PDA

Zobacz pełną wersję : Styrodur o grubości 10mm czy taki istnieje?



odaro
29-03-2009, 12:43
Znacie może producenta styroduru który robi płyty o grubości 10mm lub 15mm.

Jak na razie to znalazłem najcieńszy URSA ale 20mm

henryko
29-03-2009, 14:34
Nic prostszego jak spytać bezpośrednio producenta, jak nie robią w standardzie to może zrobią na zamówienie.

odaro
29-03-2009, 17:49
Nic prostszego jak spytać bezpośrednio producenta, jak nie robią w standardzie to może zrobią na zamówienie.


Jesteś genialny jestem pod wrażeniem

bigmario4
29-03-2009, 18:44
Ew przeciąć maszynką do cięcia styropianu(taką na drut oporowy)

odaro
29-03-2009, 19:08
Ew przeciąć maszynką do cięcia styropianu(taką na drut oporowy)

To jest rozwiązanie ale potrzebuje dokładnie 15mm czyli potrzebuje zciąć 5mm nie wiem czy to się uda.

Grreeg
29-03-2009, 19:36
Tak istnieje, używałem do ocieplenia. Podobno w na zachodzie do ociepleń używają wyłącznie styroduru!

sako33
30-03-2009, 00:05
Ew przeciąć maszynką do cięcia styropianu(taką na drut oporowy)

Z tym przycięciem XPS to nie takie proste bo XPS ma na powierzchni tzw naskórek, którego usunięcie z jednej strony może spowodować zmianę napięcia powierzchniowego i wygięcie płyty w tzw "banan". Osobiście widziałem raz coś takiego . Nie twierdzę, że tak musi być zawsze, mówię to co widziałem. Z drugiej strony płyty w mniejszych grubościach niż 20 mm są spotykane ale za to znacznie droższe bo niestandardowe i bardzo trudne do dostania.

bigmario4
30-03-2009, 05:43
[quote=bigmario4]Ew przeciąć maszynką do cięcia styropianu(taką na drut oporowy)

Z tym przycięciem XPS to nie takie proste bo XPS ma na powierzchni tzw naskórek, którego usunięcie z jednej strony może spowodować zmianę napięcia powierzchniowego i wygięcie płyty w tzw "banan". quote]

A gdyby kupić jak najgrubszy i dopiero go pociąć.Styrodur tnie sie dość łatwo(mam szwagra który wycina reklamy tzn. litery)
Z tymi 15 mm to też nie problem bo drut można ustawić precyzyjnie

odaro
30-03-2009, 06:22
Tak istnieje, używałem do ocieplenia. Podobno w na zachodzie do ociepleń używają wyłącznie styroduru!


Jeżeli znasz producenta to podaj jego nazwę

pit79
30-03-2009, 07:47
pojedz do liroy merlin , lub w castoramie tam są takie 10mm tylko nie pamietam w którym sklepie były

odaro
30-03-2009, 09:06
pojedz do liroy merlin , lub w castoramie tam są takie 10mm tylko nie pamietam w którym sklepie były

OK napewno sprawdzę

pit79
30-03-2009, 16:45
oj przepraszam, chodziło mi o styropian- żle przeczytałem - chory jestem :(

ravbc
30-03-2009, 19:41
Coś mi się wydaje, że szukasz w niewłaściwych sklepach, albo masz jakieś dziwne wymagania co do tego XPSa. Coś takiego (http://www.arbiton.com/strony/1/i/230.php) się nie nada?

blush
30-03-2009, 20:51
Witam.
Na allegro wstukaj styrodur, litery itp., (szukaj małych agencji reklamowych)
Mejl z zapytaniem nie kosztuje a w czasach kryzysu :-) któraś odpowie.
Urządzenie to ploter termiczny - przy odrobinie wprawy (odpowiednie nastawy prędkości i temperatury drucika) płyta się nie wygnie.
pozdrawiam

ps. zapomniałem napisać - jak zrobią to dobrze (patrz: odpowiednie nastawy prędkości i temperatury drucika) to powierzchnia fazowana powinna być idealnie równa - można malować farbami akrylowymi

odaro
30-03-2009, 21:53
Coś mi się wydaje, że szukasz w niewłaściwych sklepach, albo masz jakieś dziwne wymagania co do tego XPSa. Coś takiego (http://www.arbiton.com/strony/1/i/230.php) się nie nada?

Podoba mi się to jak inaczej się nie uda mam rozwiązanie awaryjne.

Miałeś to w swoich rękach jakie wrażenia znasz może cenę?

ravbc
30-03-2009, 23:36
Miałeś to w swoich rękach jakie wrażenia znasz może cenę?
Ceny nie znam, ale to podkład pod panele. Droższy od nich nie będzie ;-) A co do wrażeń dotykowych to... pianka, jak pianka, tyle że twarda. Osobiście nic więcej nie dodam, bo jej nie używałem ;-)

rpilski
31-03-2009, 10:01
Mam trochę doświadczenia w cięciu cienkich elementów ze styroduru ( rdzenie skrzydeł i stateczników modeli latających). Styrodur faktycznie trochę wygnie się po przecięciu - pytanie czy to jest problem ? Jeśli tak, sprawę można załatwić wykonując 2 cięcia wyrównujące naprężenia. Da się przyciąć rdzeń z dokładnością do dzięsiątych części milimetra. W agencji reklamowej tak nie zrobię, bo za dużo mieliby roboty z kalibracją, ale z pewnością będą mogli przyciąć z dokładnością wystarczającą na potrzeby budowlane.