PDA

Zobacz pełną wersję : BOSCH - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Opinie, uwagi, zdjęcia



Strony : 1 [2]

Nefer
27-09-2009, 13:19
Ta, ktorą wybrałam ma przepływowy ogrzewacz wody i dzysk ciepła. Więc podłacza się tylko do zimnej.

Nefer
27-09-2009, 13:21
ja tez chce ta zmyware i zastanawialam sie nad samsungiem takim jak ty ale nie mogla znalezc czarnej wolnostojacej lodowki bo side by side nie chce
Czarna, nie sbs

http://www.nokaut.pl/lodowki/lodowka-siemens-kg-36na50.html

http://www.nokaut.pl/lodowki/exquisit-kgc-271-70-czarna-z-polyskiem-lodowko-zamrazarka-a-55-cm-szer.html

Jeszcze chyba wiadziałam Hoovera czarnego nie sbs.

ellaj
27-09-2009, 13:28
Gorenje tez chyba ma czarna lodowke.

kasiakp
27-09-2009, 18:13
Ja wiem ze sa czatrne ldowki Ostateczne zdecydowalam sie na ora iro ale chodzilo mi ze samsung nie ma zwyklej czarnej lodowki ylko sbs a ja bede miala lodowke piekarnik i mikro kolo siebie i chce zeby wszystko bylo idealnie pasujace kolorystycznie

lamia6806
20-10-2009, 18:52
Poszukuję informacji, czy zmywarka BOSCH SMV50E10EU ma stalowe czy plastikowe dno ?
Ktoś wie ?

kasiakp
20-10-2009, 19:02
Poszukuję informacji, czy zmywarka BOSCH SMV50E10EU ma stalowe czy plastikowe dno ?
Ktoś wie ?
stalowe

GKacha
03-11-2009, 18:11
Przeczytałam cały ten wątek i inne temu podobne ale nie znalazłam tego czego szukam. A mianowicie: na stronie Boscha porównałam sobie dwie z trzech typowanych przeze mnie zmywarek (SMV59TOOEU i SMV58MOOEU) ale dlaczego nie ma tam trzeciego modelu który biorę pod uwagę: SMI69M15EU Czy to jakiś starszy typ którego nie ma już w produkcji a jest jeszcze w wielu sklepach internetowych? Jak ten trzeci typ ma się do tych dwóch poprzednich? Warto?

SemperSolus
03-11-2009, 19:13
Wskazany przez Ciebie model należy do najnowszej oferty marki Bosch i ze względu na kiepską aktualizację nie znajduje się jeszcze na stronie producenta.

Model wszedł oficjalnie do oferty we wrześniu 2009 roku, przy czym część sklepów informowała już o nim w sierpniu. Pierwsze partie znalazły się w sklepach na przełomie września i października.

Model należy do wyższej klasy sprzętu tego producenta. Parametrów nie podam, bo w tej chwili nie pamiętam. Jedyne czego jestem pewien to to, że model ten należy do grupy najcichszych - 45 dB(A).

GKacha
03-11-2009, 20:53
Wskazany przez Ciebie model należy do najnowszej oferty marki Bosch i ze względu na kiepską aktualizację nie znajduje się jeszcze na stronie producenta.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
W takim razie przyjrzę się dokładniej opisom w sklepach internetowych bo na aktualizację strony Boscha mogę się nie doczekać :(

SemperSolus
03-11-2009, 21:34
Katalog na niemieckiej stronie Boscha podaje następujące parametry:

Załadunek: 14 kompletów
Zużycie wody: 12L / cykl
Zużycie energii: 1,05 kWh/cykl
Skuteczność energ.: A
Skuteczność domyw.: A
Skuteczność susz.: A
Głośność: 42 dB(A)
6 programów mycia w tym:
- intensywny 70 st. C
- Auto 45-65 st. C
- Eco 50 st. C
- delikatny 40 st. C
- szybki 45 st. C
- mycie wstępne

Zmywarka posiada funkcje:
VarioSpeed - skrócenie cyklu o połowę,
1/2 załadunku - zmniejszenie zużycia wody i prądu
Mycie intensywne - domywanie przypalonych i bardzo zaschniętych naczyń
HigienaPlus - mycie w podwyższonej temperaturze ze zmienioną fazą płukania i suszenia (zwiększona skuteczność usuwania bakterii).

Rozwiązania techniczne:
sensor załadunku - dostosowuje program myjący do ilości włożonych naczyń w przypadku jeżeli korzystasz z programu Auto,

AquaSensor - kontroluje stopień zabrudzenia naczyń i skuteczności płukania w programie Auto,

System mycia naprzemiennego - ogranicza zużycie wody,

Automatyczna regeneracja - optymalizacja zużycia soli,

Asystent dozowania - rozpoznaje zastosowany detergent i w zależności od tego dostosowuje program myjący do optymalnego wykorzystania składników (przydatne przy tabletkach wieloskładnikowych),

System AquaStop z dożywotnią gwarancją - zabezpieczenie przed zalaniem na wężu dopływowym oraz na spodzie urządzenia, system zintegrowany z elektroniką zmywarki. Praktycznie 100% ochrona przed zalaniem i przeciekiem.

