PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła - których producentów unikać



dwórnadutratą
02-04-2009, 13:04
-Post usunięty jako zdezaktualizowany-

phum2
02-04-2009, 13:32
dzieki za informacje.

to typowa polska mentalnosc. chcieli by grac w swiatowach ligach ale prostych zadan nie daja rady rozwiazac.

zbigmor
02-04-2009, 14:07
dzieki za informacje.

to typowa polska mentalnosc. chcieli by grac w swiatowach ligach ale prostych zadan nie daja rady rozwiazac.


Niech każdy mierzy po sobie. Jako Polak nie uważam, że mam taką mentalność.
Autorowi mogę tylko współczuć i z chęcią zobaczyłbym wytłumaczenie drugiej strony.

q-bis
02-04-2009, 14:15
Swego czasu było dużo negatywnych opinii na temat firmy OCTOPUS. Mieli procesy, było to opisywane w prasie.
Nie wiem jak obecnie - może już się poprawili...

panda
02-04-2009, 18:11
Ekontech - swego czasu Martka opisywała w swoim dzienniku przeboje z tą firmą

muszyn
24-11-2009, 15:06
ale chyba juz sie poprawili? bo ostatnio znajomi doradzali mi wlasnie ta firme.. a kumple w projektach tez stosowali ich produkty..

kurm28
08-04-2010, 15:47
Mam NATEO - jak na razie nie mogę narzekać.
Wszystko zrealizowane terminowo, kontakt z serwisem bez problemu (nie eklamacje, ale raczej wsparcie techniczne), pomoc przy wyborze pompy i osprzętu.
Realizacja była pod koniec ubiegłego roku (jakos tak wrzesień - pazdziernik).

Jednak nie - jeden minus jest - instrukcja obsługi.
Jak dla mnie zbyt pobieżna.

pzdr
k

wihajster
09-04-2010, 00:32
A jak wygląda sprawa natężenia hałasu?
Wg dokumentacji powiedziałbym że kiepsko, a jak jest subiektywnie? ;)
Stoi w garażu?

jarecki89
12-04-2010, 12:10
Mam NATEO - jak na razie nie mogę narzekać.
Wszystko zrealizowane terminowo, kontakt z serwisem bez problemu (nie eklamacje, ale raczej wsparcie techniczne), pomoc przy wyborze pompy i osprzętu.
Realizacja była pod koniec ubiegłego roku (jakos tak wrzesień - pazdziernik).

Jednak nie - jeden minus jest - instrukcja obsługi.
Jak dla mnie zbyt pobieżna.

pzdr
k

Tutaj ,moim zdaniem nie ma problemu- zawsze mozesz sie skontaktowac z Nateo i uzyskasz wszystkie informacje na temat pompy.
A mozna zapytac -na jaką powierzchnie domu podłaczałes pompe ?

anna_monika
05-05-2010, 18:40
Ja zdecydowanie odradzam firmę Viessmann. Przez działania niekompetentnego AUTORYZOWANEGO serwisu pompa ciepła uległa całkowitemu zniszczeniu (po okresie gwarancji). Ani serwis, ani firma Viessmann (ani oddział w Polsce, ani centrala w Niemczech) nie poczuwali się do żadnej odpowiedzialności. Mamy stos korespondencji, z której jasno wynika, że urządzenia zabezpieczające nie stanowią zabezpieczenia, bo pompa POWINNA działać sprawnie. Jak znajdę chwilę, wrzucę co ciekawsze wypowiedzi Viessmanna na jakiś serwer i podam linka.

Mały
06-05-2010, 10:43
Witam.
Może odrobinę więcej danych, a zwłaszcza region i serwis?
Bo na razie "viesiek" obrywa, ale skąd, co i jak?

anna_monika
06-05-2010, 13:34
Witam.
Może odrobinę więcej danych, a zwłaszcza region i serwis?
Bo na razie "viesiek" obrywa, ale skąd, co i jak?

OK, w weekend napiszę więcej, łącznie z danymi serwisu oraz dokładnym opisem problemu.

piwopijca
06-05-2010, 16:24
Dobrze ze nie zdecydowalem sie na "Vieska" tylko Vaillant'a -toc to tez niemieckie bydle ale w Polsce przynajmniej bylem potraktowany poprawnie :)
Zawsze gdy zadzwonie do firmy ktora mi montowala (Ekoemiter spod Pruszkowa) z jakims problemem -raczej niewiedza moja, to Pan stara sie pomoc a jesli nie wie to obdzwania Vaillanta i daje mi znac co i jak. Na szczescie potrzebna pomoc byla tylko na poczatku, instrukcja nie zawiera bardziej zawilych ustawien.
Zreszta to samo dotyczy sie Panow z Vaillant'a, jakos jak na razie spokojnie mi wyjasniali niezrozumiale kwestie -ustawienia zaaansowane, wieksze uprawnienia dla mnie do komunikacji zdalnej (vrnetDialog) etc...

Pzdr.

Mały
11-05-2010, 15:08
OK, w weekend napiszę więcej, łącznie z danymi serwisu oraz dokładnym opisem problemu.

To jak tam?

Grzesiek13
14-05-2010, 17:43
Ja zdecydowanie odradzam firmę Viessmann. Przez działania niekompetentnego AUTORYZOWANEGO serwisu pompa ciepła uległa całkowitemu zniszczeniu (po okresie gwarancji). Ani serwis, ani firma Viessmann (ani oddział w Polsce, ani centrala w Niemczech) nie poczuwali się do żadnej odpowiedzialności. Mamy stos korespondencji, z której jasno wynika, że urządzenia zabezpieczające nie stanowią zabezpieczenia, bo pompa POWINNA działać sprawnie. Jak znajdę chwilę, wrzucę co ciekawsze wypowiedzi Viessmanna na jakiś serwer i podam linka.


