PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie papy przed tynkami



listek
24-03-2009, 11:47
Witam.
Sytuacja wygląda następująco: do izolacji poziomej dałem papę termozgrzewalna x2. Bedzie ona połączona z papą na chudziaku.

Pytanie do Was:
Jak zabezpieczyc te pape przed zniszczeniem podczas tynków?
Jak zaczna sprzatac łopatą to ja zniszczą :(

I kolejne może śmieszne:
Czy dać folie malarską (tą grubszą) na chudego? Będzie łatwiej sprzątać i tak mi betonu nie zaleją (chce jak najszybciej połozyć papę, styro i robić instalacje).

Dzięki za odp.
Pozdrawiam

pelsona
24-03-2009, 13:34
Tej papie nic się nie stanie a nawet jak ją skaleczą tu i ówdzie podczas sprzątania po tynkach to nic nie szkodzi. Na chudego nie daje się już papy tylko folie izolacyjne. Jest taniej , szybciej , ekologicznie i z jednego kawałka.
Najpierw to przede wszystkim trzeba zabrać się za instalacje a potem myśleć o tynkach i wylewkach :wink:
pzdr.

mysweetbabys
24-03-2009, 13:38
my kładliśmy papę na chudziaka i jakoś niemartwlilismy sie o to, jak polozylismy wkroczyl hydraulik swoje porobił i elektryk i teraz bedziemy kłaść folie styropian znow folie i wylewka własciwa, niestety musimy sie zabezpieczyc przed wodami gruntowaymi dlatego tyle tego dajemy

listek
24-03-2009, 14:08
Tej papie nic się nie stanie a nawet jak ją skaleczą tu i ówdzie podczas sprzątania po tynkach to nic nie szkodzi. Na chudego nie daje się już papy tylko folie izolacyjne. Jest taniej , szybciej , ekologicznie i z jednego kawałka.


Ja do folii nie jestem przekonany. Widziałem co sie dziej z folia po dociśnieciu jej do betonu (decyzja podjeta po postach janzara i mojego kierbuda). Na izolacje będzie papa termozgrzewalna. Juz zakupiona :)



Najpierw to przede wszystkim trzeba zabrać się za instalacje a potem myśleć o tynkach i wylewkach :wink:
pzdr.

Spoko. Okna i elektryka juz jest. Woda, CO + CWU i gaz po tynkach