PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja przy drzwiach tarasowych



irreality
29-03-2009, 19:19
Doradźcie jak powinno wyglądać połączenie instalacji przy drzwiach tarasowych - czy tak jak na tym rysunku, że izolacja wychodzi pod progiem drzwi (na zakład z izolacją pod ścianą). Co w miejscu oznaczonym "?" - dom ma być ocieplony z zewnątrz styropian 15 cm - czy w to miejsce idzie styropian?

http://net.narawen.com/irreality/taras.png

nowy 5
30-03-2009, 01:52
walezy od tarasu najlepiej wylewka spadkowa potem papa termo wywinieta na dzwi tarasowe i wylewka docelowa a pod dzwi tarasowe nie styropian i wylewka tylko styropian docienty w pionie MOSTEK TERMICZNY :D [/b]

irreality
30-03-2009, 08:29
Taras będzie drewniany - jako osobna konstrukcja dostawiona przy domu.
Czyli styropian pod progiem drzwi tarasowych? A co ze stabilnością ich zamocowania? Monteży okien zostawili u dołu przykręcone takie paski metalowe do zatopienia w wylewce.

Zastanawiam się czy nie potraktować tych drzwi dokładnie tak samo jak każdego okna w domu - podmurować do wysokości ramy, uszczelnić pianą a z zewnątrz ocieplić takim samym styropianem jak resztę elewacji (wyjdzie pasek na 17 cm wysokości). Zrobić parapety blaszane w progu i dostawić taras,.

irreality
30-03-2009, 16:47
Super artykuł znalazłem ;-)

Jak dobrze zamontować drzwi tarasowe?
Trzeba starannie zadbać o izolację pod takimi drzwiami
Przestrzeń pod drzwiami tarasowymi jest często lekceważona przez robotników. Nie dba o nią firma montująca okna, nie dbają budowlańcy wylewający posadzkę, nie dbają płytkarze, zostawiają „na później” ci, co budynek docieplają. W efekcie takiego zaniedbania, podczas zimy, dochodzi tu do przewiewów i do przemarzania. Należy więc dopilnować, by ten element został należycie wykonany i sprawdzony przez osobę odpowiedzialną za docieplanie budynku.

KONIEC :D

No po prostu rewelacja :-) Naprawdę wiele się dowiedziałem.

benik
30-03-2009, 22:35
No ok piszesz ze fajny art. a moze podaj link do tego artykulu pewnie inne osoby tez sobie poczytaja - tak na marginesie to dodam ze wazne jest bardzo aby usztywnic rame okna co namniej w 2 miejscach i zeby nie bylo przemarzania dac cos pod rame miedzy np cegle lub wylewke a styropian ale o tym bylo w innym watku pozdrawiam

irreality
30-03-2009, 23:25
No ok piszesz ze fajny art. a moze podaj link do tego artykulu

Szkoda linków marnować. CAŁA treść artykułu jest w moim poście powyżej :D


ale o tym bylo w innym watku

Będę bardzo wdzięczny za linka.

jareko
31-03-2009, 00:04
?hmmm....tu gdzie masz ten znaczek zrobiłbym tak
podciągnął do góry ocieplenie - tak 15-20mm poniżej ościeżnicy - jeśli masz w niej coś takiego jak listwa podparapetowa, później przykleił taśmę paroszczelna do tej listwy, wyciągnął ja poza styropian i do jego pionowej części przykleił drugi koniec, pozniej dal na to obróbkę blacharska i koniec
Jeśli zaś tej listwy podparapetowej nie masz dociągnąłbym wyżej, tak n 5-10 mm luzu, cały widoczny styropian zapaćkał dokładnie silikonem, później zrobił obróbkę blacharska i... tez koniec :)

irreality
29-04-2009, 22:54
Listew podparapetowych raczej nie mam - to są chyba listwy transportowe (takie plastikowe trzy odcinki o dł. ok. 30 cm - nie są na całej długości ramy tylko na końcach i na środku).
Czy te listwy podparapetowe da się jeszcze zamontować?

Co do zakończenia izolacji to na razie najlepszym z pomysłów jaki się urodził byłoby dojechać wylewką do połowy grubości profilu okna i w tym zakotwić dolne płaskowniki przykręcone do ramy okiennej a od zewnątrz w progu dać 4 cm pasek sytropianu.

Wyglądałoby to tak:
http://net.narawen.com/irreality/taras2.png

Czy tak będzie poprawnie?

seba_x
30-04-2009, 10:16
Listew podparapetowych raczej nie mam - to są chyba listwy transportowe (takie plastikowe trzy odcinki o dł. ok. 30 cm - nie są na całej długości ramy tylko na końcach i na środku).
Czy te listwy podparapetowe da się jeszcze zamontować?

Co do zakończenia izolacji to na razie najlepszym z pomysłów jaki się urodził byłoby dojechać wylewką do połowy grubości profilu okna i w tym zakotwić dolne płaskowniki przykręcone do ramy okiennej a od zewnątrz w progu dać 4 cm pasek sytropianu.

