PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny stanu surowego otwartego



15-04-2002, 11:10
Witam. Obecnie jestem na etapie poszukiwania ekipy budowlanej i negocjowania cen. Głównie interesuję się tylko robocizną, bo jeżeli na materiały ceny są zbliżone w całej Polsce, to robocizna popada od skrajności w skrajność. Polskie solidne ekipy, których refernecje można sprawdzić a ich budowy obejrzeć (na razie rozmawiałem z trzema) za wybudowanie stan surowego otwartego życzą sobie od 100 do ponad 200 PLN za 1m2 powierzchni netto domu ze ściany jednowartwowej. Mój dom będzie miał 230 m2 pow netto. Jedni powiedzieli że stan surowy otwarty we trzech postawią w dwa miesiące. Po prosych rachunkach wychodzi 7500 PLN netto (ponad 10 000 PLN brutto) na głowę miesięcznie. To dużo jak na nawet bardzo dobrego budowlańca. Tyle zarabia dobry manager w dobrej firmie. Druga sprawa to w okresie kryzysu budowlanego ceny powinny spaść a nie wzrosnąć. Po trzech rozmowach z solidnymi ekipami mam cena robocizny mojego domu waha się od 20 do 50 000 PLN. Czy można jakoś rozwiązać ten prolem? Dziękują za każdą poradę.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-09-24 15:06 ]</font>

Luśka
16-04-2002, 18:26
Problem mam podobny - aktualnie negocjuję ceny z wykonawcami. Masz rację, rozrzuty są ogromne. Najlepiej na bazie ślepego kosztorysu porównać ceny wykonania poszczególnych robót i jeśli firma chce dostać tę pracę, to zawsze się jakoś dogadasz. A przynajmniej będziesz wiedział, na których robotach która firma chce najwięcej zarobić. Z drugiej strony, jeśli trafisz na naprawde dobrą, sprawdzoną firmę - to warto zapłacić nieco więcej na etapie budowy, niż dopłacać do poprawek a przy okazji tracić czas i nerwy. Powodzenia!

Luna_tyk
17-04-2002, 12:27
Stan surowy otwarty kosztował mnie 34.000 netto. Ściany jednowarstwowe 44 cm, rzut domu (w obrysie) 8,5x14 m, poddasze użytkowe, dachówka ceramiczna. Fundamenty schodkowe - spadek terenu znaczny, i zasypki pod posadzkę sporo. Dach większy od wyliczonego dla w/w wymiarów o ca 40%, bo dodatkowo przekryłem nim istniejącą altanę jako część gospodarczą.
Za te pieniądze kupiłem spokój i fachowe wykonawstwo. Sam jestem budowlańcem, a na własnej budowie palcem nie kiwnąłem.

ciekawy
25-09-2002, 14:05
witam, prace te robiłem w 2001r:
fundamenty - 3 000 zł
ściany nośne, strop, ścianki działowe i kolankowe, kominy -
8 000zł
dach konstrukcja - 3 000 zł, krycie 3 000 zł.

Dom jest o powierzchni 190m2, dach czterospadowy, blachodachówka, sciany to pustak max, a rejon to podkarpacie

dobrzykowice
25-09-2002, 16:44
cała murarka czyli fundamenty, ściany, strop, schody itp kosztowało 15 000 zł Dom 180 m kw z użytkowym poddaszem

RafaelS
01-10-2002, 12:10
Ekipa z miejscowosci odleglej o jakies 80km woj. Kujawsko-Pomorskie zawolala 12000 zl bez rachunku za wykonanie szalunku, chudy beton, zezbrojenie i wykonanie lawy, izolacja pozioma, wyniesienie sccian do poziomu gruntu z bloczkow drazonych silikatowych, izolacja pozioma, kontunuacja scian bloczkami gazobetonowymi, szalowanie, zezbrojenie i wylanie betonu dla wienca na szczycie scian piwnicy, polozenie stropow prefabrykowanych zeranskich, szalunekk, zezbrojenie i wylanie betonu wienca dla stropu i plus chudy beton na gruncie dla calej piwnicy. Wymiary 8,5x13,5m i po srodku dodatkowa sciana nosna identycznej grubosci co w scianach zewnetrznych. Ja zapewniam wykop (juz jest), deski szalunkowe, stal zbrojeniowa, pape asfaltowa, piasek, beton z gruchy, budke na przebranie (ewentualnie nocowanie), sile, wode, dzwik i stropy. Nie bylo uzgodnione czy utwardzenie gruntu (koszt wypozyczenia sprzetu) i pionowa izolacja scian wliczone w te cene. Nie dopytalem czy beton na gruncie z gruchy, czy tez robiony. Czekam na oszacowanie kosztow od dwu innych ekip w tym tygodniu.

