PDA

Zobacz pełną wersję : wszystko o wylewkach betonowych



nowy 5
29-03-2009, 23:25
:D jezeli macie jakies pytania odnosnie wylewek chetnie odpowiem na pytania pozdrawiam

Carpenter78
30-03-2009, 03:01
To jaki jest najlepszy sposob Twoim zdaniem na idealny poziom wylewek?Chodzi mi o takie praktyczne, sprawdzone patenty!
Pozdrawiam!

30-03-2009, 08:32
ja z innej beczki
na forum panuje praktycznie dogmat o stosowaniu folii nakładanej na styropian ... po to aby jastrychowi slizgało sie /rzekomo/ łatwiej, lepiej, wygodniej itp
jesli ktos nie ma podłogówki i nie da z premedytacją folii na styropian ...
czym ryzykuje ? czy zaobserwowałes - kiedykolwiek ? jakiekowiek ? - negatywne skutki tego , ze ktoś nie połozył folii na styropianie ?

p.s.
pytałem juz o to zwolenników stosowania folii
jak dotad nie usłyszałem odpowiedzi na konkretne pytanie - czym grozi brak tej folii ?
tylko frazesy - typu "musi sie"," powinno sie"," nalezy", itp.

co myślisz na ten temat ?

nowy 5
30-03-2009, 22:13
ogulnie w praktyce folie uzywa sie na styropian jako tz. poslizgowke jezeli miejscami szlichta wychodzi zbyt cienka ok 3 cm to wtedy dajemy folie tak ogolnie folie uzywamy tylko jako izolatora na dole domu pod styropian a wiec folia na styropian jest zbedna folia jako folia pod posadzki jest dodatkowym izolatorem w praktyce nie spodkalem sie z jakimis problemami czasem jednak wylewajac posadzki mielismy w specyfikacjii folie na styropian wszystko zalezy ot architekta pozdrawiam :D

nowy 5
30-03-2009, 22:34
trudne pytanie idealny poziom jest pojeciem wzglednym poniewaz w dlugoletniej praktyce spodkalem sie z ruznymi metodami my wokonujemy po kilka tysiecy posadzek miesiecznie i uzyskanie odpowiedniego poziomu na calosci jest nielada wyczynem poniewaz posadzki sa zacierane mechanicznie miejscami pojawiaja sie niewidoczne dla oka ruznice ok 0,5 mm norma przewiduje do 2 mm a wiec idealny poziom mozna uzyskac wylewka samopoziomujaca jest bardzo droga i lepiej zeby wykonala to fachowa ekipa .jezeli ktos chce sam sprubowac to najlepiej jakis maly podescik lub piwnica poniewaz mozna stracic duzo kasy nie polecam rurek pozdrawiam

gonzo93
30-03-2009, 23:21
Wykonawca zrobił mi wylewki z miksokreta. Niestety są bardz pofalowane - dużo dołków o średnicy ok 70-100cm i głębokości 3-10mm. Jak najskuteczniej wykryć wszystkie zagłębienia? Boję się, że jak nie pokażę palcem to nie zostanie w danym miejscu poprawione.

RafalGo
31-03-2009, 00:11
Ile odczekac przed kladzeniem plytek na wylewkach ?
Po jakim czasie moge zaczac grzac w domu po wylewkach (temperatura jest 10c) ?

31-03-2009, 02:31
...folie uzywamy tylko jako izolatora na dole domu pod styropian a wiec folia na styropian jest zbedna ...
dzięki za odpowiedź, tez mi się tak wydaje,
pewno niektórzy architekci i jakiś odsetek przejetych swoją rola wykonawców czyta za dużo ulotek reklamowych ...
albo siedzi na garnuszku producenta folii ... :wink:

... nie polecam rurek ...
a mogłbyś rozwinąć ?
czemu nie rurki i co w zamian ?

