PDA

Zobacz pełną wersję : okna pcv czy drewniane



brachol
21-11-2003, 11:30
jakies doswiadczenia? jaki producent jest najlepszy wsrod jednych i drugich okien?

21-11-2003, 11:34
.... idź chłopie lepiej do firm handlujących oknami i sam sprawdź, bo tu jest tylu ekspertów, że sie nie dowiesz.

Wowka
21-11-2003, 11:38
W tych firmach także się nie dowie. Każda pliszka swój ogon chwali ....

brachol - twoje pytanie należy niestety do grona pytań retorycznych.
Prześledź dotychczasowe (jakże liczne :wink: ) dyskusje w tym temacie i wysnuj swoje indywidualne wnioski.
Pozdrawiam

brachol
21-11-2003, 11:41
chodzilo mi bardziej o doswiadczenia ludzi ktorzy maja okna zamontowane u siebie i o wypowiedzi ze na taka a taka firma jest dobra bo okna sa trwale a u kogfos innego okna tej firmy sie zorpadaja albo cos innego sie z nimi dzieje

21-11-2003, 11:48
W tych firmach także się nie dowie. Każda pliszka swój ogon chwali ....

brachol - twoje pytanie należy niestety do grona pytań retorycznych.
Prześledź dotychczasowe (jakże liczne :wink: ) dyskusje w tym temacie i wysnuj swoje indywidualne wnioski.
Pozdrawiam

Dowie się w firmach jak bedzie uwaznie słuchał, z nie patrzył wyłącznie na cyferki rabatu. Owszem może przejrzeć całe forum, ale dowie się tylko, które są gorsze , bo tak wygląda dyskusuja na forum Nawet temat tylko o oknach np, drewnianych, jest zaraz zachwaszczony informacjami o plastikach, Unii Europejskiej, Lidze Polskich Rodzin...... i tylko nie ma informacji na temat. Gdybym miał podpierać się informacjami o oknach zawarymi na tym Forum, to pewnie do dzisiaj miałbym deski w oknach.

Wowka
21-11-2003, 11:53
chodzilo mi bardziej o doswiadczenia ludzi ktorzy maja okna zamontowane u siebie i o wypowiedzi ze na taka a taka firma jest dobra bo okna sa trwale a u kogfos innego okna tej firmy sie zorpadaja albo cos innego sie z nimi dzieje


Stary. Takiego rankingu okien nie prowadzi właściwie nikt. Każdy ma zazwyczaj wstawione okna jednego producenta i tylko o ich może opowiedzieć. No.. chyba, że często w krótkim czasie zmieniał mieszkania.
Jeśli moja opinia o moich oknach może Tobie coś pomóc w wyborze to "uprzejmie donoszę" :wink: , że drewniane okna Urzędowski to "trwałe okna i się nie zorpadaja" /[b] . cokolwiek by to [b]zorpadaja nie znaczyło.

Wowka
21-11-2003, 11:55
Gościu - dlatego też proponowałem brachol-owi by po lekturze wypowiedzi na Forum wysnuł swoje indywidualne wnioski.

brachol
21-11-2003, 11:58
[
Stary. Takiego rankingu okien nie prowadzi właściwie nikt. Każdy ma zazwyczaj wstawione okna jednego producenta i tylko o ich może opowiedzieć. No.. chyba, że często w krótkim czasie zmieniał mieszkania.
Jeśli moja opinia o moich oknach może Tobie coś pomóc w wyborze to "uprzejmie donoszę" :wink: , że drewniane okna Urzędowski to "trwałe okna i się nie zorpadaja" /[b] . cokolwiek by to [b]zorpadaja nie znaczyło.[/quote]

i wlasnie o to mi chodzilo zeby sie pdowiedziec czy np urzedowskiego okna po 5 latach sie nie wypatrzyly albo na innych oknach PCV sie neizorpadlo pod wplywem pogody dzieki za odpowiedz

brachol
21-11-2003, 12:00
a co do zorpadaja to przepraszam za blad

Sergio
21-11-2003, 13:57
a co do zorpadaja to przepraszam za blad

Brachol, nie przepraszaj - wszyscy na forum są ludzmi niebywale wyrozumiałymi :wink:
Rzeczywiście przelano już hektolitry atramentu na ten temat, przeczytałem to wszystko nadwyrężając swoje soczewki ale do diaska dalej nie wiem jakie okna wybrać. Nie wiem czy przeczytanie kolejnego wątku coś mi pomoże ale jak juz się zdecyduje na okna to będę wiedział, że zrobiłem wszystko żeby mój wybór najlepszy. Więc jeśli ktoś coś może w tej materi dodać to niech dodaje.