Gajka
04-10-2002, 14:59
Witam,
nam jedna z ekip zaspiewala 30.000 zł ( trzydzieści tysięcy)
za postawienie surowego stanu. Tylko robocizna, bez fundamentów.
Ręce nam opadly!!!!
Jeszcze z kilkoma innymi prowadzimy rozmowy, wkrótce poznamy
ich cenę.
Proszę powiedzcie ile Wy zapłaciliście za tego typu usługę.
Pozdrawiam

franekF
04-10-2002, 15:12
Ja zapłaciłem za stan surowy otwarty niedużego domku 48 tys. ale w tym była duża część materiałów. Powiedzmy, ze ok. 30 tys. to była sama robcizna, z czego połowa za dach, a połowa za mury i strop.

Gajka
04-10-2002, 16:49
Franek,
toś mnie pocieszył. Chciałabym teraz wstawić taką mordkę z ząbkami, ale nie wiem jak to się robi. E, taki to ze mnie znawca
komputera, he he.
Może ktos mi powie, jak Wy to robicie?
A co do Ciebie, Franek, weszłam na Twoja stronkę, historia
budowy domu, fajniuśka.
Nie, ja nie dam takiej sumy pieniędzy, bez żartów. W toto oprócz
trójki nic więcej nie wygrałam.
Prędzej sama nauczę się budować, niz wywalę taaaaaaką kupę szmalu.
Pozdrawiam

am
04-10-2002, 16:56
Oj strasznie mizernie wypadam w tym towarzystwie. Aż mi głupio i nie napiszę jak dużo zapłaciłem za stan surowy. Chyba nie umiem dobrze gosporadować pieniędzmi :sad:. Na pewno nie wykończyłbym swojego domku (troche większy) za opisywane wcześniej 100 000 PLN(przynajmniej przy moich założeniach standardu wykończeń). Pozdrawiam

franekF
04-10-2002, 17:11
On 2002-10-04 16:49, Gajka wrote:
Chciałabym teraz wstawić taką mordkę z ząbkami, ale nie wiem jak to się robi. E, taki to ze mnie znawca
komputera, he he.
Może ktos mi powie, jak Wy to robicie?

Zajrzyj do FAQów :grin:, link na górze obok baneru Muratora

Gajka
04-10-2002, 17:23
Wielkie dzięki, :smile: :smile: :smile:
:lol:

ckwadrat
04-10-2002, 17:33
14 tys. - od fundamnetów wylewanych w gruncie, poprzez 1-ną warstwę muru z Porothermu 30 P+W, strop teriva, więźbę i odeskowanie z papą. Bez chudziaka na gruncie. Dom z użytkowym poddaszem (135 m2 + garaż 23 m2), jak na mojej www.

EDZIA
04-10-2002, 17:55
Am nie załamuj się ja za dwa fundamenty /7x11 dom i 6x4 garaż/,garaż stan surowy otwarty zapłaciłam 23 tys. Z tym,że na budowie bywamy gościnnie, tylko w celu sporządznia dokumentacji fotograficznej.Poza tym nie kupiłam nawet deski.Ekipa weszła na trawiaste pole i zrobili wszystko.Jak sąsiedzi donoszą są bardzo dokładni i porządni.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-10-04 17:56 ]</font>

Gajka
04-10-2002, 20:25
Witam,
chciałam wcześniej coś napisać, ale ten mój internet czasami szwankuje, chodzi jak woda pod górę, bądź wcale nie chce się otworzyć :grin:
Ckwadrat- Twój domek jest śliczny, gratuluję wyboru:smile:.
I cena, która zapłaciłeś, tez jakaś bardziej "ludzka".