Bigbeat
31-03-2009, 02:36
Wykonawca zrobił mi wylewki z miksokreta. Niestety są bardz pofalowane - dużo dołków o średnicy ok 70-100cm i głębokości 3-10mm. Jak najskuteczniej wykryć wszystkie zagłębienia? Boję się, że jak nie pokażę palcem to nie zostanie w danym miejscu poprawione.

Wylać wodę i pokazać palcem kałuże?

gonzo93
31-03-2009, 07:18
Wylać wodę i pokazać palcem kałuże?
Myślałem o tym, ale trochę za dużo wilgoci przy okazji wejdzie w budynek. :cry:

BMS
31-03-2009, 07:54
Wykonawca zrobił mi wylewki z miksokreta. Niestety są bardz pofalowane - dużo dołków o średnicy ok 70-100cm i głębokości 3-10mm. Jak najskuteczniej wykryć wszystkie zagłębienia? Boję się, że jak nie pokażę palcem to nie zostanie w danym miejscu poprawione.

Wylać wodę i pokazać palcem kałuże?

Niestety wylaną wodę w mgnieniu oka pochłonie wylewka, natomiast wlanie takiej ilości wody aby nasycić wylewkę to tak jak po interwencji strtaży pożarnej :)

Paulinka14
31-03-2009, 08:04
witam! jak długo powinna schnąć wylewka pod parkiet jeżeli zostanie wylana na początku kwietnia?? z góry dzięki za odpowiedz

BMS
31-03-2009, 08:35
Folię pomiędzy styropian a wylewkę powinno się wkładać zawsze, ba, mało tego ta folia powinna być jeszcze wywinięta na ściany ponad przewidywany poziom wylewki. Daje się ją między innymi dlatego aby jastrych "pracując" miał łatwiej się "ślizgać" aby wilgoć z wylewki nie przedostawała się do scian i stropu, ale głównym powodem jest uniemożliwienie sypkiemu (płynnemu) jescze jastrychowi przedostanie się pomiędzy warstwy styropianu i dotarcie do stropu lub ścian i stworzenie tym samym mostków akustycznych.

Malobert
31-03-2009, 09:00
Folię pomiędzy styropian a wylewkę powinno się wkładać zawsze, ba, mało tego ta folia powinna być jeszcze wywinięta na ściany ponad przewidywany poziom wylewki. Daje się ją między innymi dlatego aby jastrych "pracując" miał łatwiej się "ślizgać" aby wilgoć z wylewki nie przedostawała się do scian i stropu, ale głównym powodem jest uniemożliwienie sypkiemu (płynnemu) jescze jastrychowi przedostanie się pomiędzy warstwy styropianu i dotarcie do stropu lub ścian i stworzenie tym samym mostków akustycznych.

więc ze względu na taki powód mogę sobie podarować, pod posadzką już nikt nie mieszka

31-03-2009, 09:03
... Daje się ją między innymi dlatego aby jastrych "pracując" miał łatwiej się "ślizgać" ...
jest kryzys - niech sie slizga po twardym styropianie /dlaczego jemu ma byc lepiej niz nam ? :roll: /


... aby wilgoć z wylewki nie przedostawała się do scian i stropu ...
jastrych robi sie jako zaprawa półsucha
ale powiedzmy - ktoś sie nie zna, zrobił na mokro
i co jak sie woda dostanie do sciany ?
widziałes kiedys tynk ? jest to zaprawa "mokra" ...
a kładzie ktoś folie (na sciane) przed tynkiem aby sciana nie zmokła ...?


... ale głównym powodem jest uniemożliwienie sypkiemu (płynnemu) jescze jastrychowi przedostanie się pomiędzy warstwy styropianu i dotarcie do stropu lub ścian i stworzenie tym samym mostków akustycznych.
acha ... główny powód to mostki akustyczne ?


dobre heheh - tu moge Cie zapewnic /nie dawałem folii na styropian/
i nie ma mostków - ktoś Cie - zdaje sie - nabrał ... :wink:

Oksymoron
31-03-2009, 09:15
http://www.deitermann.pl/index/220.php

interesuje mnie wylewka jako produkt ostateczny, tzn betonowa podloga taka jak w zdjeciu w linku. Co w tym temcie ? wiadomo,ze taki beton musi byc gladki, piekny i wygladac ...wlasnie tak jak na tym zdjeciu....pragen miec taka podloge? jak to zrobic? :lol:

BMS
31-03-2009, 09:32
... głównym powodem jest uniemożliwienie sypkiemu (płynnemu) jescze jastrychowi przedostanie się pomiędzy warstwy styropianu i dotarcie do stropu lub ścian i stworzenie tym samym mostków akustycznych.

więc ze względu na taki powód mogę sobie podarować, pod posadzką już nikt nie mieszka

Oczywiście chodzi o strop nad pomieszczeniami zamieszkanymi.
W przypadku posadzek na gruncie lub nad nieogrzewaną n.p. piwnicą daje suię folię pod i na styropian.



dobre heheh - tu moge Cie zapewnic /nie dawałem folii na styropian/
i nie ma mostków - ktoś Cie - zdaje sie - nabrał ... :)

Być może nabrał mnie Niemiec na szkoleniu, być może nie mają racji inżynierowie z Politechniki, być może wykwalifikowani ludzie projektujący systemy termoizolacji i jastrychów są w błędzie stosując w przypadku jastrychów pływających warstwę rozdzielczą - nie wiem, nie mam laboratorium, natomiast muszę to zawsze klientowi przedstawić jako przykład tzw."książkowy" aby mi ciemnoty zarzucić nie mógł - natomiast jak sobie klient zażyczy dać wylewkę bezpośrednio na styropian to ja daję. :)

31-03-2009, 09:57
wiadomo, ze Niemcy to perfekcjoniści i jak Polakowi wpadnie między dwa niedokładnie dosuniete styropiany garśc piasku z cementem - to Niemiec będzie jajo niósl dotąd, aż Polak te zaprawe do ostatniego ziarenka nie wybierze
... natomiast jak sobie klient zażyczy dać wylewkę bezpośrednio na styropian to ja daję. :)


no własnie - o to mi chodziło ! :wink:
i w związku z tym pytanie:
czy Ci którym tej folii nie włozyłeś na styropian odczuwaja z tego powodu jakiś dyskomfort ? /oprócz tego ze jastrychowi gorzej jeździć/
czy zdarzył sie jakis malkontent, który narzekał czy reklamował brak folii?

arturromarr
31-03-2009, 10:32
Styropian powinien być tak ułożony, żeby wylewka się pomiędzy płyty nie wlewała, do tego najlepiej ułożyć go w dwóch warstwach.
Z całym szacunkiem dla Niemców i co poniektórych fachowców czy książek, ale kończyłem naszą polską szkołę budowlaną i tezy ślizgania się po styropianie, czy niezamakania ścian są mi na szczęście obce.
Kilka, długo już eksploatowanych domów bez folii na styropianie widziałem i dyskomfortu u mieszkańców nie zaobserwowałem

nowy 5
31-03-2009, 14:33
kolega ma racje ze posadzka wchlonie wode takie dolki jak opisales nie poprawia bo masy tej grubosci sa bardzo drogie jezeli beda tam szly plytki to dogadaj sie z nim zeby ci dal kase na klej do plytek ktory pujdzie w te szczeliny jezeli panele to karc na poprawki samopoziomem bo nawet jak pokazesz wszystkie dolki oni zalataja wezma kase i tyle ich zobaczysz a potem ci odpazy w tych miejscach najlepiej dogadac sie z fachowcem ktory bedzie wykanczal podloge bo za wnierownosci pewnie tez sobie policzy poniewaz poprawki po kims sia drogie pozdrawiam

nowy 5
31-03-2009, 14:42
witam! jak długo powinna schnąć wylewka pod parkiet jeżeli zostanie wylana na początku kwietnia?? z góry dzięki za odpowiedz zalezy od grubosci betonu i temperatury powietrza po okolo 2 tyg polozyc folie na beton docisnac styropianem i polozyc na to cos ciezkiego na drugi dzien sprawdzic czy na foli woda sie nie skrapla najlatwiejszy sposob oczywiscie zdac sie na sprawdzenie wilgotnosci przez fachowca od parkietow pozdrawiam

