PDA

Zobacz pełną wersję : czy prawidłowo działa mi różnicówka



zin2
24-03-2009, 20:20
Witam.W warunkach przyłącza jest napisane sieć typu TNC,PEN należy rozdzielić na N i PE i uziemić, z czego powstanie sieć TNC-S. Moje pytanie jest takie czy prawidłowo działa mi różnicówka przy załączonej żarówce mam taki efekt w czasie zwarcia
N i PE leci różnicówka
L i PE lecą Esy
L i N lecą Esy
Beż żarówki
N i PE nic
N i L lecą esy i różnicówka
L i PE lecą esy i różnicówka

JoShi
24-03-2009, 20:44
L i PN lecą Esy
L i N lecą Esy

Moim zdaniem powinna polecieć różnicówka. Więc wydaje mi się, ze albo masz coś źle podłączone, albo masz za wolną różnicówkę.

retrofood
24-03-2009, 21:13
Moim zdaniem powinna polecieć różnicówka. Więc wydaje mi się, ze albo masz coś źle podłączone, albo masz za wolną różnicówkę.

Tak jest. Musisz zmienić przerzutkę na szybszą.

JoShi
24-03-2009, 21:16
zin2 a jakie masz dokładnie te bezpieczniki? Podaj typy.

zin2
25-03-2009, 05:47
zabezpieczenie przed licznikowe 25A różnicówka 63A 30mA esy C 20 A
gniaztka B16 a oświetlenie B10A i B6A

JoShi
25-03-2009, 09:04
Nie jest dla mnie jasne gdzie dokładnie jest ta różnicówka i gdzie są pozostałe zabezpieczenia. Nie podałeś też jakiej klasy jest różnicówka (A, B czy C).

Ale jeśli różnicówka jest przed licznikiem i jest A a za licznikiem masz nadprądowe B, to nie dziw się, że wywalają szybciej niż różnicówka.

miol
27-03-2009, 08:31
Nie jest dla mnie jasne gdzie dokładnie jest ta różnicówka i gdzie są pozostałe zabezpieczenia. Nie podałeś też jakiej klasy jest różnicówka (A, B czy C).

Ale jeśli różnicówka jest przed licznikiem i jest A a za licznikiem masz nadprądowe B, to nie dziw się, że wywalają szybciej niż różnicówka.

Pomyliły ci się urządzenia, różnicówka nie ma podziału na klasy takie jak esy, typ A, AC, B mówi tylko o tym na jakie prądy jest czuła dana różnicówka (sinusoida, pulsujący, czy ze składową stałą) a nie o czasach zadziałania.
Co do tego co powinno zadziałać, to trochę loteria. Różnicówka ma czasy zadziałania od kilkunastu do kilkudziesięciu milisekund a działanie esów jest silnie uzależnione od prądu zwarcia i tu czas może się wahać od kilku do kilkudziesięciu milisekund. Więc można sobie zgadywać jak dane ch-ki się nałożą i które urządzenie zadziała szybciej. Często jest tak że działają oba ale nie zawsze.

retrofood
27-03-2009, 09:15
Pomyliły ci się urządzenia, różnicówka nie ma podziału na klasy takie jak esy, typ A, AC, B mówi tylko o tym na jakie prądy jest czuła dana różnicówka (sinusoida, pulsujący, czy ze składową stałą) a nie o czasach zadziałania.


No niby racja, ale co powiesz o róznicówkach zblokowanych z członem nadprądowym? Nawet niektóry elektrycy nie potrafią rozszyfrować róznicy.