Ja też liczę na bardziej normalniejsze propozycje, niż ta,
która otrzymalismy. Tymbardziej, że fundamenty są gotowe.
Nie damy się szokom cenowym, ot co :lol:
pozdrawiam.

Gajka
05-10-2002, 20:45
Witam,
Wprawdzie pierwsza jskółka wiosny nie czyni, ale zawsze.......

Dziś druga ekipa wyceniła swoją robociznę na 18.000 zł :grin: za zbudowanie naszego domu. Wróciła nam wiara w rozsądek ludzki,
aczkolwiek nadal nie jest to cena do zaakceptowania przez nas.
Czekamy na wiadomości od 3 ekip jeszcze. Może się uda, a jeśli
nie.... to szukamy nadal. A może tą drogą -Forum Muratora"
kogoś znajdziemy?
Pozdrawiam, miłego wieczoru wszystkim :lol:

Jasiu
06-10-2002, 12:31
Cena wybudowania domu jest bardzo niejednoznaczna, nawet przy tym samym projekcie.

Jedna ekipa była i owszem tania, ale zażyczyła sobie: betoniarkę, szalunki, kontener i parę innych drobiazgów. Stwierdzili, że ogrodzenie to nie ich zmartwienie, kierownika i geodetę mam sobie poszukać sam, itd...

Inna była droga ale wszystko było "all inclusive".

Ostatecznie wybraliśmy tą drugą. Dom 150 m.kw.(z dosyć skomplikowanym dachem) w stanie surowym zrobi za 35 tys. w 2 miesiące. Jedyne co mnie interesuje to dostarczanie na plac budowy odpowiednich materiałow (listę przygotowuje mi kierownik budowy, pomaga mi również w wyborze dostawcy i służy drobnym transportem). Mam z głowy takie pierdoły jak geodeci, ogrodzenie, itd...

Z rozmów z paroma osobami, które się budowały albo budują wynika, że jest to bardzo uczciwa cena.

ckwadrat
06-10-2002, 21:58
Gajka - dzięki za miłe słowo o moim domku :smile:. W rzeczywistości wygląda trochę mniej urokliwie (przynajmniej w stanie surowym) ale też jest większy niż wydaje się na wizualizacji.

Jasiu mi jednak przypomniał, że do 14 tys. musiałem dorzucić 1,5 tys. na betoniarkę (panowie swojej nie mieli). No i jeszcze 1,5 tys. dla wynajętego oddzielnie kierownika budowy/inspektora nadzoru. W sumie to i tak tanio, choć niektórzy rzucali jeszcze mniej (ale nie miałem już czasu na sprawdzanie ich roboty). Trzeba tylko dobrze poszukać...

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2002-10-06 22:08 ]</font>

07-10-2002, 10:18
W salonie Muratora - kosztorysy - powiedziano mi, że ceny stanu surowego w rejonie warszawskim wahają się w granicach 150 - 300 zł za 1 m2 powierzchni budynku liczonej wg rzutu fundamentów (ceny roku 2001).

Gajka
07-10-2002, 12:42
Witam wszystkich cieplutko w ten zimny dzionek,

nadal czekamy na wycenę pozostałych ekip.
Budujemy w Małopolsce, betoniarkę możemy dać, to nie problem.
Kierownika robót równiez już mamy.
Może ktoś, z grupy krakowskiej, kto ma stan surowy za sobą,
poleci murarzy ?
Chcemy rozpocząć budowanie w przyszłym roku oczywiście, z Maxa.
Pozdrawiam serdecznie :smile:

agus
07-10-2002, 22:26
Jasiu, masz rację - jest to uczciwa cena. My za stan surowy domu o podobnej powierzchni i pokryciem dachówką betonową zapłaciliśmy ok. 45 tys. Co prawda musieliśmy wymieniać grunt pod całą powierzchnią domu.