Rozwiązania poprawiające ergonomię:
- regulacja górnego kosza bez konieczności jego wyjmowania,
- szuflada na sztućce,
- kosze górne i dolne ze składanymi elementami ułatwiające ułożenie dużych naczyń,
- programowanie czasu startu 1-24 h,

Oczywiście metalowe dno i made in Germany.

GKacha
03-11-2009, 21:53
Dzięki za tak obszerne informacje! W takim razie będę wybierać pomiędzy tym nowym modelem a SMV 59TOOEU (chyba dość podobne są pod względem funkcji i parametrów użytkowych).
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

d@riuszG
29-11-2009, 00:00
SMI53M05EU
Dzisiaj w końcu zmywarka została uruchomiona. Na tą chwilę mogę się na razie wypowiedzieć w podstawowych kwestiach. Jeżeli chodzi o jej głośność to jak dla mnie jest tylko słyszalny szum wody w pobliżu urządzenia (kilka metrów), natomiast żona jest zadowolona z możliwości załadunkowych.

klaczek2004
02-12-2009, 21:03
Witam, zastanawiam się nad zakupem zmywarki pod zabudowę Bosch SRV45T13EU - akurat jest promocja- 1299zł. No i nie wiem, czy to dobra zmywarka, czy się opłaca za taką cenę. Może ktoś ma albo słyszał opinie innych?

Będę wdzieczna za pomoc, poniewż promocja kończy sie juz jutro :P

niko6
03-12-2009, 07:57
Ja osobiscie mam Amice i jestem bardzo zadowolona, natomiast znam dwa przypadki gdzie znajomi mieli Boscha i niestety nie nacieszyli sie nią długo :-? . Nie polecam!Ale to moje zdanie :wink:

Renegart
03-12-2009, 08:26
:)
ja mam ta zmywarke ale jeszcze jej nie uzywalam, dam znac po weekendzie jak wypiore moje szklo zalegajace w kartonach na strychu ;)
pozdrawiam
ps.kupowalam w neo24 w podobnej cenie

klaczek2004
03-12-2009, 08:32
:)
ja mam ta zmywarke ale jeszcze jej nie uzywalam, dam znac po weekendzie jak wypiore moje szklo zalegajace w kartonach na strychu ;)
pozdrawiam
ps.kupowalam w neo24 w podobnej cenie

Czekam z niecierpliwością:)

Renegart
10-12-2009, 21:49
witam,
tak ja obiecalam zdaje sprawozdanie z uzywania zmywarki;)
jest cichutka a sygnal koncowy nie wyje( mozna go zmienic), co do samego prania to dla mnie ok,- z tym ze moj wsad byl tylko zakurzony ale mam nadzieje ze jak bedzie po obiedzie to tez domyje;) obsluga prosciutka, mnie sie podoba to ze w dolnym koszu mozliwosc skaldania przegrody na talarzy i jest miesce na gary
nie mam zadnych zastrzezen wiec jak cos to polecam
pozdrawiam

d@riuszG
22-01-2010, 14:43
... no i oczywiście efektów zmywania. Nawet kilkuletni brud powstały na garnkach podczas gotowania na gazie udało się prawie w całości usunąć po kilku procesach mycia.

Wirecki
07-02-2010, 23:00
SemperSolus - a co powiesz o lodówkach Samsunga - side-by-side. Jak z jakością? Z góry dzięki.

kbiks
11-02-2010, 15:24
pytanie!!!

ktora zmywarka jest cichsza:
-esl67010-45db(A)
-sn64m001eu-46db(re1pW)

rozne skale. sam Semper tlumaczyl ze do skali A trzeba dodac 12 db zeby otrzymac wynik w (re1pW). wedlug takiego zapisu electrolux jest glosniejszy od simensa. zaraz pozniej napisal zdanie ze electrolux wygrywa z siemensami i boschami pod wzgledem glosnosci!!!

jak to w koncu jest???? prosze o sprostowanie!!!

popey111
11-02-2010, 20:15
Oba modele mają porównywalną głośność. W zmywarkach podaje się skalę dbA(re1pW) -we wszystkich choć czasami spotyka się jeszcze bardzo rzadko oznaczenia podwójne czyli dbA i dbA(re1pw). Na euro etykiecie musi być wartość dbA(re1pw) i tym należy się kierować.

Nathaalie
23-02-2010, 11:44
Witam,
Mam zamiar kupić zmywarkę SMI68N05EU, orientujecie się może jakie ma ona dno?

popey111
23-02-2010, 11:47
Tak . Metalowe

Nathaalie
23-02-2010, 12:13
popey111 dziękuje!:)

feema
25-02-2010, 09:03
Witam wszystkich,
mam zamiar kupić zmywarkę BOSCH SMV 40M00EU, przeczytałam chyba z miliard postów i mam kilka pytań, na które nie udało mi się znaleśc odpowiedzi. Z góry będe wdzięczna za pomoc :)

Czy ta zmywarka posiada:
- sygnał dźwiękowy po zakończeniu zmywania ?
- pojemnik na szcztućce ? jeżeli nie to jak układa się w niej sztućce ?

i najwazniejsze pytanie czy jest głośna ?

