PDA

Zobacz pełną wersję : Koniec"rozterek remontowych"-prosze o ocene



madzia.a
31-03-2009, 11:07
Remont niedawno został zakończony :D Przyznam, że odetchnęłam z ulgą, ponieważ jako osobie o kiepskim guście, urządzenie tego mieszkania przysporzyło wiele trudności. Nie wszystko niestety wyszło jak chciałam, ale chyba nie jest tak żle? Czekam na wasze opinie- na krytyke również!
http://screeny.pl/109243

malgosia0023
31-03-2009, 11:14
Uważam że możesz być z siebie dumna :) Kawał dobrej roboty :wink:
Jedno co bym wymieniała to kaloryfery,ale mam na ich punkcie świra :roll:

zbigmor
31-03-2009, 11:40
Cenę to sama możesz chyba podać :)
Do oceny to podaj co było zrobione. Dobrze byłoby również podać zdjęcia bez mebli.
Ja akurat maniakiem grzejników nie jestem, ale też uważam, że te na zdjęciach urody nie dodają.

patusia
31-03-2009, 11:48
madzia.a bardzo mi się podoba. Jakoś tak przytulnie i ciepło u ciebie.

madzia.a
31-03-2009, 11:53
Do oceny to podaj co było zrobione. Dobrze byłoby również podać zdjęcia bez mebli.
Ale mnie nie chodzi o ocene metamorfozy mieszkania, tylko o ocene obecnego "wystroju" mieszkania.

zbigmor
31-03-2009, 12:07
Do oceny to podaj co było zrobione. Dobrze byłoby również podać zdjęcia bez mebli.
Ale mnie nie chodzi o ocene metamorfozy mieszkania, tylko o ocene obecnego "wystroju" mieszkania.


Jak ci zależy na peanach to napiszę, że może być.
Jeśli zależy na subiektywnej opinii to mi osobiście nie podobają się kolory na ścianach, wymienione grzejniki i te rury doprowadzające do nich wodę.
Na pocieszenie powiem, że jestem męszczyzną, a jak powszechnie wiadomo nie znamy się na kolorach. :)

Besta77
31-03-2009, 13:00
Na pocieszenie powiem, że jestem męszczyzną, a jak powszechnie wiadomo nie znamy się na kolorach. :)

Zbigmor błagam! ja rozumiem, że na kolorach możesz się nie znać... ale napisz chociaż, że MĘŻCZYZNĄ jesteś!

Besta77
31-03-2009, 13:06
Madziu! fajnie i przytulnie! :) ogólne wrażenie bardzo dobre! nie czepiajcie się kaloryferów, skoro to jest remont ogólnie odświeżający, a nie totalnie generalny.
Podoba mi się kolorystyka dużego pokoju, świetnie pasują te meble! Poza tym nie przesadziłaś z dodatkami, pierdółkami itp i jest wrażenie przestrzeni. I zegar w przedpokoju razem z ramkami extra! :D (i nie mówię tego, tylko dlatego, że zegar mam taki sam :wink: ) a drzwi calvadosowe pasują do całości idealnie! ciemne byłyby za ciemne :)
Brawo!

zbigmor
31-03-2009, 13:09
Na pocieszenie powiem, że jestem męszczyzną, a jak powszechnie wiadomo nie znamy się na kolorach. :)

Zbigmor błagam! ja rozumiem, że na kolorach możesz się nie znać... ale napisz chociaż, że MĘŻCZYZNĄ jesteś!


Przez dłuższą chwilę dochodziłem o co chodzi i doszedłem. :) A najciekawsze, że sam czasami zwracam uwagę na ortografię innych. :oops: :oops: :oops:

popcarol
31-03-2009, 13:27
Moim zdaniem ogolnie niezle sobie poradzilas, pamietam te posty - co do tych pomaranczowych drzwi, pomozcie z kolorami, jakie panele itp.
Jednak powiesilas i te ramki i ten zegar, a na forum gazety tak po Tobie za to jechali!
Ogolnie Cie tam nie lubia chyba m.in. za mnozenie watkow, pokazesz skonczone mieszkanie tam?