Gajka
08-10-2002, 15:38
Agus,
45 tys.zł z materiałem ?

Ja powinnam może dokończyć swoje/nasze negocjacje z pozostałymi
ekipkami budowlanymi.
Najtańsza cena jaką nam przedstawiono jest..... 14.000 zł. :grin:
Hm, jak to sie ma do tej pierwszej, wręcz satyrycznej oferty. :X

Tym razem ja Was gorąco proszę o poradę, czy ta cena jest ok?
Dom 180 m2, ściany z MAXa, dach ceramiczny.
Ponownie powtórzę, fundamenty juz są.
Pozdrawiam

am
08-10-2002, 23:40
Pamiętajcie o jednym - najtańsza nie zawsze (chociaż się zdarza) jest najlepsza. KONIECZNIE obejrzyjcie ich budowy. Zwróćcie uwagę na to, w jakim stanie jest budowa i teren wokół(np. bałagan czy jedno miejsce na składowanie odpadków), popatrzcie na sposób murowania (najlepiej z kimś doświadczonym), zadajcie kilka pytań typu: jak obsadzają belki do stropu , jak je poziomują, w jaki sposób (i czy w ogóle) dają ścianki kolankowe itp.
NIedawno wybrałem tynkarza - był najtańszy - odwiedziłem budowę - wyglądała OK. Jak przyszło do rozpoczęcia prac - to wykonawca spóźniał się z dnia na dzień - po 10 dniach oczekiwania wreszcie przyjechał. POnieważ okłamał mnie - wyleciał przed rozpoczęciem prac. Zatrudniłem trochę droższego - zrobił swoje w tydzień - był super.
POzdro

Jasiu
09-10-2002, 09:12
14 tys. za ściany parteru (nośne i działowe), kominy, schody (jeśli są lane), strop, więźbe i ułożenie dachówki to bardzo niska cena.
Ale dokładnie określ zakres prac i potrzebnych materiałów/narzędzi. W budownictwie odwrotnie niż w prawie "wszystko czego NIE DOpowiesz może zostać użyte przeciwko tobie".

Gajka
09-10-2002, 20:40
Dziękuję za podpowiedzi :smile:,

mój "Gajus" jeszcze kręci nosem na tę cenę :razz:

Pozdrawiam.

:lol:

Jasiu
10-10-2002, 09:19
Postawienie domu w stanie surowym otwartym to robota dla 3-4 ludzi na ca 2 miesiące. Jakby nie liczyć żadnych podatków, amortyzacji urządzeń i innych cudów to gdyby majstrowi zapłacić 2 tys.miesięcznie, a pomocnikom po 1,5 tys. to wyjdzie mniej więcej 14 tysęcy.
Taniej możesz mieć jakiś nurków, którzy biorą mało bo się na niczym nie znają. Dom to inwestycja na lata i za bardzo oszczędzać nie można. Ośmielę się nawet stwierdzić, że lepiej oszczędzać na wykończeniówce niż na konstrukcji domu - w końcu łatwiej wymienić WC niż strop.

14-10-2002, 16:53
Zamierzam rozpocząć budowę domu w Poznaniu. Lokalne firmy oferują ceny 700-900 zł brutto za m2 pow. użytkowej (z materiałmi). Wydaję mi się to drogo. Czy ktoś może polecić firmę z tego regionu oferującą normalniejsze warunki?

15-10-2002, 17:31
U mnie wyszło bardzo drogo:
-Wykop i ławy domu 16,40 x 12 = 8 tys ( pogoniłem gości jak zobaczyłem próby kantu )
- Wymurowanie z bloczków B 35 43 cm = 6500
- wymurowanie ściany trójwarstwowej z 10 cm ociepleniem styropianem, schodów, kominów ( 3szt. klinkier), chudy beton na gruncie = 36 000
Więźba dach 300 m = 3000
deskowanie i krycie papą = 3000
Wychodzi 56 500 złociszy, a jak się rozglądałem przed zaczęciem budowy to kręciłem nosem na ekipy za 25 - 30 tys.
Faktem jest też i to, że dobre sprawdzone ekipy się cenią.
Pomimo tego nie żałuję wydanych pieniędzy bo satysfakcjonuje mnie jakość wykonanych prac. Gdyby nie ta pierwsza ekipa, chcąca jak najszybciej się dorobić byłoby O.K.

