PDA

Zobacz pełną wersję : BOSCH - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Opinie, uwagi, zdjęcia



Strony : [1] 2

kamasb
17-02-2005, 06:58
Witam,
bardzo proszę o opinie użytkowników zmywarki Bosch SGV 33E 03EU. Cena bardzo atrakcyjna, a ja chciałabym już wreszcie skończyć skręcanie blatów w kuchni :) .
Życzę miłego dnia
kama

MagdaLenarczyk
17-02-2005, 07:14
Własnie taka kupiłam :) i również czekam na opinie.

poweł
18-02-2005, 20:34
posiadam od prawie 2 lat modelSGS3049EU i sprawdza się jest to już nasza druga zmywarka i bez porównania Bosch jest 100%lepszy .

Kon111
18-02-2005, 20:52
Od pięciu lat codziennie eksploatuje zmywarkę Bosch'a SRS4662EU - technicznie nie miałem z nią nigdy żadnych problemów (aż się sam dziwię). Zewnętrznie jest trochę sfatygowana, ale z mojej winy, bo w poprzednim miejscu zamieszkania zmywarka stała bezpośrednio przy kuchni gazowej - w efekcie lekko popękał górny blat.
Do nowego domu także zamierzałem kupić Bosch'a ale znajomy który zawodowo zajmuje się wyposażeniem kuchni powiedział mi, że jakiś czas temu firmy Bosch i Siemens połączyły się. Na rynku w dalszym ciągu będą występowały dwie marki z tym, że Bosch będzie produktem tańszym dla mniej wymagającego klienta (cytując go "marką hipermarketową"), natomiast coś naprawdę warte kupna będzie produkowane przez koncern Bosch-Siemens pod marką Siemens. Nie wiem co o tym myśleć bo do marki Bosch jestem bardzo przywiązany.

pyrka
20-02-2005, 22:49
Mam typ S4M1B od ponad pięciu lat. Pracuje bardzo cicho i bezawaryjnie. Kosze wyjmowane, dowolna konfiguracja. Grzanie wody przepływowe. Używam proszku Somat. Wybłyszczacz ustawiony na jedynkę i wszystko wychodzi błyszczące, ale się nie lepi. Gdy daje się za dużo nabłyszczacza pozostają odciski palców na szkle. Koleżanka ma Whirpoola i jest niezadowolona.

kamasb
21-02-2005, 13:19
Witam,
dzięki wszystkim za odpowiedzi. Magdaleno, napisz koniecznie jak zakup się sprawuje :D Głownie chciałabym wiedzieć, czy głośne jest to ustrojstwo.
Życzę miłego dnia
kama

MagdaLenarczyk
22-02-2005, 08:38
Napisz,e , tylko zaczną ja uzytkowac dopiero od soboty, bo w sobotę sie wyprowadzam do mojego domku :D

22-02-2005, 09:17
Moja zmywarka Bosch _nie pamiętam modelu ale była to jakaś specjalna edycja- jest póki co bezawaryjny. Mam ja 5 lat i jest OK. Tylko troche głośna, ale zmywam raz dziennie więc da sie znieść.
Ostatnio kupowaliśmy suszarke i też myśleliśmy o Boschu ale sprzedawca nam odradził Boscha- mają sporo reklamacji na obecnie produkowane towary. Może tak jak pisał przedmówca jest Bosch i Siemens-Bosch. I stąd te różnice. Woleliśmy nie ryzykować i wybraliśmy Gorenje.

echo
04-03-2005, 18:51
Też zastanawiamy się nad zmywarką Bosch. Raczej wolałbym z panelem odkrytym, ale zastanawiam się nad rodzajem sterowania: mechaniczne czy elektroniczne.
Planuję kupić jakiś model (60 cm) w cenie do 2500 zl np.
http://www.megamedia.pl/agd-do-zabudowy-zmywarki-60cm/bosch-sgi-53e25eu.php

echo
04-03-2005, 19:10
Dodam, że doświadczenia mam takie:
Mamy pralkę z programatorem mechanicznym i jest OK. Teściowie mają pralkę z progr. elektronicznym i ciągle coś jest nie tak (może dlatego, że to Amica, a nie Bosch, sam nie wiem...)
Cos skłaniam się do sterowania mechanicznego.

abromba
04-03-2005, 20:18
A czy możecie mi, jako osobie która nie ma dotąd zwymarki, naświetlić różnicę między tymi rodzajami programatorów?

Jarzeb
06-03-2005, 19:17
po prostu programatory elektroniczne to przyszlosc - mechaniczne (elektromechaniczne) odchodza ale to sprawdzona wyprobowana technologia
akurat jestesmy w fazie przejsciowej :cry:
to samo dotyczy innych sprzetow
elektroniczne sa bardziej "wypasione" i moga byc b. funkcjonalne oraz niby beda tansze w produkcji - na razie troche czesto zawodza :wink:
pzdr

echo
07-03-2005, 18:37
Przy programatorze elektronicznym w razie awarii to i koszty pewnie są wyższe, ale dzięki niemu zmywarki mają fajną funkcję: opóźniony start np do 19 godz

JoShi
08-03-2005, 09:56
Przy programatorze elektronicznym w razie awarii to i koszty pewnie są wyższe, ale dzięki niemu zmywarki mają fajną funkcję: opóźniony start np do 19 godz
To sobie mozna zalatwic kupujac programator czasowy za 20 PLN ;)

echo
08-03-2005, 12:09
Przy programatorze elektronicznym w razie awarii to i koszty pewnie są wyższe, ale dzięki niemu zmywarki mają fajną funkcję: opóźniony start np do 19 godz
To sobie mozna zalatwic kupujac programator czasowy za 20 PLN ;)
Czyli do gniazdka programator czasowy, do programatora wtyczka ze zmywarki (trzeba coś pokombinować bo gniazdka mają być ukryte pod blatem). wtedy włączasz zmywarkę, a na programatorze nastawiasz "załącz o 22.00".
Czy tak?

JoShi
08-03-2005, 15:10
Czyli do gniazdka programator czasowy, do programatora wtyczka ze zmywarki (trzeba coś pokombinować bo gniazdka mają być ukryte pod blatem). wtedy włączasz zmywarkę, a na programatorze nastawiasz "załącz o 22.00".
Czy tak?
Dokladnie tak jak mowisz. Programator zalacza sie na okreslony czas. Np od 22:15 do 24:00 (mechaniczne programatory maja dokladnosc 15 minut).

MagdaLenarczyk
10-03-2005, 10:48
Zmywarke używam, uwielbiam ją :) Myje ślicznie i nie jest bardzo głośna, jedyne co słychać to jak odprowadza wodę do odpływu.

Dalrin
15-07-2005, 12:46
Witam wszystkich,

Kupiłem taką lodóweczkę i bardzo mi się podoba.
Jest to sprzęt do zabudowy. Jak poszedłem do gościa, który robi mi meble do kuchni, to powiedział, że tej lodówki nie można dobrze zabudować i że są problemy z zabudowaniem jej, bo ruszanie drzwiami rozwala konstrukcję (To tak w skrócie)

Czy miał ktoś doczynienia z tym modelem?
Może ma, albo zabudowywał?

Bo nie chce mi się wierzyć, że nasi sąsiedzi nie przewidzieli jakiegoś systemu montowania sprzetu do zabudowny, aby dobrze działał.

aneks
15-07-2005, 13:10
ja mam tego kim'a boschowskiego i nie zauważyłam żeby nasz gość co ją obudowywał miał większe z nią problemy. ten twój fachowiec musi być jakiś "nie halo".
Chociaż pamiętam że u nas zaraz po zamontowaniu lodówka była wsunięta za głeboko we wnękę, w wyniku czego drzwiczki nie domykały się szczelnie. Ale od razu po naszej uwadze gość to poprawił i teraz jest ok.
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba w instrukcji obsługi są wszystkie szczegóły nt. zabudowy.
generalnie jeśli obudowanie tej lodówki przerasta umiejętności twojego fachowca, to lepiej go zmień. szkoda ryzykować uszkodzeniem lodówki!

swbeata
21-07-2005, 11:44
Też mam taką samą lodówkę zabudowaną w zeszłą sobotę i niewidziałam aby goście coś się przy niej męczyli. A przynajmniej nic o tym nie mówili.

Magdalenka
11-08-2005, 08:39
Miałam dzwonić do serwisu ale oni nigdy nie są obiektywni ;-)
Mam zmywarkę Boscha i to nie taką starą bo pół roku i chyba właśnie przy odprowadzaniu wody do odpływu buczy niemiłosiernie tak, że słychać ja w całym domu.... Czy to normalne ? :o

pyrka
13-08-2005, 20:44
To chyba nienormalne. Ja swojej w ogóle nie słyszę poza dwoma momentami: kiedy otwiera się zbiorniczek z proszkiem wieczko uderza w drzwi i kiedy skończy zmywanie jest trzask przeskakującej gałki włącznika.

rusio
14-08-2005, 12:07
Ja posiadam Boscha SMS 6702EU od 8,5 roku - mechanicznie pracuje bezawaryjnie. Mogę tę fimrę w 100% polecić. Zwracam jednak uwagę na 2 rzeczy:
1. Używaj tylko sprawdzonych środków do zwymarek (ja używałem Somat, Calgonit i Robot). Kiedyś jednak kupiłem w Auchan super tani proszek do zmywarek (CLEAR) i po 3 miesiącach zmywarka przestała odprowadzać wodę - okazało się że w pompce i rurce odprowadzającej ścieki utworzyło się coś w stylu mydła/bardzo gęstej wydzieliny. Na szczęście skończyło się na czyszczeniu...
2. Uważaj na resztki jedzenia... Ja regularnie czyszcze sitka i filtry, ale w święta 2 razy się zdarzyło że jakaś większa ość zablokowała mechanizm ssący...

Magdalenka
13-09-2005, 08:41
Witam ponownie
Jestem już po wizycie serwisu Boscha i okazało się że taka blacha co jest na dole zmywarki pod cokołem wpadała w straszliwy rezonans w czasie gdy działała pompa! A podobno Boschowi sie to nie zdarza :o
Teraz już jest ok. :-)

piha
14-01-2006, 16:28
Witam!

Mam trywialny problem.
Kupiłem zmywarkę Bosch SRV33A13 (pod zabudowę), ale ponieważ remont kuchni jakoś się wstrzymał, pomyślałem że ja uruchomię już teraz.

No i tutaj mam problem. Rozpakowałem i nie potrafię ... otworzyć drzwi :evil: Używając 'rozsądnej' siły, po prostu się nie da się!

Czy ktoś może wie, czy te zmywarki mają jakieś blokady? Przestudiowałem instrukcję i nic w niej o takowych nie ma.
Może ktoś już miał podobny problem?

Pozdrawiam,
piha

valdi
15-01-2006, 08:38
na środku u góry jest uchwyt do naciśniecia
ale jesli jest to nowy sorzet to napewno jest zabezpieczony przed otwarciem (chyba z boku jesli dobrze pamietam)
pozdrawiam

15-01-2006, 10:04
mam taką zmywarke w domu
u mnie trzeba mocno pociagnąc zeby otworzyc klape
nie ma zadnych przycisków

nmaniek
17-01-2007, 10:49
Jesteście zadowoleni z tej lodówki? Właśnie przymierzam sie do jej zakupienia

Dalrin
17-01-2007, 11:08
Witaj,

Raczej tak. Co prawda trochę ją słychać zwłaszcza w nocy, ale oprócz tego nie było z nią problemów. Teraz mi się jakoś troszkę drzwi niedomyką, ale wydaje mi się, że to wina drzwi i tych amatorów, co mieli być profesionalistami od montażu.

Pozdrawiam

Dalrin

Angelika
10-09-2007, 10:32
Witam,
Czy ma ktoś szklaną gazową płytę Boscha?
Poszukuję którejkolwiek z płyt bosch - szklanych. W internecie sa pokazane tylko zdjęcia płyty z góry. Ja natomiast poszukuję zdjęcia z boku, ponieważ chcialabym wiedziec czy ruszty bardzo wystają.
Znalazłam w necie wczesniej plytę, która mi się podobała:
http://images24.fotosik.pl/78/d7c0584fcaa4f9e5.jpg (www.fotosik.pl)

po czym okazało się, że z boku nie prezentuje się już tak fantastycznie, ponieważ ma wysoki ruszt:
http://images21.fotosik.pl/411/13a750eb918d670c.jpg (www.fotosik.pl)

Czy posiada ktoś jakieś fotki Boscha, tylko nie ujęcia z góry?

prystelka
10-09-2007, 15:47
Nooo... masz rację z boku nie jest to nic ładnego :-?

aztec
10-09-2007, 21:03
Pamiętacie Muppet Show?
I ich kultowy Pigs in space?
Płyta na drugim zdjęciu przypomina panel sterowniczy ze statku z rzeczonego show. Masakra.
Oczywiście na pierwszym foto płyta prezentuje się całkiem sympatycznie, ale druga fotka obnaża jej design'erskie oblicze.
Angelika kup płytę "na prund", najlepiej indukcyjną i będziesz zadowolona.

Angelika
11-09-2007, 09:01
Pamiętacie Muppet Show?
I ich kultowy Pigs in space?
Płyta na drugim zdjęciu przypomina panel sterowniczy ze statku z rzeczonego show. Masakra.
Oczywiście na pierwszym foto płyta prezentuje się całkiem sympatycznie, ale druga fotka obnaża jej design'erskie oblicze.
Angelika kup płytę "na prund", najlepiej indukcyjną i będziesz zadowolona.


Myśleliśmy o tym, ale póki co wolę tradycyjną - kuchnia ma byc w kompletnie starym stylu. Podobaja mi się takie stylizowane plyty z "antycznymi" pokrętełkami. Dlatego szukam jakis fotek, jak Bosch antyczny lub jakakolwiek inna antyczna lub Boscha plyta wygląda w rzeczywistości.

prystelka
11-09-2007, 11:30
No bez przesady, nie musisz od razu rezygnować z gazówki, poszukaj innego producenta. Też mam zamiar kupić płytę gazową na szkle i z tego co widziałam w sklepie nie wyglądało tak źle jak na twoim zdjęciu. :-? Tyle że ja widziałam innego producenta.Niestety nie pamiętam jakiego. Ostatnio chyba Amica wyprodukowała takie kuchenki o ile dobrze kojarzę :oops: :wink:

Angelika
11-09-2007, 11:45
No bez przesady, nie musisz od razu rezygnować z gazówki, poszukaj innego producenta. Też mam zamiar kupić płytę gazową na szkle i z tego co widziałam w sklepie nie wyglądało tak źle jak na twoim zdjęciu. :-? Tyle że ja widziałam innego producenta.Niestety nie pamiętam jakiego. Ostatnio chyba Amica wyprodukowała takie kuchenki o ile dobrze kojarzę :oops: :wink:

Wiem, wybredna jestem - ale chemy mieć wszystkie sprzęty jednej firmy - mianowicie Bosch. :-)

majcia
11-09-2007, 11:56
A moze płyta AEG 79850 G-MP. Jest boska i na "zywo" tez :D

kachna28
11-09-2007, 12:14
Ja też o tym Boschu myślę i i tak sobie taką kupię :D Bo dla mnie najważniejsze, że ruszt jest żeliwny a nie metalowy -więc nigdy nie będzie superpłaski.

Angelika
11-09-2007, 12:15
Ja też o tym Boschu myślę i i tak sobie taką kupię :D Bo dla mnie najważniejsze, że ruszt jest żeliwny a nie metalowy -więc nigdy nie będzie superpłaski.

Pokażesz, jak już kupisz? Albo chociaż wiesz, w jakim sklepie można je obejrzeć.
Szukalam w Media Markt, Saturn, Mars, Euro. :-(

kachna28
11-09-2007, 12:21
Pokaże -tylko że to będzie za rok :) . A kupować cały sprzęt będę na inecie -poprzez wyszukiwarkę Ceneo: Np płyta Bosch:
http://www.ceneo.pl/258383
Mam porównanie -moja upatrzona zmywarka Whirlpoola kosztuje w MediaMarkt 2600zł a na ceneo znalazłam ten sam model już za 2280zł
http://www.ceneo.pl/106363
Nic się nie traci -bo dostajesz Fakturę i gwarancję producenta -punkty serwisowe są w końcu w całym kraju.

Angelika
11-09-2007, 12:25
Pokaże -tylko że to będzie za rok :) . A kupować cały sprzęt będę na inecie -poprzez wyszukiwarkę Ceneo: Np płyta Bosch:
http://www.ceneo.pl/258383
Mam porównanie -moja upatrzona zmywarka Whirlpoola kosztuje w MediaMarkt 2600zł a na ceneo znalazłam ten sam model już za 2280zł
http://www.ceneo.pl/106363
Nic się nie traci -bo dostajesz Fakturę i gwarancję producenta -punkty serwisowe są w końcu w całym kraju.

Ja tez taki mam zamiar -
zmywarkę jedną w Saturn znalazłam za 2699, w Media 2499, a w necie za 2200.

Druga zmywarka w Media 2399, a w necie 1850.

Piekarnik w Media - 1800, w necie 1400.

vg-m
11-09-2007, 12:42
ja mam szklaną płytę, gazowa bosha
jestem bardzo zadowolona! :wink:

Angelika
11-09-2007, 13:03
ja mam szklaną płytę, gazowa bosha
jestem bardzo zadowolona! :wink:

A masz mozliwość wklejenia choćby najmniejszego fotosika?

A jak się sprawuje? Palcuje się bardzo, czyści się latwo czy cięzko, pozostaja rysy po czyszczeniu?

vg-m
11-09-2007, 13:11
ja mam dokładnie taka jak w linku angeliki :wink:

czyszczę ja proszkiem i gabą, wycieram do sucha specjalną szmatką do szyb(nie ma wtedy żadnych smug, tylko błysk)
ogólnie łatwo się ją czyści
jeszcze mi sie nie porysowała, a sporo gotuje :wink:
widac na niej kurz, palcy nie :wink:

jak znajdę sek. to wkleje fotoska, ale nie obiecuje,ze to szybko nastąpi :wink:

Angelika
11-09-2007, 13:16
ja mam dokładnie taka jak w linku angeliki :wink:

czyszczę ja proszkiem i gabą, wycieram do sucha specjalną szmatką do szyb(nie ma wtedy żadnych smug, tylko błysk)
ogólnie łatwo się ją czyści
jeszcze mi sie nie porysowała, a sporo gotuje :wink:
widac na niej kurz, palcy nie :wink:

jak znajdę sek. to wkleje fotoska, ale nie obiecuje,ze to szybko nastąpi :wink:

Prosiem, prosiem - wklej.

prystelka
11-09-2007, 14:26
Angelika napisał:


Wiem, wybredna jestem - ale chemy mieć wszystkie sprzęty jednej firmy - mianowicie Bosch.
:D Znam to.Też czasami jak sobie coś ubzduram, to koniec. Musi być po mojemu :D Pozdrawiam.