Moim zdaniem niezle poradzilas sobie z zestawieniem kolorow drzwi i mebli, z pomieszczen ktore pokazalas salon wyglada najlepiej. Ale wygladalby lepiej, gdyby do tych cieplych mebli i drzwi na scianie byl dla kontrastu zimny kolor, np jasny szary? Albo taki jak w przedpokoju?

Pozdrawiam

madzia.a
31-03-2009, 13:54
Madziu! fajnie i przytulnie! :) ogólne wrażenie bardzo dobre! nie czepiajcie się kaloryferów, skoro to jest remont ogólnie odświeżający, a nie totalnie generalny.
Podoba mi się kolorystyka dużego pokoju, świetnie pasują te meble! Poza tym nie przesadziłaś z dodatkami, pierdółkami itp i jest wrażenie przestrzeni. I zegar w przedpokoju razem z ramkami extra! :D (i nie mówię tego, tylko dlatego, że zegar mam taki sam :wink: ) a drzwi calvadosowe pasują do całości idealnie! ciemne byłyby za ciemne :)
Brawo!
Dzięki Besta! Sama wiesz ile kosztowało mnie nerwów urządzenie tego mieszkania. Nie mówiąc już o tych drzwiach, na widok których nawet teraz mi słabo :-?

madzia.a
31-03-2009, 14:08
Moim zdaniem ogolnie niezle sobie poradzilas, pamietam te posty - co do tych pomaranczowych drzwi, pomozcie z kolorami, jakie panele itp.
Jednak powiesilas i te ramki i ten zegar, a na forum gazety tak po Tobie za to jechali!
Ogolnie Cie tam nie lubia chyba m.in. za mnozenie watkow, pokazesz skonczone mieszkanie tam?

Moim zdaniem niezle poradzilas sobie z zestawieniem kolorow drzwi i mebli, z pomieszczen ktore pokazalas salon wyglada najlepiej. Ale wygladalby lepiej, gdyby do tych cieplych mebli i drzwi na scianie byl dla kontrastu zimny kolor, np jasny szary? Albo taki jak w przedpokoju?

Pozdrawiam
Tak, tak... Wybór tych wszystkich rzeczy był dla mnie istnym koszmarem, bo tak łatwo spaskudzić mieszkanie...
A poza tym odkryłam że jestem daltonistką jeśli chodzi o odcienie kolorów. Nie wiem, czy pokaże swoje mieszkanie na gazecie. Odnosze wrażenie, że nie otrzymam tam obiektywnych komentarzy, licze się z krytyką, bo wiiem, że popełniałm wiele błędów urządzając to mieszkanie, chociaż naprawde bardzo się starałam. A tam pewnie usłysze, ze bezndziejne meble, bo nie są z prawdziwego drewna, kiczowaty wypoczynek, a kolor ścian robi z pokoju jajecznice :o Jestem pewna, że dziewczyny chórem napiszą, ze pokój jest beznadziejny, ze powinnam wszystko wyrzucić i zacząć od nowa.

Zdradze wam jeszcze swój sekret. Ze względu na ograniczone środki finansowe, nie robiliśmy gładzi w mieszkaniu, tylko pozostalismy przy tapetach. Staraliśmy się wybrac takie tapety, które jak najbardziej imitują gładkie, pomalowane sciany. Niestety wybór kolorów gładkich tapet jest bardzo niewielki. Dlatego jest tak a nie inaczej.

Jesli chodzi o szary kolor do pokoju dziennego, to wiem, że taki by pasował, ale zważając na mój "daltonizm" odcieniowy, wolałam nie ryzykować, bo pewnie źle dobrałabym odcień i byłoby jeszcze gorzej.

Acha, w pokoju dziennym przybędzie jeszcze akwarium 240 l. Szafka jest jeszcze nie kończona, ale jak tylko będzie na miejscu, to zrobie fotke!

zbigmor
31-03-2009, 14:34
Moim zdaniem ogolnie niezle sobie poradzilas, pamietam te posty - co do tych pomaranczowych drzwi, pomozcie z kolorami, jakie panele itp.
Jednak powiesilas i te ramki i ten zegar, a na forum gazety tak po Tobie za to jechali!
Ogolnie Cie tam nie lubia chyba m.in. za mnozenie watkow, pokazesz skonczone mieszkanie tam?

Moim zdaniem niezle poradzilas sobie z zestawieniem kolorow drzwi i mebli, z pomieszczen ktore pokazalas salon wyglada najlepiej. Ale wygladalby lepiej, gdyby do tych cieplych mebli i drzwi na scianie byl dla kontrastu zimny kolor, np jasny szary? Albo taki jak w przedpokoju?

Pozdrawiam
Tak, tak... Wybór tych wszystkich rzeczy był dla mnie istnym koszmarem, bo tak łatwo spaskudzić mieszkanie...
A poza tym odkryłam że jestem daltonistką jeśli chodzi o odcienie kolorów. Nie wiem, czy pokaże swoje mieszkanie na gazecie. Odnosze wrażenie, że nie otrzymam tam obiektywnych komentarzy, licze się z krytyką, bo wiiem, że popełniałm wiele błędów urządzając to mieszkanie, chociaż naprawde bardzo się starałam. A tam pewnie usłysze, ze bezndziejne meble, bo nie są z prawdziwego drewna, kiczowaty wypoczynek, a kolor ścian robi z pokoju jajecznice :o Jestem pewna, że dziewczyny chórem napiszą, ze pokój jest beznadziejny, ze powinnam wszystko wyrzucić i zacząć od nowa.

Zdradze wam jeszcze swój sekret. Ze względu na ograniczone środki finansowe, nie robiliśmy gładzi w mieszkaniu, tylko pozostalismy przy tapetach. Staraliśmy się wybrac takie tapety, które jak najbardziej imitują gładkie, pomalowane sciany. Niestety wybór kolorów gładkich tapet jest bardzo niewielki. Dlatego jest tak a nie inaczej.

Jesli chodzi o szary kolor do pokoju dziennego, to wiem, że taki by pasował, ale zważając na mój "daltonizm" odcieniowy, wolałam nie ryzykować, bo pewnie źle dobrałabym odcień i byłoby jeszcze gorzej.

Acha, w pokoju dziennym przybędzie jeszcze akwarium 240 l. Szafka jest jeszcze nie kończona, ale jak tylko będzie na miejscu, to zrobie fotke!


Generalnie w innym przypadku napisałbym kilka nieprzyjemnych słów. W tym jednak konkretnym jak najbardziej popieram. Remontujesz dlka siebie, a nie dla innych. Jeśli już koniecznie chcesz usłyszeć opinię na temat swoich możliwości i wyborów to lepiej tam, gdzie cię pochwalą. Krytyka jest dobra jeśli do czegoś prowadzi.

madzia.a
31-03-2009, 15:44
Generalnie w innym przypadku napisałbym kilka nieprzyjemnych słów. W tym jednak konkretnym jak najbardziej popieram. Remontujesz dlka siebie, a nie dla innych. Jeśli już koniecznie chcesz usłyszeć opinię na temat swoich możliwości i wyborów to lepiej tam, gdzie cię pochwalą. Krytyka jest dobra jeśli do czegoś prowadzi.
Ale mi absolutnie nie chodzi o jakies pochwały itp. Ja zdaje sobie sprawe, że mój gust jest raczej wątpliwy. Chętnie usłysze krytyke. Mało tego, jestem przygotowana nawet na bardzo ostrą krytyke.

miciu
31-03-2009, 16:05
Mi się podoba. Drzwi bardzo ładne, mebelki w kuchni również :)

cieszynianka
31-03-2009, 18:24
Moim zdaniem wyszło bardzo przytulnie, a chyba o to chodzi :D

Ps.
Mam taki sam zegar do powieszenia :wink:

tula
31-03-2009, 19:44
madzia a, prosisz o opinię to ją zapodaję. Nie znam historii Twoich zmagań, oceniam to co widzę. Dobrze jest . Stworzyłaś wnętrze, które jest dobrą bazą na teraz i do dalszych działań.
Takie członowe kaloryfery bardzo lubię, świetnie, że je odrestaurowałaś. Szpecą tylko te dwie rury poziome doprowadzające. Jakaś zasłona ? Płyta gipsowa ?
Nie lubię tylko ścian tak pomalowanych ( niebieski i zielony ) To , jak dla mnie -urozmaicanie dla urozmaicania czyli sztuka dla sztuki :wink: . Ma uzasadnienie, gdy chcemy innym albo kontrastowym kolorem coś wyeksponować. Najlepiej nadają się do tego np osobno stojące ściany.
Zegar i ramki - no cóż, galanteria :-?

Ogólnie - ludzie, którzy myślą, że mają gust, popełniają więcej błędów :wink:

damimax
31-03-2009, 20:00
Moim zdanie bardzo fajnie - tak ciepło, domowo i ....normalnie. Ja nie mam ani polotu, ani zdolności, ani środków, ani aspiracji chyba na jakieś super odjazdowe wnętrze - to Twoje pasuje do moich wyobrażeń.
Tylko może nie wieszaj tego zegarka, który w przedpokoju oparty o ściane stoi :)

zielonooka
31-03-2009, 20:10
Jedyne co mi sie nie podoba to te skarpety suszące sie na kaloryferze.:) (no i niestety same kaloryfery duzo ujmują wnatrzu)

reszta - ok , bardzo ładnie dobrane kolory i ogólne wrazenie przytulnosci

mam jeszcze zastrzeżenia do tego pomarańczowego obrazka wiszacego samotnie na scianie w salonie.
IMHO - za nisko wisi i stanowczo za mały jak do tej sciany .
Powiesiłabym wiecej (np. 3? tego samego rozmiaru i tej samej kolorystyce ) lub jeśli jeden i bez towarzystwa to stanowczo wiekszy format !

tula
31-03-2009, 20:16
Zielonooka, spotykam się z tym IMHO od czasu do czasu i jako zielona - nie wiem, o co chodzi. Wyjaśnisz ?

"Powiesiłabym wiecej (np. 3? tego samego rozmiaru i tej samej kolorystyce ) lub jeśli jeden i bez towarzystwa to stanowczo wiekszy format !"

Jeden w większym formacie, ok.
Trzy tego samego rozmiaru wiesza się , aranżując boksy meblowe.

zielonooka
31-03-2009, 20:36
Zielonooka, spotykam się z tym IMHO od czasu do czasu i jako zielona - nie wiem, o co chodzi. Wyjaśnisz ?.

IMHO - In My Humble Opinion → moim skromnym zdaniem :)
krócej i łatwiej pisac :) - tak jak np ROTFL Rolling On The Floor Laughing --> tarzając się po podłodze ze śmiechu , LOL itp. :)

tula
31-03-2009, 20:38
Dziękuję :D

madzia.a
01-04-2009, 06:33
madzia a, prosisz o opinię to ją zapodaję. Nie znam historii Twoich zmagań, oceniam to co widzę. Dobrze jest . Stworzyłaś wnętrze, które jest dobrą bazą na teraz i do dalszych działań.
Takie członowe kaloryfery bardzo lubię, świetnie, że je odrestaurowałaś. Szpecą tylko te dwie rury poziome doprowadzające. Jakaś zasłona ? Płyta gipsowa ?
Nie lubię tylko ścian tak pomalowanych ( niebieski i zielony ) To , jak dla mnie -urozmaicanie dla urozmaicania czyli sztuka dla sztuki :wink: . Ma uzasadnienie, gdy chcemy innym albo kontrastowym kolorem coś wyeksponować. Najlepiej nadają się do tego np osobno stojące ściany.
Zegar i ramki - no cóż, galanteria :-?

Ogólnie - ludzie, którzy myślą, że mają gust, popełniają więcej błędów :wink:
Oj, historia urządzania tego mieszkania czasami była wręcz masakryczna. Jako "daltonistka" odcieni (tak się nazwałam :wink: ) miałam ogromny problem z wyborem koloru drzwi, paneli oraz kafelków. Kompletnie nie potrafiłam sobie wyobrazić jaki kolor i jaki odcień będzie pasował do mojego mieszkania. Niestety na jednej z tych trzech rzeczy poniosłam kompletną klęskę i muszę z tym żyć i codziennie na to patrzeć:(

Jeśli chodzi o niebieski i zielony kolor. Przyznaje, ze zawsze podobało mi się to zestawienie. Tyle, że teraz przekonałam się, jak ważne w tym zestawieniu jest wybór odpowiedniego odcienia tych kolorów. A nie dość, że to są tylko tapety :oops: to wybór kolorów gładkich tapet, jest naprawde bardzo mały. Chociaż, moim zdaniem, wyszło ciekawie :) Wcześniej pokój był cały niebieski i wszystko co w nim było, było w kolorze niebieskim lub granatowym i nie wyglądało to zbyt dobrze- można było dostać oczopląsu :D

Ja przyznaje się bez bicia- nie mam za grosz gustu!!! Dlatego od kilku lat namiętnie przeglądam fora wnętrzarskie. Możliwe, ze czegoś się nauczyłam, jednak uważam, żechyba jednak trzeba mieć to "coś", żeby dobrze i gustowanie urządzić mieszkanie .

madzia.a
01-04-2009, 06:41
Jedyne co mi sie nie podoba to te skarpety suszące sie na kaloryferze.:) (no i niestety same kaloryfery duzo ujmują wnatrzu)

reszta - ok , bardzo ładnie dobrane kolory i ogólne wrazenie przytulnosci

mam jeszcze zastrzeżenia do tego pomarańczowego obrazka wiszacego samotnie na scianie w salonie.
IMHO - za nisko wisi i stanowczo za mały jak do tej sciany .
Powiesiłabym wiecej (np. 3? tego samego rozmiaru i tej samej kolorystyce ) lub jeśli jeden i bez towarzystwa to stanowczo wiekszy format !
Skarpety już poprawione :lol:
Jeśli chodzi o obrazek- zastanawiałam się czy wieszać go po remoncie. Wiem, ze jest mały i nie jest zbytnio urodziwy. Ale dopóki nie kupie czegoś lepszego, postanowiłam go powiesić. Bo chyba lepiej wygląda ta ściana z tym obrazkiem niż zupełnie pusta?
Chociaż prawde mówiąc kompletnie nie mam koncepcji na nowy obraz i strasznie się boje, że kupie coś szpetnego i kiczowatego... Pod tym względem, nie mam do siebie zaufania....

madzia.a
01-04-2009, 06:44
Tylko może nie wieszaj tego zegarka, który w przedpokoju oparty o ściane stoi :)
Nie, nie- ten czarny zegar oparty o ściane, stoi ale w kolejce na smietnik :wink:

popcarol
01-04-2009, 07:29
Jeszcze lampa w kuchni do wymiany - najprostsza szklana z bialym mlecznym kloszem bedzie ok!
pozdrawiam

Besta77
01-04-2009, 09:12
Na pocieszenie powiem, że jestem męszczyzną, a jak powszechnie wiadomo nie znamy się na kolorach. :)

Zbigmor błagam! ja rozumiem, że na kolorach możesz się nie znać... ale napisz chociaż, że MĘŻCZYZNĄ jesteś!


Przez dłuższą chwilę dochodziłem o co chodzi i doszedłem. :) A najciekawsze, że sam czasami zwracam uwagę na ortografię innych. :oops: :oops: :oops:

Luzik! każdemu się zdarza :wink: :D

bartyś
01-04-2009, 11:02
Mi też bardzo się podoba :) Możesz napisać jakim kolorem jest pomalowana ściana na ostatnim zdjęciu ? ( czy to nie jest przypadkiem "babie lato" z Duluxa ? :-? )
pozdrawiam

madzia.a
01-04-2009, 11:29
Mi też bardzo się podoba :) Możesz napisać jakim kolorem jest pomalowana ściana na ostatnim zdjęciu ? ( czy to nie jest przypadkiem "babie lato" z Duluxa ? :-? )
pozdrawiam
Przykro mi, ale to są tylko tapety :wink:

zott36
01-04-2009, 14:08
Bardzo ładnie zgasiłaś na przedpokoju , kolor pomarańczowych drzwi ,neutralnymi kolorami.Dodatkowo te kolory ładnie skomponowały się z płytkami na podłodze.
Gratuluje również przeprowadzonego remontu , wiem co to znaczy. :wink:
Natomiast reszta, kolory, meble, to nie moja bajka , po prostu mam inny styl, dlatego nie chcę oceniać.
Zmieniłabym żyrandol w kuchni na inny(prostszy).

ania klepka
01-04-2009, 14:33
bardzo ładnie, w moim stylu

zielonooka
01-04-2009, 16:05
A mi sie ta lampka "falbanka" w kuchni nawet podoba. Tzn. na pewno nie razi.