nowy 5
31-03-2009, 14:53
http://www.deitermann.pl/index/220.php

interesuje mnie wylewka jako produkt ostateczny, tzn betonowa podloga taka jak w zdjeciu w linku. Co w tym temcie ? wiadomo,ze taki beton musi byc gladki, piekny i wygladac ...wlasnie tak jak na tym zdjeciu....pragen miec taka podloge? jak to zrobic? :lol: z tego co widze jest to posadzka przemyslowa ja osobiscie nie spodkalem sie z taka w mieszkaniu jest duzo drozsza i robi sie ja w pomieszczeniach narazonych na duze obciazenia chale duze garaze itp maja to do siebie ze wygladaja naprawde jak lustro sama zywica na beton kosztuje dosyc duzo ma jeden mankament jak cos na nia spadnie np szklanka robi sie pajaczek jak na szybie w samochodzie pozdrawiam

nowy 5
31-03-2009, 15:05
...folie uzywamy tylko jako izolatora na dole domu pod styropian a wiec folia na styropian jest zbedna ...
dzięki za odpowiedź, tez mi się tak wydaje,
pewno niektórzy architekci i jakiś odsetek przejetych swoją rola wykonawców czyta za dużo ulotek reklamowych ...
albo siedzi na garnuszku producenta folii ... :wink:

... nie polecam rurek ...
a mogłbyś rozwinąć ?
czemu nie rurki i co w zamian ? co do tych rurek ciezko jest ustawic rurki idealnie a potem po nich zciagac beton poniwaz wystarczy ruszyc noga albo czyms innym i mozna przestawic najlepiej dla ciebie jezeli pomieszczenie jest male zrobic szalunki po scianach z jakis profili kture moga zostac na stale i po tym zciagac ustaw przy poziomicy zamocuj stabilnie i jazda do zabawy jezei pomieszczenia sa duze lepiej wziasc fachowca bo poprawki duzo kosztuja pozdro

nowy 5
31-03-2009, 15:18
... głównym powodem jest uniemożliwienie sypkiemu (płynnemu) jescze jastrychowi przedostanie się pomiędzy warstwy styropianu i dotarcie do stropu lub ścian i stworzenie tym samym mostków akustycznych.

więc ze względu na taki powód mogę sobie podarować, pod posadzką już nikt nie mieszka

Oczywiście chodzi o strop nad pomieszczeniami zamieszkanymi.
W przypadku posadzek na gruncie lub nad nieogrzewaną n.p. piwnicą daje suię folię pod i na styropian.



dobre heheh - tu moge Cie zapewnic /nie dawałem folii na styropian/
i nie ma mostków - ktoś Cie - zdaje sie - nabrał ... :)

Być może nabrał mnie Niemiec na szkoleniu, być może nie mają racji inżynierowie z Politechniki, być może wykwalifikowani ludzie projektujący systemy termoizolacji i jastrychów są w błędzie stosując w przypadku jastrychów pływających warstwę rozdzielczą - nie wiem, nie mam laboratorium, natomiast muszę to zawsze klientowi przedstawić jako przykład tzw."książkowy" aby mi ciemnoty zarzucić nie mógł - natomiast jak sobie klient zażyczy dać wylewkę bezpośrednio na styropian to ja daję. :) co do tych szkolen przez niemcow ja takiego nie przechodzilem i z mojego skromnego doswiadczenia wiem ze jak by wszystkie wylewki byly robione ksiazkowo i zgodnie z tym co architekt karze to polowe roboty bym nie robil klijent cgce wiedziec co jest najlepsze j jak wyjdzie z naszego doswiadczenia bo niewieze zebys spodkal sie ze idealnie pasuje styropian albo dzwi maja idealna wysokosc a wiec ja sie zdaje na doswiadczenie i to co widze i nie mam problemow i klijenteria poleca znajomym pozdrawiam