Angelika
12-09-2007, 10:18
Angelika napisał:


Wiem, wybredna jestem - ale chemy mieć wszystkie sprzęty jednej firmy - mianowicie Bosch.
:D Znam to.Też czasami jak sobie coś ubzduram, to koniec. Musi być po mojemu :D Pozdrawiam.
Super, że znalazł się ktoś, kto to rozumie.

Angelika
14-09-2007, 08:55
Słuchajcie, jestesmy wczoraj w Leroy`u za jakimiś pierdołkami. Przypomina mi się, że mialam mojej połówce pokazać tynk wewnętrzny antyczny - taki jak chcę, byśmy mieli w wiatrołapie. Po drodze mijamy jakieś niby -meble kuchenne, wiecie jakiej jakości są meble kuchenne w Leroy. Podchodzę, bo chcę sprawdzić jak mają umocowany zmywak z konglomeratu. A tu nagle ma połówka mówi: patrz. Ja gały wywalam i nic nie widzę. Wytężam wzrok jeszcze bardziej, coś zaczyna do mnie docierać, ale jakbym była jakaś wpółprzytomna. Po chwili osłupienia patrzę już bardziej przejrzystym wzrokiem i widzę przed sobą moją Ukochana płytę Boscha na szkle !!!!! Co, jak co, ale w takim miejscu nie spodziewałam się takiego sprzętu. Jestem w niej zakochana. Decyzja już zapadła - ta albo żadna inna.

Zastanawiam się tylko, czy ruszty się nie ślizgają po szkle?

voodogt
28-11-2007, 19:46
Mam taki problem. Kupiliśmy w sierpniu br. Nową zmywarkę Bosch’a do
zabudowy. Od samego początku podczas pracy wydawała nienaturalne odgłosy.
Zdecydowaliśmy się na Bosch’a bo wielu znajomych ma te maszyny i
rzeczywiście działają cicho i skutecznie. Nasza niestety nie (chociaż jej
parametry są bardzo dobre). Problem dziwnych odgłosów był zgłaszany do
serwisu już dwukrotnie. Jednak za każdym razem z takim samym skutkiem.
Panowie przyjechali i stwierdzili, że tak ma być bo zmywarka ma system
naprzemiennego mycia i takie odgłosy są naturalne co jest oczywistą bzdurą
bo ten system ma właśnie służyć obniżeniu hałasu a u nas zmywarka chodzi
prawie tak głośno jak pralka. Otóż znajomi też mają podobne zmywarki z
tym systemem i żadna z nich nawet w przybliżeniu nie wydaje takich
odgłosów. Ostatnio dzwonił nawet Pan z działu technicznego Bosch’a i też
próbował mi wmawiać że tak ma być. Jednak wszyscy którzy słuchali pracy
tej maszyny twierdzą to samo - zmywarka nie powinna wydawać takich
głośnych i dziwnych odgłosów podczas pracy.

Teraz pytanie jak postępować aby zmusić firmę Bosch albo do naprawy albo
do wymiany na sprawny egzemplarz gdyż do tej pory ewidentnie się wymigują
i zbywają mnie opowiadaniem głupot. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie
sugestie jak postępować w takim przypadku.

izat
29-11-2007, 00:11
niech sobie przyjadą 3 x na reklamację a potem ją sobie zabiorą, a Tobie oddadzą kaskę
3x nieskuteczna naprawa= zwrot kasy lub wymiana na nowy egzemplarz

selimm
29-11-2007, 10:10
Nie zazdroszczę - ta firma generuje
wyjątkowe bufony i ignoranty

voodogt
29-11-2007, 10:17
cały problem w tym, że Bosch nie chce dostrzec problemu i w karcie gwarancyjnej wpisują że nie ma żadnych usterek

SYLWIA W.
29-11-2007, 11:01
:( :o jestem przerażona :o zakupiłam trochę sprzętu tej firmy i teraz po przeczytaniu tego postu już się boję, sprzęt jeszcze nie załączony, a sugerowałam się tym, iż renomowana firma to i serwis odpowiednio renomowany i bezproblemowy... :( :o :cry:


ale to jest chyba taka zasada sprzedaży - dopóki nie kupisz to skaczą koło ciebie, a może to, a może gratis tamto, super ochy i achy, kupisz to jakiegoś ruskiego szampana ci wcisną z gratulacjami ale jak już przyjeżdżasz na serwis lub z jakimś innym problemem to udają, że cię nie znają i najlepiej by wcisnęli kit, że nie u nich kupione... :( :( :(

mikita
29-11-2007, 13:17
Moja tesciowa miala podobny problem z pralką, ale whirpoola. Tez uważali, że pralka hałasuje "zgodnie z normą". Ale powiedzieli, że jak coś, to można sobie zażyczyć specjalnego badania, ale jak wyjdzie, że wszystko faktycznie OK, to będzie musiala za to zapłacić. Odpuściła, bo szkoda było kasy.
Ale w Twoim wypadku może warto przymusić ich do jakiegoś badania - w końcu chyba można stwierdzić jej głośność w decybelach.

mikita
29-11-2007, 13:18
A masz te reklamacje na piśmie?

voodogt
29-11-2007, 13:36
Nie ale mam wpisy w książce serwisowej że wszystko jest OK. Teraz już będę pisał i wysyłał poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Jakby ktoś był zainteresowany to mam mp3 z odgłosami pracy zmywarki. Akustyk ze znajomym serwisantem słuchali tego kilka razy i stwierdzili zgodnie, że to nie są normalne odgłosy pracy zmywarki. Zresztą chyba Bosch nie dla ozdoby umieścił na przednim panelu napis SILENT, a to już chyba do czegoś zobowiązuje. W każdym razie słuchałem np. zmywarki która ma 56dB to moja która ma 49dB pracuje nieporównywalnie głośniej. Zresztą wystarczy przeczytać komentarze wszyscy piszą przy zmywarkach Bosch'a mających 49dB że działają bardzo cicho.

mikita
30-11-2007, 08:06
Dla mnie pojęcie "cicho" jest bardzo względne. Chyba bym zażądała profesjonalnego badania poziomu głośności i wszystko będzie jasne. Jak wyjdzie więcej decybeli to już chyba nie będą mieli możliwości odrzucenia reklamacji.

voodogt
30-11-2007, 10:15
Bosch stoi na stanowisku, że to ja mam im udowodnić, iż sprzęt nie spełnia parametrów określonych w specyfikacji. Wiedząc, że takie badanie kosztuje ponad 1 000zł mają z głowy większosć niezadowolonych klientów. Gdyż koszty badania ponosi użytkownik. Jeżeli nawet ktoś wykonałby takie badanie to zawsze można je podważyć i nie uznać jego wyników. Sam Bosch nie ma zamiaru badać swoich wyrobów gdyż z założenia stwierdzają, że nie ma żadnego problemu i nawet palcem nie kiwną z własnej woli.

Piszę te słowa z przestrogą dla innych gdzyż firma uchodzi za solidną. Jednak jak się okazuje dopóki nie trzeba wiziąć odpowiedzialności za swoje błędy. Nasz przypadek potwierdza tylko smutną prawdę, że czasy solidnych firm mamy niestety za sobą.

Claudia
08-01-2008, 19:57
Niestety Bosch nie jest jedyny w takim postępowaniu....

Jestem po prawie rocznej przepychance z producentem (4 x reklamacja) i co??? Po prawie roku dostałam odpowiedź, że zwrócą mi kase za towar...

Dobrze jest - jak jest wszystko ok. Jak coś konsumentowi nie pasuje, albo trafi na bubla- to producent ma Cię gdzieś....

Smutna i kosztowna prawda.

boorg
10-01-2008, 00:06
A ja zastanawiam się dlaczego Bosch jest uznawany za dobrą markę? :o
W/g mnie wszystko co ma jego nalepkę należy traktować jak przeciętny marketowy/masowy produkt.
Miałem w swoim skromnym życiu do czynienia z kilkoma produktami firmowanymi logiem Bosch:
odkurzacz: metalowa rura OK ale reszta to plastikowe badziewie takie jak LG ale aż 3 razy droższe; :(
części samochodowe: (zapłon, cewki, świece i akumulator) - dno. :evil: Akumulator Centry i oprzyrządowanie Motorcrafta to jest dobry wybór. Nawet francuski Ditruel jest bardziej niezawodny. :P
frezarka górnowrzecionowa granatowy (seria profesjonalna do prac ciągłych) Bosch: poodpadały wszystkie plastiki przy pierwszej poważnej robocie. :lol: :evil:
Narzędzia: papiery ścierne mało wydajne (szybko gubią ziarno) brzeszczoty do wyżynarki palą się po przecięciu 30 cm litej deski 30 mm. :o :evil:
A wszystko co nazwa się Bosch sporo kosztuje. A jakość zdecydowanie rozczarowuje... . :(

Reasumując:
Ja na Twoim miejscu wysłałbym plik dźwiękowy z odpowiednim komentarzem do centali w Niemczech. Niech sobie posłuchają swoich 49 dB. :wink: :lol:

dżordż5
11-01-2008, 15:16
Ja na Twoim miejscu wysłałbym plik dźwiękowy z odpowiednim komentarzem do centali w Niemczech. Niech sobie posłuchają swoich 49 dB.

Uważm, że to najlepsza rada.

A sprzęt Bosha wg mnie taki sobie. Mam pralkę , lodówkę, płytę ceramiczną. Działają ponad dwa lata bez problemów. Jednak jakbym mogła to pozbyłabym się lodówki.

Mąż miał wiertarkę udarową, po roku coś się w niej wyrobiło, bo było z plastiku - wiertarka owszem działa, ale z problemami. A myśleliśmy, że do prac domowych starczy nam do końca życia. Aha, jeszcze miał wkrętarkę, coś wysiadło i trzeba było kupić nową.

Monika $ Seba
28-05-2008, 18:02
wiem, że tamat zmywarek wałkowany był wielokrotnie- właśnie przeczytałam wszystkie wątki i nadal mam wątpliwości

Proszę o wypowiedzi wyłącznie posiadaczy zmywarek Bosch

nie wiem która zmywarkę wybrać, zalezy mi na
5 programach (temp do 75stopni)
zintegrowanym panelu
VarioSpeed
niskim poziomie hałasu
wsadzie 12 kompletów
opcji 1/2 załadunku
opóźnionym starcie
sygnalizacji końca zmywania
składanych koszach

póki co (poza opcją 1/2 wsadu) to wszystko ma chyba tylko SGV 55M43EU
może znacie Boscha o innym symbolu, który zaspokoi wszystkie moje potrzeby ?

Trociu
28-05-2008, 18:15
Przy tak specyzowanych żądaniach i jednym producenice to możesz się udać tutaj - będą wiedzieć pewnie wiecej aniżeli my tutaj na forum.

BSH Sprzęt Gospodarstawa Domowego
Al. Jerozolimskie 183
02-822 Warszawa
Tel+ 48 22 572 76 00
Fax+ 48 22 572 66 00

www.bosch-agd.pl

Monika $ Seba
28-05-2008, 19:33
trochę daleko :D

Trociu
29-05-2008, 11:16
trochę daleko :D
telefony przecież są - jechać do Wawy nie trzeba

dzióbek
29-05-2008, 12:05
Ja mam :lol: i bardzo chwalę. Chodzi cichutko bez awaryjnie od 8 lat i oczywiście niskie rachunki za wodę :lol: Używam tylko jednego przycisku na 50 stopni, najbardziej ekonomiczny, 75 stopni nie użyłam nigdy a za ten dodatkowy przycisk zapłaciłam wtedy 200 zł wiecej :x

stuk
29-05-2008, 14:53
wiem, że tamat zmywarek wałkowany był wielokrotnie- właśnie przeczytałam wszystkie wątki i nadal mam wątpliwości

Proszę o wypowiedzi wyłącznie posiadaczy zmywarek Bosch

nie wiem która zmywarkę wybrać, zalezy mi na
5 programach (temp do 75stopni)
zintegrowanym panelu
VarioSpeed
niskim poziomie hałasu
wsadzie 12 kompletów
opcji 1/2 załadunku
opóźnionym starcie
sygnalizacji końca zmywania
składanych koszach

póki co (poza opcją 1/2 wsadu) to wszystko ma chyba tylko SGV 55M43EU
może znacie Boscha o innym symbolu, który zaspokoi wszystkie moje potrzeby ?


Też mi strasznie zalezało na funkcji 1/2 wsadu (HalfLoad). W praktyce uzyłem jej dwa razy i to bez przekonania :-)

Natomiast funkcji VarioSpeed sie trzymaj jak polityk stołka, bo jest to absolutnie rewelacyjna sprawa i uzywam jej zawsze gdy puszczam zmywarke za dnia. Np. z programu 150 miuntowego robi 75 minut,a miewam wrażenie, że mimo skrócenia czasu naczynia sa nawet czystsze niz na normalnym przebiegu programu. Fakt ze na pewno jest mniej ekonomiczna ale czasem zaoszczedzony czas jest cenniejszy.

asiulka
29-05-2008, 20:11
Natomiast funkcji VarioSpeed sie trzymaj jak polityk stołka, bo jest to absolutnie rewelacyjna sprawa i uzywam jej zawsze gdy puszczam zmywarke za dnia. y.

mogę prosić o bardziej szczegółowe wyjaśnienia coż to takiego :oops:

Monika $ Seba
29-05-2008, 21:13
dziękuję wszystkim:)
VarioSpeed to "funkcja, która skraca czas każdego programu do 50% bez obniżania jakości zmywania"

Jola z Melisy
29-05-2008, 21:50
Ja mam model z przed 9 lat. Nie ma tych wszystkich bajerów. Z "ekstrawagancji" jedynie 5 programów. Niemniej zdecydowanie polecam Boscha. Nie chce się to to zepsuć i chyba powędruje do nowego domu. :roll:

Trociu
29-05-2008, 22:16
dziękuję wszystkim:)
VarioSpeed to "funkcja, która skraca czas każdego programu do 50% bez obniżania jakości zmywania"
A jakie są minusy tej funkcji?

stuk
30-05-2008, 08:33
dziękuję wszystkim:)
VarioSpeed to "funkcja, która skraca czas każdego programu do 50% bez obniżania jakości zmywania"
A jakie są minusy tej funkcji?
Troche wieksze zużycie wody i prądu. Jednak mały to minus, w dodatku zaoszczędzony czas jest często bardziej cenny.

piotrulex
30-05-2008, 09:15
my wybralismy taka i pewnie niebawem dokonamy zakupu

http://www.ceneo.pl/605801

nastka79
30-05-2008, 20:22
A czemu na 9 kpl? Toż to wcale sensu nie ma... No chyba, że mało miejsca w kuchni :-?

piotrulex
30-05-2008, 20:59
A czemu na 9 kpl? Toż to wcale sensu nie ma... No chyba, że mało miejsca w kuchni :-?

jesli to pytanie w kwestii naszego wyboru i 9 kompletow to 45cm a 12 kompletow to 60cm odpowiadam

we wczesniejszym domu mielismy 45cm i w zupelnosci starczalo

nie myjemy wszystkiego w zmywarce (wieksze naczynia, garnuszki, sztucce recznie), kuchnia ma kolo 14 metrow i miejsca w niej sporo. miejsce przygotowane pod zmywarke to 45cm i odkryty gorny panel inox

Jola z Melisy
30-05-2008, 22:03
Również polecam zmywarke 60 tkę. Argument, że miałeś w poprzednim domu małą i wystarczała, jest jak za przeproszeniem "po co mi mercedes, jak maluchem też dojadę". :wink:

nastka79
31-05-2008, 07:49
A czemu garnków nie w zmywarce, toż to śmieszne - mieć zmywarkę a w ręku myć. Jak moja babcia - wszystko dla szpanu mieć musi, ale nie używa :wink:

piotrulex
31-05-2008, 21:13
Ty masz swoje racje, ja mam swoje. Nie zalezy mi aby kogoolwiek przekonywac do wlasnych wyborow. Gdyby nie bylo takich jak ja co kupuja 45-ki to po prostu nie bylo by ich w ofercie. jesli sa to wychodzi, ze jest jeszcze kilku takich dziwolagow co kupuja takie male zmywarki. papa i EOT

kasia1980
30-07-2008, 07:32
Witam. Jestem przed wyorem sprzętu AGD. Podoba mi się ta lodóweczka:

http://www.ceneo.pl/258425

I tu mam pytanie do użytkowników, którzy używają tą lodówkę, co to jest ta komora chłodnicza? W opisie pisze, że jest częścią chłodziarki, czy więc jest to ta komora "o" ? Jak ta komora wygląda w środku? Czy jest to po prostu tylko głęboka szuflada, czy jest wygodna? Martwi mnie (a może niepotrzenie), że półek jest malutko, w większości miejsca zajmują te komory i piwniczka.

agnieszka1980
06-10-2008, 14:51
Jaką zmywakę firmy Bosch polecacie:
Warunki: 60 cm, panel schowany, mycie dużych naczyń, krótki program 45 min i sygnalizacja świetlna po zakończeniu mycia-nie wiem który model tak ma.
Na jakie jeszcze parametry warto zwrócić uwagę?
Cena tak do 2500 zł.
Proszę napiszcie model, uwagi, opinie odnośnie użytkowania.
Dziekuję.

pawlaczynski
06-10-2008, 15:41
Witam,

Ze'starej' serii to jest ten model - SGV 57T23 EU.
Jest też następca w postaci tego - SMV 59T00EU (ten model mamy) lub tego SMV 58M00EU. Ten pierwszy model ma panel dotykowy.