16-10-2002, 10:28
Mieszkam na Podhalu. Unas liczy się powierzchnia zabudowy w metrach kwadratowych razy kwota. Przeważnie od 50 zł do 70 zł.
Liczy sie każdą kondygnację. Ekipa daje swój sprzet.W tej cenie wszystko co trzeba zrobić na kondygnacji.

jarekp
17-10-2002, 17:05
Pytanie do hans_68. Czy mogłbyś podać powierzchnię domu i potwierdzić, że cena dotyczy tylko robocizny

loniu
22-10-2002, 16:44
U mnie (Poznań) kształtuje się to następująco (dom parterowy z poddaszem ok 200 m kw):

Fundament + ocieplenie i izolacja + ślepa posadzka 4500 zł

ściany parteru, ściany działowe, kominy (bez klinkieru), strop, ściana kolankowa 2 wieńce 9 000 zł

25-10-2002, 19:34
Stan surowy ktoś postawi w 2 miesiące? Bezbłędnie? Zatrudnię ich u siebie w firmie!!!! Ale najpierw spawdzę jak potrafią "czytać" dokumentację!!! W dwa miesiące stawia się dach "lekko" połamany. Ze wszystkimi obróbkami w co najmniej 4 osoby. W trzy lata stawia się 35 domów - w ogromnym tępie , począwszy od zatrudnienia 30 , w szczycie 100 , w końcu 30 pracowników - z kilku firm specjalistycznych ( murarskie , ciesielsko-betonowo-zbrojarskie , dekarskie).
A tu w dwa miesiące..............cały???? Powodzenia.
Oczywiście wszystkie materiały na czas........
Cena stanu surowego otwartego......jeśli komuś zależy trzeba kosztorsyować w miarę dokładnie i indywidualnie.
Koszt stanu surowego zamkniętego : 1200 - 1500 zł brutto (pokrycie blachodachówką). Firma robi wszystko.
Uparłem się tych 2 miesięcy....ale to chyba przechwałki jakiś supermenów budowlanych

Teska
27-10-2002, 17:39
Mój dom parterowy z nieuzytkowym poddaszem 140 m2 strop drewniany...dachówka ceramiczna..buduje koło Szczecina robocizna brutto 15.000 zł..

Jasiu
28-10-2002, 08:47
No to ja mam ekipę która stawia dom w stanie surowym w dwa miesiące.

Na razie mam stan zero (9 dni - 7 dni roboczych) i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Opiszę co będzie dalej.

Acha ! Koszt stanu surowego (dachówka cementowa) ca 100 tys. za 180 m.kw.

Bela
29-10-2002, 11:45
"am" - nie martw się, ja też chyba tak dużo zapłaciłam: 32.000 netto bez fundamentów i krycia blachą). Fundamenty - 2 lata wcześniej kosztowały 4.000, a krycie teraz blachą Regola PLANNJI za 14.000. To wychodzi netto 50.000 za samą robociznę.
Dom miał mieć 134 m2 pow. całkowitej, a zrobiło się ponad 260 m2.
Ale jak ekipa wyceniała, to wiedziała że trochę poddasze podnosimy i nie mogła policzyć metrów na górze. Chociaz rozpisali mi dokładnie ile za co (schody, strop...) to w sumie łatwo policzyć, że wyszło z ich oferty: koszt podzielić przez ilość metrów, które znali (134 parter + 26 doprojektowany garaż), czyli 32.000 : 160 m2 = 200 zł/m2. NATOMIAST WYSZŁO 32.000 : 260 m2 = 123 zł/m2.
Ściana jednowarstwowa + wszystkie wewnętrzne, dwa tarasy ze schodami zewnętrznymi), schody wewnętrzne, dwa kominy z klinkieru, kanalizacja pod wylewką i wylewki oraz więźba (dach połamaniec 300 m2).
SAMA ROBOCIZNA, ale materiały nieraz sami przywozili.
POD WARSZAWĄ, BEZ FUNDAMENTÓW I KRYCIA BLACHĄ. CAŁA RESZTA "ALL INCLUDE".
Nie wybrałam najtańszej oferty i nie wiem jak dalej wykończę (chyba siebie), ale nie żałuję.
B

