PDA

Zobacz pełną wersję : grodzenie przy działce należącej do gminy



d-d
30-03-2009, 17:39
Witam,

jakiś czas temu kupiłem działkę, która z dwóch stron graniczny z działkami należącymi do gminy. W tym roku chciałbym zrobić ogrodzenie, i pytanie czy gmina dorzuci mi się do kosztów ogrodzenia? Domyślam się, że działki graniczące z moją, gmina będzie chciała sprzedać i ja nie zamierzam robić przyszłemu właścicielowi (a obecnie gminie) ogrodzenia za free.

Co mi na to poradzicie? Czy jest jakaś szansa, że gmina dorzuci mi się do ogrodzenia?

Pzdr
D. [/i]

Pawel78
30-03-2009, 20:15
Zgodnie z prawem Gmina nie musi partycypować w kosztach budowy płotu, musi ponosić koszty jego remontu.

bladyy78
30-03-2009, 20:52
Zgodnie z prawem to płot powinien być postawiony na twojej ziemi a nie w granicy. I gmina Ci żadnej kasy nie zwróci a tym bardziej nie będzie twojego płotu remontowała.
Jak nie chcesz robić ogrodzenie komos to nie rób go wcale. Poczekaj aż ktoś działki kupi i wtedy za kilka lat zrobisz ogrodzenie wspólnie z sąsiadami.

retrofood
30-03-2009, 20:54
Co mi na to poradzicie? Czy jest jakaś szansa, że gmina dorzuci mi się do ogrodzenia?


Chyba na tamtym świecie. Ponoć ma być lepszy niż ten obecny.

zbigmor
30-03-2009, 21:26
A czy komuś dorzucili do ogrodzenia od strony drogi gminnej?
Proszę nie odpowiadać. :)

retrofood
31-03-2009, 05:43
A czy komuś dorzucili do ogrodzenia od strony drogi gminnej?
Proszę nie odpowiadać. :)

O tym podobno nawet Pan Bóg nie słyszał

zbigmor
31-03-2009, 07:26
A czy komuś dorzucili do ogrodzenia od strony drogi gminnej?
Proszę nie odpowiadać. :)

O tym podobno nawet Pan Bóg nie słyszał


Może warto ten pomysł poddać gminie? Zrobić ogrodzenie kute za X tysięcy złotych i pójść do gminy z fakturą. Wyobrażam sobie ich miny. :D

q-bis
31-03-2009, 13:58
Witam,

jakiś czas temu kupiłem działkę, która z dwóch stron graniczny z działkami należącymi do gminy. W tym roku chciałbym zrobić ogrodzenie, i pytanie czy gmina dorzuci mi się do kosztów ogrodzenia? Domyślam się, że działki graniczące z moją, gmina będzie chciała sprzedać i ja nie zamierzam robić przyszłemu właścicielowi (a obecnie gminie) ogrodzenia za free.

Co mi na to poradzicie? Czy jest jakaś szansa, że gmina dorzuci mi się do ogrodzenia?

Pzdr
D. [/i]

To pytanie to jakaś podpucha Muratora... :wink:
Nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś był tak naiwny w kwestii szczodrości gminnej.
Ja rozumiem zbudować sieć wod-kan i przekazać ją za free w majątek gminy, ale w drugą stronę ?!! :roll:

labas1
31-03-2009, 14:55
A czy komuś dorzucili do ogrodzenia od strony drogi gminnej?
Proszę nie odpowiadać. :)

Jednak odpowiem :lol:
Mnie dorzucili, ale ograniczenia - płot 1m od drogi :lol:

miciu
31-03-2009, 15:49
Mam sąsiada, który "kiedyś" będzie budował. Jego działka jest w samym środku - nie chce mi się wierzyć, że dołoży się sąsiadom do ogrodzenia :roll: W tym roku będzie już ogrodzony z trzech stron, zostanie mu tylko ogrodzić się od frontu; jakieś 25mb. ale jak wiadomo coś za coś z każdej strony będzie miał inne ogrodzenie.

miciu
31-03-2009, 15:51
Ach jeśli chodzi o dobroć gminy, to też nic o tym mi nie wiadomo :o

Pawel78
31-03-2009, 18:11
Zgodnie z prawem to płot powinien być postawiony na twojej ziemi a nie w granicy. I gmina Ci żadnej kasy nie zwróci a tym bardziej nie będzie twojego płotu remontowała.
Jak nie chcesz robić ogrodzenie komos to nie rób go wcale. Poczekaj aż ktoś działki kupi i wtedy za kilka lat zrobisz ogrodzenie wspólnie z sąsiadami.

Jeśli chodzi o remont to poczytaj sobie prawo a nie piszesz bzdury. Sąsiad jest zobowiązany ponieść 50% kosztów remontu lub naprawy płotu.

bladyy78
31-03-2009, 20:47
Nie pisze bzdur i Ty poczytaj sobie czy bez zgody sąsiada możesz postawić ogrodzenie w granicy.
Jak ogrodzenie już stoi w granicy to dbać o nie powinny dwie strony. Jednak jak zamierzasz się teraz grodzić to nie masz prawa stawiać ogrodzenia w granicy bez zgody sąsiada. Nie każdy może mieć ochotę na takie ogrodzenie jak robi sąsiad. Napisz do gminy żeby się dołożyła to Ci odpisze zęby przesunąć ogrodzenie na swoją działkę.