Pozdrawiam

Juniorka
25-02-2010, 09:11
Kupiliśmy te zmywarkę prawie rok temu, w użyciu jest od ponad pół roku.
Zmywarka:
- wydaje sygnał dźwiękowy po zakończeniu zmywania.
- ma pojemnik na sztućce na dolnej półce.
- nie jest głośna (a też zwracałam na to uwagę przy poszukiwaniu zmywarki).
Moim ulubionym programem jest 29-minutowe zmywanie :D, ciągle tylko jego używam :wink:

feema
25-02-2010, 09:35
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
ułatwiło mi to podjęcie ostatecznej decyzji na zakup własnie tej zmywarki :)
ale się cieszę, nie musze już chodzic po forach i męczyć się w wyborze.

Pozdrawiam

Juniorka
25-02-2010, 09:44
Jeszcze pamiętam te męczące wybory :wink:. Powodzenia!

popey111
25-02-2010, 11:33
A ja napiszę kup siemensa sn64m001 eu:) Porównywalna cena a model jednak ciekawszy:) jest cichsza i ma variospeed :)

feema
25-02-2010, 11:42
hehehe....
to już mam kolejny dylemat.

na poczatku byłam przekonana do BOSCH SMV 40M00EU, ale jak to prawdziwa kobieta zaczęłam dalej szperać i znalazłam BOSCH SMV 50E10EU ...a teraz jeszcze siemens...i co tu zrobić ??

napisz proszę ekspercie ;) czym tak naprawde różnia się siemens od boscha SMV 50E10EU ?

z góry dziękuję :)

popey111
25-02-2010, 11:54
feema spójrz mój poprzedni post a jak coś tańszego to smv50e30:)

EdMa
25-02-2010, 21:57
ja mam siemensa sn64m001 eu, jest super:) Bardzo cicha, info light, vario speed - jesteśmy bardzo zadowoleni:)

magdosia78
26-02-2010, 07:56
feema pierwsza myśl jest zawsze najlepsza! A od tego wybierania aż kręci się w głowie :roll:

popey111
26-02-2010, 09:00
Ok.Oto krótkie porównanie
smv40m00- regulowane kosze(rackmatic), światełko informujące że zmywarka pracuje, funkcja1/2 wsadu, 48db, wyświetlacz, 13 kompletów
sn64moo1- tak jak wyżej ale 46db i funkcja variospeed skracająca programy, 13 kompletów
smv50e10-bez wyświetlacza, bez regulowanych koszy, bez światełka, 48db, 13 kompletów
smv50e30- jak 50e10 ale z regulowanymi koszami ale z załądunkiem 12 kompletów(bez znaczenia) i 46db
załadunek- ilość kompletów można pominąć chyba że ktoś robi obiady na 13 osób:)

e-mól
26-02-2010, 09:51
Interesuje mnie głównie to czy kieliszki podczas mycia dobrze się trzymają, czy są domyte, czy nawet te najwyższe da się wygodnie umieścić?

cieszynianka
26-02-2010, 19:12
Justyna_m ma:

http://forum.muratordom.pl/teka-czy-bosch-siemens,t168195.htm

kasiakp też ma:

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-do-kuchni-pomozecie,t169109.htm

:wink:

kasiakp
26-02-2010, 20:08
Justyna_m ma:

http://forum.muratordom.pl/teka-czy-bosch-siemens,t168195.htm

kasiakp też ma:

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-do-kuchni-pomozecie,t169109.htm

:wink:

Ja jeszcze nie mam....a szkoda

cieszynianka
26-02-2010, 20:15
Justyna_m ma:

http://forum.muratordom.pl/teka-czy-bosch-siemens,t168195.htm

kasiakp też ma:

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-do-kuchni-pomozecie,t169109.htm

:wink:

Ja jeszcze nie mam....a szkoda

:oops: To zonk, przepraszam :roll:
W wątku pisałaś, że taką wybrałaś, więc byłam pewna, że ją masz :roll: :lol:

leodina
04-03-2010, 12:41
Bardzo proszę o radę, wstępnie wybrałam 3 modele zmywarek:
-Bosch SMV 69M20EU
-SIEMENS SN 66N080EU
-Siemens SN 66M080EU
http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=349&productId=4527069&productId=3331098&productId=1787751

