PDA

Zobacz pełną wersję : Oczyszczalnia przydomowa - zgoda



marekrakow
24-03-2009, 19:18
Czy urząd wydaje zgodę na oczyszczalnię przydomową czy wystarczy go tylko poinformować. Czy urząd może zabronić mi budowy oczyszczalni przydomowej?

barto307cc
24-03-2009, 19:30
Ja tak dla pewności pisałam pismo do Urzędu o warunki budowy przydomowej oczyszczalni - odpisali mi w ciagu tygodnia :wink: .Później tylko składasz wniosek o budowę nie wymagającą pozwolenia i jeżeli w ciągu 30 dni nie będzie negatywnej odpowiedzi możesz zacząć montować :wink: .

Słyszałam,że czasem Urząd nie wyraża zgody na oczyszczalnie,ale nie znam szczegółów dlaczego,możesz ktoś inny się wypowie.
Najlepiej napisz do Urzędu do wydziału Gospodarki Komunalniej I Ochrony Środowiska wtedy będziesz miał wszystko na piśmie :lol:

braszyns
25-03-2009, 08:13
musisz sprawdzić w warunkach zabudowy czy gmina wyraża zgodę na oczyszczalnię czasem robią schody bo tworzą własną kanalizację .
W moim przypadu musiałem wystąpić do gminy o dopisanie poś do warunków zabudowy

przemek220
25-03-2009, 09:09
Dziś byłe w starostwie w Koninie w tej samej sprawie i pani mi powiedziała że muszę złożyć wniosek i jeśli w ciagu 30 dni nikt sie do mnie nie odezwie to moge budować. Spytałem czy gmina może się sprzeciwić to pani odpowiedziała że wszystko zależy tylko od starostwa.

aglig
25-03-2009, 10:51
A co masz w warunkach zabudowy albo co jest zapisanie w planie ?

barto307cc
25-03-2009, 18:15
My mieliśmy w planie zagospodarowania napisane że ma być zbiornik bezodpływowy,a napisaliśmy pismo do Urzędu o wyrażenie zgody na przydomową oczyszczalnię i bez problemu się zgodzili :wink:

damimax
25-03-2009, 19:29
Ja wlaśnie mam dylemat - w warunkach wydanych przez gmine mam budowę zbiornika bezodpływowego. Zgłoszenie zamiaru budowy POŚ składam w starostwie powiatowym, jest duża szansa, że nie zareagują w ciągu tych 30dni, aleeeee, czy przy odbiorze nie będę potrzebowała atestu szamba, albo oswiadczenia kierbuda o szczelności zbiornika?

barto307cc
25-03-2009, 19:34
Najprościej napisać do nich pismo z zapytaniem i będziesz miał wszystko jasne na piśmie :wink,bo z urzędnikami różnie bywa,jeden powie tak a drugi inaczej i znów będziesz miał dylemat :lol: