PDA

Zobacz pełną wersję : Początek



Deef
23-11-2003, 12:37
:oops:
Kupiłem działkę...... media są w ulicy
...i co dalej.....
Od czego zacząć? Chciałbym w przyszłym roku wybudować stan surowy zamknięty!
Proszę o porady.

znajomy
23-11-2003, 13:01
:D sam jestem w takim polozeniu stary! jestem na razie szczesliwy ze mam to co mam! zaczynam w przyszlym roku, chce wykonac prace ziemne jeszcze teraz,chyba tez powinienes od tego zaczac, no wiesz rownanie terenu przygotowanie terenu do dzialan bojowych. potem projekt i jakos pojdzie. projekt to jeszczce gorsza sprawa niz wybor dzialki! powodzenia...

Teska
23-11-2003, 14:30
deff

zdecydowanie musisz zakupic projekt i miec wszystkie papiery..... :) potrzebne do budowania

a&z
24-11-2003, 08:14
chce wykonac prace ziemne jeszcze teraz
Niech cię ręka boska broni przed kopaniem teraz. Kupiłem działkę 30 września z gotowym wykopem, zanim się rozejrzałem i załatwiłem wszystkie kwity i przeniesienie pozwolenia zrobiła się połowa listopada. Po konsultacjach z geotechnikiem, konstruktorem, grupą i przeczytaniu poprzedniego numeru Muratora musiałem wykop częściowo przysypać. Dlatego , że:
- na skutek mrozu zniszczyłaby się struktura dna wykopu i na wiosnę będziesz musiał kopać głębiej
- mam działkę w zabudowie szeregowej, sąsiedzi już są pobudowani. Działka o podłożu gliniastym czyli podłoże wysadzinowe. Groziło to wysadzeniem fundamentów sąsiadów.
Załatw do wiosny wszystkie formalności (projekt pozwolenia, kosztorys,) znajdź dobrego inspektora nadzoru, negocjuj z hurtowniami zakup materiałów na stan surowy przed 1.05.2004 a odbiór w kolejnych 6 miesiącach. Jednym słowem dobrze przygotuj się na wojnę :)