30-10-2002, 14:20
On 2002-10-07 12:42, Gajka wrote:
Witam wszystkich cieplutko w ten zimny dzionek,

nadal czekamy na wycenę pozostałych ekip.
Budujemy w Małopolsce, betoniarkę możemy dać, to nie problem.
Kierownika robót równiez już mamy.
Może ktoś, z grupy krakowskiej, kto ma stan surowy za sobą,
poleci murarzy ?
Chcemy rozpocząć budowanie w przyszłym roku oczywiście, z Maxa.
Pozdrawiam serdecznie :smile:

Polecam dobrą firmę budowlaną (ekipa) - ok. 5-8 osób,(Tylmanowa woj. małopolskie) sprawdzona , może dać fakturę Vat,
konkretne informacje : moj telefon 607 928 631

Paweł.h
31-10-2002, 23:38
Za fundamenty z izolacją i ociepleniem, ściany parteru i strop, poddasze - ściany szczytowe i działowe oraz więźbe dachową z deskowaniem ijednokrotnym kryciem papą zapłaciłem 20 tysięcy zł. netto.
Całość postawiona w 64 dni (lato było super!).

odważny Kielce
03-11-2002, 19:02
13 tys. piwnica w ziemi, parter, poddasze uzytkowe, PTH 44, jednowarstwowa. POwierzchni zabudowy 100 m2. uzytkowa 130+piwnica. Kielce. oczywiscie za samo wymurowanie bez wykopów, cena obejmuje również dach z pełnym deskowaiem i pokryciem folią na zime.

Piotr Jan
05-11-2002, 08:00
Zakończyłem stan surowy - otwarty. Koszt budowy wyniusł ponad 96 tys zł. Dom 184 m2, podwójny garaż , częściowo podpiwniczony. Cała robocizna w tym to ok. 1/3 - wykopy, docieplanie, murowanie, więźba, deskowanie, roboty ziemne.

greg
05-11-2002, 15:50
U mnie robocizna za stan surowy otwarty tj.: ławy fundamentowe, ściany piwnic murowane z bloczków betonowych i zolowane przeciwwilgociowo, stropy nad piwnicą i parterem zbrojone wylewane, schody do piwnicy i na poddasze, ściany z Maxa, ścianki działowe, 2 kominy z cegły, więźba i krycie blachodachówką kosztowała 16500 pln (bez rachunku). Wykonywała jedna ekipa.
Buduję pod Rzeszowem.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: greg dnia 2002-11-05 15:51 ]</font>

06-11-2002, 13:05
jarekp
Tak, niestety cena dotyczy tylko robocizny. Co prawda rozłożona na dwa lata, ale jest taka jaką podałem. Powierzchnia domu to wg.planu 215 m. Nie chciałem się użerać z ekipami, więc wybrałem gościa, który się ceni, ale dobrze robi + długoletnia praktyka w kraju i zagranicą. Efekt dobrze wymurowany budynek - opinia nie tylko moja, ale wszystkich pozostałych fachowców, którzy się przewijają na mojej lub sąsiadki budowie. Myślę, że to w moim przypadku bardzo ważne, bo przeważnie jestem słodki jak miód, ale dość szybko przechodzę w stan skrajnie od tego odbiegający. W efekcie budowa mogłaby się ciągnąć i ciągnąć, albo mógłbym przez jakiegoś oszołama trafić tam gdzie nikomu nie życzę.

vega
06-11-2002, 19:08
witam.
znalazlem firme ktora robi stan surowy otwarty za 600zl/m2 - cena zawiera:
Organizacje placu budowy
Nadzór budowlany
Wykonanie :
ław żelbetowych
fundamentów
hydroizolacji pionowej i poziomej
ścian konstrukcyjnych
stropu gęstożebrowego
wieńców
nadproży
tradycyjnej więzby dachowej
pełnego deskowania
Pokrycia dachu papą

material jest wliczony w cene.
czy to duzo czy malo ?