Mały ma rację.
Nie bronię Vieśka, choć go często montuję. Piszesz, że zawalił serwis - to nie wiem na jakiej podstawie zwalasz winę na producenta -za szkody złej regulacji odpowiada serwisant.
Podaj cos więcej, bo jestem ciekaw, może coś pomożemy.
Pozdrawiam

Grzesiek13
14-05-2010, 17:46
Dobrze ze nie zdecydowalem sie na "Vieska" tylko Vaillant'a -toc to tez niemieckie bydle ale w Polsce przynajmniej bylem potraktowany poprawnie :)
Zawsze gdy zadzwonie do firmy ktora mi montowala (Ekoemiter spod Pruszkowa) z jakims problemem -raczej niewiedza moja, to Pan stara sie pomoc a jesli nie wie to obdzwania Vaillanta i daje mi znac co i jak. Na szczescie potrzebna pomoc byla tylko na poczatku, instrukcja nie zawiera bardziej zawilych ustawien.
Zreszta to samo dotyczy sie Panow z Vaillant'a, jakos jak na razie spokojnie mi wyjasniali niezrozumiale kwestie -ustawienia zaaansowane, wieksze uprawnienia dla mnie do komunikacji zdalnej (vrnetDialog) etc...

Pzdr.

Sorki, ale chyba piszesz nie w temacie. Kupiłeś vaillanta i go chwalisz, a tak na prawdę nie miałeś doczyniania z vieskiem. Nie wyrokuj, bo nie wiemy, nic dokładnie w sprawie i na razie cisza w temacie????

Mały
16-05-2010, 10:30
A może to po prostu konkurencja? ;)

Grzesiek13
16-05-2010, 20:25
Czyli jesteśmy w domu, najlepiej oczernić, może inni nie skorzystają.

Marek Pomorski
20-05-2010, 22:35
oprócz samej "marki" istotną rolę odgrywa serwis. Jak wiadomo trafiając na dyletantów nawet najlepsza pompa może okazać się "koszmarem". Niektórzy podchodzą na zasadzie "sprzedam i na razie", a później czyta się że marka X jest kiepska, a Y najlepsza na świecie.

piwopijca
26-05-2010, 14:31
A może to po prostu konkurencja? ;)

Tacy "duzi" a takie duperele wypisuja... hehe..
Posty wyzej nie napawaja optymizmem a raczej sa negatywne co do Veissmana -stad moje zadowolenie z wyboru innej marki.
Szkoda ze tak plytko czytacie, widze rowniez skad po tyle postow nabitych macie...

Jakbys juz zapomnial:


Witam.
Może odrobinę więcej danych, a zwłaszcza region i serwis?
Bo na razie "viesiek" obrywa, ale skąd, co i jak?

Pzdr.

kurm28
09-07-2010, 14:23
W zasadzie racja, ale wolał bym nie musieć wydzwaniac z każda pierdoła do serwisu.
Inna sprawa, ze jak na razie kontakt jest super, na wszystkie pytania można uzyskac odpowiedź, w razie awarri też działają szybko (jeden z czujnkimów pokojowych okazał sie być wadliwy i zostal wymieniony w trybie natychmiastowym).
Generalnie pozytywnie.
Co do hałasu - pompa stoi w kotłowni/garażu.
Będąc w pokoju za ścianą nie słychać, kiedy sprężarka działa.

pzdr
k

Mały
09-07-2010, 14:58
Tacy "duzi" a takie duperele wypisuja... hehe..
Posty wyzej nie napawaja optymizmem a raczej sa negatywne co do Veissmana -stad moje zadowolenie z wyboru innej marki.
Szkoda ze tak plytko czytacie, widze rowniez skad po tyle postow nabitych macie...

Jakbys juz zapomnial:



Pzdr.

O - dopierom doczytał:
Piwopijca - piwka za dużo czy co?
Jakie dyrdymały - jeden post o złym serwisie bez jakiegokolwiek poparcia wskazuje na "krecią robotę". A co "Veissmana" to faktycznie jakis mało znany producent chyba ... ;)
Jakbym zapomniał? A o czym? Tam nie ma wpisu co, gdzie i jak - tylko serwis w Polsce, serwis w Niemczech, więc?

moniia13
31-03-2011, 21:42
Chłopaki do rzeczy! Zamiast prowadzić rozgrywki słowne wypowiadajcie się na temat PC. Czy ktoś ma PC Viesmanna? Mamy ich ofertę ale cena wydaje nam się kosmicznie wysoka. Czy rzeczywiście warto tyle płacić za ich pompę? Podzielcie się opiniami.

wihajster
31-03-2011, 22:33
A co, myślisz że droższa pompa będzie lepsza (tańsza w eksploatacji, trwalsza)???
Naprawiam i montuję (między innymi) pompy ciepła i niczego szczególnego we vieśku nie widzę, ba, czasami zdarza się znaleźć ewidentne błędy konstrukcyjne.

Jacek150
31-03-2011, 23:52
Ja mam Nibe , i jestem bardzo zadowolony. Prosta i czytelna w obsłudze , cicha i ekonomiczna. Z serwisem nie miałem do czynienia bo nie było takiej potrzeby.Przegląd po 1 roku eksploatacji bedzie. Znajomy ma Vissmana Vitocel 220 9 kw ( dom 150m2 kolektror poziomy ) i bardzo często w zimie grzałki sie włączały. Po paru miesiącach ponoc grzałki padły i cos wymieniali na nowe. A u mnie tylko do przegrzewu raz w miesiącu cwu na pare minut z powodów sanitarnych

MIGacZ
01-04-2011, 17:36
Ja mam Lg Therma powietrzną i uważam że jeśli nie ma gazu przy działce to dobre rozwiązanie. Ręce w kieszeniach a ciepło w domu.

zbiq
04-04-2011, 08:58
A co, myślisz że droższa pompa będzie lepsza (tańsza w eksploatacji, trwalsza)???
Naprawiam i montuję (między innymi) pompy ciepła i niczego szczególnego we vieśku nie widzę, ba, czasami zdarza się znaleźć ewidentne błędy konstrukcyjne.

Witam,

W związku z posiadanym doświadczeniem, jako (między innymi ) montujący PC jaką polecił byś firmę.
Mam pod nosem firmę BIAWAR - co sądzisz o ich pompach ( NIBE), słyszałem , że składają je w kraju ( nie wiem czy to plus czy minus )
Z kolei jeden z forumowiczów z Białego polecał mi firmę, która montuje DANFOSS-a, jak się nie mylę to duńska PC.