Nie podoba mi sie za to lampa w tym niebiesko-zielonym pokoju
Za mała w sensie "objetosci" / wielkosci w stos do całego pokoju i za krótka (nie dobrze wyglada ta goła żarówa wystajaca z niej) Poza tym wyglada na jakas plastikowa i taka ... nie "niefajna w dotyku" :)
Prawde mówiąc wyglada jakbys którąś z tych doniczek z parapetu wzieła i zrobiła w niej lampe (to że kolory takie same - ok - to jest fajne) ale materiał i wielkosc - juz nie :/

No ale - jak widzisz nikomu nie dogodzisz :) więc sie nie przejmuj :)

MRS.CONSTR.
03-04-2009, 16:49
Najwazniejsze,zeby tobie sie podobalo,bo wlozylas w to duzo wysilku. :)

utek76
03-04-2009, 21:44
Mi się bardzo podoba :D

GGGosik
05-04-2009, 15:21
A mnie ciekawi, jak było PRZED :)
Lubię w gazetach wnętrzarskich oglądać mieszkania
PRZED i PO remoncie :) Te efekty! Na pewno wykonałaś tu dużo
ciężkiej pracy :) Moje gratulacje! Wiem, co to zmagania z remontem :)

bondzo83
05-04-2009, 19:03
Też kilka miesięcy temu skończyłam remont mieszkania.

Kaloryfery - niestety w mieszkaniach jest z nimi problem. Bo może nie wyglądają najlepiej ale niestety nie ma wyjścia. Po pierwsze ogromny koszt wymiany, po drugie bieganie i załatwiania, po 3 kaloryfery żeliwne utrzymują dłużej ciepło.
My też chcieliśmy wymienić wszystkie kaloryfery, ale szybko plan się zmienił i nie żałuje. Za duży koszt, za dużo papierków a przede wszystkim zimniej w mieszkaniu. Mieszkamy na 4 pietrze, mieszkanie na winklu, blok nieocieplony. Z perspektywy czasu nie żałuję, bo może nie wygląda to rewelacyjnie ale sprawuje się lepiej :) Dodam że w łazience wymieliliśmy kaloryfer na nowy i to jest nasze najzimniejsze pomieszczenie...

Tapety - ja uważam że nie możesz mówić "tylko tapeta" - jest dużo pięknych tapet i ich zwolenników :)

Meble Largo też pasują do wystroju całego mieszkania - szczególnie fajnie się zgrały z drzwiami.

Jedynie ten zielono-niebieski pokoik... Ale jeśli mówisz że wcześniej był cały niebieski, więc może zmiana wyszła dobrze :)))

Aha, nie rozumiem o co chodzi z tym zegarem i ramkami ale mnie się bardzo podoba!! Chyba cały przedpokój podoba mi się najbardziej :)

Gratulacje, pozdrawiam!!

madzia.a
09-04-2009, 10:21
dziewczyny, już niedługo wkleje zdjęcia akwarium mojego męża, która stanęło przy ścienie na której widoczne są drzwi w pokoju dziennym. :D

Bondzo83, powiedz mi co konkretnie ci zgrzyta w tym mniejszym pokoju? Chodzi o zestawienie kolorów, czy może meble?
Jesli chodzi o meble, to może troszkę się usprawiedliwe, że jest to niestety taka zbieranina mebli... A nie chciałam zbytnio inwestowac w ten pokój.

ohh
10-04-2009, 12:03
Madziu, gratulacje!!! Jakiś czas temu nawet myślałam o Tobie i Twoim remoncie. Wreszcie masz to za sobą i to ze świetnym efektem. Nie będę powtarzać pochwał, które już tutaj padły, tylko po prostu powiem, że mi się podoba :D : prosto, elegancko, domowo...