PDA

Zobacz pełną wersję : Wstępny koszt budowy



ka_em
30-03-2009, 16:25
Czy wiecie jaki jest przybliżony koszt budowy domu o pow. 180m2 w stanie surowym zamkniętym?

Dom niepodpiwniczony, 2 stanowiskowy garaż, projekt "dom w orchideach" Archonu.

Oczywiście chodzi mi o uogólniony koszt bo zdaje sobie sprawę, ze zalezy to od dachówki i okien (my chcey dachówe ceramiczną i okna drewniane).

Czytałam,że przyjmuje sie teraz koszt m2 na 2000 zł (stan deweloperski)- czy ta cena jest realna?

Trociu
30-03-2009, 16:35
Czy wiecie jaki jest przybliżony koszt budowy domu o pow. 180m2 w stanie surowym zamkniętym?

Dom niepodpiwniczony, 2 stanowiskowy garaż, projekt "dom w orchideach" Archonu.

Oczywiście chodzi mi o uogólniony koszt bo zdaje sobie sprawę, ze zalezy to od dachówki i okien (my chcey dachówe ceramiczną i okna drewniane).

Czytałam,że przyjmuje sie teraz koszt m2 na 2000 zł (stan deweloperski)- czy ta cena jest realna?A co my wróżki. Jak zobaczysz na forum pytań takich jest tysiące a możliwych odpowiedzi miliony.
To zależy nie tylko od dachówki i okien ale od wszystkiego zaczynając od fundamentów.

atena28
30-03-2009, 17:29
Ja bym przyjęła więcej, tzn. 3000zł za m2, bo zawsze człowiek coś udoskonala w czasie budowy, coś dodaje, czego nie było w projekcie albo daje lepsze i droższe materiały.

jacekp71
08-04-2009, 22:17
też bym przyjął 3k/m2 .... i zapewne da się taniej, ale taki właśnie chciałbym mieć budżet zaczynając budowę,
nie wliczam w tym kosztu ogrodzenia (boki + front), kostki brukowej/granitowej, trawnika, nasadzeń, ewent. oświetlenia zewn. czyli kolejnych nawet parudziesięciu tysięcy złotych ....

Nefer
08-04-2009, 22:19
Też tak bym założyła - jesli inwestor nie zasuwa sam.