Co do użytkowania to jeszcze nic nie powiem ale w kartonie ładnie wygląda :-)

Pozdrawiam
P.R.

ola&tomek
06-10-2008, 18:23
Ja sobie weszłam na stronkę BOSCHA i poczytałam troszkę o funkcjach każdej z nich. Ostatecznie zdecydujemy się na SGV57T23EU - mozna ją kupić do 2500 zł w sklepie internetowym.

ola&tomek
06-10-2008, 18:31
pawlaczynski a wiesz może czym się różni ta zmywarka, na którą my się zdecydowalismy od tej Waszej?
Bo porównuje te funkcje i dostaję oczopląsu :-?

GGGosik
06-10-2008, 18:41
Witam,

Ze'starej' serii to jest ten model - SGV 57T23 EU.
Jest też następca w postaci tego - SMV 59T00EU (ten model mamy) lub tego SMV 58M00EU. Ten pierwszy model ma panel dotykowy.

Co do użytkowania to jeszcze nic nie powiem ale w kartonie ładnie wygląda :-)

Pozdrawiam
P.R.
Ja mam tę 1-szą i jestem bardzo zadowolona, chociaż
najczęściej korzystam z dwóch programów:
albo ten najdłuższy, albo ten krótki :)
(oprócz oczywiście płukania)

commor
06-10-2008, 18:49
My mamy od 8 lat zmywarkę zabudowaną i nie ma z nią żadnych problemów poza jedyną wadą każdej zmywarki, mianowicie nie ma kto z niej powyjmować :lol: :lol: :lol:
Zdjęcie real specjalnie nie myłem żeby nie było że diluje :oops:

http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/DSC00569.jpg

pawlaczynski
06-10-2008, 22:20
Różnice znalazłem takie:

- nowa ma strefę intensywnego mycia, większą pojemność naczyń (14 wobec 12), jest cichsza (44 db wobec 47), dodatkowa szuflada na sztućce (dlatego wchodzą dwa komplety naczyń więcej), trochę większy zakres programowania czasu startu oraz panel dotykowy.

Zdecydowaliśmy się na nowy model, bo dostaliśmy go sporo taniej niż stary :D

Pozdrawiam
P.R.

ola&tomek
07-10-2008, 18:00
Różnice znalazłem takie:

- nowa ma strefę intensywnego mycia, większą pojemność naczyń (14 wobec 12), jest cichsza (44 db wobec 47), dodatkowa szuflada na sztućce (dlatego wchodzą dwa komplety naczyń więcej), trochę większy zakres programowania czasu startu oraz panel dotykowy.

Zdecydowaliśmy się na nowy model, bo dostaliśmy go sporo taniej niż stary :D

Pozdrawiam
P.R.

Dzięki za odpowiedź :lol:
Wobec powyższego też chcę taką :D
A kupowaliście w sklepie internetowym?

pawlaczynski
08-10-2008, 09:21
Nie. Nasze rodzime sklepy internetowe jeszcze uczą się handlu i kapitalizmu ... niestety. Kupiłem w sklepie nie dla idiotów ale dostałem mega zniżki - normalnie jest dużo droższa. Gdzieś w necie pojawiały sie te poprzednie modele w super cenie - około 1700 zł, ale okazywało się, że 'już nie ma na magazynie'.
Także zostaje szukać ...


Pozdrawiam i życzę szczęścia w poszukiwaniach
P.R.

Wosto
01-01-2009, 17:07
Witam.
Ma ktoś może tą zmywarkę - jak się spisuje?
Pozdrawiam.

kasiulinka
26-01-2009, 08:48
Jesteśmy na etapie wyboru lodówki.
Wybór mamy już zawężony do dwóch modeli( Bosch KGN 36X43 - i Bosch KGN 36X74). Oba modele są podobne ale jeden z nich ma drzwi ze stali szlachetnej, dodatkowo stelaż na butelki i jest w klasie A natomiast drugi model (nieznacznie tańszy) ma drzwi inox ale za to klasę A +. Różnica pomiędzy tymi modelami to 100 zł.
Bardzo się obawiam śladów palców na obudowie z inox w tym tańszym modelu ale za to klasa A+ kusi :) Myślę że przy stali szlachetnej jest praktyczniej ale ciężko mi się wypowiadać bo nie widziałam tych lodówek na żywo. Czy ktoś z was ma taki model Boscha w inoxie lub stali i mógłby coś doradzić? Byłabym bardzo wdzięczna.

stuk
26-01-2009, 10:29
Jesteśmy na etapie wyboru lodówki.
Wybór mamy już zawężony do dwóch modeli( Bosch KGN 36X43 - i Bosch KGN 36X74). Oba modele są podobne ale jeden z nich ma drzwi ze stali szlachetnej, dodatkowo stelaż na butelki i jest w klasie A natomiast drugi model (nieznacznie tańszy) ma drzwi inox ale za to klasę A +. Różnica pomiędzy tymi modelami to 100 zł.
Bardzo się obawiam śladów palców na obudowie z inox w tym tańszym modelu ale za to klasa A+ kusi :) Myślę że przy stali szlachetnej jest praktyczniej ale ciężko mi się wypowiadać bo nie widziałam tych lodówek na żywo. Czy ktoś z was ma taki model Boscha w inoxie lub stali i mógłby coś doradzić? Byłabym bardzo wdzięczna.

Nie popełniaj tego błedu co ja - NIE kupuj lodówki bosh-a! Zmywarkę piekarnik tak, ale nie lodówkę!
Wachlarz dźwięków jakie wydaje, ich częstotliwość i głośność to skandal po prostu jest, że można takie coś produkować i za ciężkie pieniądze sprzedawać.
Mam jakiś model no-frost klasy A+, nie pamiętam w tej chwili symbolu. Kupiona w kwietniu 2008, od nowości tak "pięknie" chodzi, był nawet serwisant i g* zrobił.

cieszynianka
26-01-2009, 15:17
Były już dyskusje na temat lodówek i Boscha wszyscy zgodnie chwalili. Może masz jakiś wadliwy egzemplarz :o

stuk
26-01-2009, 21:29
Były już dyskusje na temat lodówek i Boscha wszyscy zgodnie chwalili. Może masz jakiś wadliwy egzemplarz :o
Niestety już po zakupie poszukałem opinii i nie ja jeden narzekam na wyjątkową chałaśliwość tej maszyny. Poza tym bliskie oglądnięcie jej z każdej strony wykazuje wyjątkowo byle jakie wykonanie. Że nie wspomnę o metodzie przekładania drzwi, nad którą ktoś długo musiał myśleć bo wymyślił wyjątkowo skomplikowany i czasochłonny system.
Aha - ten model to KGN 36A60.

cieszynianka
26-01-2009, 21:35
To znaczy, że dobrze, że (ze względów finansowych) zdecydowałam się na Elektroluxa :wink:

el_hogar
27-01-2009, 07:52
Mam lodówkę SIEMENS (~=BOSCH) kupioną 2 miesiące temu i jestem bardzo zadowolony właśnie z powodu WYJĄTKOWO CICHEJ PRACY ....

pozdrawiam,

Zbyszek

stuk
27-01-2009, 10:05
Mam lodówkę SIEMENS (~=BOSCH) kupioną 2 miesiące temu i jestem bardzo zadowolony właśnie z powodu WYJĄTKOWO CICHEJ PRACY ....


Bedę strzelał - na 100% nie masz no-frosta, na 90% nie jest to klasa A+

el_hogar
27-01-2009, 13:57
Skuteczność strzałów 50% :D


- nie jest non-frost
- jest w klasie A+

Ale:

sprawdziłem oznaczenia agregatów i moim zdaniem A od A+ różnią się tylko grubością i być może gatunkiem izolacji w ścianach osłonowych,

pozdrawiam,
Zbyszek

stuk
27-01-2009, 18:42
Największa chałaśliwość jest spowodowana przez elementy systemu no-frost. Oczywiście w przypadku mojej lodówki bosch, bo kiedyś miałem electroluksa no-frost i nie chałasował.

cieszynianka
27-01-2009, 18:43
Dziwne zjawisko. Rodzice mają No Frosta Whirpoola, chyba 8letniego i chodzi cichutko :roll:

akacja
29-01-2009, 11:07
Skuteczność strzałów 50% :D


- nie jest non-frost
- jest w klasie A+


pozdrawiam,
Zbyszek


U mnie odwrotnie - jest no frost, nie jest A+ :D Jest cicha, a słychac ją tylko podczas nabierania wody z sieci.
Drzwi są z inoxu, nie zauważyłam, żeby jakoś specjalnie ślady palców na nich zostawały. Bardziej widac na meblach :evil:

el_hogar
29-01-2009, 11:52
[quote=el_hogar]


U mnie odwrotnie - jest no frost, nie jest A+ :D Jest cicha, a słychac ją tylko podczas nabierania wody z sieci.


Masz kombajn ??? :o :o :o
Guziki też przyszywa ?

akacja
29-01-2009, 12:24
Nie, mam side by side :) Zamiast guzikow, mogłaby od czasu do czasu odkurzyć...

kasiulinka
29-01-2009, 15:41
Ja się w końcu dowiedziałam(dzwoniłam do boscha) że stal szlachetna i inox to jest to samo :) Oni po prostu różnie oznaczają ten kolor. Piszę jakby ktoś jeszcze miał takie wątpliwości. Lodówkę wybraliśmy tańszą, z symbolem A+. Opinie o niej były rewelacyjne. Wpływ na wybór Boscha miała też opinia naszego zaprzyjaźnionego "pana od lodówek".

pozdrawiam

el_hogar
29-01-2009, 17:19
Ja się w końcu dowiedziałam(dzwoniłam do boscha) że stal szlachetna i inox to jest to samo :) Oni po prostu różnie oznaczają ten kolor.
pozdrawiam

No - niezupełnie tak.
"Stal szlachetna" to stal szlachetna, czyli blacha nierdzewna/kwasoodporna nie posiadająca żadnej powłoki, gdyż jej cechy użytkowe wynikają ze składu chemicznego (żelazo + chrom, nikiel i ew. inne dodatki), oraz obróbki powierzchniowej (polerowanie). Te dodatki, oraz ich ilość (powyżej pewnej wartości granicznej) gwarantują odporność korozyjną.

"kolor inox" natomiast - to po prostu zwykła blacha malowana farbą o kolorze "inox", czyli taką lepszą srebrzanką :P
Wygląda dość podobnie do "nierdzewki" ale między nimi jest taka różnica jak między odwagą i odważnikiem.
Dziwię się , że profesjonaliści w serwisie powiedzieil Ci że to to samo...
Chyba że mieli na myśli TYLKO KOLOR NIERDZEWNY<=>INOX

Nota bene: ja mam Siemensa w "kolorze inox" i jestem bardzo zadowolony.
Chłodziarka średnio wytrzymuje (obecnie) 5 lat i po tym okresie, albo zaczyna fiksować, albo jest "nie trendy" :wink:
Wniosek: po co przepłacać, jak i tak na wysypisko?

ps. moja niestety też nie odkurza :cry:

pozdrawiam,

2112wojtek
29-01-2009, 19:04
Ja się w końcu dowiedziałam(dzwoniłam do boscha) że stal szlachetna i inox to jest to samo :) Oni po prostu różnie oznaczają ten kolor.
pozdrawiam

No - niezupełnie tak.
"Stal szlachetna" to stal szlachetna, czyli blacha nierdzewna/kwasoodporna nie posiadająca żadnej powłoki, gdyż jej cechy użytkowe wynikają ze składu chemicznego (żelazo + chrom, nikiel i ew. inne dodatki), oraz obróbki powierzchniowej (polerowanie). Te dodatki, oraz ich ilość (powyżej pewnej wartości granicznej) gwarantują odporność korozyjną.

"kolor inox" natomiast - to po prostu zwykła blacha malowana farbą o kolorze "inox", czyli taką lepszą srebrzanką :P
Wygląda dość podobnie do "nierdzewki" ale między nimi jest taka różnica jak między odwagą i odważnikiem.
Dziwię się , że profesjonaliści w serwisie powiedzieil Ci że to to samo...
Chyba że mieli na myśli TYLKO KOLOR NIERDZEWNY<=>INOX


:D No też niezupełnie tak. Sprawdzić to już można chyba nawet w byle jakiej wikipedii jakie są podziały stali.
Inox jest nazwą handlową stali nierdzewnej a nie kolorem.
Kolor "inox", którym posługują się czasem sprzedawcy, owszem oznacza blachę malowaną lakierem w kolorze przypominającym nierdzewkę.
Oprócz nierdzewki w kuchni stosuje się jeszcze stal kwasoodporną, tzw. kwasówkę i stal szlachetną ( specjalna odmiana nierdzewki ze względu na przeznaczenie).
Różnica między nimi jest taka , że szlachetna jest stalą wysokostopową o dużej czystości i dodatku chromu powyżej 13% oraz dodatkiem niklu i węgla powyżej 0,1... nieważne zresztą.

Jeśli lodówka wykonana jest faktycznie ze stali szlachetnej zgodnie z jej definicją ( w co wątpię :) - nie ma sensu ) jej powłoka jest najlepsza i najdroższa.Może być polerowana i jest odporna na zarysowania, nie zostawia ciemnych śladów po dotknięciu. Z niej robi się przecież nie tylko narzędzia chirurgiczne ale także biżuterię.

Z reguły producenci lodówek obudowy wykonują z nierdzewki szczotkowanej - Inoxu, lub kwasówki, którą czasem dla zabezpieczenia przed śladami także się lakieruje oraz "zwykłą" blachę lakierowaną, ba! nawet ocynkowaną :)
Stal nierdzewną - Inox i kwasówkę ( nawet tą nielakierowaną) łatwo zabezpieczyć przed paluchami - warto poszukać na forum.

fennel
29-01-2009, 19:22
Stal nierdzewną - Inox i kwasówkę ( nawet tą nielakierowaną) łatwo zabezpieczyć przed paluchami - warto poszukać na forum.

:roll: innego sposobu jak przecieranie oliwka nie znam i nie wyczytalam tutaj, ale to tez nie jest zabezpieczenie, a skuteczne wytarcie odbic paluchow. Moze zdradzisz co to za cudowny srodek?

2112wojtek
29-01-2009, 19:39
Oliwka znakomicie czyści stal czesaną i szczotkowaną, pozwala też zabezpieczyć powłokę na pewien czas przed śladami paluchów nawet na polerowanych powierzchniach. Blacha nie "czernieje". Oliwka jednak dosyć szybko wysycha.
Ja używam preparatów Bernera, które na długo chronią przed śladami tłuszczu a ich usuwanie wymaga tylko papierowego ręcznika.
Są to preparaty na bazie rozpuszczalników i olejów syntetycznych.
Mam ścianę za płytą kuchenną z Inoxu - zabieg czyszczenia jest 2-3 razy do roku, na bieżąco tłuszcz wyciera się właśnie papierowym ręcznikiem.

el_hogar
29-01-2009, 19:48
Usunąłem posta , bo chyba trochę OT :oops:

fennel
29-01-2009, 20:01
Oliwka znakomicie czyści stal czesaną i szczotkowaną, pozwala też zabezpieczyć powłokę na pewien czas przed śladami paluchów nawet na polerowanych powierzchniach. Blacha nie "czernieje". Oliwka jednak dosyć szybko wysycha.
Ja używam preparatów Bernera, które na długo chronią przed śladami tłuszczu a ich usuwanie wymaga tylko papierowego ręcznika.
Są to preparaty na bazie rozpuszczalników i olejów syntetycznych.
Mam ścianę za płytą kuchenną z Inoxu - zabieg czyszczenia jest 2-3 razy do roku, na bieżąco tłuszcz wyciera się właśnie papierowym ręcznikiem.

serdeczne dzieki :D
rozumiem, ze to o ten srodek chodzi http://www.juka.pl/index.php?m=Product_Listing&id_category=280?

2112wojtek
29-01-2009, 20:19
Jeśli chodzi o stale stopowe, to te z zawartością chromu/niklu grubo poniżej 13% i znacznym udziałem węgla jak dobrze wiesz stosuje się w formie zahartowanej do produkcji noży, nożyczek i innych narzędzi tortur.
Na obudowy wszelkiej maści idą raczej tylko stale austenityczne, z udziałem chromu powyżej 13%, co wiąże się z przeskokiem potencjału elektrochemicznego - o czym także na pewno wiesz.


Akurat nie wiem tego, nie jestem metalurgiem :P
Ale widzę , że wykres żelazo-węgiel masz raczej obcykany :wink: .
Nawet znajomość trójpodziału stali szlachetnej jest mi niespecjalnie potrzebna , natomiast zastosowanie "stalówki" wraz ze znajomością asortymentu, w pracy mi się mocno przydaje.( Choćby przy projekcie publicznego kibelka z chromonikieliny :D)
Myślę ,że mimo wszystko kasiulinka załapała o co biega z tymi "srebrnymi" lodówkami.

kasiulinka
29-01-2009, 22:04
Załapała, załapała
:lol:

dzięki za odpowiedzi

asiulka
05-02-2009, 19:53
podciągam temat ,też jestem zainteresowana ta zmywarką, czy moze autor wątku zdecydował się na nią(albo inną) i ma jakieś sugestie :wink:

dla porównania proszę o opinie użytkowników innych typów:

Bosch SGI 45N15 http://www.ceneo.pl/758011

Bosch SGI 45N05 EU http://www.ceneo.pl/662225

jak oceniacie użyteczność tych dodatkowych koszy i uchwytów do mycia(do szklanek, długich noży,sztućców) , które chyba różnią te poszczególne typy zmywarek, myślę ,że właściwie one wpływają na róznice w cenie

Wosto
05-02-2009, 20:27
Witam.
Po długich "porównaniach" kupiłem w końcu SMI53M05EU. Różnica w cenie niewielka, a zmywarka Made in Germany, ma funcję VARIO (czyli skrócony czas zmywania) oraz 1/2 wsadu. Nie miałem do tej pory styczności ze zmywarkami, ale na podstawie opinii uznałem, że te funkcje to potrzebne i przydatne minimum.
Pozdrawiam.

Rex_Kos
10-02-2009, 07:45
Witam,

Jestem w trakcie montażu sprzętu w kuchni. Zdecydowaliśmy się na kuchenkę gazową Boscha ze szklaną płytą (w pełni świadomie :D ).

