PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o rdze na slupkach



melanrz
02-04-2009, 11:54
Mam takie pytanie. Otoz jako student wiadomo pieniedzy nie mam zbyt wiele, ale w tym roku dorobilem troche i postanowilem sie gordzic. Narazie mam pieniadze naslupki i brame. Znalazlem rury 2 metrowe o srednicy 50mm i grubosci scianek 2mm po 8zl za sztuke. Sa one jednak pokryte takim rdzawym nalotem, jak to stal, ktora lezy na dworze. Nie jest to gruba warstwa rdzy a jak juz napisalem taki jakby nalot ale jednak. I moje pytanie brzmi co doradzacie z tym zrobic? Bo zakopac i zabetonowac w takim stanie to raz ze nieestetycznie, a dwa lepiej czyms pomalowac. Recznie zdrzierac 60 slupkow to jednak roboty troche duzo jest. Myslalem nad pomalowaniu ich czyms, tylko nie mam pomyslu czym. Jeszcze do niedawna reklamowany hameraid jest drogawy z tego co patrzylem. A moze ma ktos inny pomysl?

Trociu
02-04-2009, 12:44
jak oczyścisz to i tak będziesz musiał to zamalować ;) Jak nie hamerite to inne tego typu wynalazki, ale one też nie są tanie ;)

melanrz
02-04-2009, 12:46
no wlasnie. dlatego myslalem nad czyms typu bitex np. Tylko czy zda egzamin i tez nie patrzylem na ceny jeszcze...

Mymyk_KSK
02-04-2009, 12:47
A ja się przyznam, że zrobiłam to "na leniwca" :oops:
słupki ledwo oczyściłam (byle jak...), pomalowałam hamerite'm i.. już 10 lat pięknie trzyma ;-)

melanrz
02-04-2009, 12:52
a mozesz mi tak w przyblizeniu powiedziec jaki byl koszt? Tzn ile hameraitu potrzebowalas na ile slupkow?

Mymyk_KSK
02-04-2009, 12:57
słupki sa cztery + siatka między nimi, ale ile potrzebowałam to nie pamiętam dokładnie - wiesz to jednak trochę czasu temu było... ale chyba 2 puszki litrowe mi zeszły.

melanrz
02-04-2009, 12:59
słupki sa cztery + siatka między nimi, ale ile potrzebowałam to nie pamiętam dokładnie - wiesz to jednak trochę czasu temu było... ale chyba 2 puszki litrowe mi zeszły.
Dobrze rozumiem? Ze na 4 slupki + siatka zeszlo dwa litry? wow...

Trociu
02-04-2009, 13:09
hmmm. Student jesteś, to z matematyką masz pewnie jeszcze doczynienia. Oblicz sobie powierzchnię każdego słupka, przemnóż przez ilość słupków. Dodaj z jakieś 10% na straty i będziesz wiedział jaką powierzchnię masz do przemalowania. Potem patrzysz na puszkę i szukasz jakie jest zużycie. Można pomalować dwa razy więc dwa razy więcej i już wiesz ile masz kupić.

Mymyk_KSK
02-04-2009, 13:27
słupki sa cztery + siatka między nimi, ale ile potrzebowałam to nie pamiętam dokładnie - wiesz to jednak trochę czasu temu było... ale chyba 2 puszki litrowe mi zeszły.
Dobrze rozumiem? Ze na 4 slupki + siatka zeszlo dwa litry? wow...

Kolego - moge się mylić, źle pamiętać, może jeszcze coś malowałam tylko zapomniałam - to już 10 lat minęło 8)
Skorzystaj z rady Trocia - kalkulator i do dzieła ;-)

melanrz
02-04-2009, 13:48
hmmm. Student jesteś, to z matematyką masz pewnie jeszcze doczynienia. Oblicz sobie powierzchnię każdego słupka, przemnóż przez ilość słupków. Dodaj z jakieś 10% na straty i będziesz wiedział jaką powierzchnię masz do przemalowania. Potem patrzysz na puszkę i szukasz jakie jest zużycie. Można pomalować dwa razy więc dwa razy więcej i już wiesz ile masz kupić.

No student geodezji wiec cos tam jakas stycznosc z matma mam;) Dobra rada...

Mały Mariusz
03-04-2009, 19:18
Ja czyściłem słupki takim czyściwem do miedzi (dostępny w marketach) póżniej minia i na koniec farba.
pamiętam to wyszło mnie taniej niż malowanie hameraidem, pozdr.

melanrz
03-04-2009, 23:03
kolego a to schodzi ze tak powiem szmatka czy trzeba jednak uzywac druciaka? Bo jak sie zapewne zorientowales to koszty graja wazna role u mnie...

Mały Mariusz
04-04-2009, 21:25
Myślę że to czym czyścimy zależy od Rudej czyli rdzy , jeżeli jest jej lekki nalot to wystarczy szmatka , jeśli sa już wżery w metal to druciak lub szczotka.
Jeżeli zależy nam na czasie to można dobrać jakieś szczotki zakładane na wiertarke i wtedy zedrzemy rdze szybciej.
pozdr. :wink:

elli3
05-04-2009, 07:48
ja kupiłam farbę taką jak hammeraid tyle że polską.producent ze żłotego stoku. nazwy nie pamiętam. właściwości takie same też na rdzę a kosztowała 21zł za puszkę.wyszło mi trzy puszki 0,8l na solidne pomalowanie 80 słupków po 180cm długości.
słupki 35mm ze stali grubościennej kotłowej.czyściłam zwykła szczotką drucianą sama i jakos się nie napracowałam specjalnie.szybko szło.

elli3
05-04-2009, 07:52
kolego a to schodzi ze tak powiem szmatka czy trzeba jednak uzywac druciaka? Bo jak sie zapewne zorientowales to koszty graja wazna role u mnie...
ja myślę że koszty to każdy liczy nie tylko studenci.
choć znam paru takich co na imprezowanie wydają więcej w tydzień jak ja na życie przez miesiąc :D .

melanrz
05-04-2009, 13:57
ja kupiłam farbę taką jak hammeraid tyle że polską.producent ze żłotego stoku. nazwy nie pamiętam. właściwości takie same też na rdzę a kosztowała 21zł za puszkę.wyszło mi trzy puszki 0,8l na solidne pomalowanie 80 słupków po 180cm długości.
słupki 35mm ze stali grubościennej kotłowej.czyściłam zwykła szczotką drucianą sama i jakos się nie napracowałam specjalnie.szybko szło.

A nazwy tej firmy nie pamietasz moze? Lub gdzies jakis sklep internetowy czy cos...

elli3
05-04-2009, 15:34
jak wrócę z pracy do domu to sprawdzę i ci napiszę .jeszcze powinnam mieć puszkę z resztkami.farba jest w kilku kolorach ja wybrałam czarny młotkowy.super. :D
ale to dopiero wieczorem bo pracuję do 19.00.
myślę że kupisz ja w każdym sklepie z chemią budowlaną i farbami.
no a co do czyszczenia to najszybciej idzie ręcznie.wiem bo sprawdziłam.
a pod tą farbę to nie musi być aż tak super wyczyszczone.

elli3
05-04-2009, 16:01
Znalazłam! farba Penetrol się nazywa.niżej masz kartę katalogową.

http://www.zlotystok.com.pl/_upload/pliki/a-penetrol-.pdf

Mis Uszatek
08-04-2009, 21:14
O rany, jeszcze trochę, a ktoś się zgłosi do pomalowania. Ludzie, ale Wy macie dobrze z tym Forum!