Początkowo myślałam kupnie Siemensa SN 66M080EU ale bosch za tą cenę oferuje więcej - strefa intensywna, funkcja higiena oraz mniejsze zużycie prądu/wody i teraz moje: pytanie gdzie tu jest haczyk? co takiego oferuje siemens 66M080EU ze kosztuje tyle samo co Bosch i SIEMENS SN 66N080EU który ma mniejsze zużycie wody/prądu? a może w tej cenie jednak lepiej co innego? przeglądając kolejne fora coraz bardziej się gubię :(

popey111
04-03-2010, 18:40
Jak by nie patrzeć bosch wypada lepiej:)

renata76
14-03-2010, 16:18
Witam!!!
Bardzo proszę opinię na temat wybranego przeze mnie sprzętu Boscha do zabudowy:
Zmywarka SMI 69T05EU,
Piekarnik HBA 43T350 lub HBA 43S450E,
Lodówka KIS 38A51,
Płyta indukcyjna PIE 651R14E lub PIB 675M24E
Największe wątpliwości mam co do lodówki i płyty,dlatego proszę o dobrą radę
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź.

pablo_k
23-03-2010, 20:55
Witam,
Czy może ktoś wie dlaczego tytułowego piekarnika nie mozna montować nad zmywarką?

Dzwoniłem do Boscha po 2 dniach prób - odebrał bardzo "miły" Pan, który stwierdził ze skoro jest tak napisane to tak musi byc i wiecej mi nic nie powie.

Na maile tez nie odpisują :cry:

Mam już zrobiony projekt i przy jego tworzeniu brałem pod uwagę piekarnik z opcja mikrofali a teraz okazuje się ze producent zabrania takliego montazu.

Pomoże ktoś?

ANSEXXX
23-03-2010, 21:30
można w słupku lecz odparowanie wody może spsowodować porażenie lub doprowadzic do uszkodzenia chyba ze masz zmywarkę modułową

pablo_k
23-03-2010, 21:36
kurcze ale tylko przy tych z opcją mikrofali bądź samych mikroaflówek do zabudowy jest gwiazdka.

może jakos mikrofale dzialaja na wode/prace zmywarki? sam juz nie wiem...

Wirecki
30-03-2010, 21:41
masz wątek w tej sprawie, jest tam kilku fachmanów....

palmer
06-04-2010, 00:15
Hej,

Rozwazam zakup SIEMENSA SN 64M001EU i w zasadzie już prawie nań się zdecydowałem. Musze jednakowoż uzyskać potwierdzenie od jakiegoś znawcy czy to dobry wybór czy raczej powinienem zrobić ukłon w stronę BOSCHA SMV 40M00EU w tej samej cenie (tj. ok. 2000 zł)?

I jeszcze jedno. Czy dopłata 400 zł tylko do programu wstępnego, szuflady na sztućce i srebrnych koszy w modelu Bosch SMV 58M00EU jest uzasadniona z ekonomicznego i użytkowego punktu widzenia? Przyznam, ze dla mnie to jednak lekka przesada.

Serdecznie dziękuję za odpowiedz,
Przemek

kewuli
29-04-2010, 20:34
Witam
zastanawiam się nad wyborem zmywarki bosch SMI 69N15EU lub SMI 58M35EU. Która wg was jest lepsza? Czy obydwie mają metalowe dno?
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź

karola&artur
30-04-2010, 12:24
Zakupiłam choć jeszcze nie używałam zmywarkę smi5305eu boscha.Wybierałam na szybko bo troszkę leniuchowałam z wyborem sprzętu a studio pośpieszyło się z montażem kuchni (dziwne, nie ;)?). Zamawiałam ze sklepu int.euro rtv agd, wczoraj zobaczyłam, że zmywarka jest mokra w środku a włączana nie była, i, że nie ma dodatkowych tabletek , które miały być bonusem do zmywarki. Zgłaszać to gdzieś czy dać spokój?

maluszczek
07-06-2010, 17:48
Czy SMI68N05EU to produkcja polska czy made in Germany?

RadekO
08-06-2010, 08:44
Zakupiłam choć jeszcze nie używałam zmywarkę smi5305eu boscha.Wybierałam na szybko bo troszkę leniuchowałam z wyborem sprzętu a studio pośpieszyło się z montażem kuchni (dziwne, nie ;)?). Zamawiałam ze sklepu int.euro rtv agd, wczoraj zobaczyłam, że zmywarka jest mokra w środku a włączana nie była, i, że nie ma dodatkowych tabletek , które miały być bonusem do zmywarki. Zgłaszać to gdzieś czy dać spokój?

My też zamawialiśmy z Euro zmywarkę Boscha. Też była mokra w środku, ale to ponoć dlatego że są sprawdzane. Reż nie dostaliśmy dodatkowych tabletek, ale ja dałam sobie spokój. Po prostu kupiłam wielki zestaw tabletek i tyle. Na tym etapie budowy nie miałam już siły by się upraszać o te tabletki, ale uważam że to nie fair.

