PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy wylewki na balkonach ??



mike01
26-03-2009, 10:18
W przyszlym tygodniu bede robil wylewki w calym domu.
Zastanawiam sie czy odrazu robic wylewki tez na balkonach.
Mam dwa zwykle balkony i jeden nad wykuszem.

Zastanawiam sie czy je odrazu robic bo nie wiem jak to sie ma do
calej izolacji tych balkonow itp.
Styro nie problem polozyc i zalac ale czy wczesniej musze zrobic
wszystkie sprawy izolacyjne i wilgociowe czy dopiero na warstwie
wylewki to wszystko sie robi tzn foli a wplynie,papa,kapinosy,obrobki blacharskie itp?

Nie bardzo wiem na ktorym etapie powinienem to wykonac.

Bardzo prosze o rady

profus
26-03-2009, 11:58
Mój balkon nad wykuszem dokończyłem już po wylewkach. Robiłem sam. Trochę chyba przesadziłem ale nic nie przecieka po zimie. Trochę zabawy było.
Strop wykonany od razu ze spadkiem posmarowałem czarnym mazidłem. Zgrzałem warstwę papy. Znowu posmarowałem mazidłem. Przykleiłem 8 cm styroduru na jakiś lepik do styropianu. Na to luźno położyłem papę. Do niej zgrzałem drugą warstwę. Wszystkie papy wywinięte na ścianę lub docięte dokładnie do drzwi balkowonwych. Te dwie ostatnie wciśnięte pomiędzy styrodur a ramę drzwi balkonowych. Pomiędzy te dwie papy wklejona obróbka blacharska. Wylana płyta dociskowa ok. 5 cm w której jest zalana druga obróbka blacharska. W tym roku może przykleję płytki.

mike01
26-03-2009, 12:03
Czyzby nikt nie potrafil odpowiedziec?

Z tego co wyczytalem przez "szukajke" to na obecna plyte uszczelnic folia w plynie a na to papa termozgrzewalana wywinieta na sciane zewn i dopiero na to styropian i wylewka i plytki koncowe?

Czy styropian polozony na pape nie bedzie z czasem sie ulatnial i co z obrobka blacharska?

Czy potrzebna jest obrobka blacharska jesli bedzie papa czy te obrobke daje sie juz przed ulozeniem plytek???

A co jesli chodzi o oscieznice drzwi balkonowych-tam nie wywine papy(czy zastosowac faktycznie tasmy uszczelniajace Basfa lub Deitermann.

Wiem ze duzo pytan ale ciezko znalezc odpowiedz na te wszystkie pytania.

WaldekZ
27-03-2009, 06:45
Czyzby nikt nie potrafil odpowiedziec?

Z tego co wyczytalem przez "szukajke" to na obecna plyte uszczelnic folia w plynie a na to papa termozgrzewalana wywinieta na sciane zewn i dopiero na to styropian i wylewka i plytki koncowe?

Czy styropian polozony na pape nie bedzie z czasem sie ulatnial i co z obrobka blacharska?

Czy potrzebna jest obrobka blacharska jesli bedzie papa czy te obrobke daje sie juz przed ulozeniem plytek???

A co jesli chodzi o oscieznice drzwi balkonowych-tam nie wywine papy(czy zastosowac faktycznie tasmy uszczelniajace Basfa lub Deitermann.

Wiem ze duzo pytan ale ciezko znalezc odpowiedz na te wszystkie pytania.
Właśnie, też mnie ten temat gnębi... :cry:
Ludzie, pomóżcie, nikt nie robił balkonów???

Pozdrowienia
WaldekZ

amadi
27-03-2009, 09:46
Miałam wylewane balkony w poniedziałek. Kolejność prac była następująca: 1.dekarz wykonał obróbkę blacharską
2.całość posmarowana czarnym mazidłem (akopal czy coś w ten deseń :oops: )
3.położona papa, wywinięta na ściany i pod drzwi balkonowe- była dostateczna ilość miejsca... (nie przyglądałam się temu dokładnie ale wiem, że papa była podgrzewana)
4.styropian położony pod progiem balkonowym (jeśli pod balkonem nie ma pomieszczeń mieszkalnych, w przeciwnym razie powinien być położony na całości płyty balkonowej)
5.wylewka na całości
finito
pozdrawiam ... mam nadzieję, że pomogłam

Nefer
27-03-2009, 09:53
Wylewki na balkonach i tarasach miałam robione razem z wylewkami w domu.

mario1976
27-03-2009, 10:27
Wylewki na balkonach i tarasach miałam robione razem z wylewkami w domu.

Tak samo. Na płytę poszła papa wywinięta na ściany. Na to styropian. Na styropian fachowcy położyli jeszcze folię. Przed kafelkowaniem wymiziam jeszczewylewkę folią w płynie. Obróbke blacharską postaram się włozyć pomiędzy płytkę a wylaną wylewkę.

raziu
27-03-2009, 10:36
Czy potrzebna jest obrobka blacharska jesli bedzie papa czy te obrobke daje sie juz przed ulozeniem plytek???

obróbkę blacharską koniecznie przed płytkami.