PDA

Zobacz pełną wersję : Domek na drzewie



Oyama
23-11-2003, 20:11
Witam szanownych forumowiczów!

Chce zbudowac synowi domek na drzewie.
Gdzie można znaleźć jakieś projekty czy rozwiązania konstrukcyjne?
Może pamiętacie podobny temat na formu sprzed lat?

Pozdrawiam

bilbo
28-11-2003, 23:11
Chyba musisz troszkę poszperać w sieci!
Ale pomysł bardzo mi się podoba!
Justa

30-11-2003, 11:22
najpierw posadź drzewo :D

ja Bodex
30-11-2003, 11:51
ja mieszkam w takim domku na drzewie
skontaktuj się ze mną to ci dam całą dokumentację
mój adres
Las Kabacki
3 alejką 1 km do przodu
następnie 500 m w prawo
tam zobaczysz dużą lipę
a na niej dawny kiosk RUCHU
to jest właśnie to czego szukasz
zapraszam do siebie
PS
przywieź jakieś trunki bo zimno się zrobiło

bilbo
30-11-2003, 20:51
To chyba nieźle masz wyposażony ten kiosk, skoro tak surfujesz :lol:
Justa

wlowik
30-11-2003, 23:03
To pozostałość po Potopie Sienkiewicza, swego czasu hit w kioskach...

Potrzebna do tego lina polipropylenowa fi 8 do wiązania konstrukcji podestu do drzewa , kilka palików (okrągłych) na konstrukcję podstawy i trochę desek na "budkę". Do budowy przydaje się podest (im wyżej tym atrakcyjniej, ale to dziecko powinno zdecydować jakiej wysokości się nie boi), I najlepiej budować razem z dzieckiem, bo to będzie "Jego" budowa. Pamiętaj, żeby żadnych gwoździ nie wbijać w drzewo, to będzie szkoła ekologii dla dziecka. Co do konstrukcji, to wybacz, każde drzewo jest inne... Jeśli możesz, podstawę mocuj (wiąż) na 3 lub 4 pniach lub gałęziach, wtedy będzie stabilna. Do tego można już gwoździami deski.
Miłej zabawy.
Pamiętaj, że dużo większe znaczenie dla dziecka będzie miała budowa z Tobą, niż to co zbudujecie...

ja Bodex
30-11-2003, 23:45
Domek wyposażony mam nieźle.Brak mi tylko prądu i do pracy mojego kompa potrzebuję dynama
teraz jadę na lewo ze słupa-tylko nikomu o tym ani słowa
życie w takim domu to pełny bajer
zapraszam wszystkich w gości

mariof
12-12-2003, 21:16
Musisz poczekać do wiosny bede synowi budowal cos takiego to ci fotki podesle jak bedziesz chcial. Moja dzialka graniczy z rowem melioracyjnym w ktorym rosnie 5 olch. 2 musialem wyciac ale wyciolem je 1m nad ziemia. Na tych pienkach zbuduje podstawe z desek a powyzej bedzie domek z drabinka sznurkowa oczywiscie. Cala budowla bedzie prowadzona w uzgodnieniu z mieszkancem - synem. Tak powstal juz plac zabaw. Jak masz ochote na fotki to napisz i wiosna sie przypomij o ten plac zabaw.
PZDR