PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór instalacji CO, wodnej, kanalizacyjnej



prem
24-11-2003, 08:33
Witam.
Temat nawiazuje do poprzedniego dot. odbioru budynku.
Czy potrzebny jest odbior instalacji CO, wodnej i kanalizacyjnej w przypadku gdy mam szambo szczelne na posesji, nie korzystam z gminnego wodociagu???
Jesli tak - kto moze odebrac te instalacje... czy wystarczy moze jakis wpis kier. budowy?

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za zainteresowanie poprzednim tematem.

kodi_gdynia
24-11-2003, 12:13
Odbioru CO nie potrzebujesz, ale już podłączenie np. instalacji gazowej do budynku czy wykonanie instalacji gazowej w budynku już tak.

Jesli masz szambo to powinien być wpis kierownika budowy w dziennik że jest szczelne. Dobrze mieć jakiś atest na szambo.

Wodę jak robili Ci przyłącze to też powinieneś mieć protokół odbioru to starczy.

Pozdrawiam

prem
24-11-2003, 12:51
Wiec wyglada to tak:
1.gazowa - mam protokoly inst. wewn. i zewn.
2.CO - nie trzeba no i OK
3.wodna - nie mam przylacza do wodociagu, wode zapewniam we wlasnym zakresie (hydraulik podpial mnie do rury w ziemi z ktorej bralem wode w trakcie budowy, a teraz mam hydrofor w po. technicznym). Czy w takim razie musze miec jakis odbior?

kodi_gdynia
24-11-2003, 12:55
Rozumiem, że własny zakres czyli co studnia. Obawiam się, że coś poowinno być, może jakiś Sanepid, że woda nadaje się do spożycia.

Pozdrawiam

prem
24-11-2003, 12:58
Hmmm. nic z sanepidu nie mam
Sprobuje na razie w takiej wersji/kier.bud. powiedzial ze raczej moze nie byc takiego odb. Oby sie nie mylil. Chce koniecznie odebrac do konca roku.
Potem moga byc problemy...

kodi_gdynia
24-11-2003, 13:04
po prostu zadzwoń do inspektoratu budowalnego i spytaj o dokumenty. Mają na 100% bardzo precyzyjna listę, a twoje wątpliwości rozwieją na pewno.

Pozdrawawiam