Z góry dziękuję za kreatywną podpowiedź.
pozdrawiam

wihajster
04-04-2011, 12:43
Trudno cokolwiek doradzać, na pewno nie powiem Ci że firma XX jest najlepsza a inni do niczego. Pompy działają podobnie i mają podobne parametry. Jedna może się podobać a inna nie, jedna będzie głośniejsza inna cichsza, jedna ma fajniejszy wyświetlacz a inna zwykły tekstowy LCD.
Możesz kupić maszynę z najlepszymi parametrami a po zamontowaniu może się okazać że efektywność ogólna instalacji będzie gorsza niż najtańsza "garażowa" PC.
NIBE akurat montuję i nie mam z nimi problemów, są dobrze wyciszone akustycznie i nie przenoszą się wibracje.
Jak nie masz daleko podjedź do Biawaru, oni chętnie Ci pokażą maszynkę.

rwxw
04-04-2011, 15:40
Trudno cokolwiek doradzać, na pewno nie powiem Ci że firma XX jest najlepsza a inni do niczego. Pompy działają podobnie i mają podobne parametry. Jedna może się podobać a inna nie, jedna będzie głośniejsza inna cichsza, jedna ma fajniejszy wyświetlacz a inna zwykły tekstowy LCD
Dokładnie tak. Czy użytkownik będzie zadowolony zależy w 90% od doboru i wykonania instalacji, a nie od koloru obudowy czy wyświetlaczy. Wykonanie instalacji przy innym rodzaju źródła ciepła nie jest tak ważne, bo mamy bardzo duże zapasy mocy i w przypadku błędów wykonawczych kocioł spali więcej paliwa i tyle. Użytkownik nawet nie będzie wiedział o tych błędach i o np. 20% większym spalaniu. Przy pc ten margines błędu jest mały, bo pc są wymiarowane na styk. Dodatkowo wykonanie instalacji dla pc różni się nieco od standardowej-węglowo-gazowo-peletowo-drewnianej o czym instalator musi wiedzieć, bo w przeciwnym wypadku instalacja będzie źle działać, a niektóre błędy trudno będzie naprawić.

hydraulik_
04-04-2011, 17:16
Witam,

W związku z posiadanym doświadczeniem, jako (między innymi ) montujący PC jaką polecił byś firmę.
Mam pod nosem firmę BIAWAR - co sądzisz o ich pompach ( NIBE), słyszałem , że składają je w kraju ( nie wiem czy to plus czy minus )
Z kolei jeden z forumowiczów z Białego polecał mi firmę, która montuje DANFOSS-a, jak się nie mylę to duńska PC.
Z góry dziękuję za kreatywną podpowiedź.
pozdrawiam
Akurat to Danfoss w Grodzisku składa pompy potem wysyła do Danii do magazynu głównego.Nibe też dobre ale nie słyszałem o montażu w Polsce .Nibe robi zbiorniki w Polsce.Jedne i drugie gruntowe dobre Ale P-W odradzam .Danfoss zrobił to na glikolu (strata COP) a NIBE używa za dużo grzałki .A dodatkowo takie lodówki ze zbiornikiem nie z kwasówki w środku to problem w razie awarii zbiornika .Oczywiście nie musi to być zaraz dziura ,ale np dużo kamienia kotłowego.
Ja stosowałem nibe i stiebla .W warszawie Stiebel ma dobrego serwisanta .Ja jestem inżynierem z 20 letnim stażem ,ale tego faceta podziwiam za wiedzę.On ma intuicje poza wiedzą.Trochę obcesowy w obejściu ,

tomekbee
07-06-2011, 13:26
Jestem użytkownikiem pompy Nateo smart ponad 2 lata. Do tej pory nie miałem większych problemów. Jeden poważny (pompa "mroziła") był spowodowany brakiem czyszczenia (przeze mnie ) filtru bocznikowego. Osobiście jestem zadowolony z tej pompy ale ciężko mi się odnieść czy jest lepsza od innych oferowanych na rynku - brak mi porównania. Gdybym miał teraz kupować pompę to wziąłbym jeszcze pod uwagę pompy NIBE-BIAWAR. Jest to najstarsza firma w Polsce zajmująca się pompami i z mojego punktu widzenia mają w ofercie kilka bardzo fajnych modułów rozszerzających funkcjonalność.

Trochę pobawiłem się pompą i po niewielkich modernizacjach mogę w tej chwili nią sterować poprzez internet.
Napisałem własny program na komputery typu PC (rozszerzający możliwości programu Nateo). Ostatnio zacząłem projekt aplikacji pod telefony na platformie Android. Aplikacja nazywa się SAMSON (System Akwizycji, Monitoringu i Sterowania Obiektami Nateo).
Niestety firma Nateo nie jest zainteresowana współpracą i nie chce udostępnić dokumentacji/odpowiedzieć na moje pytania. Szkoda ale nie jest to przeszkodą nie do pokonania - po prostu rozbudowanie funkcjonalności zajmie mi nieco więcej czasu.

Jeżeli jest ktoś chętny do współpracy to zapraszam. Kontakt: tomekbee @ poczta. onet. pl (proszę usunąć spacje)

W tej chwili mój program na tą platformę realizuje podstawowe funkcjonalności:
+ monitoring temperatur / sterowań
+ włączanie / wyłączanie / tryb auto obiegów CO i CWU
+ ustawianie większości parametrów dla CO i CWU (oprócz dni i godzin obniżeń)

Jej działanie można obejrzeć na YouTube pod poniższym linkiem:
SAMSON - beta (Android) (http://www.youtube.com/watch?v=Mvk-eKTPUjw)

Film prezentuje aplikację uruchomiona w środowisku developerskim na komputerze typu PC za pomocą emulatora telefonu z systemem android w wersji 2.1. Najlepiej obejrzeć go w rozdzielczości 720 (HD).

UWAGA: wszystkie widoczne parametry połączenia są "zafałszowane" - w tej chwili nie testowałem opcji autoryzacji (login/password) dostępnej w moim konwerterze RS/TCPIP i nie chciałbym aby ktoś znając tylko parametry połączenia mógł sterować moja pompą. Rzeczywiste parametry są zupełnie inne od tych pokazanych (na poziomie kodu następuje podmiana parametrów wprowadzanych z interfejsu na prawdziwe). Jednak wszystkie pokazane operacje/wartości parametrów są wykonywane na rzeczywistym, działającym systemie pompy ciepła Nateo.

Generalnie aplikacja jest w fazie "beta" - mniej więcej tak będzie wyglądała. Przewiduję: poprawki graficzne, dodatkowe w tej chwili mniej istotne opcje (np ustawianie harmonogramów obniżeń), alerty, informacje na temat godzin pracy pomp + wyliczanie kosztów związanych z energią, itp

W przyszłości zamierzam uzupełnić funkcjonalność programu o obsługę systemu Genesis firmy Nateo.