Mam pytanie do użytkowników podobnego sprzętu. Czy po montażu u Was szklana płyta szczelnie przylega do blatu (na uszczelce), czy też znajduje się jakieś 3-4mm nad blatem? Szczelinę wypełnia uszczelka.
Tak jak na zdjęciu:
http://rexkos.wrzuta.pl/obraz/6mwCUYHTp2/

Pozdrawiam
Rex

Michał i Magda
10-02-2009, 08:36
Witam,

Jestem w trakcie montażu sprzętu w kuchni. Zdecydowaliśmy się na kuchenkę gazową Boscha ze szklaną płytą (w pełni świadomie :D ).

Mam pytanie do użytkowników podobnego sprzętu. Czy po montażu u Was szklana płyta szczelnie przylega do blatu (na uszczelce), czy też znajduje się jakieś 3-4mm nad blatem? Szczelinę wypełnia uszczelka.
Tak jak na zdjęciu:
http://rexkos.wrzuta.pl/obraz/6mwCUYHTp2/

Pozdrawiam
Rex

Moi rodzice mają taką kuchenkę i z tego co kojarzę szczelnie przylega do blatu. Sprawdzę wieczorkiem, jak będzie inaczej to dam znać.

alektyc
10-02-2009, 08:46
Ja nie ma bosha tylko tekę i niestety jest blat potem widac uszczekę i na to płyta

zetka
10-02-2009, 08:48
U mnie siemens i też widać uszczelkę.

Rex_Kos
10-02-2009, 12:32
Dziękuję za odpowiedzi :)

Na razie odkryłem, że wykonawca mało dokładnie wyciął otwór w blacie. Spróbuję to poprawić i zobaczę, czy siądzie trochę niżej.

Pozdrawiam

Michał i Magda
10-02-2009, 18:42
Witam,

Jestem w trakcie montażu sprzętu w kuchni. Zdecydowaliśmy się na kuchenkę gazową Boscha ze szklaną płytą (w pełni świadomie :D ).

Mam pytanie do użytkowników podobnego sprzętu. Czy po montażu u Was szklana płyta szczelnie przylega do blatu (na uszczelce), czy też znajduje się jakieś 3-4mm nad blatem? Szczelinę wypełnia uszczelka.
Tak jak na zdjęciu:
http://rexkos.wrzuta.pl/obraz/6mwCUYHTp2/

Pozdrawiam
Rex

Moi rodzice mają taką kuchenkę i z tego co kojarzę szczelnie przylega do blatu. Sprawdzę wieczorkiem, jak będzie inaczej to dam znać.

Przyjżałam się dokładnie. Płyta jest zamontowana na uszczelce, ale jest ona na tyle niewidoczna (jakieś 2 mm), że wcześniej nawet nie zwróciłam na nią uwagi :D

JACEKBLACK11
24-03-2009, 09:33
chodzi mi najbardziej o zmywarkę, płytę gazową i piekarnik-kto kupił jaki typ i opinia o działaniu.Pozdrawiam.

bioork
24-03-2009, 10:15
ja wybrałam model SMV 40M00EU , po przestudiowaniu różnych modeli oraz opinii o zmywarkach ta najbardziej przypadła mi do gustu
reszta sprzętu też miała być Boscha ale jednak zdecydowałam się na Siemensa

sprzęt kupowałam w sklepie Cento.pl - polecam - bardzo dobre ceny na sprzęt i wyjątkowo tani transport

kondi10
24-03-2009, 11:15
kupiłem tutaj taki piekarnik https://www.najlepsiagdrtv.pl/?o=3122

kilkukrotnie do tej pory sprawdzony, bo niedawno się przeprowadziłem. w sumie ok, najbardziej zadowolony jestem z wózka piekarnika i z pewnością zostaję przy tej opcji na przyszłość. model chyba jednak z dolnej półki asortymentowej firmy. wkurza mnie, że nie można zapalić żarówki bez uruchomienia piekarnika. może doszli do wniosku, że wystarczy przecież wysunąć wózek, tylko, że czasem potrawa musi dojść w piekarniku jeszcze chwilę.

szczuro
24-03-2009, 11:19
ja polecam SIEMENS - takie same modele a jednak SIEMENS lepszy
ja mam zmywarkę SF 64T354 EU
tez się zastanwiałem czy BOSCH czy SIEMENS

bioork
24-03-2009, 11:31
a ja słyszałam, że co jak co ale zmywarki akurat ma lepsze Bosch, szczególnie te produkcji niemieckiej
więc chyba co klient to opinia ;)

Juniorka
24-03-2009, 11:34
ja wybrałam model SMV 40M00EU , po przestudiowaniu różnych modeli oraz opinii o zmywarkach ta najbardziej przypadła mi do gustu
reszta sprzętu też miała być Boscha ale jednak zdecydowałam się na Siemensa
Też kupiliśmy ten model :D

JACEKBLACK11
24-03-2009, 11:48
ale pierwsze słysze o siemens-ie a jaka opinia o tyma asortymencie firm Teka i Beko?z opowiadań znajomych słyszałem że Beko jest dobra-chwalą, natomiast Teka też mi radzono al enie bezpośrednio przez użytkowników ale że ktoś tam miał i OK?.
DZIĘKUJE ZA WPISY I PORADY!.

babotek
24-03-2009, 11:58
Mam piekarnik, mikrofalę i płytę gazową Boscha, zmywarkę i lodówkę Elektroluxa (wszystko w zabudowie) i muszę powiedzieć, że jednak zmywarka jest najlepsza. Nie żeby się psuło, ale przy ponownym wyborze na pewno kupiłabym tylko tę samą zmywarkę. Co do reszty miałabym na uwadze również inne firmy. Jeśli chodzi o miejsce zakupu polecam www.maximedia.pl .

Juniorka
24-03-2009, 12:14
ale pierwsze słysze o siemens-ie a jaka opinia o tyma asortymencie firm Teka i Beko?z opowiadań znajomych słyszałem że Beko jest dobra-chwalą, natomiast Teka też mi radzono al enie bezpośrednio przez użytkowników ale że ktoś tam miał i OK?.
DZIĘKUJE ZA WPISY I PORADY!.
Ja w oparciu o opinię z for (m.in. Muratora :wink: ) dot. sprzętu agd i rozmowy ze sprzedawcami w sklepach agd, zrobiłam listę potencjalnego sprzętu. Doczytałam później o każdym sprzęcie w internecie a potem z małżem pojechaliśmy i kupiliśmy:
Zmywarkę i okap teleskopowy z Boscha.
Lodówkę do zabudowy z Elektroluxa.
Płytę indukcyjną i piekarnik z Samsunga (Samsung chyba jako jedyny ma technologię Twin Convection - pieczenie różnych rzeczy na 2 osobnych półkach, nawet jeśli na jednej to ryba a na drugiej ciasto).

Teka też była na liście, ale tylko jeśli chodzi o płytę indukcyjną i piekarnik.
Beko nie brałam pod uwagę, w sklepach mi odradzano, a w jednym sklepie usłyszałam cyt.: "dno jeśłi chodzi o sprzęt agd".
Ale jak z każdą firmą są zwolennicy i przeciwnicy. Wybór należy do Ciebie, powodzenia. Ja się cieszę, że mam to już za sobą :wink:

Afrodyta
24-03-2009, 12:24
Mam od 2 m-cy Bosch zmywarkę SMS 69 t 02 eu, najnowsze dziecko. Wejdź na ceneo tam o niej pisałam inni też.

stuk
24-03-2009, 13:17
Lodówka no-frost wolnostojąca Bosch KGN 36A60 - chodzi jak ruski czołg, strasznie głośno, wydaje koszmarne dżwięki o których instrukcja nawet nie wspomina. Wykonana bardzo niestarannie (podobno w hiszpanii).
Serwis nie jest w stanie jej naprawić, mimo że wymieniono już wentylator, grzałkę, zawias drzwi (swoją droga tak skomplikowanego sposobu przekładania drzwi bym nie wymyślił, choćbym 100 lat myślał).

Zmywarka z widocznym panelem do zabudowy - SGI 59T15EU (wyprodukowana w niemczech) - zacina się jedna z prowadnic górnego kosza, właśnie przestała się otwierać komora na tabletkę i odpada jakiś plastik w górnym koszu. Serwis wezwany, zobaczymy co zrobią.

Piekarnik, płyta ceramiczna - symboli nie pamiętam - jak na razie ok.

Biorąc powyższe pod uwagę nie uważam bosch-a za dobrą markę. W opóle dziś marka nic nie znaczy, zamiast szukać opinii o marce, szukajcie o konkretnym modelu, tylko to ma sens.

szczuro
24-03-2009, 13:58
jak TEKA - to tylko płyta lub piekarnik

poza tym polecam GORENJE - u siebie mam
Piekarnik Gorenje B1-ORA-E
Lodówka Gorenje RK-ORA-E

Afrodyta
24-03-2009, 16:13
Mogę jeszcze z czystym sumieniem polecić lodówkę NO FROST LG GR 349 SQF, na pewno są nowsze modele, bo ja mam już 7lat i jestem zadowolona.

I tak jak stuk napisał - najważniejszy jest dany model a nie marka.

Jeśli chodzi o BOSCH to urządzenia myjące produkcji niemieckiej mają bardzo dobre.
I jeszcze jedno do 31.03.09 jest promo na duże urządzenia Bosch kupione w sklepie detal. 5 lat gwarancji pełnej (potwierdzenie z siedziby firmy mejlem) A, że koniec bliski to dodam, iż liczy się data stempla pocztowego przy wysłaniu zgłoszenia do tej promo.

marecki6
24-03-2009, 16:55
jak szukalem pralki kilkukrotnie uslyszalem lub przeczytalem ze bosch troche obnizyl loty i to nie jest juz to samo co kiedys ... wydaje mi sie ze do kazdego sprzetu trzeba podejsc indywidualnie ... ja ostatecznie wybralem pralke elektroluxa i badzo sobie chwale , rodzice posiadaja praleczke LG i rowniez spisuje sie swietnie ... to samo tyczy sie lodowki Gorenje coprawda z wyzszej polki ale jest swietna - bardzo cicha i wydajna

artureski
24-03-2009, 20:12
Mam zmywarkę Boscha bo miał 5 lat gwarancji. Stwierdzam, że dla mnie nie ma większej różnicy między firmami poza wyglądem i układem koszy - różnice litra wody czy dziesiętne kWh na cykl to śmiech. Używam jak wszyscy moi znajomi góra 3 programów, nie wiem po co cała reszta. Zmywarka jak zmywarka - pudło z dwoma śmigłami. Mam 2 taryfy prądu - więc podstawa to opóźnienie startu. Chyba najistotniejsza jest jednak gwarancja, punkty serwisowe i dostępność części. Z perspektywy czasu wychodzi mi że przepłaciłem...Ale jestem zadowolony - a to już bezcenne. Idiotyczny w instrukcji Boscha jest brak polskiej skali twardości wody!
BEKO- mam pralkę bo stara padła niespodziewanie i była potrzebna od zaraz. Zadzwoniłem do swojego zaufanego sprzedawcy :-) Poprosiłem o propozycje niskobudżetowe i jest. I też ma jakąś gwarancję i to na 5 lat. Pierze i tez jestem zadowolony. I też używam 3 programów pomimo całej masy innych. Swoją droga, myślę że dzisiaj nikomu nie opłaca robić się niezawodnych i długowiecznych sprzętów. Więc ważne żeby robił swoje i podobał się:-)

sailor_ro
25-03-2009, 08:14
Mogę jeszcze z czystym sumieniem polecić lodówkę NO FROST LG GR 349 SQF, na pewno są nowsze modele, bo ja mam już 7lat i jestem zadowolona.

I tak jak stuk napisał - najważniejszy jest dany model a nie marka.

Jeśli chodzi o BOSCH to urządzenia myjące produkcji niemieckiej mają bardzo dobre.
I jeszcze jedno do 31.03.09 jest promo na duże urządzenia Bosch kupione w sklepie detal. 5 lat gwarancji pełnej (potwierdzenie z siedziby firmy mejlem) A, że koniec bliski to dodam, iż liczy się data stempla pocztowego przy wysłaniu zgłoszenia do tej promo.

Co do tej gwarancji,to nie masz racji,bo cytuje za stroną firmy Bosch:

"1. Akcja trwa od 01.01 do 31.03.2009 roku
2. Promocją objęte są wszystkie urządzenia marki Bosch, wolnostojące i do zabudowy (z wyłączeniem sprzętu drobnego), zakupione w placówkach handlu detalicznego*.
3. Zarejestruj się wysyłając listem poleconym kupon zgłoszeniowy i kserokopię dowodu zakupu (paragon fiskalny lub faktura VAT zawierające model urządzenia) do dnia 30.06.2009 roku na adres: ... "

z tego wynika,ze zakupu musisz dokonac do konca marca,a zarejstrowac sie w celu przedluzenia gwarancji do konca czerwca.

stuk
25-03-2009, 09:21
Zmywarka z widocznym panelem do zabudowy - SGI 59T15EU (wyprodukowana w niemczech) - zacina się jedna z prowadnic górnego kosza, właśnie przestała się otwierać komora na tabletkę i odpada jakiś plastik w górnym koszu. Serwis wezwany, zobaczymy co zrobią.


Był serwis, naprawił otwieranie komory na tabletkę i tyle.
Prowadnicy nie naprawił bo wg serwisu jest sprawna, tzn. zacina się ale "ten typ tak ma" i już, mogą wymienić ale będzie to samo... hmm...
A plastikowa nakładka w górnym koszu tez nie do wymiany bo takich części serwis nie ma...

Generalnie mam już tego boscha powyżej uszu - zmywarka z górnej półki (w czasie jak kupowałem był to topowy model z odsłonietym panelem), kosztowała prawie 3000zł i jest to zwykły chłam podobnie jak lodówka. A serwis tylko mówi że nie da się naprawić bo to już takie jest...

laspalmas
25-03-2009, 11:06
Ogólnie to jak ktoś napisał powyżej - nie konkretna firma tylko opinie o wybranym sprzęcie. Ma zakupiliśmy /jeszcze nie działa więc opinie pobieżne/
lodówka boscha - ogólnie wygląda bardzo ładnie ale niestety bardzo niedbale złożone elementy /kratki otworów nawiewowych multifloła się lelkko poodklejały, jak ją podłączę to będę reklamował, obecnie użytkuję polara i jestem bardzo zadowolony co nas podkusiło żeby kupić boscha? nie wiem.
Piekarnik zakupiony elektroluksa - w opcji był bosch i elektroluks, elektoluks ma emalię katalityczną na każdej ściance /oprucz dołu o ile pamiętam/ elementy spasowane bardzo dokładnie bez ostrych kantów, potrujna szyba, chłodzenie obudowy itd., bosch ogólnie blachy wewnętrzne chyba im jakiś kowal docina ręcznie, emalia tylko na trzech ściankach /każda blacha ostre zadziory/ i jeszcze model z podobnymi funkcjami ok. 500 zł. droższy,
zmywarka simens nie używam więc się nie wypowiadam, ogólnie na razie robi dobre wrażenie.
Lodówka nie kupiona ale w opcji jest LG i candy. obecnie użytkuję candy i jestem bardzo zadowolony - trwała, bardzo dużo programów, bardzo dobrze pierze, bosch wykluczony - wszystkim moim znajomym się psują, ogólnie nie polecają i narzekają że jest to straszne g... .
Nad płytą się zastanawiamy, ale o boschu raczej nie ma jakoś szczególnie dobrych opinii a jest droższy od porównywalnego sprzętu.

Afrodyta
27-03-2009, 07:45
Mogę jeszcze z czystym sumieniem polecić lodówkę NO FROST LG GR 349 SQF, na pewno są nowsze modele, bo ja mam już 7lat i jestem zadowolona.

I tak jak stuk napisał - najważniejszy jest dany model a nie marka.

Jeśli chodzi o BOSCH to urządzenia myjące produkcji niemieckiej mają bardzo dobre.
I jeszcze jedno do 31.03.09 jest promo na duże urządzenia Bosch kupione w sklepie detal. 5 lat gwarancji pełnej (potwierdzenie z siedziby firmy mejlem) A, że koniec bliski to dodam, iż liczy się data stempla pocztowego przy wysłaniu zgłoszenia do tej promo.

Co do tej gwarancji,to nie masz racji,bo cytuje za stroną firmy Bosch:

"1. Akcja trwa od 01.01 do 31.03.2009 roku
2. Promocją objęte są wszystkie urządzenia marki Bosch, wolnostojące i do zabudowy (z wyłączeniem sprzętu drobnego), zakupione w placówkach handlu detalicznego*.
3. Zarejestruj się wysyłając listem poleconym kupon zgłoszeniowy i kserokopię dowodu zakupu (paragon fiskalny lub faktura VAT zawierające model urządzenia) do dnia 30.06.2009 roku na adres: ... "

z tego wynika,ze zakupu musisz dokonac do konca marca,a zarejstrowac sie w celu przedluzenia gwarancji do konca czerwca.
Chodziło mi właśni o akcję, ale nie sprecyzowałam :oops: Biję się w pierś!
I dziękuję za uzupełnienie moich informacji sailor_ro:D

Ewunia
28-03-2009, 17:40
Idiotyczny w instrukcji Boscha jest brak polskiej skali twardości wody!
:o i to jest problem? :o
no nie żartuj sobie :roll:

na stronie netowej moich wodociągów twardość wody jest podana w jednostkach:
°n (niemieckie-dH)
°e (angielskie-Clarka)
°f (francuskie-fH)

jestem pewna, że każde wodociągi tak mają

bez wychodzenia z domu, czy dzwonienia gdziekolwiek, ustawiłam nabłyszczacz i sól

chyba, że masz własne ujęcie, to wtedy trochę więcej zachodu trzeba
ale i to jest do przeskoczenia

i moja zmywarka Bosch ma jak najbardziej zrozumiałą instrukcję :D

Ewunia
28-03-2009, 17:52
Prowadnicy nie naprawił bo wg serwisu jest sprawna, tzn. zacina się ale "ten typ tak ma" i już, mogą wymienić ale będzie to samo... hmm...
...A serwis tylko mówi że nie da się naprawić bo to już takie jest...
jeśli masz ten sprzęt powyżej 2 lat, to dupa, no :(

ale jeśli krócej, to na piśmie zażądaj , że się nie da

ja z zasady nie załatwiam żadnych napraw gwarancyjnych przez serwis
zawsze przez sklep po tym, jak mi serwis o telewizorze powiedział, że ten typ tak ma
a sklep po reklamacji kasę oddał :)
ładnie tę reklamację napisałam
paragrafy wyszczególniłam ;)
bo jest wybór przecież
nie musisz z gwarancji korzystać
zawsze można jeszcze ze sprzedawcą spróbować ;)

artureski
28-03-2009, 21:02
Ewunia -Twoja pewność może dotyczyć tylko twojego wodociągu. Na pewno nie mojego - bo w moim, jak i wielu innych zawartość CaCo3 podawana jest w mg/l - i tejże jednostki nie ma w tabelce Boscha... Co uważam za absurdalne i irytujące. Bo trzeba wydzwaniać, szukać w sieci, przeliczać - idiotyzm. Nie będę tutaj na siłę wyszukiwał minusów Boscha - bo nie po to go kupowałem :-) ale - podawany czas programów w instrukcji odbiega od rzeczywistości...