Ewunia
08-06-2010, 19:28
sprzedawca poinformował mnie,że tańsze zmywarki z Boscha są produkcji azjatyckiej.
e tam, ściemniał coś ;)
mój Bosch kosztował coś ok.1350 zeta
nie jest to wprawdzie full wypas, jak najmodniejsze obecne modele
ale ma stalowe dno, srebrne kosze - w tym regulowany górny i składane stojaczki na talerze
oraz made in germany na blachach :)

Igrek
15-06-2010, 08:51
Witam
zastanawiam się nad wyborem zmywarki bosch SMI 69N15EU lub SMI 58M35EU. Która wg was jest lepsza? Czy obydwie mają metalowe dno?
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź
Witam, mam Siemensa wolnostojącego od przeszło 6 lat - kosztował coś około 1600, w klasie AAA, mówiąc szczerze wtedy nie przyszło mi do głowy sprawdzanie dna (plastik czy metal) i po 6 latach zastanawiam się jaka może być różnica w praktyce, rozumiem poszukiwanie sprzętu po parametrach (wybrałem klasę AAA) ważnych funkcjach (szybki program, płukanie dodatkowe, kosz na sztućce, regulacja wysokości górnej półki, etc) ale niech ktoś mnie oświeci: Jakie ma znaczenie praktyczne dno zmywarki? Czy jest stalowe czy plastikowe?
Z obecnego doświadczenia "porównawczego" Szwagrostwo zakupiło zmywarkę w kwietniu - nie pamiętam modelu - faktycznie ciszej pracuje niż nasza 6latka, ale sądzę że to kwestia dopracowania technologii,

d@riuszG
08-07-2010, 09:17
Tutaj bardziej chodziło o rozpoznawanie jakiej produkcji jest dany model zmywarki, czyli jeżeli dno jest plastik to Polska, a jeżeli metal to Niemcy. Jakie to ma znaczenie, pewnie różne dla każdego z nas i nie będę tego przytaczał. Dodatkowo jakoś bardziej trwałe wydaje mi się dno metalowe. Wewnątrz zmywarki panuje dość wysoka temperatura podczas zmywania i wydaje mi się że plastik z czasem może zmienić swój kształt i objętość co może przenieść się na szczelność całego urządzenia. Ale to tylko moje osobiste gdybanie.

cemapika
28-07-2010, 22:02
Witam! Własnie natrafiłam na to forum i może mi pomożecie. Nie wiem co w zmywarce jest potzrebne bo jest to mój pierwszy zakup. Jestem zdecydowana na zmywarkę BOSHA. Ale mam dylemat. Wrawdzie cena nie jest głównym kryterium wyboru ale nie chce płacic za coś z czego nie będę korzystac. Nie chcę przepłacić.
Mam do wyboru dwie zmywarki

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-srv55t33eu.bhtml

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/opis-bosch-srv55t43eu.bhtml#content_3c

czy warto dopłacic i mieć więcj bajerów -VARIO SPEED, składany górny kosz, przepływowy ogrzewacz wody. Rożnica w cenie dość znaczna 1000 zł

SUSPENSER
04-08-2010, 13:14
Ja bym tyle nie dopłacił.

Od roku mamy zmywarkę SRI 45M15 EU:
http://www.ceneo.pl/;015347984-10.htm

Bardzo przydaje się panel sterujący na wierzchu [ choć na początku też myśleliśmy o ukrytym, ale potem pooglądaliśmy je w markecie na żywo i nam przeszło ] - zawsze wiemy ile jeszcze czasu pozostało itp, czasem funkcja połowa wsadu, zmiękczanie wody, przepływowy ogrzewacz wody [chociaż ja podłączyłem ją do ciepłej wody podgrzewanej w bojlerze z pieca na ekogroszek dzięki czemu jej używanie dużo mniej kosztuje].
To nasza pierwsza zmywarka - praktycznie na początku zmienialiśmy ustawienia - jednak od jakiegoś czasu działa na 50 st i nic nie zmieniamy.

Działa świetnie, jest tania w eksploatacji (sól i tabletki polecam z Lidla, bo są tanie i dobre).

dexter74
18-10-2010, 09:35
Mam od pół roku zmywarkę bosch'a.
Mam wrażenie, że front drzwi mocno pociemniał, różnica między panelem sterującym a drzwiami jest wyraźna.

Wydaje mi się, że front jest oklejony jakąś folią (po otwarciu drzwi widać zakończenie, próbowałem w niewidocznym miejscu zerwać kawałek, ale niespecjalnie ma ochotę zejść ;-)

W instrukcji nie znalazłem informacji o takiej folii.

Czy zmywarki mają folię na drzwiach?

prawdziwy.anika
18-10-2010, 16:46
maja
a jaka masz zmywarke...biala?inox?

dexter74
18-10-2010, 16:57
Heh, zapomniałem - INOX

prawdziwy.anika
18-10-2010, 17:15
no wiec ja mam tez inox boscha i roznica pomiedzy panelem,a frontem wynika z tego,ze front jest inox,a panel nie(jest szary)
widzialam wiele zmywarek boscha i zadna nie miala panelu inox
folia na drzwiach jest jak najbardziej i ten kolor po sciagnieciu lekko na pewno sie zmieni

cyb
17-04-2011, 09:33
mam zmywarkę bosch SGV45M83EU/36 i przy włączaniu wyświetla ona coś takiego jak "przypuszczalny czas zmywania".
Fakt że hgw jak to interpretować, bo wyświetla np. 143 i nie wiadomo czy to ma być 143 minuty, czy też 1 godzina i 40 minut (obserwacje wskazują że raczej).