Wyglądałoby to tak:
http://net.narawen.com/irreality/taras2.png

Czy tak będzie poprawnie?

a czy istnieje jakiś dobry sposób zabezpieczenia styropianu który jest na zewnątrz pod obróbką blacharską , tak żęby go nie zdeptać przypadkowo ?

Deamos
30-04-2009, 10:27
W czwartek beda mi zakladali okna i czeka mnie w tygodniu podobna robota bo otwory okienne mam do samego dolu, ale ja planowalem po prostu podmurowac z BC przestrzen pod oscieznica zostawiajac kolo 2cm pod planowanym poczatkiem drzwi

irreality
30-04-2009, 12:40
O deptanie styropianu się nie martwię bo taras będzie drewniany "dostawiony" do budynku jako osobna konstrukcja więc spróbuję podejść deskami jak najbliżej ramy okna tak żeby tylko szparę zostawić dla wody żeby sobie leciała na tą blachę.

Podmurowanie to był pierwszy pomysł ale rozmawiałem z majstrem, który stawiał mi dom i twierdzi, że można tylko raczej kaszana wyjdzie bo to się licho trzymać będzie - tylko na jednej warstwie zaprawy na papie na dodatek. Pomysł z wylewką do połowy progu na razie mi się podoba.

Deamos
30-04-2009, 12:51
Podmurowanie to był pierwszy pomysł ale rozmawiałem z majstrem, który stawiał mi dom i twierdzi, że można tylko raczej kaszana wyjdzie bo to się licho trzymać będzie - tylko na jednej warstwie zaprawy na papie na dodatek. Pomysł z wylewką do połowy progu na razie mi się podoba.

U mnie podwojne drzwi balkonowe z malym fixem maja prawie kolo 2,60 i na papie to nie bedzie sie za dobrze trzymac, podmurowywac bede na wysokosc 12+6cm i moge to zrobi na mijanke. Jest pomysl by po srodku nawiercic w pionie i wsadzic preta, oczywiscie zaizolowac go lepikiem na goraco przy papie.

mateush
30-04-2009, 16:58
Witam,

polecam poniższy wątek:

http://groups.google.pl/group/pl.misc.budowanie/browse_thread/thread/16620cb24b55cddd?hl=pl#

piogron
30-04-2009, 18:58
Podpinam się,żeby temat mi gdzieś nie umknął:)

Elena76
28-05-2009, 12:05
Irreality, i jak w końcu zrobiłeś? U nas w przyszłym tygodniu wylewki, a mnie ogarnia panika, bo nie wiem, co zrobić z dziurą pod drzwiami tarasowymi - hydraulik układając podłogówkę nie doszedł do samych drzwi tarasowych tylko do lica ściwny wewnętrznej. Taras mamy już wylany. I też się zastanawiam, co zrobić, żeby wilgoć nie dostała się do środka, ale też żeby nie przemarzało :-? .

irreality
29-05-2009, 01:52
W końcu zrobiłem tak jak obrazku poniżej - zamiast paska styropianu 4 cm pod drzwiami jest pasek styroduru gr. 5 cm i idzie do samego fundamentu. Takie rozwiązanie i zastosowanie styroduru zamiast styropianu zaproponował wylewkarz.

Listwy transportowe spod okien usunięte a styrodur jest osadzony na wcisk. Od wewnątrz styropian dochodzi do styroduru i na tym beton do styroduru też.

Pozostało go jeszcze opiankować nieco z zewnątrz na łączeniach styroduru z murem i profilem no i myślę dać ocieplenie elewacji w tym miejscu też.

Z tym styrodurem to trzeba wcześniej się rozejrzeć bo ja załatwiałem na ostatnią chwilę i w większości hurtowni do których dzwoniłem był na zamówienie.

http://net.narawen.com/irreality/taras3.png

Elena76
31-05-2009, 08:21
Dzięki, zrobimy podobnie :)


W końcu zrobiłem tak jak obrazku poniżej - zamiast paska styropianu 4 cm pod drzwiami jest pasek styroduru gr. 5 cm i idzie do samego fundamentu. Takie rozwiązanie i zastosowanie styroduru zamiast styropianu zaproponował wylewkarz.

Listwy transportowe spod okien usunięte a styrodur jest osadzony na wcisk. Od wewnątrz styropian dochodzi do styroduru i na tym beton do styroduru też.

Pozostało go jeszcze opiankować nieco z zewnątrz na łączeniach styroduru z murem i profilem no i myślę dać ocieplenie elewacji w tym miejscu też.

Z tym styrodurem to trzeba wcześniej się rozejrzeć bo ja załatwiałem na ostatnią chwilę i w większości hurtowni do których dzwoniłem był na zamówienie.

