem możliwe, chętnie poczytałabym poważne publikacje na ten temat.

A media? No cóż właśnie na tym polega ich sens istnienia, żeby manipulować ludźmi, robić z igły widły, nagłaśniać, zmieniać wagi i proporcje i pokazywać wszystko tak, żeby była sensacja i ruch w interesie :) Takie już są media.

26-03-2009, 04:17
u mnie teraz - 10 *C - a juz przecież 26 marca ...


brrrr

ZW
26-03-2009, 12:05
Ja o tym sądzę, że media żyją sensacją, której zadaniem jest budzić emocje a może być w szczególności bez sensu i/lub nieprawdziwa.

Zaraz pojawią się inicjatywy polityczno-ekologiczne jak odciążyć podatnika z nadmiaru $. Tym razem w walce z oziębieniem.

Osobiście nie wierzę we wpływ człowieka na klimat. Jak dotąd nikt tego nie udowodnił tylko sobie naukowcy spekulują przy komputerach.

pozdrawiam

mynia_pynia
22-04-2009, 08:56
Oglądam ciekawy program odnośnie ocieplenia klimatu z którego można było wysunąć następujące nioski.

1. Ocieplenie klimatu trwało przez ostatnie 200 lat, które sprawiło że w ostatnich 10 – cio leciach masy lodowe na biegunach zaczęły się topić, odrywać i dryfować po oceanach w kierunku równika, równocześnie topiąc się.
2. Dryfujące góry lodowe oziębiają oceany i zakłócają prądy oceaniczne, im więcej lodu się topi tym bardziej ochładza się woda w ciepłych prądach oceanicznych.
3. Ochłodzenie oceanów spowalnia ciepłe prądy oceaniczne a to powoduje ochłodzenie klimatu i erę małej epoki lodowcowej, i w chwili obecnej właśnie świat stoi na etapie początku zlodowacenia.

Czy mnie to przekonuje??? W jakimś stopniu tak, patrząc na historie zlodowaceń na Ziemi która jest jak sinusoida mogę powiedzieć, że kiedyś będą zlodowacenia, ale kiedy???

Jestem za dbaniem o środowisko, ale w racjonalny sposób, nie czuje potrzeby latać z dzidą za mamutem ;). A zresztą pewnie byśmy zdechli z głodu, bo zaraz odezwałyby się organizacje chroniące prawa zwierząt.

piokrza
05-08-2009, 18:32
na tym świecie wszystko jest możliwe :)