Zaciekawiło mnie jednak coś innego - przy włączaniu przypuszczalny czas często się różni o kilka minut - ktoś wie od czego to zależy?

Raz jest np. 143, innym razem 141 a jeszcze innym np. 138. W sumie zmywarka jeszcze nie zaczęła zmywać, więc nie za bardzo wiem, wg jakiego kryterium zmywarka sobie "zakłada" ten czas, losowo?

robertsz
17-04-2011, 19:58
Teoria: Zmiennymi mogą być waga naczyń, ciśnienie wody, temperatura wody...
Chyba jedynie temperatura mogłaby mieć jakiś wpływ.

Praktyka: Przedzwoń do sprzedawcy/serwisu i spytaj.

papuch
03-04-2012, 13:41
Witam, właśnie została u mnie zamontowana kuchenka indukcyjna Boscha i niestety poza wszystkimi zaletami (których jeszcze nie odkryłam bo w domu jeszcze nie mieszkam więc nie gotuję) płyta odstaje od blatu na jakieś 2-3 milimetrów. W instrukcji jest mowa o tym żeby "ramki nie czyścić niczym innym poza wodą z płynem" ale żadnej ramki ni widu ni słychu. Płyta jest przecież bezramkowa... Zaznaczone jest też żeby nie sylikonować wokół ale tak nie może być że pomiędzy blatem i płytą jest szczelina gdzie będzie wpadać dosłownie wszysko ;-(((

Niaka
03-04-2012, 18:06
Ja też mam płytę bezramkową, wprawdzie mastercook, ale wokól mojej płyty pod spodem mam taką piankową uszczelkę, która niweluje nierówności i nic mi nie wpada między blatem a płytą. Może u ciebie tez taka powinna być ale się gdzieś zagubiła?

papuch
04-04-2012, 07:36
uszczelka jest ale wydaje się że jest zbyt gruba i płyta nie jest w stanie jej docisnąć swoim ciężarem ;-(( co teraz???
dzwonić do servisu Boscha niech coś poradzą czy gdzie mam dzwonić???

Niaka
04-04-2012, 11:42
Wrzuć może jakieś fotki

papuch
05-04-2012, 16:57
ok, jutro zrobię i zobaczysz. Jest źle wg mnie i napisałam do panów z Boscha a oni mi łaskawie odpisali że owszem tak może się dziać i tyle. Nie wolno uszczelniać żadnym silikonem i nie ma do płyty żadnej dodatkowej ramki aby to zniwelować ;-((( jestem zła bo wygląda to beznadziejnie ;-( Marząc o nowym domu z nową płytą śliczną i wyselekcjonowaną godzinami poszukiwań w necie ... nie myślałam że taki będzie zong ;-(

Limonka78
27-05-2012, 21:05
Sama chciałam tą płytę kupić. Właśnie się przymierzałam, a tu Twój post... Jak wygląda sprawa na dzień dzisiejszy? Czy serwis Boscha coś poradził na odstającą płytę?

szczeniakos
18-06-2012, 15:43
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

Poszukuje informacji na temat długości węży odpływowych jak i dopływowych w zmywarce BOSCH SPV53 .

Według instrukcji , karty katalogowej jest 1,4m dopł. i 1,7m odpł. Jednak potrzebowałem inforamcję z której strony wychodzą owe przewody udałem sie do RTVeuro AGD i ku mojemu zdziwieniu długość obu węży jest dłuższ !!

Dzwoniłem do boscha i oczwyiście g.. wiedzą, bo każdy czyta instrukcje . Na pytanie w euro odnośie długości też mało kto umiał uzasadnić dlaczego tak .

Czy ktoś z użytkowników może podać długości tych węży ? jestem na etapie projektowanie instalacji wodnej i dosyć istotny parametr jak dla mnie ;) .

z góry dzieki

xmsg
18-06-2012, 15:54
Zarówno wąż wodny i spustowy da się prosto przedłużyć.
Chyba nie ma co sobie głowy zawracać długością.

Pozdrawiam
GREGOR

szczeniakos
18-06-2012, 16:01
Zarówno wąż wodny i spustowy da się prosto przedłużyć.
Chyba nie ma co sobie głowy zawracać długością.

Pozdrawiam
GREGOR

Jeżeli chodzi o odpływ to nie ma problemu, ale jeżeli chodzi o dopływ to już tak , ponieważ jest w standardzie aqua stop . Jeżeli przedłużymy wąż z auqua stopem to w tym momencie jest on bezużyteczny. W boshu nie da się odkręcić węża dopływowewgo...

xmsg
18-06-2012, 16:23
Chyba jest jakiś inny problem, skoro nie da się umieścić przyłączy
w najbliższej szafce (lewej lub prawej).