Liwko
07-06-2011, 17:43
Trochę nie w tym temacie chyba to powinno być;)
Wklej to do
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi.

kamyk68
07-06-2011, 23:42
Nawiązując do tematu unikać jak ognia
Ecopol -System !!!!

To są Panowie bez podstawowej wiedzy w zakresie hydrauliki!!!!!!Po pierwszych rozmowach można uznać że to "fachowcy" nic bardziej błędnego (też dałem się "omamić" na szczęście do czasu ).Fajna strona internetowa i nic więcej.Bujałem się z tą firmą od listopada 2010 aż do końca maja 2011 kiedy to Panowie zdemontowali kotłownię (pompownię).

Wiem że jest na forum kilku zadowolonych użytkowników tych pomp , podejmując decyzję też w jakimś stopniu oparłem się na opinii forum.Jak dla mnie żenada w każdym calu w życiu bym ich nie polecił nikomu!!!!!Radzę uważać a jeśli ktoś już się zdecydował to wymagac dobrej roboty (mam tylko wątpliwości a właściwie wiem że może to być nie wykonalne)

Ecopol-System
08-06-2011, 20:48
Nawiązując do tematu unikać jak ognia
Ecopol -System !!!!

To są Panowie bez podstawowej wiedzy w zakresie hydrauliki!!!!!!Po pierwszych rozmowach można uznać że to "fachowcy" nic bardziej błędnego (też dałem się "omamić" na szczęście do czasu ).Fajna strona internetowa i nic więcej.Bujałem się z tą firmą od listopada 2010 aż do końca maja 2011 kiedy to Panowie zdemontowali kotłownię (pompownię).

Wiem że jest na forum kilku zadowolonych użytkowników tych pomp , podejmując decyzję też w jakimś stopniu oparłem się na opinii forum.Jak dla mnie żenada w każdym calu w życiu bym ich nie polecił nikomu!!!!!Radzę uważać a jeśli ktoś już się zdecydował to wymagac dobrej roboty (mam tylko wątpliwości a właściwie wiem że może to być nie wykonalne)

Jak można rozmawiać i traktować poważnie klienta od którego co drugi dzień czuć alkoholem ?
Gdyby jeszcze tego było mało to musieliśmy po tym panu sprzątać puste butelki po alkoholu i przygotować nasze miejsce pracy?
Prace zostały wykonane zgodnie z umową i oddane w terminie.
Kotłownia z pompą ciepła została udokumentowana protokołem odbioru.
Wszystkie parametry pracy pompy ciepła były prawidłowe z bardzo wydajnym dolnym źródłem.
O dziwo pompa ciepła działała bez zarzutu przez całą zimę i raptem okazała się bee.
Klient zrobił łazienkę po przekątnej budynku i odległość do łazienki wynosi ponad 15mb i miał do nas pretensje ze CWU ma spadek ponad 6st.C na całej długości rur.
Dziwnym trafem wszyscy wykonawcy skarżyli się na inwestora i jego podejściem do ludzi.

Pozdrawiam
Marek

bartosz-w
08-06-2011, 21:12
Jak można rozmawiać i traktować poważnie klienta od którego co drugi dzień czuć alkoholem ?
Gdyby jeszcze tego było mało to musieliśmy po tym panu sprzątać puste butelki po alkoholu i przygotować nasze miejsce pracy?
Prace zostały wykonane zgodnie nie z umową i oddane w terminie.
Kotłownia z pompą ciepła została udokumentowana protokołem odbioru.
Wszystkie parametry pracy pompy ciepła były prawidłowe z bardzo wydajnym dolnym źródłem.
O dziwo pompa ciepła działała bez zarzutu przez całą zimę i raptem okazała się bee.
Klient zrobił łazienkę po przekątnej budynku i odległość do łazienki wynosi ponad 15mb i miał do nas pretensje ze CWU ma spadek ponad 6st.C na całej długości rur.
Dziwnym trafem wszyscy wykonawcy skarżyli się na inwestora i jego podejściem do ludzi.

Pozdrawiam
Marek

Moim zdaniem klient to klient i niech on sobie tam chodzi na bani ile chce, byle by nie ubliżał i był grzeczny. Sam mam klienta, który wiecznie jest wstawiony, ale liczyć to potrafi świetnie, doskonale pamięta co mówi i uwierz traktuję go baardzo poważnie, a butelki z piwem...hmmm, na mojej budowie też się pewnie kilka znajdzie. Z oszczędności nie wyrzucam tylko mam na wymianę.

photos
08-06-2011, 22:42
bobek troche mocno to ujal ale sens w tym jest.
Rozmowa powinna byc merytoryczna. Kamyk napisz co ci sie nie podobalo w pracy ecopolu, moze w instalacji cos nie tak?? Bo na razie to wiemy ze jeden pije i ma daleko lazienke, a drugi musial przerabiac pijalnie browarka na kotlownie...podjerzewam ze te szczegoly malo kogo interesuja, wiec bardziej konkretnie prosimy.

kamyk68
08-06-2011, 22:58
Jak można rozmawiać i traktować poważnie klienta od którego co drugi dzień czuć alkoholem ?
Gdyby jeszcze tego było mało to musieliśmy po tym panu sprzątać puste butelki po alkoholu i przygotować nasze miejsce pracy?
Prace zostały wykonane zgodnie z umową i oddane w terminie.
Kotłownia z pompą ciepła została udokumentowana protokołem odbioru.
Wszystkie parametry pracy pompy ciepła były prawidłowe z bardzo wydajnym dolnym źródłem.
O dziwo pompa ciepła działała bez zarzutu przez całą zimę i raptem okazała się bee.
Klient zrobił łazienkę po przekątnej budynku i odległość do łazienki wynosi ponad 15mb i miał do nas pretensje ze CWU ma spadek ponad 6st.C na całej długości rur.
Dziwnym trafem wszyscy wykonawcy skarżyli się na inwestora i jego podejściem do ludzi.

Pozdrawiam
Marek


Ja się nie chcę denerwować tym w jaki sposób się ta firma broni bo to jest poniżej krytyki!!!


Napisz baranie że protokół odbioru zrobiłeś sobie sam sam go podpisałeś wsadziłeś gdzieś tam i uciekłeś w nocy nie informująć nikogo że włączyłeś ta pie..loną pompę ,nie poinformowałeś co i jak trzeba obsługiwać na co zwrócić uwagę.A uciekłeś bo dwa razy kazałem poprawiac kotłownie (ba się można było zrzygać na waszą robotę).Nie moja łazienka jest daleko tylko wasza wiedza na tematy hydrauliczne (inne też )jest zerowa!!!!!!!!Aha a rozliczenie w żadnym punkcie nie zgadzało się z ofertą!!!!!


Więc jak nie miałem zastrzeżeń do dolnego żródła (a powinienem)i do podłogówki (a powinienem) i Ci zapłaciłem było wszystko ok i Ci nic nie przeszkadzało .



Radzę wszystkim omijajcie tą firmę z daleka (oni przede wszystkim z Was żyją a patrzą tylko jak Was "załadować" w trąbę) SZKODA czasu i pieniędzy!!!!!!!

HenoK
08-06-2011, 23:27
Rozmowa powinna byc merytoryczna.
Jestem tego samego zdania.
Na razie obie strony pod tym względem się nie popisały.

Proponuję jednak podać szczegóły, np. :
- czego dotyczyła umowa (zakres usługi, terminy wykonania, warunki gwarancji, warunki finansowe)?,
- kto sporządził projekt (czy był w ogóle sporządzony?, jakie były założenia w projekcie: moc ),
- co zostało zaprojektowane?,
- kto wykonywał poszczególne elementy instalacji (podłogówka, dolne źródło, przygotowanie ciepłej wody, cyrkulacja)?,
- jak została wykonana instalacja przez firmę Ecopol-System (opis, zdjęcia, zastrzeżenia)?,
- kto odbierał wykonaną instalację - kierownik budowy, inwestor ? ,
- dlaczego została zdemontowana instalacja?
- jak wyglądało rozliczenie?

andriuss
08-06-2011, 23:45
Panowie,

Życzę powodzenia w dążeniu do poznania tzw. prawdy obiektywnej, moim zdaniem szanse wynoszą mniej więcej zero. W mojej branży za taką wymianę zdań na forum publicznym byłbym spalony, na wieki i całkowicie. @HenoK - wielki szacun za bezwarunkowo wyważony ton dyskusji, ale czy na pewno jest sens podgrzewać zacne forum do poziomu Jerry'ego Springera?

kamyk68
08-06-2011, 23:49
HenoK -przecież Ty zapewne jakieś dane masz (w jakiś tam sposób współpracujesz z tą firmą) .

To między innymi z tobą rozmawiałem na temat Ecopolu (byłes jednym z pierwszych posiadaczy tej pompy) twoja opinia między innymi zaważyła na moim wyborze .

Na jedno z twoich pytań odpowiedziałem w poprzednim poście To Pan Marek sobie sam odebrał instalację co własnoręcznym podpisem potwierdził !!!!!!!!

HenoK
09-06-2011, 00:36
HenoK -przecież Ty zapewne jakieś dane masz (w jakiś tam sposób współpracujesz z tą firmą) .

To między innymi z tobą rozmawiałem na temat Ecopolu (byłes jednym z pierwszych posiadaczy tej pompy) twoja opinia między innymi zaważyła na moim wyborze .

Na jedno z twoich pytań odpowiedziałem w poprzednim poście To Pan Marek sobie sam odebrał instalację co własnoręcznym podpisem potwierdził !!!!!!!!
Znam Twoją sprawę z relacji p. Marka.
Pamiętam także Twoje niewybredne komentarze na temat przykładowej instalacji Ecopol-System :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169601-Polskie-tanie-pompy-ciep%C5%82a&p=4411291&viewfull=1#post4411291

Pokaż może jak wyglądała zrobiona u Ciebie instalacja.

kamyk68
09-06-2011, 08:16
HenoK Powiem Ci tak przeczytaj sobie opis techniczny zasobnika ze strony producenta i sam sobie odpowiesz dlaczego napisałem to co napisałem (chodzi między innymi o zawory bezpieczeństwa które zaleca producent i każdy hydraulik dobrze o tym wie )

Druga sprawa np.firma w ofercie podaje że jest to zasobnik 300L CWU dla mnie jest to normalne że wody użytkowej będę miał 300L .Niestety wody użytkowej jest 100 kilkanaście litrów . Tłumaczenie że montowaliśmy w domach gdzie nie było wanien jest śmieszne !!!!!:D

Mam Ci napisać jak działają "słynne " strefy grzewcze Pana Marka czy sam już to wiesz . Gdzie Panowie z Ecopolu umieszczaja czujnik temperatury w zasobniku żeby "oszukać" wyłącznik bezpieczeństwa (czy jak on się nazywa) i że temperatura wody jest niższa o jakieś 5 stopni niż ta która jest na wyświetlaczu , a potem Ci napisze że sobie łazienkę wymysliłem 15m od zasobnika.

Każdy normalny hydraulik kład się ze śmiechu jak zobaczył tą pompownie !!!!!!!:yes:

kamyk68
09-06-2011, 08:20
Bobek_Budowniczy szacun dla Ciebie
:yes:

HenoK
09-06-2011, 08:39
I kółeczko się zamyka.....niejednokrotnie pisałem o czymś takim ,jako że pc kosztuje trochę grosza, to i firmy czy pseudo firmy mają na forum swoich "naganiaczy" lub sami zakładają konta czy wielokonta, następnie piszą jaki to ich towar jes the best, nr 1, generalnie sam miód i orzeszki.gość kupuje dany towar w dobrej wierze (no bo czyta na forum że u kogoś chodzi) a tu ZONK!!!-nie działa tak jak powinno...no i trochę grosza utopione...a firemka ma następnego jelenia..tak sie dzieje nie tylko w działach o PC, tak jest praktycznie we wszystkich wątkach, osoby które mają konta jakiś czas -potrafią to wyłapać, nowi użytkownicy, czy osoby czytające forum okazjonalnie-łapią sie na lep,
"Przygadał kocioł garnkowi" :).
Sam tak robisz w swoim dzienniku budowy, np.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?138070-Dom-M42a-Przemy%C5%9Blany&p=3375955&viewfull=1#post3375955 - piękna reklama Porothermu,
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?138070-Dom-M42a-Przemy%C5%9Blany&p=3610152&viewfull=1#post3610152 - polecanie kilku firm wykonawczych,

HenoK mam pytanie , na czym polega twoja współpraca z ecopolem?
Przy bardziej skomplikowanych instalacjach wykonuje im obliczenia energetyczne i hydrauliczne i pomagam w doborze instalacji.
Informuje także potencjalnych klientów o działającej u mnie pompie ciepła.
Zresztą te informacje możęsz znaleźć także w moim dzienniku budowy.

co ci gosć ma pokazać jak zdemontował instalacje??
Jestem pewien, że ma bardzo dobrze udokumentowaną kotłownię jeszcze przed demontażem.

kamyk68
09-06-2011, 08:51
HenoK pogrążasz się razem z Ecopolem!!!!!!!!!!!!!!

HenoK
09-06-2011, 08:58
HenoK Powiem Ci tak przeczytaj sobie opis techniczny zasobnika ze strony producenta i sam sobie odpowiesz dlaczego napisałem to co napisałem (chodzi między innymi o zawory bezpieczeństwa które zaleca producent i każdy hydraulik dobrze o tym wie )

Druga sprawa np.firma w ofercie podaje że jest to zasobnik 300L CWU dla mnie jest to normalne że wody użytkowej będę miał 300L .Niestety wody użytkowej jest 100 kilkanaście litrów . Tłumaczenie że montowaliśmy w domach gdzie nie było wanien jest śmieszne !!!!!:D

Mam Ci napisać jak działają "słynne " strefy grzewcze Pana Marka czy sam już to wiesz . Gdzie Panowie z Ecopolu umieszczaja czujnik temperatury w zasobniku żeby "oszukać" wyłącznik bezpieczeństwa (czy jak on się nazywa) i że temperatura wody jest niższa o jakieś 5 stopni niż ta która jest na wyświetlaczu , a potem Ci napisze że sobie łazienkę wymysliłem 15m od zasobnika.

Każdy normalny hydraulik kład się ze śmiechu jak zobaczył tą pompownie !!!!!!!:yes:
Chętnie też się pośmieję.
Jest na tym Forum kilku hydraulików. Oni z pewnością potrafią fachowo ocenić tę instalację.
Pokaż jak była wykonana ta instalacja. To takie trudne?
Rozumiem, że dużo łatwiej wypisywać kolejne bzdury.

Podgrzewacze ciepłej wody dwupłaszczowe typu "mamka" są powszechnie stosowane w instalacjach z pompami ciepła.
Zasobnik ciepłej wody o niedużej objętości (np. 100 litrów) zapewnia szybką wymianę wody w zasobniku, natomiast ilość dostępnej ciepłej wody jest określona przez pojemność cieplną całego podgrzewacza (np. 300 litrów).
Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko pojawienia się bakterii legionella w instalacji, a jednocześnie bardzo efektywnie współpracuje z pompą ciepła.
Aby w pełni zabezpieczyć ciepłą wodę przed ryzykiem legionelli w podgrzewaczu zainstalowana jest grzałka elektryczna, która okresowo podgrzewa zasobnik do temperatury 70 st. C.

Czy firma Ecopol-System wykonywała Twoją instalację ciepłej wody i cyrkulacji?

kamyk68
09-06-2011, 09:05
HenoK odnieś się do tego co Ci napisałem a nie pie..lisz mi tu o Lagioneli szukasz głupszego od siebie .

Ty pojęcia nie masz na czy polega ta praca a "rżniesz " tu znawcę .Przeczytałeś jak trzeba zabezpieczyć zasobnik według producenta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do tego sie odnieś a nie straszysz mnie tu Lagionellą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HenoK
09-06-2011, 09:13
jeżeli dla ciebie fotki z budowy gdzie zapakowany jest materiał budowlany w orginalne opakowania to reklama to -sorry,pewnie niemcy sie cieszą że zareklamowałem ICH materiał
Tu rzeczywiście się pomyliłem :oops:
Zmyliło mnie to zdjęcie:
http://images41.fotosik.pl/150/45a8e59a8370a3ffmed.jpg
Te opakowania wyglądają jak tablice reklamowe przyczepione do muru.

-pozostawię to bez komentarza,polecałem ekipy które wybudowały mi dom i byłem z nich zadowolony-wolno mi, jezeli ktoś był ciekaw to sie pytał, zresztą napisałem to wyraznie, ze ja byłem zadowolony to i napisałem, nie miałem z tego zadnych prifitów czy nie byłem powiązany dodatkowymi umowami,
Piszesz, że zostawisz bez komentarza, a jednak komentujesz ;).
Niewykluczone, że ktoś na podstawie Twoich opinii o tych firmach zatrudnił je i nie wywiązały się one ze swoich zobowiązań na medal.
Czy może mieć wtedy pretensje do Ciebie, czy tylko do siebie, że nie sprawdził ich wystarczająco dobrze?

sorry kolego ale jesteś stronniczy ,baaa bardzo stronniczy przecież nie robisz im tego za darmo...Część rzeczy robię za darmo, za niektóre płaci inwestor (np. opracowanie obliczeń energetycznych, projektu instalacji), od Ecopolu nie otrzymuje żadnych profitów.

HenoK
09-06-2011, 09:20
HenoK odnieś się do tego co Ci napisałem a nie pie..lisz mi tu o Lagioneli szukasz głupszego od siebie .
Ty pojęcia nie masz na czy polega ta praca a "rżniesz " tu znawcę .Przeczytałeś jak trzeba zabezpieczyć zasobnik według producenta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Język godny rynsztoku, zresztą nie pierwszy raz w Twoim wykonaniu :(.
Jeżeli mam cokolwiek przeczytać, to najpierw napisz jaki to producent, jaki typ podgrzewacza, a najlepiej odpowiedz na wszystkie pytania, które podałem tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?133088-Pompa-ciep%C5%82a-kt%C3%B3rych-producent%C3%B3w-unika%C4%87&p=4762404&viewfull=1#post4762404 .

kamyk68
09-06-2011, 09:27
Jeśli chodzi o zasobnik to nie tylko ten powinien być tak zabezpieczony !!!!!!!!! Ty dobrze wiesz jakie firma montuje zasobniki ale proszę Cię bardzo

http://www.chelchowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=57

HenoK
09-06-2011, 09:42
Jeśli chodzi o zasobnik to nie tylko ten powinien być tak zabezpieczony !!!!!!!!! Ty dobrze wiesz jakie firma montuje zasobniki ale proszę Cię bardzo
http://www.chelchowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=57
Firma nie montuje jednego rodzaju podgrzewaczy. Ja np. mam SMART Multi-Energy 200 firmy ACV.
Jeśli chodzi Ci o zabezpieczenie, to na tej stronie jak byk napisano :

Warunkiem prawidłowej eksploatacji wymiennika musi być zamontowany zawór redukcyjny na zasilaniu czynnika do układu C.O., który powinien być ustawiony na 1,5 BAR. Dodatkowo użytkownik zobowiązany jest do zamontowania zaworu bezpieczeństwa do 6 BAR na zasilaniu wody ziemnej na wymiennik.Zamontowałeś taki zawór?