Ewunia
28-03-2009, 21:27
Ewunia -Twoja pewność może dotyczyć tylko twojego wodociągu. Na pewno nie mojego - bo w moim, jak i wielu innych zawartość CaCo3 podawana jest w mg/l - i tejże jednostki nie ma w tabelce Boscha... Co uważam za absurdalne i irytujące. Bo trzeba wydzwaniać, szukać w sieci, przeliczać - idiotyzm.
ale owo mg CaCO3/dm3 jest już przeliczone i podane w jednostkach niemieckich lub innych
nie trzeba samemu przeliczać
wystarczy z instrukcji porównać

iva_marti
28-03-2009, 21:28
Mi Pan w sklepie odradzał zmywarkę Boscha, a polecał AEG. Kupiłam AEG.

Ewunia
28-03-2009, 21:33
nie słucham sprzedawców
chyba, że to ktoś mi znany
sprzedawcy miewają premie od konkretnych modeli, to i polecają
ja szukam opinii na forach netowych gdzie bywam, albo u znajomych

Juniorka
30-03-2009, 12:10
Przygotowałam sobie kupon zgłoszeniowy Boscha, tylko trzeba teraz dotrzeć na pocztę.
Warto skorzystać z tej promocji na dłuższą gwarancję. Trzeba brać jak dają :lol:

Afrodyta
02-04-2009, 16:25
podawany czas programów w instrukcji odbiega od rzeczywistości...

Może się różnić, ze względu na pracę czujników zabrudzenia wody. Jeśli woda jest brudna, to zmywarka sama wie o tym, że trzeba wylać i wymienić na świeżą. U mnie trwa to 10-20 minut dłużej, przy czym zegar przełącza się podczas zmiany programu. Jeśli czujnik uważa, że woda jest czysta (dobrze wypłukane naczynia przed myciem), to czas zmywania jest taki jak w instrukcji. Mam BOSCHa SMS 69t02eu.:D Jako były pracownik branży, mogę w 100% polecić BOSCHa jako sprzęt myjący :lol:


nie słucham sprzedawców
chyba, że to ktoś mi znany
sprzedawcy miewają premie od konkretnych modeli, to i polecają

I to jest absolutnie racja, i to duuuże premie

iwett27
26-04-2009, 13:57
Kompletuje w myślach ( :-) ) sprzet AGD do kuchni (kuchnia bedzie juz za 3 tyg )wiec czas nas goni...myslelismy o side by side ale rozczarowały nas wnetrz tych lodówek wiec bedzie zwykła ale...bierzemy pod uwagę Boscha ((reszta sprzetu tez bedzie boscha) ale jest tyle modli, że ciezko cos sensownego wybrac. Chcielibysmy zeby była pojemna zarówno czesc chłodziarki jak i zamrażarki i oczywiście klasa A+. Cena odgrywa mniejszą rolę. Czy mozecie cos polcic???

majmon
26-04-2009, 15:55
tez jestem zainteresowana... :)
ja sie zastanawiam nad ta http://www.ceneo.pl/605757
side by side tez mi sie podobaja bardzo no ale niestety mam na nia za malo mejsca
pozdrawiam

majalu
27-04-2009, 19:22
tez o tej mysle i ciekawam opinii

asizo
27-04-2009, 19:38
My też mamy cały sprzęt (z wyjątkiem okapu) Boscha. A lodówkę, po głębokich przemyśleniach wybraliśmy taką: Bosch KIL 38A51 http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1792585

Wybór padł na tą ze względu na pojemność. A duży zamrażalnik i tak zamierzamy kupić osobno i wstawić do piwnicy. W tym małym w lodówce bieżące produkty się zmieszczą. Polecam takie rozwiązanie, jeśli macie gdzie postawić osobny zamrażalnik.

vilemo
27-04-2009, 20:03
ja sie zakochalam w tej:
http://image.ceneo.pl/data/products/1461183/product.jpg

planowalam lodowke pod zabudowe, ale po zobaczeniu tego cudenka zmienilam plany :lol:

w rzeczywistosci wyglada o niebo lepiej niz na zdjeciu. Wyglada jakby byla pokryta płyta szklana ehhh :roll:
http://www.ceneo.pl/1461183

g_cz
11-05-2009, 22:09
Witam.
Mam dylemat którą zmywarkę Bosch wybrać. Interesuje mnie zmywarka do zabudowy 60 cm zintegrowana. Najpierw wybrałam SGV 57T23EU,
ale obejrzałam dziś nowe modele na 2009 r. i jest nowa seria SMV. Myślę o modelu np. SMV 59T00EU.
Zamiast koszyka na sztućce mas ona trzeci koszyk na górze. Czy ma ktos może taki model (pierwszy lub drugi)? Jak się sprawują? Czy ta półka na sztućce jest rzeczywiście taka dobra? Czy układanie sztućców nie jest wkurzajace?

Bastorek
12-05-2009, 14:35
Polecam poszukać na www.Ceneo.pl tam jest sporo opini użytkowników.

amatlea
12-05-2009, 14:38
Ja mam SMV 59T00 ale jeszcze jej nie używałam.

Damro
12-05-2009, 17:55
ja użytkuję od pół roku SMV53M00
http://www.ceneo.pl/1793015
i jestem zniej bardzo zadowolona,nie użwam tych półek górnych do sztucców lecz koszyka,bardziej praktyczniejszy,półki używam do np.dużych noży,łopatek drewnianych czy chochli :D jest cichutka i gdyby nie światełko w podłodze sygnalizujące pracę zmywarki nie wiedziałabym że pracuje :P

g_cz
12-05-2009, 20:20
Dziekuję za odpowiedzi.
Damro z twojej wypowiedzi wynika, ze oprócz tej górenej półki jest jeszcze koszyk na sztućce. W takim razie biorę ta z tą półką.

Damro
12-05-2009, 21:41
Dziekuję za odpowiedzi.
Damro z twojej wypowiedzi wynika, ze oprócz tej górenej półki jest jeszcze koszyk na sztućce. W takim razie biorę ta z tą półką.
jest koszyk i ma 2 górne półki :D i ważną funkcję jak dla mnie VarioSpeed czy jakoś tam :lol: która zmyje i wysuszy 2x szybciej :)

EZS
14-06-2009, 21:26
a co z lodówkami Siemensa? Mam na oku 70kę KG 49NA94. Jak oni robią te swoje lodówki? I gdzie? Niestety muszę kupić w necie, w realu 70 to rarytas :-?

Afrodyta
14-06-2009, 21:59
EZS żaden problem. Ja swoją zmywarę /opisaną powyżej/ znalazłam w necie, na stronie Boscha. Polazłam do sklepu, popytałam, poczekałam aż podzwonią do hurtowni. Hurtownie podały ceny, czy mają i kiedy mogą dostarczyć. Potem powlekłam się do jedynego sklepu, w który nie byłam i powiedziałam, że za TAKĄ cenę to biorę. W sumie zapłaciłam 50zł więcej w cenie podstawowej, niż chciałam, ale facet stawał na rzęsach aby mi tą zmywarę załatwić. 50zł+ odsetki wyniosły mniej niż u konkurencji.

Spisz sobie ten model i pozwiedzaj okoliczne sklepy, te małe, bo markety nie dadzą upustu klientowi :evil: zażądaj katalogu, powiedz, gdzie znalazłaś i,że w NIŻSZEJ CENIE. Ale nie mów,że w necie, chyba, że na stronie firmowej Siemensa. Gdzie i jak są robione nie wiem

EZS
14-06-2009, 22:16
nie w cenie problem, bo chcę na raty więc zostają mi markety
problem, że mogą mi sprowadzić jak zapłacę. A ja chcę najpierw obejrzeć. I tu d..... Wygląd przodu mam w necie ale tyłu nie. A tył przy no frost jest ważny.
Podobne są Boscha i Siemensa. Nie wiem, która lepsza. Kurcze

magdosia78
15-06-2009, 07:16
ja wybrałam model SMV 40M00EU , po przestudiowaniu różnych modeli oraz opinii o zmywarkach ta najbardziej przypadła mi do gustu
reszta sprzętu też miała być Boscha ale jednak zdecydowałam się na Siemensa
Też kupiliśmy ten model :D

I my!
Dodatkowo piekarnik Bosch HBA 43S450E i okap Bosch DKE 645 H, płytę mamy Electrolux EHS 60210 P

EZS
15-06-2009, 09:53
a i jeszcze jedno pytanie
czym różni się bosch od seimensa??? Czy ktoś wie (oprócz ceny)??
\Bo oglądam w necie dwie jednakowe lodówki. opisy - to samo. Zdjęcia - Bosch nie pokazuje swojej otwartej (nigdzie!) a siemens - zamkniętej. W sklepie się ich nie uświadczy. Różnica w cenie- Bosch 3200, Siemens 3500.
Ot, zagadka...

Afrodyta
15-06-2009, 14:13
EZS
Ja mam LG NO FROST od 7 lat. Obudowę tylną mam płaską i mogę gada do ściany przystawić :D Rozmrażam 1x na 2 lata, tylko po to aby się wentylatorki nie oblodziły :wink:

A dlaczego zostają Ci markety? Przecież teraz każdy sklep RTV-AGD posiada system ratalny. Jednak z doświadczenia wiem, że ciężko jest coś zamówić tylko do obejrzenia.
W markecie wygląda to tak, że pracownicy takie rzadkości zamawiają na swoją odpowiedzialność, a potem próbują upchnąć po innych sklepach danej sieci.

Czym się różni Siemens od Boscha w lodówkach - nie wiem, są coraz nowsze rozwiązania. W zasadzie z tego co pamiętam /po 5 latach/ uogólniając to: zmywarka, pralka - Bosch, lodówka - siemens, kuchenka - nasza polska Amica.

EZS
15-06-2009, 19:40
LG to i ja bym wzięła, ale nie robią 70-tek.
A co do różnic, już się dowiedziałam. Niczym oprócz ceny :-?

Afrodyta
15-06-2009, 19:44
Tak sądziłam :wink:

d@riuszG
16-06-2009, 20:12
Zastanawiam się nad tymi zmywarkami SGI55E75EU i SMI53M05EU, oba modele Boscha, ale czy aby ...

Kiedyś znalazłem na forum, że jeżeli po otwarciu zmywarki dno jest plastikowe (mam na myśli Boscha) to jest to produkcja polska, a jak ze stali to niemiecka. Po moich oględzinach w sklepach mogę stwierdzić, że te co mają dno ze stali to na drzwiach przynajmniej pisze „made in germany”, a te z dnem plastikowym są już bez tego typu zapisu (przynajmniej w widocznym miejscu).
Chyba wszystkie modele poniżej SGI55E75EU mają dno plastikowe i bez oznaczenia w widocznym miejscu „made in”, natomiast od modelu SMI53M05EU dno jest ze stali i jawno określone „made in germany”. Modele które sprawdzałem to:
SGI45N05EU – dno plastikowe, bez „made in”
SGI53E55EU – dno plastikowe, bez „made in”
SGI55E75EU – dno plastikowe, bez „made in”
SMI53M05EU – dno ze stali, „made in germany”
SMI63M02EU – dno ze stali, „made in germany”

a więc:
model SMI53M05EU ma parę bajerów więcej od SGI55E75EU oraz bardziej funkcjonalny kosz, wizualnie troszkę ładniejszy i solidniejszy – więc może uzasadniona jest różnica w cenie.

i ceny:
SGI55E75EU – ok. 1800 zł (dno plastikowe, produkcja prawdopodobnie polska)
SMI53M05EU – ok. 2300 zł (dno ze stali, produkcja niemiecka)

Jak widać różnica to 500 zł i jest to trochę kasy, zatem czy warto dokonać takiej inwestycji i dopłaty. Czy model SGI55E75EU oprócz tych różnic, które wymieniłem ma jeszcze jakieś inne wady/zalety. Proszę również o opinie osoby użytkujące wymienione zmywarki. Bardziej się skłaniam ku modelowi SMI53M05EU (droższy) ale muszę sobie to jakoś uzasadnić :D

k62
16-06-2009, 21:17
Zastanów się nad takim modelem
http://www.bosch-agd.pl/?5=SMV59T00EU&26=6551
Ma dodatkowy kosz na sztućce,
regulowaną wysokość górnego kosza.
Żona będzie zadowolona :)

d@riuszG
16-06-2009, 22:54
Zastanów się nad takim modelem
http://www.bosch-agd.pl/?5=SMV59T00EU&26=6551
Ma dodatkowy kosz na sztućce,
regulowaną wysokość górnego kosza.
Żona będzie zadowolona :)

No przyznam, że model ma zajebiste parametry, a zwłaszcza te: 44dB i niskie zużycie wody, ale cena to już ponad 3000 zł (3499 zł na stronie euro.com.pl) i do tego jest to model z ukytym panelem, a nam się podoba właśnie z widocznym. Ale mimo to dzięki za info i czekam na dalsze posty.

Afrodyta
17-06-2009, 11:58
Zastanów się nad takim modelem
http://www.bosch-agd.pl/?5=SMV59T00EU&26=6551
Ma dodatkowy kosz na sztućce,
regulowaną wysokość górnego kosza.
Żona będzie zadowolona :)
W tych samych parametrach mam zmywarkę wolnostojącą SMS69T02EU, kosz na sztućce wysuwany na samej górze, regulowana wysokośc górnego kosza, cichuteńka. Prądu zmniejszone zużycie a o wodzie to nie wspomnę :D Sterowanie sensoryczne, czujniki zabrudzenia wody, a mieści się w niej tyle,że głowa boli. Garnek w garnek, kieliszek w literatkę, literatkę w szklankę. Polecam.

Za słowami sprzedawcy" jest to towar z górnej półki i na pewno zrobiony na medal" i w Niemczech.

markli29
19-06-2009, 08:14
Też zastanawiałam się nad wyborem tańszej zmywarki z plastikowym dnem oraz droższej i wybór padł na zmywarkę z dnem stalowym, dokładnie model - SMV 58M00 za którą po negocjacjach zapłaciłam 2690 zł (z montażem). To już jest model z wyzuwanym koszem na sztućce. Uważam,że jest to sprzęt często używany w domu (nawet codziennie) i powiniem być solidny. Poza tym, sprzedawca poinformował mnie,że tańsze zmywarki z Boscha są produkcji azjatyckiej.

zott36
19-06-2009, 08:58
Zmywarka , to jedyny sprzęt , na który jestem w stanie wydac znacznie wiecej , niz na inne AGD.
Tak własnie zrobiłam i nie załuje.
Pralke, lodówke, piekarnik,okap, plyta - wszystkie te sprzety kupilam siemensa , boscha ale podstawowe modele(najtansze) , spisuja sie rewelacyjnie.
W pralce uzywam 2 programów , lodowka ma tylko chlodzic , w piekarniku uzywam gora-dol, okapu nie uzywam wcale :wink:, a w płycie miały wytrzymac pstryczki (gazówka).

Zmywarek uzywałam kilku , róznica moim zdaniem między tanszymi a drozszymi modelami jest dla mnie znaczna . Kupilam zmywarke za 3tys i nie załuje.
Droższe modele sa przede wszystkim cichsze , ja mam aneks z salonem i dla mnie to bylo istotne . Zmywarke mam tak cicha , ze moja mamuska jak jest u mnie to pyta czy wlaczylam zmywarke . Ja ciagle jej mowie , mamo chodzi od 30 min.
Najwazniejsze jest jednak w drozszych zmywarkach , zlozenie wszystkich kolcy , zdecydowanie robi się duzo wiecej miejsca.
Moja mama ma zmywarke bez tej mozliwosci , i wiecznie wkurza sie , ze u mnie miesci sie duzo wiecej , ja puszczam 1 zmywanie , a ona niestety 2 .
Poza tym przydaja mi sie inne funkcje , ktorych mama nie ma . Jak opozniony start , czy namaczanie , lub funkcja skracania programów (czesto z niej korzystam), uwazam , ze bardzo przydatna rzecz(mozna skrócic zmywanie o 40 min z tą samą wydajnoscią, ) , lub , krótki program 25 min , tez przydatny. Koniecznie musi byc tez program 70C.
Funkcja 1/2 wsadu , jest dla mnie zbędna.
Poza tym jeśli ktoś tych funkcji nie ma to uwaza je za zbedne ( Moja mama tez mi gadala , po co Ci , będzisz korzystac?) , a teraz uważa , ze następna będzie z "bajerami" , bo jednak się przydają i to często.

kasiakp
19-06-2009, 09:14
Zmywarka , to jedyny sprzęt , na który jestem w stanie wydac znacznie wiecej , niz na inne AGD.
Tak własnie zrobiłam i nie załuje.
Pralke, lodówke, piekarnik,okap, plyta - wszystkie te sprzety kupilam siemensa , boscha ale podstawowe modele(najtansze) , spisuja sie rewelacyjnie.
W pralce uzywam 2 programów , lodowka ma tylko chlodzic , w piekarniku uzywam gora-dol, okapu nie uzywam wcale :wink:, a w płycie miały wytrzymac pstryczki (gazówka).

