PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki zabudowy - czy to prawda ?



21-11-2003, 06:22
Mam działkę która składa się z częsci Budowlanej ( tak gdzie stoi dom) oraz pozostałą część rolna 5 klasa, sąsiednie działki zabudowane dostęp do mediów dostęp do drogi publicznej.
W gminie nie ma planu a stary plan stracił ważność
w Starym planie działka figuruje jako ROLA

Czy to prawda jak jest 5 klasa gruntu do nie z artykułem 61 ust 1 pk 4 nie będzie problemu czyli że moja działka nie wymaga odrolnienia ?
Czyli bez problemu otrzyman Warunki ZABUDOWY ????


Czekam na wasze zadanie ????????

21-11-2003, 06:53
Nie prawda twoja działka wymaga odrolnienia ( klasa nie gra roli) nie spełniasz ustawy i nie otrzymasz warunków zabudowy :cry:

mbz
21-11-2003, 08:06
Napisze po raz kolejny. Odrolnienie dzialki sklada sie z dwoch rzeczy:
1. zmiana przeznaczenia w planie zagospodarowania ( i tu moze tak byc, ze w tym momencie twoja dzialka nie spelnia takich warunkow, ale o to musisz spytac w gminie)
2. wylaczenie gruntu z produkcji rolnej - do 545m (bezplatnie), i prawdopodobnie nizsze klasy V, VI - bezplatnie niezaleznie od arealu

pyrka
21-11-2003, 08:46
Czyli wychodzi na to, że Gość pierwszy ma rację. Jakiś miesiąc temu w jednej z gmin dano mi nowe przepisy do poczytania i zwrócono uwagę na pewien zapis. Nie przytoczę go dosłownie, bo miesiąc to długo i już dokładnie nie pamiętam, ale ogólny sens był taki: Mała działeczka zabudowana domem po odłączeniu od dużego areału( z gospodarstwa rolnego) przestaje być rolna i automatycznie uzyskuje status zabudowy jednorodzinnej i odwrotnie mała działka z zabudowy jednorodzinnej po przyłączeniu do większego areału rolnego automatycznie staję się działką rolną. A zabudować można w zasadzie każdy teren pod warunkiem,że w planach nie został ustanowiony stosownym zapisem zakaz i że w sąsiedztwie przy tej samej drodze jakiś budynek ma ustalone warunki zabudowy. Ten drugi warunek jest ponoć po to aby ujednolicić charakter zabudowy, żeby był jakiś punkt odniesienia w sytuacji, gdy nie ma planu dokładnie określającego sposób zabudowy.

21-11-2003, 08:57
Napisze po raz kolejny. Odrolnienie dzialki sklada sie z dwoch rzeczy:
1. zmiana przeznaczenia w planie zagospodarowania ( i tu moze tak byc, ze w tym momencie twoja dzialka nie spelnia takich warunkow, ale o to musisz spytac w gminie)
2. wylaczenie gruntu z produkcji rolnej - do 545m (bezplatnie), i prawdopodobnie nizsze klasy V, VI - bezplatnie niezaleznie od arealu


Dalej nie wiem czy dostanę warunki zabudowy czy nie ?

Odpowiedz tak czy nie ????? :evil:

mbz
21-11-2003, 12:46
Prosze sie tak nie denerwowac :) O to, czy dostaniesz te warunki musisz spytac w gminie, chyba nic prostszego pojsc i zapytac, czyz nie? Jesli nie ma nowego planu, a w starym jest jako rola, to w tej chwili tych warunkow nie dostaniesz, bo na dzialki rolne nie wydaje sie WZIZT. Prawdopodobnie musisz poczekac na nowy plan, tylko dowiedz sie juz teraz, czy twoja dzialka bedzie w nim uwzgledniona jako rolna, czy jako budowlana, a najlepiej to zloz wniosek o odrolnienie.

groszek 3
21-11-2003, 12:56
Moja działka miała i ma klasę IV, czyli nie złą. Gmina odrolniła, bo plan zagopodarowania przestrzennego zaplanowała tam osiedle o niskiej zabudowie....więc.......może i u Ciebie tak będzie, ale najlepiej dowiedz się w gminie, bo to głównie od nich zależy a nie od nas.

Pozdr...G