Na temat podgrzewaczy "z mamką" możesz poczytać np. tutaj :
http://www.hubomag.pl/pdf/zbiornik_z_mamka_cz1.pdf
http://www.hubomag.pl/pdf/zbiornik_z_mamka_cz2.pdf

Liwko
09-06-2011, 10:21
Czyli ogólnie nie byłeś zadowolony z pracy pompy na CWU w twoim domu? Opisz sytuację i pokaż swój projekt.

kamyk68
09-06-2011, 10:29
HenoK Ty sobie żarty robisz?????? To ja miałem zamontować sobie ten zawór??????????


Człowieku o czym Ty mówisz????????? Czy idąc do fryzjera sam się strzyżesz i jeszcze mu za to płacisz?:lol2:


Pompa przy tym zasobniku i przy standartowej wannie nie dawała rady!!!!!!!!!!

Liwko
09-06-2011, 10:38
HenoK ty to powinieneś dokładnie wiedzieć, do jakiej temperatury grzeje ta pompa CWU?
Teraz dla kamyk68. Mam ustawione grzanie CWU na 45°C wieczorem i rano, taka temperatura wystarcza na kąpiel w wannie, ale wannę mam niemal nad zasobnikiem. Jak daleko masz wannę od zasobnika licząc tak jak idzie instalacja?
Pokaż projekt.

HenoK
09-06-2011, 10:51
HenoK Ty sobie żarty robisz?????? To ja miałem zamontować sobie ten zawór??????????
Zacytowałem tylko wytyczne producenta, na które Ty się powoływałeś.
Czytaj ze zrozumieniem!

HenoK
09-06-2011, 10:58
HenoK ty to powinieneś dokładnie wiedzieć, do jakiej temperatury grzeje ta pompa CWU?Może zagrzać nawet do 50 st. C, ale nie ma to uzasadnienia ekonomicznego (wyższa temperatura, to gorsze COP pompy ciepła). Ja swoją grzeję do 45 st. C.

Teraz dla kamyk68. ...
Jak daleko masz wannę od zasobnika licząc tak jak idzie instalacja?
Pokaż projekt.Wątpię, czy doczekasz się projektu, czy zdjęć.
Kamyk woli "opowieści dziwnej treści" ;).

HenoK
09-06-2011, 11:29
Sorry HenoK ale Ty sobie faktycznie jaja robisz..... gość zleca kompleksowe wykonanie usługi a Ty bezczelnie sie go pytasz czy zawrór zamontował?? Zauważ, że Kamyk na razie nie napisał nic konkretnego.
Powołał się na instrukcję producenta, w której jest mowa o kilku zabezpieczeniach, ale nie napisał, ani nie pokazał jak to zostało u niego wykonane.
To, kto tu jest bezczelny?
Gdyby całość tej instalacji ciepłej wody wykonała firma Ecopol-System, to mogłaby odpowiadać za odpowiednią jej temperaturę w łazience oddalonej o 15m.
Skąd wiesz jak zostały zaizolowane rury pomiędzy kotłownią i łazienką? Jak została w wykonana cyrkulacja, i czy w ogóle została wykonana?
Na razie nawet nie wiemy jaki zakres robót wykonywała firma Ecopol-System.

photos
09-06-2011, 11:38
Na razie nawet nie wiemy jaki zakres robót wykonywała firma Ecopol-System.
To jest ważna kwestia w tym sporze

vega1
09-06-2011, 11:47
a dlaczego kamyk nie wklei tych zdjęć? Póki co to wygląda mi na atak pieniacza. Kolego jak masz dowody to dawaj na forum i będzie można coś napisać. A póki co toczysz pianę i hu...a z tego wynika. Zbesztać kogoś jest łatwo. Ale przydadzą się dowody. Póki co zapodajesz tylko opowieści zbuntowanego księciunia.

Liwko
09-06-2011, 11:49
Przede wszystkim Bobek, bubel wyszedł z pod ołówka projektanta tego domu. Jeżeli faktycznie tak jest, że łazienka jest tak daleko od kotłowni to będą duże straty, czymkolwiek byś nie grzał. Inną sprawą jest, czy rzeczywiście ta pompa się do tego projektu nadawała.

kamyk68
09-06-2011, 11:50
Co wykonała firma napisałem wcześniej !!!!


Gwarantuję że do maja bieżącego roku firma Ecopol u nikogo nie zamontowała grupy bezpieczeństwa na zasobnik ciepłej wody!!!


Panowie nie wiedzieli że takie coś powinno być zamontowane!!!!!

vega1
09-06-2011, 11:52
to masz te zdjęcia czy nie masz??

HenoK
09-06-2011, 11:56
a dlaczego kamyk nie wklei tych zdjęć? Bo mu na tym zupełnie nie zależy.
Próbkę tego, w jaki sposób traktuje innych ludzi, m.in. wykonawców, można przeczytać tutaj :

Oczywiście mam zapewnienie że gdybym miał kłopot to oni wrócą i dokończą .Przepraszali nas za zamieszanie.Dlaczego?Jak myślicie ...


Sami mi powiedzieli że juz w sobotę rano niezłe ploty na "mieście"chodziły

:wink: :lol: :lol: :lol:
Ta obecna awantura, to pewnie też jego "gierka". Tylko ciekawe co teraz chce ugrać?

HenoK
09-06-2011, 11:59
Co wykonała firma napisałem wcześniej !!!!
To pokaż, gdzie i kiedy to napisałeś.

kamyk68
09-06-2011, 12:03
HenoK o czym ja będę z tobą dyskutował ?

Ciebie nie przekrzyczę i nawet tego nie chcę!