Pozdr
GREGOR

imperatore
29-06-2012, 14:33
Witam, Posiadam 3 rzeczy z firmy Bosch:
-Żelazko BOSCH TDS 1216 - jestem strasznie zadowolony - moc żelazka 3100 W generator pary taki, że można się poparzyć. Prasuje wyśmienicie!!! Polecam!
-Blender MSM67PE - mocny i trwały także duża moc. Podoba mi się ilość oprzyrządowania jaka jest do niego dołączana!
-Zmywarka SMS50E82EU - bardzo cicha praca, umiarkowanie zadowolony, naczynia nie zawsze wychodzą bardzo czyste...... myślałem na początku, że jest to winna tabletek ale niestety nie,,,,,,, przetestowałem już wszystkie i nic z tego.

pastorek23
30-07-2012, 08:53
Witam. Proszę o pomoc ponieważ właśnie teraz wziełem sie za kuchnie i jako że będzie to biała kuchnia to szukam białych sprzętów AGD.

Znalazłem fajny model piekarnika z funkcją mikrofali Bosch HBC 84K523 w kolorze białym. Co o tym sądzicie ... 2 urządzenia w jednym warto czy nie ?

128155

http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-agd/bosch-hbc-84k523.html

Cena jest w miarę jak by kupić 2 urządzenia osobno to wychodzi taniej.

channel8
30-07-2012, 14:28
Mam piekarnik Siemensa z funkcją mikrofali i jestem ogromnie zadowolona.
http://www.siemens-home.pl/produkty/piekarniki-i-kuchenki-mikrofalowe/piekarniki-kompaktowe-i-parowe/HB86P575.html?source=browse
Funkcji ma dużo, pojemność jest ok - mam 4 osobową rodzinę.
Zajmuje mało miejsca - jest kompaktowy. Moim zdaniem warto zakupić takie urządzenie.

dex166
08-08-2012, 12:26
Oglądałem ten piekarnik ale zdecydowałem sie na Samsunga z mikrofalą. Co mi sie nie podobało w Boschu to cena (dużo wyzsza od Samsunga), mniejsza komora piekarnika a wrecz bardzo mała oraz prawe pokrętło regulacji temperatury. Pokretło ma na obwodzie skale i ustwienia temperatury są mało precyzyjne, takie rozwiazanie ustawiania temperatury miałem w 10-letniej Amice. W Samsungu jest to o niebo lepiej rozwiązane. Na plus Bosch - zimna szyba i rozbieralne drzwi (mozna umyć szyby jak cos cię dostyanie do srodka).
Ogólnie piekarnik z mikrofalą to genialne rozwiązanie i jak bym miał jeszcze raz wybierac to tez bym sie na takie zdecydował.

marynata
16-08-2012, 16:01
naczynia nie zawsze wychodzą bardzo czyste.Sprawdz czy sito jest czyste i puść zmywarkę na jedno mycie bez naczyń z wysoką temp,z tabletką oczywiście albo najlepiej specjalnym płynem.

imperatore
08-10-2012, 09:04
Sito jest czyste.... filtr zresztą też. Naczynia czasem po prani ,,śmierdzą" wilgocią.... tak jakby nie było syfonu.

channel8
08-10-2012, 18:37
Może masz coś źle podłączone.

Igra
08-10-2012, 19:48
Czas goni i muszę pilnie wybrać sprzęt do kuchni. Co do zmywarki myślę o Bosch SMV53M70EU . Co o niej sądzicie?
Zależy mi na Vario speed .
Czy ten model ma dno metalowe czy plastikowe?
Może w tej cenie jest jakis inny ciekawszy model ?

Z góry dziękuję za pomoc.

adam_baza
08-10-2012, 22:05
Ja posiadam z Bosha następujące produkt

http://www.profi-kuchnia.pl/bosch-hba-23bn61-p6052.html oraz http://www.profi-kuchnia.pl/bosch-sgi-56e55eu-p8560.html

Piekarnik jak i zmywarka jeszcze mnie nie zawiodły- a mam je jakiś czas. Działają świetnie, najwyższa pólka funkcjonalności , design też bardzo ładny,

tomasz_wedas
24-10-2012, 12:47
Również się zgadzam z wami. Wtedy mamy 2in1. Ja jednka zdecydowałem się na firme bosch. Pozdrawiam

tomek4
10-05-2013, 20:50
Witajcie,

zakupiłem zmywarkę BOSCH SPV50E00EU 45cm do zabudowy. Rozpakowałem ją, odnalazłem dołączone części i sprawdzam z instrukcją... Niby wszystko jest oprócz tego wihajstra w kółku:

188446

A tak to wygląda u mnie:

188447

Co ciekawe na zdjęciach wyszukanych w googlu, żadna zmywarka nie miała tego elementu... Potrzebne toto do czegoś ?
Ktoś mógłby sprawdzić u siebie, czy posiada ?

