PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór budynku a umowa kredytowa



rorvik
27-03-2009, 09:07
No właśnie, Bank /Millennium/ przypomniał mi właśnie że z końcem kwietnia powinienem mu dostarczyć dokumenty potwierdzające odbiór budynku. Tymczasem z różnych powodów nie mam jeszcze schodów i balustrad więc z odbiorem może być krucho. Planuje skończyć inwestycję w ciągu najbliższych 3 miesięcy.
Ćwiczył ktoś z Was procedurę przedłużania terminu z Bankiem? W kontekście renegocjacji umów, dodatkowych ubezpieczeń zaczynam się lekko niepokoić.


Marcin

civic9
27-03-2009, 11:47
Nikt Ci nie da gwarancji.
Był tutaj na forum przypadek wypowiedzenia umowy kredytu z tego powodu,
ale ja problemu nie miałem.

Wystąp pisemnie o przedłużenie jeszcze dziś- dostaniesz odpowiedź. W razie czego jak będzie negatywna albo z dodatkowymi warunkami to się sprężysz, staniesz na głowie i załatwisz odbiór. Zbieraj już od dziś wszystkie wymagane papierki - to one są ważniejsze niz schody czy balustrada. Tego nikt nie musi sprawdzać i zwykle nie sprawdza, a papierki - czy są - sprawdza się na pewno. A załatwianie niektórych trwa.

Szymon_J
27-03-2009, 11:48
Jakis czas temu wystarczylo napisac prosbe o przedluzenie terminu na dostarczenie odbioru budynku wraz z sensownym uzasadnieniem. Dawali decyzje pozytywna bez koniecznosci podpisywania aneksu.

Nie wiem jak jest teraz.

civic9
27-03-2009, 11:49
Auć, teraz zauważyłem... z końcem kwestia...
to już masz małe szanse zdążyć...
bo zawiadomienie o zakończeniu do nadzoru musisz złożyć, a potwierdzenie o przyjęciu bez sprzeciwu dostaniesz po 21 dniach dopiero. jak się nikt nie przyczepi do czegoś. a tylko to potwierdzenie interesuje millennium.
z drugiej strony są jeszcze zapisy regulaminu millennium - najpierw upłynie termin, potem Cię muszą wezwać do uzupełnienia braku, potem ostateczny termin - i dopiero potem ostrzejsze konsekwencje - to Ci daje trochę więcej czasu 2-3 miesiące.

działaj!

http://forum.muratordom.pl/problem-z-kredytem-bank-chce-zwrotu-kredytu,t147555.htm

rorvik
27-03-2009, 14:40
Plan jest prosty - z jednej strony zbieram i składam papiery do odbioru, z drugiej piszę pisma do banku.

Dziękuję

M

el-ka
27-03-2009, 19:11
U nas Dombank przedłużył bez problemu do wskazanego przez nas terminu - jedną odpowiedzią na nasze pismo.
Niestety skasował za aneks 200 zeta. :cry:

rorvik
27-03-2009, 23:19
A kiedy przedłużaliście umowę? I o ile?

M

civic9
28-03-2009, 00:52
ja po dwóch latach o pół roku.
w końcu zdążyłem i zaniosłem papier, który chcieli, dzień przed upływem 2óch lat. ale zgodę na wszelki wypadek załatwiłem wcześniej.

rorvik
18-05-2009, 09:50
No dobra myślę że warto wiedzieć - rzecz dotyczy Banku Millennium, w moim przypadku przedłużono termin o 4 miesiące bez żadnego problemu. Podobno przy pierwszej prośbie o ile nie istnieją bardzo poważne przeciwwskazania robią to niemal z defaultu.

Pozdrawiam

r

monalisa00
19-11-2012, 14:43
Czy ktoś miał doświadczenie z odbiorem budynku z Bankiem PKO BP???

ludwik_13
20-11-2012, 20:54
Jeszcze nie. Termin oddania do użytkowania mam wiosną, jeszcze nieco później muszę dostarczyć opłacony wniosek do KW o zmianę sposobu użytkowania działki. Pierwsze mam już załatwione, potwierdzone, z drugim będzie pewnie problem, bo dom stoi na 3 działkach, na dwóch różnych KW (różny stan prawny działek). Na razie myślę, jak to załatwić jak najtaniej, bo notariusz wyliczył 2600 pln. A tu po budowie cieniutko z kaską...

monalisa00
05-12-2012, 11:27
Chętnie przyjmę wszelkie informacje na ten temat, my budowe zaczeliśmy w tym roku, zgadzam się pieniązki płyną w różne strony ... domu :)

pivel
18-12-2012, 13:43
Witam
Mam podobny problem. Nie mamy jeszcze odbioru budynku a termin zakończenia budowy dla banku do koniec roku 2012. Mamy dwa kredyty w PKO BP. Pierwszy na zakup działki w CHF, drugi na dom w euro. Wszytko przebiegało ok. ale w styczniu 2012 roku dostaliśmy pismo z banku że mamy dostarczyć pisemko że budynek został odebrany i wpisany do ewidencji. Przyznam się że nie czytaliśmy dokładnie umowy, okazało się że pracownik banku popełnił błąd i zamiast daty 31.01.2013 wpisał 31.01.2012.
Datę zakończenia budowy wpisał poprawną 31.12.2012. Pani kazała nam napisać pisemko że nie byliśmy w stanie oddać budowy z datą 31.01.2012. I teraz mamy problem ponieważ jesteśmy w trakcie kompletowania dokumentów do odbiory i potrwa to jeszcze ok. 2-3 miesiące. W zasadzie można to potraktować jako 2 prośbę o przesunięcie terminu. Jak byliśmy w styczniu Pani powiedziała że nie będzie problemu, jak nie uda się odebrać do końca roku trzeba będzie jeszcze raz napisać pisemko. Byliśmy wczoraj w banku i zonk..... inna Pani mówi że to duży problem i mogą nam wypowiedzieć umowę. Teraz nie wiem co mam robić, czy powinnam już złożyć do banku pismo z prośbą o przesunięcie terminu? Pani mówi żeby sobie problemów nie robić i jak najszybciej załatwiać odbiór ....
Tak sobie myślę, zawsze zakładam czarny scenariusz i wolę się przygotować, bank może wypowiedzieć nam umowę na budowę domu (niedotrzymanie warunków umowy to zrozumiałe) ale czy może nam wypowiedzieć umowę kredytową na działkę budowlaną?
Oczywiście dodam że raty kredytów płacone są na bieżąco.