Zmywarek uzywałam kilku , róznica moim zdaniem między tanszymi a drozszymi modelami jest dla mnie znaczna . Kupilam zmywarke za 3tys i nie załuje.
Droższe modele sa przede wszystkim cichsze , ja mam aneks z salonem i dla mnie to bylo istotne . Zmywarke mam tak cicha , ze moja mamuska jak jest u mnie to pyta czy wlaczylam zmywarke . Ja ciagle jej mowie , mamo chodzi od 30 min.
Najwazniejsze jest jednak w drozszych zmywarkach , zlozenie wszystkich kolcy , zdecydowanie robi się duzo wiecej miejsca.
Moja mama ma zmywarke bez tej mozliwosci , i wiecznie wkurza sie , ze u mnie miesci sie duzo wiecej , ja puszczam 1 zmywanie , a ona niestety 2 .
Poza tym przydaja mi sie inne funkcje , ktorych mama nie ma . Jak opozniony start , czy namaczanie , lub funkcja skracania programów (czesto z niej korzystam), uwazam , ze bardzo przydatna rzecz(mozna skrócic zmywanie o 40 min z tą samą wydajnoscią, ) , lub , krótki program 25 min , tez przydatny. Koniecznie musi byc tez program 70C.
Funkcja 1/2 wsadu , jest dla mnie zbędna.
Poza tym jeśli ktoś tych funkcji nie ma to uwaza je za zbedne ( Moja mama tez mi gadala , po co Ci , będzisz korzystac?) , a teraz uważa , ze następna będzie z "bajerami" , bo jednak się przydają i to często.

mozesz podac model
ja rowniez na zmywarce nie chce oszczedzac

MichAsiek
19-06-2009, 09:27
Witam :D
Ja również dopiero zastanawiam sie nad wyborem zmywarki. My chcemy model z ukrytym panelem sterowania, do zabudowy. Myślałam o modelach SMV53M00EU, SMV40M00EU lub najdroższy SMV58M00EU. Z tego co czytam to wszystkie te Bosche mają takie same parametry tech, tzn,. identyczne zużycie wody i głośność i pobór energii, więc pozostaje tylko inna ilośc programów.
Niestety nigdy nie używałam zmywarki i nie wiem które funkcje będą mi najbardziej potrzebne. Jednak po ogólnym rozeznaniu wydaje mi się, że trzeba wypośrodkować. Modele za ponad 3 tys.będą chyba jednak zbyt drogą opcją. Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.

OGC
19-06-2009, 09:53
Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.
Nie mam dowiadczeń, ale też będę niebawem kupować i wstępnie własnie wybrałem ten sam model.
W internecie znalazłem ceny typu 2400zł.
Może kto cos doradzi ?

zbigmor
19-06-2009, 09:57
Witam :D
Ja również dopiero zastanawiam sie nad wyborem zmywarki. My chcemy model z ukrytym panelem sterowania, do zabudowy. Myślałam o modelach SMV53M00EU, SMV40M00EU lub najdroższy SMV58M00EU. Z tego co czytam to wszystkie te Bosche mają takie same parametry tech, tzn,. identyczne zużycie wody i głośność i pobór energii, więc pozostaje tylko inna ilośc programów.
Niestety nigdy nie używałam zmywarki i nie wiem które funkcje będą mi najbardziej potrzebne. Jednak po ogólnym rozeznaniu wydaje mi się, że trzeba wypośrodkować. Modele za ponad 3 tys.będą chyba jednak zbyt drogą opcją. Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.


Moje doświadczenie jest takie, że w zmywarkach tak jak i w innych urządzeniach AGD, a może nawet bardziej dodatkowe funkcje ponad typowe to tylko bajer służący wyciąganiu pieniędzy przez sprzedawców. Różnice w cenie są zdecydowanie większe niż koszt dołożenia tych dodatków. Żeby nie przesadzić, pojedyncze funkcje dodatkowe są przydatne pojedynczym osobą.
Byle by nie popaść w paranoje pisząc: moje funkcje są przydatne i zrozumieć to może tylko ten, który je ma, a te funkcje, których nie mam nie są mi potrzebne. To oczywiście możliwe, ale trąci hipokryzją.
Ilość programów pralki jest znacznie ważniejsza niż zmywarki.

zott36
19-06-2009, 11:02
Witam :D
Ja również dopiero zastanawiam sie nad wyborem zmywarki. My chcemy model z ukrytym panelem sterowania, do zabudowy. Myślałam o modelach SMV53M00EU, SMV40M00EU lub najdroższy SMV58M00EU. Z tego co czytam to wszystkie te Bosche mają takie same parametry tech, tzn,. identyczne zużycie wody i głośność i pobór energii, więc pozostaje tylko inna ilośc programów.
Niestety nigdy nie używałam zmywarki i nie wiem które funkcje będą mi najbardziej potrzebne. Jednak po ogólnym rozeznaniu wydaje mi się, że trzeba wypośrodkować. Modele za ponad 3 tys.będą chyba jednak zbyt drogą opcją. Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.


Moje doświadczenie jest takie, że w zmywarkach tak jak i w innych urządzeniach AGD, a może nawet bardziej dodatkowe funkcje ponad typowe to tylko bajer służący wyciąganiu pieniędzy przez sprzedawców. Różnice w cenie są zdecydowanie większe niż koszt dołożenia tych dodatków. Żeby nie przesadzić, pojedyncze funkcje dodatkowe są przydatne pojedynczym osobą.
Byle by nie popaść w paranoje pisząc: moje funkcje są przydatne i zrozumieć to może tylko ten, który je ma, a te funkcje, których nie mam nie są mi potrzebne. To oczywiście możliwe, ale trąci hipokryzją.
Ilość programów pralki jest znacznie ważniejsza niż zmywarki.
A moje doświadczenia są inne , i uważam ze ilosc programów w zmywarce jest znacznie ważniejsza niz w pralce. :D

Ktoś , mnie pytał o model zmywarki ...jak wroce do domu to sprawdzę. :wink:

zbigmor
19-06-2009, 11:19
A moje doświadczenia są inne , i uważam ze ilosc programów w zmywarce jest znacznie ważniejsza niz w pralce. :D

Ktoś , mnie pytał o model zmywarki ...jak wroce do domu to sprawdzę. :wink:[/quote]


A ja uważam, że najważniejsza jest ilość programów w telewizorze :D

zott36
19-06-2009, 11:26
A ja uważam, że najważniejsza jest ilość programów w telewizorze :D
Zbigmor , a Ty nie jestes przypadkiem moim męzem? :wink: hehe
A ja uważam , ze telewizor moze nie istniec :lol:


Zapomniałam jeszcze dodac , ze dla mnie rowniez istotne jest regulowanie górnego kosza (mozna go podniesc do góry lub obnizyc).
To jest bardzo przydatne .
Mozemy myc wysokie garnki na dole, wysokie słoiki,itp. (kosz do góry ), wtedy krecące ramie nie obija sie o gary lub , jak brakuje nam miejsca na pozostale garnki na dole , to obnizamy gorny kosz i reszta garnków (wcale nie takiich małych ) idzie do górnego kosza , nie musi czekac na 2 zmywanie. A jak zmywarka ma skladane bolce równiez na gorze, to wszystko da sie ladnie poukladac.

I.W.
19-06-2009, 11:30
SGI55E75EU – ok. 1800 zł (dno plastikowe, produkcja prawdopodobnie polska)
płaciłem 1626 PLN. Górny kosz jest regulowany dźwigienką ma program 70'C (do mycia przypalonych garów) i pół wsadu na czym mi zalezało. Nie wiem czego od zmywarki oczekiwać bo to pierwsza więc jestem zadowolony :wink:
Hałas nie jest uciążliwy (zresztą pisze na niej silent więc to z jakiejś cichszej linii). W zestawie jest koszyk z rączką -chyba na sztućce, domywa różne "skamieniałości" z talerzy. Jak pewnie i inne Bosche można ja podłączyć do ciepłej wody <60 'C. Wykonanie bez zastrzeżeń ale trochę śmierdzi na razie plastikiem

escape
19-06-2009, 12:41
My uzywamy Siemensa SN 64M001EU od grudnia 2008,jestem z niej zadowolona ,niskie uzycie prądu jak i wody ,składane kosze,dobrze domywa naczynia,jest bardzo cicha,ma sporo funkcji przydatnych jak i mniej przydatnych tez :D kwestia co kto potrzebuje..kupilismu ja za niecałe 2000 zł i kupiłabym ją ponownie :D

zetka
20-07-2009, 16:16
Moi rodzice przymierzają się do wymiany sprzętu kuchennego i wpadł im w oko nowy czarny piekarnik Boscha. O ten:
http://www.bosch-home.pl/HBA23B261E.html
Wydaje mi się że cały przedni front jest szklany (a raczej mam taką nadzieje :D), jednak pewności nie mam, a w ciemno kupować nie chcę. Zdjęcie nie za bardzo oddaje z czego jest wykonany i jakiejkolwiek informacji na ten temat brak. Pytałam w kilku sklepach internetowych - nikt nic nie wie. Odsyłają mnie wszyscy do producenta, a tam od piątku dodzwonić się nie mogę :evil:
Może ktoś z Was rozglądał się niedawno za sprzętem agd i widział gdzieś na żywo ten piekarnik? Bardzo byłabym wdzięczna gdyby ktoś utwierdził mnie w przekonaniu że front jest/lub nie jest cały szklany :roll:

d@riuszG
21-07-2009, 08:06
Myślę, że nie ma co przesadzać z tym mitem Boscha. Jak dla mnie to globalizacja załatwi sprawę (już zresztą załatwia) i tak samo będzie z mercedesami :D
No i co z tego, ze na sprzęcie jest napisane Bosch, skoro na tabliczce urządzenia nawet nie pisze gdzie zostało wyprodukowane. Odsyłam do wątku gdzie opisałem to swoimi odczuciami (post rozpoczynający)
http://forum.muratordom.pl/zmywarka-do-zabudowy-bosch-sgi55e75eu-vs-smi53m05eu,t162236.htm

Kasia i Paweł
21-07-2009, 09:47
A ja w temacie polecam:
zmywarka Bosch SMV50E10; cena przystępna, dokładna w zmywaniu, super cicha. jeden z lepszych zakupów do nowego domu. Płytę i piekarnik też mamy z Boscha, ale tu już bez szczególnych zachwytów,choć ok.

role
21-07-2009, 10:24
i tak samo będzie z mercedesami :D


.. z mercedesami już tak jest od lat..

Ewunia
21-07-2009, 19:38
No i co z tego, ze na sprzęcie jest napisane Bosch, skoro na tabliczce urządzenia nawet nie pisze gdzie zostało wyprodukowane
to nie jest reguła
na mojej napisane że w Germanii

d@riuszG
22-07-2009, 09:17
No i co z tego, ze na sprzęcie jest napisane Bosch, skoro na tabliczce urządzenia nawet nie pisze gdzie zostało wyprodukowane
to nie jest reguła
na mojej napisane że w Germanii

Proszę przeczytać mój post rozpoczynający z poniższego linka i wszystko będzie jasne
http://forum.muratordom.pl/zmywarka-do-zabudowy-bosch-sgi55e75eu-vs-smi53m05eu,t162236.htm

MadzialenkaT
24-07-2009, 21:02
markli29 możesz zdradzić, gdzie kupiłeś zmywarkę ??

Ja cały czas zastanawiam się nad wyborem zmywarki. Jedno jest pewne, ma być do zabudowy, z zintegrowanym panelem 60 cm najlepiej z tą szufladą na sztućce ponieważ nienawidzę wtykania brudnych widelców i noży w to stojące coś do zmywarki.

d@riuszG
25-07-2009, 10:58
Moje doświadczenie jest takie, że w zmywarkach tak jak i w innych urządzeniach AGD, a może nawet bardziej dodatkowe funkcje ponad typowe to tylko bajer służący wyciąganiu pieniędzy przez sprzedawców. Różnice w cenie są zdecydowanie większe niż koszt dołożenia tych dodatków. Żeby nie przesadzić, pojedyncze funkcje dodatkowe są przydatne pojedynczym osobą.
Byle by nie popaść w paranoje pisząc: moje funkcje są przydatne i zrozumieć to może tylko ten, który je ma, a te funkcje, których nie mam nie są mi potrzebne. To oczywiście możliwe, ale trąci hipokryzją.
Ilość programów pralki jest znacznie ważniejsza niż zmywarki.

Ja wiem, że wystarczą 2-3 programy, ale podaj mi przykład zmywarki, która jest cicha (powiedzmy ma 44dB) i ma mniej niż 5 programów.
Więc jak się chce cichą zmywarkę, to niestety trzeba też zapłacić za dodatkowe bajery.

ruskowa
28-07-2009, 21:49
Czy ja dobrze rozumię, czy nie.... W modelu SGI55E75EU nie ma kosza na sztućce????? i trzeba go dodatkowo dokupić?

martu
28-07-2009, 23:18
Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.
Nie mam dowiadczeń, ale też będę niebawem kupować i wstępnie własnie wybrałem ten sam model.
W internecie znalazłem ceny typu 2400zł.
Może kto cos doradzi ?
czy ktos mnie oświeci,czy ta zmywarka ma stalowe dno ?

d@riuszG
29-07-2009, 07:04
Czy ja dobrze rozumię, czy nie.... W modelu SGI55E75EU nie ma kosza na sztućce????? i trzeba go dodatkowo dokupić?

Biorąc pod uwagę informacje na stronie producenta (lub ich brak) to prawdopodobnie możesz mieć rację w tym, że nie ma tego kosza w standardzie. Jeżeli porównałem modele SGI55E75EU z np. SMI53M05EU to z zamieszczonego opisu można taki wniosek wyciągnąć.

d@riuszG
29-07-2009, 07:16
Dla zainteresowanych skończyły się moje dylematy co do modelu zmywarki, w końcu dokonałem zakupu. Szczęśliwcem okazał się model SMI53M05EU (2.168,00 zł). Ten model ma dno stalowe, a na drzwiczkach jasno określone "made in Germany".

marcin_z
30-07-2009, 11:07
a co sądzicie o tym modelu? SMV 50E10EU. Wynika, że to niemiecka produkcja, ale nie wiem czy stalowe dno? Poradźcie proszę :)

martu
03-08-2009, 17:38
Wydaje mi się, że rozsądny będzie model SMV53M00EU, ale może czegos mu brakuje?....
Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej kwestii.
Nie mam dowiadczeń, ale też będę niebawem kupować i wstępnie własnie wybrałem ten sam model.
W internecie znalazłem ceny typu 2400zł.
Może kto cos doradzi ?
czy ktos mnie oświeci,czy ta zmywarka ma stalowe dno ?
nie było chętnych do odpowiedzi:(
zmywarka już do nas została przesłana i innym zainteresowanym oznajmiam,że ma stalowe dno i grawerkę na drzwiach.

mr6319
04-08-2009, 09:21
Niestety mnie też czeka ten wybór. Na szczęście są na forum właśnie takie wątki, gdzie można się troszkę oświecić.
A tak z innej beczki.
Od wielu lat mieszkam w bloku, z kuchnią szafeczkową bez zmywarki, zwykłą lodówką itp.,
Teraz jestem na etapie rozpoczęcia budowy i pierwszych próbach rozpatrywania się w różnych sprzętach do całego domku.
To co zobaczyłem w sklepach - jak szeroki jest wybór tego wszelkiego dobra po prostu mnie oszołomiło.
Jak sobie radzić z wyborami...?

d@riuszG
04-08-2009, 13:54
Niestety mnie też czeka ten wybór. Na szczęście są na forum właśnie takie wątki, gdzie można się troszkę oświecić.
A tak z innej beczki.
Od wielu lat mieszkam w bloku, z kuchnią szafeczkową bez zmywarki, zwykłą lodówką itp.,
Teraz jestem na etapie rozpoczęcia budowy i pierwszych próbach rozpatrywania się w różnych sprzętach do całego domku.
To co zobaczyłem w sklepach - jak szeroki jest wybór tego wszelkiego dobra po prostu mnie oszołomiło.
Jak sobie radzić z wyborami...?

Dla mojego przykładu - zmywarka.
Wybraliśmy, że chcemy do zabudowy, z widocznym panelem i szerokości 60cm. Więc już wstępną selekcję mamy. Następnie szukam opinii o poszczególnych firmach. Jak już mam wybraną wąską grupkę firm to szukam modeli w przedziale cenowym na jaki mnie stać. Na koniec porównuję wybrane modele z kilku firm pod względem wizualnym, ich parametrów technicznych, itp. Czasami wyłania się tylko jeden kandydat, ale gorzej jak jest ich więcej, to wtedy cedzimy dalej. Warto także brać pod uwagę czas trwania gwarancji, dostępność serwisu w Polsce oraz samą obecność danej marki na naszym rynku.

I tak potrafi czasami minąć kilka dni, nim coś konkretnego się z tego wyjawi :D

OGC
04-08-2009, 14:18
I tak potrafi czasami minąć kilka dni, nim coś konkretnego się z tego wyjawi :D
A przy zakupie się okaże że wybrany model już wyszedł z produkcji, albo że jest jakaś fajna promocja na inny i znowu dylemat :lol:

ruskowa
07-08-2009, 19:13
Za namową brata, który od kilku lat używa zmywarki BOSCH (jakiś starszy modelale wypasiony)wybrałam SMI53M05EU. Stwierdził, że ma wszystko co takowa mieć powinna. Pozostały sprzęt jest raczej ze średniej półki, ale ze zmywarką poszalałam. Mam nadzieję, że wybór trafiony, tym bardziej, że nie spotkałam raczej opinii innych użytkowników.

ruskowa
07-08-2009, 19:13
dubelek :wink:

maciejki
14-08-2009, 09:15
Witam!!!!
Tez zastanawiam sie nad tym modelem SMI53M05EU.

ruskowa;[email protected] sie Wam sprawuje ta zmywarka?jestescie zadowoleni?

Patisiak
14-08-2009, 09:58
a co myślicie o HOtpoint Ariston?
czy mają dobry sprzęt czy jednak zainwestować w Boscha?
sprzedawca poradzil nam Aristona, twierdzac, ze w Boschu to glownie placi sie za marke....

aniaitomek
14-08-2009, 12:10
markli29 możesz zdradzić, gdzie kupiłeś zmywarkę ??

Ja cały czas zastanawiam się nad wyborem zmywarki. Jedno jest pewne, ma być do zabudowy, z zintegrowanym panelem 60 cm najlepiej z tą szufladą na sztućce ponieważ nienawidzę wtykania brudnych widelców i noży w to stojące coś do zmywarki.