Gryfpc
11-05-2013, 07:22
O ile dobrze pamiętam, to jest taki rodzaj blokady przed otwarciem drzwiczek przez dzieci i dokładają to w osobnym woreczku. U mnie w Siemensie tak było przynajmniej. :D ale nie montowałem tego.

tomek4
11-05-2013, 15:35
Siemens i Bosch to to samo, więc pewnie i z tym zabezpieczeniem tak będzie.
Czyli można montować...
Dzięki.

macin21
13-07-2013, 19:46
Witam. Czy ktoś używa płyty indukcyjnej Bosch PIE611F17E? Czy rozpoznaje ona wielkość garnka, czy trzeba mieć dopasowane naczynia?

macin21
14-07-2013, 13:56
a jakie macie najmniejsze naczynia używane na indukcji?

Bayzone_pl
30-07-2013, 11:33
Polecam zajrzeć do instrukcji obsługi - tam jest wszystko rozpisane.

stagraczynski
19-11-2013, 22:23
witam. poszukuję sprzętu do kuchni i wstępnie wybrałem coś takiego.
gazówka PPP616b21e -
zmywarka SPV69T30EU
piekarnik z f.pary HBC36D764
mikrofala HMt85mr63 -

Czy mógłby ktos cos doradzić, napisac opinię?

Mariusz10
19-03-2016, 11:28
Zastanawia mnie taka konfiguracja sprzętu do kuchni możecie coś powiedzieć czy zestaw dobry ewentualnie czy jest coś lepszego raczej z Bosha bo chyba chciałbym mieć sprzety jednego producenta

Zmywarka
http://www.ceneo.pl/26291552#tab=reviews

Płyta
http://www.ceneo.pl/23107290/opinie-2

Piekarnik
http://www.ceneo.pl/25762021/opinie-3

Lodówka też z Bosha najpradopodobniej ale jeszcze nie wiadomo na co się zdecydować.

Violeet
19-03-2016, 12:26
witam. poszukuję sprzętu do kuchni i wstępnie wybrałem coś takiego.
gazówka PPP616b21e -
zmywarka SPV69T30EU
piekarnik z f.pary HBC36D764
mikrofala HMt85mr63 -

Czy mógłby ktos cos doradzić, napisac opinię?

Moja mama w swojej kuchni ma naprawdę dużo sprzętu firmy BOSCH i jest zadowolona. Może i cenowo wychodzi drożej, ale warto :)

Resoviax
22-03-2016, 14:43
fakt działają bardzo dobrze jeśli chodzi o obsługę konsumenta, sam wrzucałem im lodówkę kiedyś na serwis gdy popsuł się termostat. Sprawa załatwiona był bardzo szybko co mnie zdziwiło nawet troszkę, bo zazwyczaj jest trochę przekomarzania się.

kinga9503
29-03-2016, 09:49
W mojej kuchni jest sporo sprzętu z firmy Bosch i naprawdę jestem zadowolona, nie miałam jeszcze powodów do narzekania.

alex_pl
29-03-2016, 13:42
a i tak mi sie wydaje, ze te wszystkie sprzety produkowane obecnie sa zdecydowanie mniej trwale niz kiedys. pamietacie pralke franie? na tym sprzecie to ile lat mozna bylo prac i prac i sie nie psula. a teraz mamy sprzet firmy x pare lat i adijos amigos

Baumeister
29-03-2016, 13:56
nie będę sie powtarzał...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?246286-Lod%C3%B3wka-jakiej-marki-najlepsza&p=7079415&viewfull=1#post7079415

marcelix
29-03-2016, 15:44
Aktualnie w bloku używamy głównie sprzętów BOSCH. AGD działają już od prawie 7 lat prawie bezawaryjnie. Jedynie w pralce wymieniłem grzałkę po przepaleniu. Wszystko było by cacy gdyby nie sprawa z płytą indukcyjną. Płyta po podłączeniu nie dawała oznak życia. Żona niechcący coś położyła na płycie przykrywając wszystkie przyciski i płyta nagle dała znak życia. Po wezwaniu serwisu miły Pan serwisant rozkręcił płytę i okazało się że ceramiczny wierzch nad przyciskami zaklejony jest warstwą kleju. Serwisant stwierdził że jest to wada z fabryki i tymczasowo usunął warstwę kleju. Stwierdził że należy wymienić całą szklaną taflę..... Po kilku tygodniach dostaliśmy informację o odrzuceniu naszego roszczenia. W uzasadnieniu znalazła się informacja że wada nie mogła powstać na produkcji. Wychodzi na to że ja sam nie zrywając plomby zakleiłem sobie płytę klejem.

Po takim potraktowaniu raczej już nic nie weźmiemy z grupy BSH

Mietek3
09-04-2016, 21:56
Ja przymierzam się własnie do kupna zmywarki bosch wydaje mi się że to najpewniejsza marka

gibbon77
06-05-2017, 18:24
Witajcie,

czy ktoś z Was wie, czy lodówka http://www.bosch-home.pl/produkty/chlodziarki-i-zamrazarki/side-by-side/side-by-side-wersja-amerykanska/KAD90VB20.html ma front szklany? Niestety nie jest wystawiona w żadnym sklepie w mojej okolicy.