Peter
06-11-2002, 20:17
Jest to nieprzyzwoicie tanio. Z czego ściany konstrukcyjne?

Peter

vega
06-11-2002, 23:54
cegła "Porotherm" 25 cm

ckwadrat
08-11-2002, 09:04
Ale to i tak ok. 20-30% drożej niż systemem gospodarczym.

Artur_drugi
08-11-2002, 18:44
Loniu,

Mój dom jest podobny pod względem powierzchni. Jaką masz ścianę. U mnie we wstępnych kosztorysach najtańszy kandydat na wykonawcę był na poziomie około 145000 PLN ( razem z materialem i wszystkim ). Moja ściana trójwarstwowa ( kratówka+wełna +dziurawka), dach mansardowy kryty na razie w projekcie cementową Brassa ( ale się nad tym zastanawiam ). Dom bez piwnicy i z użytkowym poddaszem. firma z okolic podpoznańskich.

11-11-2002, 21:42
On 2002-10-08 15:38, Gajka wrote:
Agus,
45 tys.zł z materiałem ?

Ja powinnam może dokończyć swoje/nasze negocjacje z pozostałymi
ekipkami budowlanymi.
Najtańsza cena jaką nam przedstawiono jest..... 14.000 zł. :grin:
Hm, jak to sie ma do tej pierwszej, wręcz satyrycznej oferty. :X

Tym razem ja Was gorąco proszę o poradę, czy ta cena jest ok?
Dom 180 m2, ściany z MAXa, dach ceramiczny.
Ponownie powtórzę, fundamenty juz są.
Pozdrawiam

To JEST DOBRA CENA:smile:

Gajka
12-11-2002, 12:38
On 2002-11-11 21:42, Anonymous wrote:
To JEST DOBRA CENA:smile:



A dzieki za dobre słowo :smile:
Wytargowalismy na 12 tys. zł :razz:
Referencje - rewelacja, na własne oczy widziałam ostatnie budowle
tej ekipki :lol:
Buziaki

MadaM
06-12-2002, 12:22
Kochani,cieszę się,że tu trafiłam...Jestem na początku drogi,mam wszystkie pozwolenia,projekty itp,ale nie wiem jeszcze co dalej.Proszę o podpowiedź,czy lepiej zlecać kolejnym firmom poszczególne etapy budowy,czy lepiej( taniej) kompleksowo?Mój dom ma 106m pow użytkowej,leży na stoku,fundament jest trudny...No i ciągle nie wiem w jakiej technologii go stawiać?Pomóżcie!!! Mój adres [email protected]

avzi
12-12-2002, 13:10
Zadziwiacie mnie tymi kosztami robocizny stanu surowego!:grin:
Będę wdzięczny za przesłanie na priva kontaktów do dobrych, uczciwych i tanich ekip. Dom 14*13 m z poddaszem uzytkowym, podpiwniczenie w ziemi ok. 20 m2, od wykopów po deskowanie i papę (dach ~250 m2), budowa pod Warszawą.
Na razie nie spotkałem ekipy, która zeszłaby poniżej 25.000 zł (bez rachunku), choć szukałem wśród wykonawców z innych rejonów Polski.

agamon
14-12-2002, 01:08
Dziś rozmawiałem z kolejną ekipą.
Dom 145m2 parterowy z poddaszem użytkowym, częściowo podpiwniczony (ok.20m2), garaż podwójny.
Za wykopy, fundamenty, sciany piwnicy,sciany nośne , stropy,schody,ściany działowe, wylewka na parterze i kierownik budowy z uprawnieniami cenią 29 tyś zł brutto. Za wykonanie dachu (więźba, położenie dachówki, wzelka obróbka,orynnowanie ) cenia 57zł/m2
czy to dużo?