PDA

Zobacz pełną wersję : odpowietrzenie kanalizacji a dach



iwcia43
24-03-2009, 15:02
Podpowiedzcie proszę bo szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi.Dach mam pokryty dachówką ceramiczną,odpowietrzenie kanalizacji chciałabym wyprowadzić kominkiem wykonanym z tworzywa. Jak to pogodzić? Roben ma w ofercie tylko dachówkę z kominkiem ceramicznym, a taki ponoć średnio nadaje się do kanalizy.Ma ktoś pomysł??

TOMASZQS
24-03-2009, 15:10
tak założyć oryginalny kominek Robena, bo od tego jest..

iwcia43
24-03-2009, 15:14
No właśnie... powiedziano mi że ceramiczny od oparów się rozsypie i lepszy jest z tworzywa

TOMASZQS
24-03-2009, 15:18
czy producent tak powiedział ?

Hans Kloss
24-03-2009, 15:21
Hmm, ja mam odpowietrzenie 3ech pionów kanalizacyjnych podpiete do takich dachówek (dokładnie Robena). Nic sie z tym nie dzieje (4ty rok) i nie słyszałem, żeby cos sie miało dziać.

mattdl
24-03-2009, 17:30
Zawsze można kupić oryginalne ceramiczne kominki od producenta lub...
Ja mam Ruppceramikę Siruis ceglany, na allegro oddzielnie zamówiłem taki z tworzywa, podałem im tylko rodzaj i kolor dachówki z jaką ma współgrać. Dostałem komplet(mój typ dachówki) z wklejonym juz kominkiem, wygląda :D
i o wieeeeele taniej :lol:

kaltam
24-03-2009, 19:27
Mam ceramiczny od 6 lat i nie widać śladów zużycia.

TOMASZQS
24-03-2009, 19:33
kupujecie sobie ceramikę,żeby montować sobie kominki z pcv, które z czasem wyblakną, ale w zasadzie nic mnie już nie zdziwi :D

TomekC73
24-03-2009, 19:57
Ja mam dachówkę z kominkiem wentylacyjnym i rurą łącznikową Robena i kupiłem ją będąc przekonanym, że jej przeznaczeniem będzie odpowietrzenie np w moim przyp kanalizy. Nie rozumiem co niby ma się dziać z tą dachówkaą, czy ma ją coś zeżreć :roll: . Minusem jej jest tylko to że jest dosyć droga ale przy całości inwestycji to pikuś :wink:

TOMASZQS
24-03-2009, 20:02
jak widać inni nawet na pikusiu, potrafią oszczędzać :wink:

mattdl
24-03-2009, 20:12
kupujecie sobie ceramikę,żeby montować sobie kominki z pcv, które z czasem wyblakną, ale w zasadzie nic mnie już nie zdziwi :D
A możesz powiedzieć dokładnie co masz na myśli ''po czasie''?, jakie doświadczenie w tej kwestii? Proszę o konkrety, mam jeszcze czas więc może coś zmienię.
Czy ''po czasie'' mój czerwony kominek pcv zmieni kolor na niebieski i z odległości kilku metrów różnica pomiędzy czerwonym dachem a kominkiem bedzie uderzająca w oczy. Dziękuję za poradę.