bilbo
21-11-2003, 21:28
My też jeteśmy na etapie poszukiwań (czytamy wszystkie wątki na ten temat :lol: ), zlecamy wyceny i dużo oglądamy! Czasem zaskakują nas w firmowych salonach niechlujnym wykonaniem, niechcę sobie nawet wyobrażać jakie byśmy otrzymali.
Naszym faworytem jest jednak PINUS, który specjalizuje się w oknach nietypowych. Nie dolicza więc nic do swych standardowych cen za okna odbiegające od typowych wymiarów:
http://www.pinus-okna.com.pl/

21-11-2003, 23:13
Też bym nic nie doliczał, gdybym sprzedawał okna "typowe" w cenie okien "nietypowych" :lol:

bilbo
21-11-2003, 23:32
Też bym nic nie doliczał, gdybym sprzedawał okna "typowe" w cenie okien "nietypowych" :lol:

To nie jest do końca tak.
Trudno porównywać ceny okien pomiędzy dwiema firmami.
Wiadomo jedna firma ma takie ceny, druga takie, a nam biednym inwestorom przypada w udziale zgadywać, czy cena jest miarą jakości czy zachłanności.

Porównując jednak np. Pinusa (http://www.pinus-okna.com.pl) z Urzędowskim (http://www.urzedowski.pl), to jak na razie wychodzi nam, iż:
- ceny typowych okien prostokątnych są u Urzędowskiego jakieś 10% niższe (pytanie o stosunek jakości wciąż pozostaje, wszakże są firmy z jeszcze droższymi oknami)
- natomiast cena okna okrągłego o średnicy 2,7m w Pinusie wynosi (dla nas) 4,2tys.PLN a u Urzędowskiego 6,6tys.PLN - różnica rzędu 50% - pokrywa wszelkie inne.

minuszka
02-12-2003, 13:40
Ja tez z zainteresowaniem przesledzilam wszystkie wątki nt. okien.Zdania sa rzeczywiscie podzielone, co ludzi tyle opinii. A ja mam naprawde dylemat. Optuje raczej za PCV wlasnie niedawno juz prawie,prawie zdecydowalam sie na THERMOPLAST, ale facet okazal sie z tych "olewajacych" i nie dbajacych o klienta, wiec teraz znow poszukuje i zastanawiam sie pomiedzy DECEUNINKIEM 4-komorowym, a KOMMERLING EUROFUTUR 5-komorowym. Moze ktos z Was ma jakies doswiadczenia z tymi producentami okien, moze macie je u siebie. Chcialabym wiedziec, jak sie zachowuja, czy nie żółkną itd. Bede wdzieczna za wszystkie przekazane informacje :)

mariowu
03-02-2004, 17:53
Handluje oknami PCV wiec takie okna sobie wprawię
Profil Aluplast 4000 obustronny kolor, będą wyglądać cudnie
jeśli jesteś zaiteresowany do prześlij mi gaberyty a ja juz ci to wycenię

[email protected]

biedronkaa
05-02-2004, 22:28
a może ktoś mnie przekona do PCV, ja chce tylko drewno ae znajomi kupili URZĘDOWSKIEGO (my też mieliśmy taki zamiar już sie napaliłam dobre a nie najdroższe tak myślałam) i zdążyli założyć i sie wypaczyły teraz mąż chce koniecznie plastiki a mnie one się żle kojarzą - wypaczanie, przebarwienia, duchota, grzyb, nie dadzą sie umalować a słońce i tak zniszczy kolor.ratunku bo mamy mało czasu :-?

colin_39
06-02-2004, 18:21
Miałem już okna drewniane i dotknęło mnie i wypaczanie, i inne nieszczęścia. W dodatku trzeba je malować, a to trzeba zrobić samemu, albo cierpieć z powodu niedokładności kogoś wynajętego. Dlatego wymieniłem na plastikowe 5 lat temu (profile Veka) - do tej pory żadnych problemów. Dodatkowo Żona chwali, że łatwo się je myje.
Zastanawiałem się także nad Thermoplastem, ale obsługa klienta jest skandaliczna. Facet, który przyjechał na pomiar nagle zaczął zmieniać wymagania, okazało się, że pewnych rzeczy nie jest w stanie zrobić - więc się rozstaliśmy. Wyobraźcie sobie, że wychodząc już ode mnie domagał się zapłaty 400 zł za to, że się pofatygował. A to, że naraz moje okna stały się dla Thermoplast'u niewykonalne (niezgodne z normą zakładową), to było wg niego moja wina. Straszył też nasłaniem "kolegów", którzy mają odebrać dług.
A dla firmy robiącej na profilach Veka nie było problemów zrobienia okien wg wymagań.
Podsumowując - zdecydowanie PVC.

ADAMOS48
06-02-2004, 20:19
Okna kazałem zrobić dobremu fachowcowi z mahoniu merańti i nic się nie dzieje .Fachowcy przez duże F chodzą macają i mówią żę bardzo ładnie położona tapeta i jak to oni mogli przykleić że nie widać łączeń.