PDA

Zobacz pełną wersję : Okna drewniane czy plastikowe?



eweelina11
24-03-2009, 13:03
Witam, mam pytanie o to czy lepsze są okna drewniane czy plastikowe? Rodzice budują dom i nie wiedzą jakie zamontować bo słyszeli kilka opinii -że od plastików robi się grzyb na ścianach natomiast okna drewniane trzeba wymieniać co kilka lat. Sami są troszeczkę zieloni w tym temacie a wiadomo co firma to poleca swoje produkty nie wspominając o jego wadach.. Z góry dziękuję za odpowiedź:)

darekw127
24-03-2009, 13:09
Szukaj, było milion razy.

Wątpię, że znajdziesz jednoznaczną odpowiedź na frapujące Cię pytanie. :-)

marcinradom
24-03-2009, 13:27
jedne i drugie okna są wykonywane na wysokiej klasy obrabiarkach, a co za tym idzie są szczelne. wynika z tego, że przy braku wentylacji zarówno posiadając okna drewniane jak i plastikowe można nabawić dom grzyba. ja na okna patrzę z praktycznego punktu widzenia i uważam że pvc wymagają mniej czynności konserwujących i właśnie dlatego kupiłem do siebie pvc.
pozdrawiam

zbigmor
24-03-2009, 13:30
Witam, mam pytanie o to czy lepsze są okna drewniane czy plastikowe? Rodzice budują dom i nie wiedzą jakie zamontować bo słyszeli kilka opinii -że od plastików robi się grzyb na ścianach natomiast okna drewniane trzeba wymieniać co kilka lat. Sami są troszeczkę zieloni w tym temacie a wiadomo co firma to poleca swoje produkty nie wspominając o jego wadach.. Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Decyzję podjąć będzie ciężko, ale to co rodzice słyszeli to raczej nieprawda. Grzyb na ścianach może się robić przez brak wentylacji. Nowe okna (czy to plastikowe, czy drewniane) z reguły są dużo szczelniejsze niż stare.
Drewnianych też raczej nie trzeba wymieniać co kilka lat, ale prawdą jest, że co kilka lat grozi im delikatna renowacja, ale i to nie zawsze.
Generalnie dla mnie jest aktualna zasada, że jak chce się mieć ładniejsze okna to drewniane, jak mniej obsługowe to pcv. Od obu tych określeń jest sporo wyjątków.

artureski
24-03-2009, 13:35
Czyli podsumowując: bierzesz to co Ci się podoba, albo to na co Cię stać. Najlepiej z firmy która istnieje kilka lat a nie od wczoraj i ma dobrą promocję . A najważniejszy i tak jest montaż...

pierwek
24-03-2009, 13:59
u mnie są takie wiatry że deszcz pada nieraz prawie poziomo. Ostatnio przyglądałem się jak leje się po oknie... - ciekawe jak znosiłyby takie warunki okna drewniane - ale mam na szczęście plastiki

zbigmor
24-03-2009, 14:11
u mnie są takie wiatry że deszcz pada nieraz prawie poziomo. Ostatnio przyglądałem się jak leje się po oknie... - ciekawe jak znosiłyby takie warunki okna drewniane - ale mam na szczęście plastiki


Z tego co zauważyłem na kilku przykładach to bardziej szkodzi im intensywne słońce niż deszcz, ale to może powiązane.

mattdl
24-03-2009, 17:33
A jaki kolor ładniejszy niebieski czy zielony :wink:

pablitoo
24-03-2009, 21:14
u mnie są takie wiatry że deszcz pada nieraz prawie poziomo. Ostatnio przyglądałem się jak leje się po oknie... - ciekawe jak znosiłyby takie warunki okna drewniane - ale mam na szczęście plastiki

Znoszą znakomicie - u mnie od zachodu w domu mam wykusz / 3 okna 2x1m / a na poddaszu nad wykuszem dwuskrzydłowe drzwi balkonowe - z zachodniej strony wieje najczęściej , a że mieszkam na wsi na górce i od zachodu nie mam żadnych sąsiadów - jestem na pierwszej linii ognia wiatru i deszczu - takoż deszcz padający poziomo - to dla mnie żadna nowość .

Cała stolarka u mnie drewniana - i nigdy nie było żadnej opcji na plastik - dlaczego ?? - bo plastik to plastik - a drewno - to drewno ... - nie zamieniłbym nigdy moich okien na plastiki ...

budulec1
24-03-2009, 21:26
A jaki kolor ładniejszy niebieski czy zielony :wink:

oczywiście, ze czarny :D
a okna drewniane lub jeszcze lepiej drewniano - aluminiowe.

Nigdy nie rozważałem: betonowego płotu, podbitki plastikowej, paneli podłogowych z pcv, okien z pcv i wielu innych "ułatwiających życie" i "niezniszczalnych" wynalazków.

pzdr

edi1977
24-03-2009, 22:16
u mnie są takie wiatry że deszcz pada nieraz prawie poziomo. Ostatnio przyglądałem się jak leje się po oknie... - ciekawe jak znosiłyby takie warunki okna drewniane - ale mam na szczęście plastiki
Z mojego doswiadczenia na takie warunki sa lepsze drewniane niz plastikowe. Dlatego w nowym domu bede mial okna drewniane.

jareko
24-03-2009, 22:19
co lepsze? (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=33106)

mattdl
25-03-2009, 21:15
Kolejna dyskusja wyższości świąt Bożego Narodzenia na Wielkanocnymi. Zwolennicy jedych i drugich ze swoimi racjami.
Ps. ja tam wole Boże Narodzenie z prawdziwą(nie sztuczną) choinką :wink: