PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy drzwi zewn. i brama garażowa-przed czy po wylewkach???



mickey30
24-03-2009, 14:40
Witam, kiedy najlepiej montować drzwi wejściowe i bramę garażową? - przed wylewkami była by możliwość dostosowania(ewentualnego nadlania itp.) do wys. zamontowanych drzwi... Jeednak czy w trakcie dalszej budowy nie doznają jakichś "uszczerbków"-mówiąc krótko czy się nie obiją i nie zniszczą...
Proszę o opinie i spostrzeżenia :D
Pozdrawiam,

pierwek
24-03-2009, 15:08
raczej po wylewkach. To osadzanie drzwi i bramy dopasowuje się do wylewek/docelowej podłogi a nie na odwrót. Choć ja akurat bramę miałem wcześniej 8)

mickey30
24-03-2009, 15:54
Dzięki Pierwek, wszystko wiem, ale firma od mont.bram garażowej zasugerowała, że łatwiej będzie najpierw bramę....
Co pozostali o tym myślą????

malgosia0023
24-03-2009, 20:10
po wylewkach 8)

pawel i renia
24-03-2009, 22:52
bramę najlepiej po wylewkach
a co do drzwi to pewnie wiesz jakiej grubości będzie wylewka, tylko dodaj jeszcze tarakote+klej lub deski i dopiero potem wstawiaj drzwi

pozdro.... :wink:

Nefer
24-03-2009, 22:53
U mnie było przed. Nie mam uwag.

pawel i renia
24-03-2009, 22:53
Dzięki Pierwek, wszystko wiem, ale firma od mont.bram garażowej zasugerowała, że łatwiej będzie najpierw bramę....
Co pozostali o tym myślą????

lecą na łatwiznę :roll: :roll: :roll: :roll:

pierwek
25-03-2009, 12:32
Dzięki Pierwek, wszystko wiem, ale firma od mont.bram garażowej zasugerowała, że łatwiej będzie najpierw bramę....

jak znasz grubość wylewki to w sumie nie robi to wielkiej różnicy... u mnie wylewkę zrobili tak że jak teraz przykleję płytki to powinno być idealnie. Poza tym brama ma na dole taką regulowaną uszczelkę która pozwala na ukrycie 1cm niedokładności

Na pewno bramę trzeba zrobić przed tynkami. (choć byli już tacy co robili po i byli zadowoleni... :o )

q-bis
25-03-2009, 13:56
U mnie: elektryka, tynki, okna i brama, obróbka okien przez tynkarzy, instalacje, wylewka. Drzwi zewnętrzne, budowlane zamontowane wcześniej przez cieślę przy okazji dachu...

Joanna i Grzegorz
05-04-2009, 17:40
U nas będą montowane po wylewkach.

atena28
05-04-2009, 17:53
Ja miałam bramę przed wylewkami i nawet było nam to na rękę ponieważ nie robiliśmy wylewek w garażu, mamy tam wyłożone tylko kostką(woda i błoto pośniegowe spływa w szczeliny między kostką) a mąż "wylał" tylko próg, który dostosował do bramy. Natomiast drzwi zewn. mieliśmy tymczasowe i dopiero po wylewkach zamontowaliśmy nowe, na stałe.

Tylko bez nazwisk.
12-05-2009, 18:02
większość producentów drzwi zewnętrznych zaleca montaż drzwi po wylewkach, a nawet (jak w przypadku wewnętrznych) na kaflach. Znam przypadki, gdzie drzwi były przemontowywane, bo wylewka wyszła krzywo, potem doszła jeszcze wylewka wyrównująca i zrobił się problem. Podobne problemy pojawiają się przy bramach.