PDA

Zobacz pełną wersję : Wejście od wschodu



peace
31-03-2009, 12:40
Witam jestem po raz pierwszy na forum, przymierzamy się do kupna działki z wejściem od wschodu, wymiary działki szerokość 25m głębokość 32 m. Poszukuję projektu domu parterowego z garażem do 140 m, z 3 sypialniami i gabinetem. Idealnie by było jakby na taras można było wchodzić również z kuchni. Z garażu wejście do domu.
Może ktoś pomoże?

Wirecki
31-03-2009, 14:10
Na taką działkę pasują setki projektów. Zacznij od katalogów, stron biur projektowych lub wyszukiwarki.

peace
31-03-2009, 14:18
Szukam , szukam i nic mi nie pasuje:) chyba jestem za wybredna. Ale skoro pasują setki to myslę, że w końcu uda mi się coś znaleźć.

artlas78
31-03-2009, 15:10
Może cos takiego
GL345 http://www.domywtradycji.pl/gawra,385,9,m.html

Wirecki
31-03-2009, 18:10
Większość ludzi (włącznie ze mną) zaczyna szukanie projektu od wyglądu zewnętrzenego. Po kilku miesiacach okazuje się, że to błąd
Jak zamawiasz projekt indywidualny, idziesz do dobrego archtekta, to on nie zapyta Cię jaki chcesz kolor elewacji czy dachówkę, tylko ile ma być pomieszczeń i do czego mają służyć. Mój zapytał mnie jeszcze po co mi ten dom - czy pracuję i tylko chcę tam spać, czy gotujemy czy jemy na mieście, ile mamy i chcemy mieć dzieci, samochodów, zwierzat itp itd.

peace
31-03-2009, 20:29
Twierdząc, że mi nic nie pasuje miałam na myśli nie kolor elewacji a właśnie rozstawienie i ilośc pokoi. Przymierzam się do indywidualnego projektu , póki co szukam jakieś bazy:)
Decyzja o kupnie działki zapadła:)

peace
31-03-2009, 20:32
Co do projektu GL345, całkiem fajny, ale musze pomyślec gdzie tam wcisnac gabinet choć 6 m kw., dla przyjmowania interesantów wiec usytowany blisko wejścia.

Nefer
31-03-2009, 20:37
Kup grrrrruuuuby katalog projektów i patrz na rzuty. Najpierw wyselekcjonujesz sobie :
- czy parterowy czy z poddaszem
- czy z garażem w bryle czy nie
- jak z garażem: czy 1 czy 2 stanowiskowy
- minimalna wielkość ( np. założysz, że salpn co najmniej 40 mkw)
- potem dojdzie reszta pomieszczeń ( kuchnia minimum 12 mkw, wiatrołap 8 mkw, łazienka .....pokój....pokój......itd)
- potem to sobie sama narysujesz
- a na końcu znajdziesz projekt idealny :)

peace
01-04-2009, 06:47
hehe, i tak właśnie zaczęłam działać. Od dłuższego czasu wertuję katalogi i neta i nawet mam wyrysowany w programie roboczy projekt, ale pod kątem działki z frontem od północy, ale już go przerabiam. I jakoś to idzie :)
Czy na coś szczególnie muszę uważać przy ustawieniu wchód-zachód?

Wirecki
01-04-2009, 09:37
Na to co przy każdym ustawieniu. mało okien od północy, więcej od południa. To determinuje ustawienie pomieszczeń i dalej samo leci....
Dziwię się że się przejmujesz, od wschodu jest w miarę dobrze. Gorzej byłoby od południa....

peace
01-04-2009, 10:04
Bo ja początkująca i się przejęłam, że nie od północy, no ale już wiem, że to nie problem:)