Elena76
31-05-2009, 09:15
Irreality, i jeszcze jedno pytanie o folie budowlaną. Ta pierwsza warstwa folii jest też pod styrodurem? czy też jakoś do góry jest wywinięta od wewnętrznej stronny?

fenix2
31-05-2009, 13:15
Podpinam się też, żeby temat mi gdzieś nie umknął. :D

edde
31-05-2009, 13:36
Podpinam się też, żeby temat mi gdzieś nie umknął. :D
a nie prościej kliknąć w takie coś po lewej na dole co się zwie: "Śledź odpowiedzi w tym temacie" ??
albo dodać do zakładek??

irreality
31-05-2009, 14:06
Irreality, i jeszcze jedno pytanie o folie budowlaną. Ta pierwsza warstwa folii jest też pod styrodurem? czy też jakoś do góry jest wywinięta od wewnętrznej stronny?

Folia wchodzi pod styrodur tak jak na rysunku. Od wewnątrz jest kawałek "na zakładkę" z papą na której były murowane ściany.

Elena76
31-05-2009, 17:41
Mnie martwi, że my pod drzwiami tarasowymi na parterze nie mamy papy. Byla, ale ... Majster zrobił tak, że chudziak nie był wylany równo z ostatnią warstwą bloczków fundamentowych, tylko taką nieckę zrobił - chudziak jest o wysokość bloczka niżej niż pierwsza warstwa pustaków. Na bloczkach wszedzie jest izolacja z papy, ale te bloczki pod drzwiami tarasowymi musielismy rozwalić, żeby nie było mostków termicznych. Tylko, ze w ten sposób została przerwana ciągłość izolacji :( Nie wiem w sumie co gorsze, mostek termiczny czy przerwana izolacja :-? . W każdym razie wysmarowaliśmy te "przerwy" dysperbitem. Nie wiem, czy możemy coś jeszcze więcej zrobić? Papy już nie wywiniemy bo fundamenty są ocieplone styropianem, a co więcej taras jest już wylany...




Irreality, i jeszcze jedno pytanie o folie budowlaną. Ta pierwsza warstwa folii jest też pod styrodurem? czy też jakoś do góry jest wywinięta od wewnętrznej stronny?

Folia wchodzi pod styrodur tak jak na rysunku. Od wewnątrz jest kawałek "na zakładkę" z papą na której były murowane ściany.

benik
05-06-2009, 13:26
WItam wlasnie jestem przed wylewkami i chce zrobic podobnie jak na rysunku tylko mam 2 pytania 1:- czy zamiast styroduru pod rame okna od strony zewn. mozna dac zwykly styropian twardy eps100 jak na podlogi ? i podporki pod okno ile wystarczy na cale okno tarasowe co ile cm 100 czy mniej (okno mam zakotwione na srodku ) na dole sruba ) ? pozatym 2:- wylewke wreszcie wylewamy troszke pod rame na 1/3 lub 2/3 czy do ramy okna ? pozatym musze zostawic 2cm na klej i kafle wiec w sumie niebedzie sie opierala rama do czasu polozenia kafli czy tak mozna ? czy lepiej pod rame zalac calkowicie i poza rama zostawiec na kafle ? chyba namieszalem mam nadzieje ze zrozumiecie :-)

tacim
17-09-2009, 19:06
Walczę właśnie z ociepleniem tarasu a nie jest to proste zadanie gdyż mam winstep czyli praktycznie brak progu i tu dylemat. Okno tarasowe miałem na bloczkach betonowych w 3 miejscach co mi się nie podobało, zamioniono je na cegły sylikatowe to mnie też nie satysfakcjonowało więc na jutro będe miał zrobione śruby rzymskie i tak myślę z obu stron je obłoże styrodurem i zapankuję i niby będzie dobrze ale jak połaczyć taras z zewnętrzną częscią np kostką brukową . Jeżeli dam styro z fundamentu do góry to będę miał 10 cm stryo na wierchu i co na to : jak dam kostkę to mostek chyba będa tak? Hm pomysł był dobry ale winstep chyba sie u mnie nie sprawdzi :)

edde
17-09-2009, 20:42
WItam wlasnie jestem przed wylewkami i chce zrobic podobnie jak na rysunku tylko mam 2 pytania 1:- czy zamiast styroduru pod rame okna od strony zewn. mozna dac zwykly styropian twardy eps100 jak na podlogi ? i podporki pod okno ile wystarczy na cale okno tarasowe co ile cm 100 czy mniej (okno mam zakotwione na srodku ) na dole sruba ) ? pozatym 2:- wylewke wreszcie wylewamy troszke pod rame na 1/3 lub 2/3 czy do ramy okna ? pozatym musze zostawic 2cm na klej i kafle wiec w sumie niebedzie sie opierala rama do czasu polozenia kafli czy tak mozna ? czy lepiej pod rame zalac calkowicie i poza rama zostawiec na kafle ? chyba namieszalem mam nadzieje ze zrozumiecie :-)

zajrzyj tu:
http://forum.muratordom.pl/co-pod-prog-okna-balkonowego,t38333.htm