PDA

Zobacz pełną wersję : trzeszcząca wylewka



mk77
28-03-2009, 14:36
Witam

Dzisiaj odkryłem dziwne zjawisko w wykańczanym domu. Ale po kolei:
Dom jest nowy (w zeszłym roku zakończony stan surowy zamknięty)
Obecnie jest wykańczany. 11 lub 12 lutego były robione wylewki z miksokreta.
Na dole 10cm styropianu i prawie wszędzie podłogówka. Na górze 3 cm styropianu i podłogówka tylko w łazience. Dzień przed wylewkami zostało odpalone ogrzewanie (tylko kaloryfery bez podłogówki) i jest grzane non stop aby tynki i wylewki schły. Ekipa w czwartek skończyła szlifować gładź. Pojechałem dzisiaj pooglądać na spokojnie w ciszy (bo akurat jest mała przerwa w robocie).
Wszedłem na piętro (poddasze użytkowe ze skosami) i słyszę jakieś trzaski.
Po chwili doszedłem że to trzeszczy wylewka. Wylewkę mam pociętą w progach drzwi (aby nie pękała) gdy przechodzę nad przecięciem (np z korytarza do pokoju) to słyszę trzaski. Na mój gust wygląda to tak jak by styropian trzeszczał pod ciężarem wylewki i moim (ważę około 90kg).
Czy dobrze mi się zdaje że to styropian ? Czy coś innego ? Czy to takie chwilowe do puki się wszystko nie "ułoży" ?
Jeśli to ma znaczenie to w domu jest ciepło. Okna się nie pocą. Solidnie jest grzane i na początku po tynkach i wylewkach było wietrzone i grzane. Wydaje mi się że nie ma dużej wilgotności.
Aha na dole nie ma tego efektu trzeszczenia.

boszax
28-03-2009, 15:11
Dziwne, że tak trzeszczy przecież styropian 3cm, pod naciskiem betonu został porządnie przyprasowany. Czy również trzeszczy na środku wylewki, czy tylko przy krawędziach? Jaka grubość wylewki? No i czy strop był równy?

Rezi
28-03-2009, 15:28
przejdzie mu z czasem

mk77
28-03-2009, 15:31
trzeszczy tylko po obwodzie wylewki, na środku nie. Strop był równy. A może to ocierać wylewka o dylatacje która jest zrobiona z takiej pianki?

Piątka
20-04-2009, 13:52
:lol: jakie masz wnioski z perspektywy czasu?
pozdrawiam

mk77
21-04-2009, 10:48
Przestało skrzypieć.
Gość który robił wylewkę twierdzi że coś tam zrobił ale nie chce tego zdradzić.
Może samo przestało :)

21-04-2009, 11:10
gośc sciemnia
przestało samo /wylewka wyschła/

LAMP
21-04-2009, 12:32
U mnie bardzo podobna sytuacja. Trzeszczy w jednym miejscu. I to też tylko na górze - 2 cm styropianu i 6 cm wylewki. Pokój podzielony jest dylatacją w poprzek i to właśnie tam, gdzie zaczyna się nacięcie przy ścianie lekko trzeszczy. Trzeba nadepnąć w odpowiednim miejscu. Przesuwając się w stronę środka pokoju, wzdłuż nacięcia, trzeszczenia zanika. Czekam co będzie dalej.

Pozdrawiam
Lech

borowa67
24-04-2009, 22:22
U mnie tez trzeszczalo i po czasie przeszlo.

Foczki
24-04-2009, 23:03
a ta dylatacja to jak zrobiona? wstawiona listwa elastyczna czy nacięte blachą?