Czy ktoś mnie może uświadomić.. Myślałam, ze do sztućcy są tylko koszyki, no właśnie takie do wtykania, a tu mowa o szufladzie, wiem jak wygląda szuflada, a nie mogę sobie jej wyobrazić w zmywarce, obejrzałam już kilka modeli zmywarek i wszędzie jest mowa o koszyku...

aniaitomek
14-08-2009, 12:26
A ja uważam, że najważniejsza jest ilość programów w telewizorze :D
Zbigmor , a Ty nie jestes przypadkiem moim męzem? :wink: hehe
A ja uważam , ze telewizor moze nie istniec :lol:


Zapomniałam jeszcze dodac , ze dla mnie rowniez istotne jest regulowanie górnego kosza (mozna go podniesc do góry lub obnizyc).
To jest bardzo przydatne .
Mozemy myc wysokie garnki na dole, wysokie słoiki,itp. (kosz do góry ), wtedy krecące ramie nie obija sie o gary lub , jak brakuje nam miejsca na pozostale garnki na dole , to obnizamy gorny kosz i reszta garnków (wcale nie takiich małych ) idzie do górnego kosza , nie musi czekac na 2 zmywanie. A jak zmywarka ma skladane bolce równiez na gorze, to wszystko da sie ladnie poukladac.

Czy zdradział/a/byś jaki masz model, piszesz wcześniej, że jest cicha...
Odnośnie tej cichość, znalazłam info, że cicha lodówka ma 38dB
Pytanie dla użytkowników zmywarek, jeśli uważacie, ze wasze sa ciche, podajcie ile mają dB.

Ewunia
14-08-2009, 16:39
a co myślicie o HOtpoint Ariston?
czy mają dobry sprzęt czy jednak zainwestować w Boscha?
sprzedawca poradzil nam Aristona, twierdzac, ze w Boschu to glownie placi sie za marke....
jak mu Ariston nie schodzi, to co ma mówić?
albo lepszą marżę daje ;)

Ewunia
14-08-2009, 16:47
Pytanie dla użytkowników zmywarek, jeśli uważacie, ze wasze sa ciche, podajcie ile mają dB.
producent podaje 51 dB
ja słyszę jedynie poszum wody przez jakiś czas
suszy bezgłośnie

SemperSolus
14-08-2009, 21:26
Zmywarka z szufladą na sztućce posiada w górnej części (tuż pod górną krawędzią) płaską szufladę na sztućce.
Modele posiadające tą opcję to:

Panel zintegrowany:
SMV58M00EU,
SMV59T00EU,

Panel widoczny:
SMI68M05EU,
SMI69M15EU,
SMI69T05EU,

Wolnostojące:
SMS58M02EU,
SMS69M02EU,
SMS69T02EU,

Wybór jak widać duży :) Praktycznie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Czy warto kupić zmywarkę z szufladą? Zdecydowanie tak.

Modele te wyposażone są w świetne dolne kosze z możliwością złożenia praktycznie wszystkich grzebieni, jednocześnie sztućce lądują w szufladzie, (dolny kosz nie jest zawalany koszykiem na widelce, łyżki itd.). Koniec, końców uzyskujemy pełną swobodę układania naczyń. Nie ma problemu ze zmieszczeniem dużej misy, czy garnka. Nie trzeba kombinować jak wcisnąć patelnię czy blachę do ciasta...

Co do głośności.

Porównując ten parametr sprawdźcie w jakim standardzie był mierzony. 51 dB (re1pW) nie równa się 51 dB (A). Aby uzyskać porównywalny wynik trzeba do jednostek dB (A) dodać 12 wówczas uzyskujemy wynik w jednostkach dB (re1pW).

Dlaczego podaję tą informację? Np. Amica, Indesit, Ariston i LG podają głośność w dB (A), podczas gdy Bosch, Siemens, Miele i AEG w dB (re1pW) :)
W efekcie mamy małe zamieszanie ale wiedząc o tym fakcie łatwiej możemy porównać sprzęt w uczciwy sposób. Co więcej, okazuje się, że nawet najgłośniejszy Bosch czy Siemens będzie porównywalny z najcichszym Aristonem - 43 dB (A) + 12 = 55 dB (re1pW)

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem sytuację :)

Czy warto kupować Aristona? Hmm... nie są złe, jeżeli nie brać pod uwagę głośności to najwyższe modele mogą dość skutecznie konkurować z Boschem ze średniej półki, a są o ok. 200 - 300 zł tańsze. Jeżeli taka kwota ma dla nas znaczenie to polecam.

Jednak osobiście wziąłbym kredyt w takiej sytuacji i dopłacił do Boscha....

AGA NR 1
15-08-2009, 07:18
O kurka...
:o

Zatkało mnie.

Skąd ta wiedza o AGD ?

Myślałam, że ja jestem "dość wnikliwa" ale Ty..... bijesz mnie na głowę, hahaha !

:wink:

SemperSolus
15-08-2009, 08:59
Od 2000 roku siedzę w sprzęcie AGD. Od samego początku jak sięgam pamięcią były "jazdy" chociażby z lodówkami Amici, które wg producenta mają 37 dB, a ludzie przychodzili i chcieli "bić", bo Bosch znajomego, który ma podobno 42 dB jest cichszy :)....

Więc zacząłem grzebać.... i dogrzebałem się w jednym z katalogów Boscha, który np. głośność okapów podaje w dwóch skalach dB (A) i dB (re1pW).

Co do różnic w sposobie pomiaru - dB (re1pW) pomiar uwzględnia ciśnienie powietrza, w efekcie jest sposobem dużo dokładniejszym, gdyż dużą wagę przykłada do wykluczenia czynników zewnętrznych (ciśnienia, wilgotności itp.)

dB (A) to standardowy pomiar akustyczny w wolnym powietrzu.

Wyjaśnienia trochę uprościłem... ale kupującym polecam pamiętać o tej różnicy i sprawdzać na paskach znamionowych głośność. Jeżeli na pasku nie podano sposobu pomiaru należy założyć, że jest to dB (A)

AGA NR 1
15-08-2009, 09:12
SemperSolus,

rozumiem.
Dzięki za szczegółowe i jasne wyjaśnienia.

A czy będziemy Cię mogli pomęczyć w sprawie innych sprzętów AGD ???
:wink:

Jestem, że tak powiem na "etapie decyzyjnym" jeśli chodzi o wybory... i mam trochę mętlik w głowie...
:-?

d@riuszG
15-08-2009, 22:06
Witam!!!!
Tez zastanawiam sie nad tym modelem SMI53M05EU.

ruskowa;[email protected] sie Wam sprawuje ta zmywarka?jestescie zadowoleni?

No cóż u mnie sprzęt jeszcze stoi nie zamontowany, więc nie powiem nic z praktycznego punktu widzenia, ale po oględzinach wzrokowym sprzęt wygląda dość solidnie i fajnie :D

angela_ap
17-08-2009, 08:29
mozecie polecic jakąs dobra zmywarkę 45cm ze zintegrowanym panelem? interesuje mnie marka Bosch lub Siemens, w internecie jest mnóstwo sprzecznych opinii, zalezy mi na opinii osoby użytkującej taki sprzęt

maciejki
17-08-2009, 13:14
dzieki d@riuszG :)

SemperSolus
18-08-2009, 10:25
AGA NR 1 jasne :) Postaram się pomóc w miarę moich skromnych możliwości i czasu...

Pozdrawiam
SemperSolus

SemperSolus
18-08-2009, 10:41
angela_ap nie chcę łamać regulaminu forum, więc skopiuje moją wypowiedź na innym forum :)


Nie wiem w jakim segmencie cenowym chcesz się poruszać.

W przypadku produktów ze średniej półki cenowej zwróć uwagę na marki:

Electrolux i Ariston

Jednak nie ukrywam, że w przypadku Boscha i Siemensa otrzymujesz naprawdę jeden z najlepszych produktów jeżeli chodzi o ergonomię (rewelacyjnie zaprojektowane kosze i niska głośność), całkiem niezłą bezawaryjność.

Jeżeli chodzi o Electrolux'a to z awaryjnością nie jest źle ale troszkę jednak słabiej niż w/w markach. Projekt koszy stoi na niezłym poziomie i nieźle prezentują się tabele programów i temperatur. Głośność pracy na poziomie porównywalnym z Boschem/Siemensem. W przypadku Electrolux'a dość negatywnie oceniany jest serwis tej marki, czasem zdarzają im się zachowania, w których pomaga tylko skarga do Warszawy...

Ariston troszkę słabszy moim zdaniem projekt kosza i odrobinę głośniejszy od Electrolux'a czy Boscha. Niezła bezawaryjność i przyjemny dla oka design. Możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat w przeciągu miesiąca od daty zakupu. Serwis na poziomie przyzwoitym... tzn. czasem też im "palma odbija" ale zdecydowanie rzadziej są skargi ze strony klientów.

Co do Candy - sprzedaż zmywarek tej marki jest raczej niska. Nie ma na nie skarg, jednak nie potrafię Ci powiedzieć, czy to jest spowodowane właśnie niską sprzedażą, czy też rzeczywistą bezawaryjnością sprzętu tej marki. Serwis na przyzwoitym poziomie.

Jeżeli będziesz wybierał zmywarkę zwróć uwagę na możliwość "aranżacji" koszy do własnych potrzeb. Im więcej składanych "grzebieni" i półeczek tym lepiej (łatwiej dostosować kosz do własnych potrzeb). Ilość programów i temperatur jest raczej mniej istotna ale postaraj się wybrać zmywarkę posiadającą przynajmniej 3 temperatury: 40, 50, 65. Oczywiście temperatury podałem orientacyjnie więc jeżeli będą się troszkę różnić to się nie przejmuj.

Osobiście brałbym jednak Boscha lub Siemensa. Wybór oczywiście należy do Ciebie :)

Wg mojego doświadczenia nie ma sprzętu (a może lepiej marki), która całkowicie jest bezawaryjna. Średnia długość pracy sprzętu AGD w dzisiejszych realiach to 6-8 lat. Jeżeli po 5 latach sprzęt się popsuje to nie opłacalna jest jego naprawa (za rok 2 znowu coś się sypnie). Brutalne ale prawdziwe.

Jeżeli wydamy więcej na sprzęt to teoretycznie powinien on być mniej awaryjny (ryzyko awarii w 5 letnim okresie od zakupu maleje wraz ze wzrostem ceny). Jednak to teoria. Praktyka wykazuje, że jeżeli chcemy mieć jakie takie poczucie komfortu warto zwracać uwagę na okres gwarancji.

Jak wybierać sprzęt? Przede wszystkim ergonomia - Bosch/Siemens jeżeli chodzi o zmywarki ma znakomicie zaprojektowane kosze, które ułatwiają po prostu użytkowanie sprzętu. Reszta to już naprawdę indywidualne potrzeby... i przy tak ogólnym sformułowaniu trudno jest coś konkretnego doradzić.

Inny sprzęt będę proponował dla 5 osobowej rodziny, inny dla 2 osób. Inna zmywarka do aneksu (kwestia głośności) inny do kuchni jako samodzielnego pomieszczenia. Dużo zależy też od tego jak chcesz urządzić kuchnię...

Powiem szczerze - każdy z nas jest inny, ma inne oczekiwania i inaczej postrzega stylistykę, głośność itp. Mogę postarać się pomóc, jednak aby to zrobić muszę wiedzieć troszkę więcej :)

angela_ap
18-08-2009, 13:32
na 90% jestem zdecydowana na tą zmywarkę Boscha
http://www.morele.net/zmywarka-bosch-srv-53m03eu-99719/
http://www.bosch-home.com/de/SRV53M03EU.html

jest to model z 2007 roku, dla mnie olbrzymia rolę niestety odgrywa cena, a ten model z racji tego że ma dwa lata jest dla mnie do przełknięcia, oczywiście w tej cenie mogłabym mieć nowość, ale innej, być może gorszej marki
podejrzewam, ze w ciągu tych dwóch lat nie zmieniło się w technologii nic poza tym, że dodano ze 2 czy 3 programy z których i tak nie będę korzystała, ten model ma wszystko co jest mi potrzebne
no i Made in Germany...

maciejki
18-08-2009, 17:32
a z tych dwóch zmywarek ktora polecacie ?

simens SE 54M576EU CZY Bosch SMI 53MO5EU

ruskowa
18-08-2009, 18:13
Ja z mojej zmywarki jestem baardzo zadowolona. Przede wszystkim jest bardzo cichutka...... :lol: a tak na poważnie, to stoi jeszcze w garażu w kartonie i czeka na podłączenie, bo meble do kuchni przyjadą dopiero na poczatku września. Podzielę się uwagami na pewno.
Jeden z majstrów, który kiedyś przez 5 lat pracowała w sklepie AGD a teraz robi u mnie kartongipsy stwierdził, że jest świetna... Zobaczymy :roll:

TeeF
19-08-2009, 06:26
się nad jednym z ponizszych modeli:

SMI68M05EU
SMI69M15EU
SMI69T05EU

pytanie, czy warto dopłacać do modeli wyższych od 68m?

SemperSolus
19-08-2009, 08:23
angela_ap moim zdaniem dobry wybór. Rozsądna cena, zmywarka ma to, co potrzebne w trakcie codziennego zmywania.
Owszem w wyższych modelach troszeczkę więcej jest składanych grzebieni w dolnym koszu ale różnica w cenie jest wtedy znaczna (około 500 - 700 zł).

Niemiecka jakość to przede wszystkim w tym przypadku wykonanie komory w całości ze stali nierdzewnej - mniejsze ryzyko, że zanieczyszczenia po pewnym czasie zaczną się zbierać w miejscach łączenia tworzywa i metalu, jak ma to miejsce w łódzkiej produkcji.

SemperSolus
19-08-2009, 08:38
a z tych dwóch zmywarek ktora polecacie ?

simens SE 54M576EU CZY Bosch SMI 53MO5EU

Siemens jest cichszy, więc jeżeli masz aneks kuchenny wybierz Siemens'a. Niestety nie pamiętam w tej chwili czy model ten jest produkcji niemieckiej czy polskiej (plastikowe dno). Postaram się sprawdzić i wieczorem dam bardziej dokładną odpowiedź.

maciejki
19-08-2009, 08:42
SemperSolus...to teraz dales mi do myslenia!!sklanialam sie ku boschowi a tu....
i mam kuchnie otwarta na salon.
z gory dziekuje za dalsze informacje

SemperSolus
19-08-2009, 09:08
się nad jednym z ponizszych modeli:

SMI68M05EU
SMI69M15EU
SMI69T05EU

pytanie, czy warto dopłacać do modeli wyższych od 68m?

SMI68M05EU ustępuje pozostałym w konstrukcji koszy (trochę więcej elementów składanych w wyższych modelach). Ten model jest też "najgłośniejszy - choć jeżeli porównać do konkurencyjnych rozwiązań to zmywarka i tak będzie super cicha :)

SMI69M15EU - cichszy od poprzedniego, ma lepszy komplet koszy, dodatkowo model wyposażony jest w opcję HigienaPlus i strefę intensywną (Higienic to technologia zapożyczona z rozwiązań przemysłowych, temperatura mycia oraz intensywność jest tak dostosowana aby uzyskać jak najmniejszą liczbę bakterii i wirusów na umytych naczyniach. Strefa intensywna to nic innego jak specjalne zaprojektowanie dolnego ramienia myjącego aby przy programie intensywnym uzyskać wyższe ciśnienie wody - przydatne przy przypalonych garach).

SMI69T05EU - Wszystko, co najlepsze w marce Bosch itp, itd. W praktyce model wyposażony w najnowsze gadżety, najbardziej nafaszerowany różnego rodzaju czujnikami i automatyką, która ma ułatwić użytkowanie. W polskich warunkach (skoki napięć to w naszych sieciach energetycznych norma) kupować TYLKO z przedłużeniem gwarancji. W przypadku awarii któregoś z elementów elektroniki koszt naprawy będzie porównywalny z zakupem taniej zmywarki. W gruncie rzeczy model dla ludzi, którzy oczekują wszystkiego, co naj...,a kasa ma znaczenie drugorzędne.

Jeżeli mogę doradzić to zastanów się nad którymś z 2 pierwszych, przy czym obstawiał bym SMI69M15EU ze względu na lepszy komplet koszy i troszeczkę inną konstrukcję ramion myjących. W praktyce nie spotkałem się z reklamacjami dot. któregokolwiek Boscha z tej półki cenowej.

lamia6806
19-08-2009, 09:30
Właśnie powstaje projekt mojej kuchni.
Potrzebuję porady odnośnie sprzęty AGD.
Zmywarka - główne kryterium to ilośc decybeli, bez wielu bajerów, ze średniej półki cenowej, 60 cm, z odkrytym panelem - wybieram pomiędzy SIEMENS i BOSCH. Ta polecana we wczesniejszym poście jest dla mnie za droga.
Kuchenka + płyta ceramiczna
Lodówka - cicha, wolnostojąca, chyba INOX, polecano mi Elektrolux.
Okap - wydajny i cichy, podszafkowy (?).

SemperSolus
19-08-2009, 10:55
lamia6806 dość szeroki zakres i spowoduje odbiegnięcie od głównego wątku.

Co do zmywarek weź pod uwagę to, że modele Boscha/Siemensa w segmencie poniżej 2000 zł w większości są produkowane w Polsce. Jakościowo niewiele będą odbiegały od rozwiązań konkurencji, która będzie jednak tańsza, posiadając jednocześnie funkcjonalność wyższych modeli B/S/H.

Ile to 50 dB? Odpowiada to cichej pralce w trakcie prania (nie wirowania). O ile zmywarka nie będzie pracowała w nocy nie powinno sprawiać to problemu.

Wiem, że dziwnie to brzmi po poprzednich wypowiedziach ale odnoszę wrażenie, że musisz zmieścić się ze wszystkim w dość wąskim segmencie cenowym, który dość mocno będzie Cię ograniczał w wyborze.

Tak naprawdę w tym momencie za Boschem/Siemensem przemawia TYLKO i wyłącznie głośność, a jednocześnie zaznaczam, że nie będą to odczuwalnie duże różnice... W przypadku tych firm rozejrzyj się za starszymi modelami z 3 temperaturami mycia.

Alternatywa to Mastercook ZB19IX model funkcjonalnie porównywalny z Boschem/Siemensem w segmencie około 2500, jeżeli chodzi o głośność to fakt głośniejszy ale przy różnicy w cenie 800 zł warto jednak przemśleć czy aby na pewno będziesz myć w nocy?

