PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wystarczy 16cm ocieplenia na poddaszu!!!



radek z.
22-11-2003, 14:12
-adoptuje poddasze i chciałbym dobrze docieplić, czy wystarczy 16cm wełny?
-folia paroizolacyjna jest łączona i są przerwy skąd wieje wiatr, mozna ja posklejać specjalną taśmą, czy lepiej dołożyć nową?

Kris'tof
22-11-2003, 21:16
Witam,
16cm spelnia warunki normowe(U<0,30 W/m2 *K), gdyz daje U=0,23-0,26 W/m2*K.
Jednak bardziej energooszczedne zastosowanie, to 22-25cm grubosci welny, co daje U o wartosci ok. 0,17
- w zaleznosci od wlasciwosci danego produktu.
Jezeli chodzi o folie, to przy zakladzie radze posklejac ja niezawodna tasma samoprzylepna z dwoch stron, gdyz jezeli dostanie sie pod nia woda deszczowa lub wilgoc, to powstana w tym miejscu mostki termiczne i nastapi utrata cennego ciepla.

Pozdrawiam
http://www.republika.pl/rapitograf/

23-11-2003, 00:19
Dzięki kristof!!!!!!

23-11-2003, 00:30
kristof jeżeli jesteś inżynierem to może mi pomożesz z konstrukcją podłogi!!!

a mianowicie: adoptuję przestrzeń nad moim mieszkaniem w bloku, cieśla zaproponował podpięcie legarów w dach ( 5 legarów ułożonych co 0,7m od siebie długich na 5m, na długości legary podparte będą dodatkowo na ściankach dzialowych betonowych 6cm) Czy muszę mieć pozwolenie na taką konstrukcję? Mieszkam w bloku gdzie jest wspólnota, jaka jest procedura takich rzeczy? Dzięki!!!

Kris'tof
23-11-2003, 15:55
Witam,
w Twoim przypadku wazny jest przekroj tych legarow. Jezeli sa odpowiednio sztywne, to beda przenosic obciazenia na elementy znajdujace sie u ich podparcia skrajnego, scianki dzialowe zniweluja dopuszczalne ugiecie belek.
Jezeli beda "ekonomiczne", ciezar powstalej konstrukcji bedzie przenoszony na scianki dzialowe i dalej na strop istniejacy, ktory musi wytrzymac nacisk w tych miejscach!
Te drugie rozwiazanie wg mnie, nie jest prawidlowe-scianki dzialowe nie moga przenosic obciazen.
Powinienes pogadac z lokalnym projektantem, ktory powinien zrobic wizje lokalna i sprawdzic mozliwosci techniczne oparcia tych legarow.
Beda one oparte na glebokosc rowna wysokosci tych legarow i musza byc zaizolowane na styku drewno-beton, jezeli do takiego dojdzie.
Bedzie tez do tego potrzebny projekt.

gosc
23-11-2003, 18:08
dzieki!!! Rozmawiałem juz z kilkoma osobami i kazdy mówi mi to samo z przenoszeniem obciazen. Orientujesz sie moze jakie moga byc koszty projektu?

drummer
27-11-2003, 11:56
a 20 cm pomiędzy krokwie 24x4 cm bez wełny w poprzek - tylko w krokwie? Co Wy na to.Wszyscy zalecaja 25, 30 cm ale to jest chyba przesada?