Jeżeli zdecydujesz się na Mastercooka zwróć uwagę na ich promocje w tej chwili kupując zestaw piekarnik+płyta+zmywarka całkiem sensowny okap możesz dostać za symboliczną złotówkę... Z okapem pod szafkowym bardzo poważnie bym się zastanowił... owszem w folderach wygląda to fajnie w praktyce już mniej (mniejsza wydajność i to znacznie).

Lodówki - jeżeli coś ze średniej półki to Electrolux lub Whirlpool (Electrolux ma lepsze wykończenie frontu). Z tańszych zwróć uwagę na Beko (5 lat gwarancji i naprawdę ładnie wykonana). Jeżeli znów głośność odgrywa rolę to wracamy do B/S/H ale wtedy o segmencie 2000 i Inox raczej będzie trudno myśleć...

To na tyle...

aniaitomek
19-08-2009, 10:59
Wybrałam do kuchni:

1.Lodówka AEG-ELECTROLUX Santo Z 9 18 02-4i - lodówka, ma być duża, a że nie mam miejsca na dwudrzwiową, więc stanęło na tej, prawdę mówiąc nie znalazłam w necie żadnej aleternatywy do niej (zamrażarka będzie osobno)

http://www.sklep.domimedia.pl/index-pct-0-p-40497&n=Lodowka_AEG_ELECTROLUX_Santo_Z_9_18_02_4i-more.html

2. Piekarnik - Gorenje B1-ORA-W
http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekarniki/piekarniki_do_zabudowy?c=245928

3. Płyta indukcyjna - Gorenje IT640-ORA-W
http://www.gorenje.pl/kuchnia/plyty_grzejne_do_zabudowy?c=248311

W wypadku płyty i piekarnika punktem wyjścia są względy estetyczne, uparłam sie na biały kolor - miłość od pierwszego wejrzenia!!!

4. Zmywarka - Bosch SMV58M00EU, (moje główne wymagania spełnia: dobra marka, 60cm, do zabudowy, panel ukryty, cicha, szuflada na sztućce, składane kosze, program, eco, 1/2 wsadu, mycie stępne...)


Użytkowników ww. sprzętu i znawców branży AGD (SemperSolus :D ) proszę o opinie. Z góry dzięki.

fruit
19-08-2009, 15:15
Jestem własnie w trakcie remontu kuchni i szukam dobrej małej zmywarki (szerokość 45cm) do zabudowy. Wcześniej miałam Boscha i byłam bardzo zadowolona, jednak nie była w zabudowie i nie będzie juz pasowała do nowej kuchni. Macie jakies inne sprawdzone zmywarki ?

helism
19-08-2009, 17:23
Alternatywa to Mastercook ZB19IX model funkcjonalnie porównywalny z Boschem/Siemensem w segmencie około 2500, jeżeli chodzi o głośność to fakt głośniejszy ale przy różnicy w cenie 800 zł warto jednak przemśleć czy aby na pewno będziesz myć w nocy?

Jeżeli zdecydujesz się na Mastercooka zwróć uwagę na ich promocje w tej chwili kupując zestaw piekarnik+płyta+zmywarka całkiem sensowny okap możesz dostać za symboliczną złotówkę... Z okapem pod szafkowym bardzo poważnie bym się zastanowił... owszem w folderach wygląda to fajnie w praktyce już mniej (mniejsza wydajność i to znacznie).

lamia6806
Mam tę zmywarkę. Wybrałam ją właśnie ze względu na cenę. Bosch pewnie lepszy, ale 800 zł piechotą nie chodzi. Jeśli nie śpisz w pomieszczeniu, w którym jest zmywarka, to możesz śmiało ją kupić. Da się przy niej nawet oglądać telewizor.
Jeśli chodzi o w/w promocję Mastercooka, to po przeanalizowaniu wyszło mi, że zamawiając wszystko oddzielnie przez internet (w nienajtańszych sklepach) wyjdzie taniej niż w zestawie.

SemperSolus
20-08-2009, 09:43
a z tych dwóch zmywarek ktora polecacie ?

simens SE 54M576EU CZY Bosch SMI 53MO5EU

Zgodnie z obietnicą (jednak z niejakim opóźnieniem :)).

Z tego, co udało mi się ustalić Siemens jest produkowany w Łodzi Bosch z ostatnich dostaw był jeszcze z Niemiec.

Dlaczego napisałem jeszcze?

Okazuje się, że z każdą kolejną linią co raz więcej zmywarek jest produkowanych w Polsce. W chwili obecnej trwają przygotowania do uruchomienia kolejnych linii produkcyjnych, więc można się spodziewać, że wraz z wejściem następnej linii modeli tylko najwyższe modele będą pochodziły z Niemiec (podobnie jest w tej chwili z pralkami).

maciejki - podsumowując, ze względu na ergonomię i względy użytkowe nadal obstawał bym przy Siemensie, jednak jeżeli nie masz zaufania do "plastiku" to bierz Boscha.
Z własnej praktyki mogę stwierdzić, że wprowadzenie tworzyw do konstrukcji nie zmieniła jakoś drastycznie nastawienia klientów - zmywarki są nadal chwalone. Co do żywotności - powtórzę już któryś z kolei raz - średnio 6 do 8 lat - więcej nie daję żadnemu urządzeniu AGD. Jeżeli po około 5 latach coś by się sypneło to naprawa najczęściej będzie nieopłacalna, bo za chwilę coś znowu się popsuje.

SemperSolus
20-08-2009, 10:29
Wybrałam do kuchni:

1.Lodówka AEG-ELECTROLUX Santo Z 9 18 02-4i

2. Piekarnik - Gorenje B1-ORA-W

3. Płyta indukcyjna - Gorenje IT640-ORA-W

W wypadku płyty i piekarnika punktem wyjścia są względy estetyczne, uparłam sie na biały kolor - miłość od pierwszego wejrzenia!!!

4. Zmywarka - Bosch SMV58M00EU

Wybierając Gorenje i Boscha "wstrzeliłaś" się w dość bliskie koneksje :) Obie firmy dość aktywnie współpracują.

1) Alternatywę będzie znaleźć trudno w szczególności jeżeli wziąć pod uwagę pułap cenowy - odpowiednikiem jest:
IKB 3650 (http://www.aged.com.pl/liebherr/szczegoly-ikb3650.php)
W ofercie Liebherra jest jeszcze jeden model chłodziarki: IKB 3454 (http://www.aged.com.pl/liebherr/szczegoly-ikb3454.php). Ten ma mały podręczny zamrażalnik. Może się przydać czasami gdy będziesz chciała mieć pod ręką np. lody lub jakieś mrożonki.
Wybierając Liebherra do ceny dołóż wtedy jeszcze 1000 zł i płacisz tak naprawdę za renomę, bo dzisiaj nie daję głowy za żadną firmę jeżeli chodzi o bezawaryjność. Pewnym atutem Liebherra może być 5 letnia gwarancja (http://www.aged.com.pl/liebherr/aktualnosci.php) i dobre opinie dotyczące drogich modeli.

2, 3,) De gustibus non est disputandum. Technicznie nie mam zastrzeżeń. Solidna i dobrze wykonana konstrukcja mająca świetne opinie wśród klientów.

4) Podobnie jak wyżej, nie mam zastrzeżeń. Jeżeli funkcyjnie Ci odpowiada to naprawdę nie ma sensu dalej szukać. W końcu to ty będziesz użytkować, a zmywarka faktycznie ma niezbędne minimum i pozytywne opinie wśród użytkowników. Co do głośności to zerknij parę postów wyżej. Jeżeli kuchnia jest oddzielnie, a nie zamierzasz zmywać w nocy po prostu nie będzie jej słychać. Kosze mogły by być lepsze ale w tym segmencie cenowym raczej nie będzie lepiej, a dopłacać 400 zł za kosze i funkcje, z których korzystać nie będziesz to trochę absurd...

Pozostaje zamówić ;)

angela_ap
20-08-2009, 10:33
SemperSolus, nie doczytałam, ty jestes pracownikiem Boscha może?
bo mam na oku lodówkę KGN36A73 i chętnie bym jakiejs opinii zasięgnęła...

SemperSolus
20-08-2009, 10:55
Nie od 9 lat sprzedaję sprzęt AGD, zaczynałem w RTVEuroAGD (m. in. współtworzyłem sklep internetowy tej firmy) w tej chwili w jednym ze sklepów "Nie dla idiotów...", a na chwilę obecną nadal pracując w sklepie AGD próbuję wcielić w życie portal z informacjami nt. sprzętu AGD i ewentualną płatną indywidualną ofertą.

Ponieważ administracja forum twardo egzekwuje regulamin stąd nie podaję linku do strony, mogę wysłać na PW. Zresztą znając życie to nawet ten post może zostać potraktowany jako autoreklama... ale cóż mam nadzieję, że Wy jako użytkownicy forum staniecie w obronie :)

Wracając do lodówki...

Model o dobrych parametrach i niezłym wykończeniu sprzedaje się na przyzwoitym poziomie, nie mam zastrzeżeń, co do awaryjności. Jeżeli chodzi o atuty to: niska głośność pracy (41 dB(re1pW)) i dobrze zaprojektowane wnętrze. Warto zwrócić też uwagę, że inox tej lodówki zabezpieczony jest specjalnym lakierem zapobiegającym pozostawianiu przez palce śladów na stali (uwierz duuuuuuuuuuuuży atut - nawet nie wyobrażasz sobie ile razy człowiek w duchu klnie jak mu przychodzi na sklepie czyścić lodówki inox bez tej powłoki).

Reszta - no cóż na Boscha masowych reklamacji nie ma. Lodówki produkują w Hiszpanii, montują agregaty Electrolux'a, w większości produkowane w Polsce... To tak dla ochłodzenia, co do "niemieckiej solidności". W praktyce większość firm robi w tej chwili taki misz-masz, więc miejscem produkcji nie radzę za bardzo się sugerować... można się zdziwić. Zaletą tych bardziej renomowanych marek jest po prostu lepsza kontrola jakości, co wcale nie oznacza, że nie może trafić się bubel, aczkolwiek ryzyko jest mniejsze.

Dlaczego polecam Boscha/Siemensa?
Jeden z lepszych serwisów (jeżeli coś się popsuje to przynajmniej człowiek nie siwieje za nim naprawią), stosunkowo niska awaryjność, dobre parametry.
Co do żywotności patrz wyżej kilka postów.

angela_ap
20-08-2009, 12:02
serdeczne dzięki za odpowiedz :D i linka bardzo poprosze na pw ;)

aniaitomek
20-08-2009, 13:39
Wybrałam do kuchni:

1.Lodówka AEG-ELECTROLUX Santo Z 9 18 02-4i

2. Piekarnik - Gorenje B1-ORA-W

3. Płyta indukcyjna - Gorenje IT640-ORA-W

W wypadku płyty i piekarnika punktem wyjścia są względy estetyczne, uparłam sie na biały kolor - miłość od pierwszego wejrzenia!!!

4. Zmywarka - Bosch SMV58M00EU

Wybierając Gorenje i Boscha "wstrzeliłaś" się w dość bliskie koneksje :) Obie firmy dość aktywnie współpracują.
....


Pozostaje zamówić ;)

Dzięki wielkie SemperSolus, pozostaje mi najpierw przekonać męża do mojego wyboru!!!

helism
20-08-2009, 16:59
Nie od 9 lat sprzedaję sprzęt AGD, zaczynałem w RTVEuroAGD (m. in. współtworzyłem sklep internetowy tej firmy) w tej chwili w jednym ze sklepów "Nie dla idiotów...", a na chwilę obecną nadal pracując w sklepie AGD próbuję wcielić w życie portal z informacjami nt. sprzętu AGD i ewentualną płatną indywidualną ofertą.

Ponieważ administracja forum twardo egzekwuje regulamin stąd nie podaję linku do strony, mogę wysłać na PW. Zresztą znając życie to nawet ten post może zostać potraktowany jako autoreklama... ale cóż mam nadzieję, że Wy jako użytkownicy forum staniecie w obronie :)


Link do Twojej strony jest w stopce obok profilu i prywatnych wiadomości :). O ile to strona Twój Sprzedawca. Chętni znajdą :)

avka
21-08-2009, 08:25
Z tego co wyczytałam, to zmywarkę dobrą mam na oku bo Siemens SMI69MISEU :)
Może trochę nie na temat, ale co myślicie o płycie gazowej Whirpool AKT 414NB ? Baaaardzo mi się podoba wizualnie ale nie wiem jak w praktyce się sprawuje.

aka-jonek
21-08-2009, 08:42
Ja użytkuję zmywarkę (SGI55E75EU), od której zaczął się ten wątek i narazie jestem zadowolona z wyboru. Korzystam głównie z trzech programów, może jest bez bajerów, ale cena do przyjęcia (w maju płaciłam 1600PLN).
aka

kecim
23-09-2009, 20:50
Podciągam wątek o zmywarkach Boscha: 60cm, do zabudowy, bez panelu.

Pytanie: Czy wszystkie modele SMV50E10EU, SMV40M00EU i SMV53M00EU są z Niemiec i mają stalowe dno czy też trzeba uważać i dopytywać?

Naczytałem się tych różnych wątków i właśnie niektóre relacje sobie przeczą.

home.sweet.home
24-09-2009, 07:45
To może jeszcze ja dopytam - czy zmywarka Bosch SMV59T00EU ma na pewno stalowe dno? Z góry dziękuję za pomoc.

kecim
24-09-2009, 17:18
Właśnie ... nie wiadomo jak to sprawdzić. W specyfikacji na www tego nie ma :/

popey111
24-09-2009, 19:54
To może jeszcze ja dopytam - czy zmywarka Bosch SMV59T00EU ma na pewno stalowe dno? Z góry dziękuję za pomoc. Napiszę jeszcze raz :)
Wszystkie zmywarki Boscha i Siemensa z serii SMS, SMV, SMI, SN oraz wszystkie ich zmywarki o szerokości 45cm maja metalowe dno.

ania klepka
24-09-2009, 20:46
60-tki tez mają metalowe dno

ona_lewkonia
25-09-2009, 08:55
Czy użytkownicy i fachowcy mogą pomóc laikowi (totalnemu laikowi)? :lol:
Chciałabym kupić zmywarkę Bosch, 60, w pełni zintegrowaną, oczywiście ze stalowym/metalowym dnem, cenowo 1.500 - 2.000.
Czytając te wszystkie cechy produktów - zgubiłam się i już nie wiem co jest potrzebne a co zbytkiem.
Nie ukrywam, że liczę na Waszą pomoc.

agamon
25-09-2009, 13:37
do Super Solusa:
Proszę o opinię , czy zakup zmywarki elektorluxa esl47020 to dobry wybór?
Z góry dziękuję za odpowiedź

kecim
25-09-2009, 21:54
To może jeszcze ja dopytam - czy zmywarka Bosch SMV59T00EU ma na pewno stalowe dno? Z góry dziękuję za pomoc. Napiszę jeszcze raz :)
Wszystkie zmywarki Boscha i Siemensa z serii SMS, SMV, SMI, SN oraz wszystkie ich zmywarki o szerokości 45cm maja metalowe dno.

Dziękuję! Zwłaszcza jeś;i to powtórzenie :)

popey111
25-09-2009, 21:56
Czy użytkownicy i fachowcy mogą pomóc laikowi (totalnemu laikowi)? :lol:
Chciałabym kupić zmywarkę Bosch, 60, w pełni zintegrowaną, oczywiście ze stalowym/metalowym dnem, cenowo 1.500 - 2.000.
Czytając te wszystkie cechy produktów - zgubiłam się i już nie wiem co jest potrzebne a co zbytkiem.
Nie ukrywam, że liczę na Waszą pomoc.
W tej cenie Bosch SMV 50E10 EU lub SIEMENS SN 64M001EU. Siemens jakieś 300zł droższy za to jest cichszy, ma regulowaną wysokość górnego kosza i skracanie programów (vario speed). Bosch to wersja ekonomiczna a siemens to zmywarka funkcjonalna ale bez zbytecznych bajerów.

popey111
25-09-2009, 21:59
do Super Solusa:
Proszę o opinię , czy zakup zmywarki elektorluxa esl47020 to dobry wybór?
Z góry dziękuję za odpowiedź Fajna zmywarka, cicha, oszczędna, nieźle zaprojektowane kosze. Wszystko to co powinno być to jest. :) pozdr.

maciejki
26-09-2009, 07:11
a ktory model electroluxa do zabudowy posiada ta funkcje "vario speed"?

vezyrek
26-09-2009, 09:56
Czy ktos z Was uzytkowal lub mial stycznosc ze zmywarka Siemens SE 64M364EU?

dziekuje za wszelkie informacje

popey111
26-09-2009, 21:33
a ktory model electroluxa do zabudowy posiada ta funkcje "vario speed"? żaden:)

Nefer
26-09-2009, 22:03
Decyzje podjęte :

Kuchenka mikrofalowa Samsung FG87KUB
Piekarnik elektryczny Samsung BT 63TDBFGB
Lodówka Liebherr ICU 32520
Zmywarka Bosh SMV 59T00 EU
Płyta indukcyjna Teka IR 641
Okap teleskopowy Amica OKC 951 S
Ekspres do kawy Jura ENA 5
Pralka Miele W 1734 WPS
Suszarka Miele T 7744 C
Bateria zlew. chowana w blat Franke Tamarin


Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale tak wybrałam.
A właśnie zauważyłam, ze wybrałam zmywarkę z linki powyżej :):)

kasiakp
27-09-2009, 07:20
Decyzje podjęte :

Kuchenka mikrofalowa Samsung FG87KUB
Piekarnik elektryczny Samsung BT 63TDBFGB
Lodówka Liebherr ICU 32520
Zmywarka Bosh SMV 59T00 EU
Płyta indukcyjna Teka IR 641
Okap teleskopowy Amica OKC 951 S
Ekspres do kawy Jura ENA 5
Pralka Miele W 1734 WPS
Suszarka Miele T 7744 C
Bateria zlew. chowana w blat Franke Tamarin


Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale tak wybrałam.
A właśnie zauważyłam, ze wybrałam zmywarkę z linki powyżej :):)

ja tez chce ta zmyware i zastanawialam sie nad samsungiem takim jak ty ale nie mogla znalezc czarnej wolnostojacej lodowki bo side by side nie chce