Mam nadzieję że jak ktoś wejdzie na to forum to :

1.zastanowi się nad powierzeniem inwestycji firmie Ecopol

2. zastanowi się jak doradzają niektórzy "najlepsi doradcy "

HenoK
09-06-2011, 12:15
HenoK o czym ja będę z tobą dyskutował ?
Ciebie nie przekrzyczę i nawet tego nie chcę!
Mam nadzieję że jak ktoś wejdzie na to forum to :
1.zastanowi się nad powierzeniem inwestycji firmie Ecopol
2. zastanowi się jak doradzają niektórzy "najlepsi doradcy "
No i mamy motywy działania Kamyka.
Tak jak pisałem wcześniej nie ma zamiaru czegokolwiek wyjaśnić, sprecyzować.
Jego sposobem działania jest oplucie i oszkalowanie każdego, z kim ma do czynienia.
Pod tym względem opowieści dziwnej treści (http://forum.muratordom.pl/opowiesci-dziwnej-tresci-kamyk-i-spolka,t139948.htm), to fascynująca lektura.
Wszyscy tam są źli : projektanci, wykonawcy, dostawcy.
Jedyny sprawiedliwy i super sprytny, to kamyk68.

photos
09-06-2011, 12:20
Ok kamyk. Napisz w punktach albo jak Ci wygodniej, gdzie ekopol okazał się niekompetentny, gdzie zrobili błąd i nie chcą poprawić, czy problem dotyczy tylko CWU. Ja nie Jestem wykonawcą, użytkownikiem owszem. Ale chciałbym wiedzieć o co chodzi. Cała kwestia ma sie w zbyt zimnej wodzie, za małym zbiorniku CWU, czy może jeszcze coś z tym zaworem o którym wspominasz. Wszystko będzie jasne i przejrzyste. Pozwoli to potencjalnym klientom na dodanie takowych wpisów do umowy, bądź mając pełną wiedzę zrezygnują z tego producenta i wykonawcy, wiedząc że oferta jest np niepełna

HenoK
09-06-2011, 12:25
Pozwoli to potencjalnym klientom na dodanie takowych wpisów do umowy, bądź mając pełną wiedzę zrezygnują z tego producenta i wykonawcy, wiedząc że oferta jest np niepełnaTego typ zapisy można rozszerzyć na umowy z każdym dostawcą pompy ciepła.
Jednak podstawą do zawarcia każdej umowy jest sprecyzowanie tego, czego obie strony umowy od siebie oczekują.
W tym wypadku nawet nie wiemy, co było przedmiotem umowy.

vega1
09-06-2011, 12:26
ja podobnież nie wiem za bardzo o co chodzi. Jest kamyk który poza robieniem zawieruchy nic konkretnego nie pisze. Jest HenoK, ale ten prosi o konkrety, jednak w zamian otrzymuje puste wymijankowe odpowiedzi. W całym zamieszaniu z boku jest Ecopol który traci swoje (dobre?) imię. Może o to tylko chodziło. Ja bym szedł do sądu. I to na miejscu kamyka jak również Ecopolu.

Jeśli by się okazało że kamyk pluje "na oślep" (a tak to wygląda), firma Ecopol może domagać się zadośćuczynienia finansowego. I to nie małego.

Forsa80
09-06-2011, 13:01
Normalnie mnie zmroziło jak czytam ... bo mam ich pompę w domu - mowa oczywiście o ecopolu.

Kamyk podaj trochę więcej szczegółów bo faktycznie na razie firma jest beee bo jest beee. Dla mnie jako użytkownika cenne są informacje na co powinienem zwrócić uwagę, żeby ewentualnie wymagać poprawek itd.

Panie Marku może Pan także odsłoni deko informacji o całej sprawie, faktycznie odpowiedź typu inwestor pije to żadna odpowiedź, a nawet powiem nie na miejscu. U mnie też do tej pory walają się butelki :-) nawet znalazłaby się cała zgrzewka piwka, ale nie wynika z tego nic poza faktem, że lubię piwko :-) tym bardziej zimne i kiedy na zewnątrz 30C.

HenoK
09-06-2011, 13:16
Panie Marku może Pan także odsłoni deko informacji o całej sprawie
To może być trudne. Usługodawcę pod tym względem obowiązuje tajemnica handlowa i ochrona danych osobowych.
Dlatego Kamyk woli milczeć lub rzucać hasła typu :
"Panowie bez podstawowej wiedzy w zakresie hydrauliki",
czy "można było zrzygać na waszą robotę",
niż pisać o konkretach, które łatwo byłoby ocenić.

andriuss
09-06-2011, 14:51
Usługodawcę pod tym względem obowiązuje tajemnica handlowa i ochrona danych osobowych.


To akurat moja działka - nie, nie obowiązuje. Nikt nie chce wiedzieć gdzie Kamyk mieszka czy ile zapłacił. Niech zwaśnieni panowie odpowiedzą tylko na jedno pytanie (zakreślą odpowiedź): czy to była umowa o dzieło, czy zlecenie na godziny. Ta druga zazwyczaj w języku budowlańców brzmi: mogę tak zrobić jak pan chcesz (bo zazwyczaj robię inaczej), ale nie daje gwarancji że będzie dobrze. A umowa o dzieło bez uzgodnionych założeń projektowych (w tym zgodności z przepisami, normami, itd.) to d..a a nie umowa, więc jest de facto zleceniem na godziny.

HenoK
09-06-2011, 15:58
To akurat moja działka - nie, nie obowiązuje.O ile nie zostało to zastrzeżone w umowie ;).
Tego jednak nie wiemy, ale możemy dowiedzieć się od zainteresowanych osób.

andriuss
09-06-2011, 16:13
O ile nie zostało to zastrzeżone w umowie ;).


Po dotychczasowej wymianie zdań stawiam chyba na to, że panowie nie zawarli żadnej pisemnej umowy

HenoK
09-06-2011, 18:30
dodam jeszcze że nie mam wyżej wspomnianego zaworu zwrotnego...
Chyba Ci się wątki pomyliły :(.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172592-Pompy-Ciep%C5%82a-Ecopol-System&p=4763084&viewfull=1#post4763084

grzegorz961
04-07-2011, 10:53
Mam Nibe 1145 ze zbiornikiem 300L. Dom 160m2, rachunki za zime ponizej 300zl/msc, temp w domu 22 st. Mam tez kilku znajomych, nikt nie narzeka na NIbe.
Instalacja Energy Partner, dzialaja w calej zachodniej POlsce, glownie D. Slask. Jedno moge powiedziec, zero stresu, kultura i pelna informacja.
Natomiast z tego co slysze to ze przeplacilem, bo na rynku sa tansze pompy. Moze sa, ale jak instalowalem, nie widzialem duzych roznic na rynku, poza chinszczyzna oczywiscie.

hydraulik_
11-07-2011, 10:37
Hibernatus jest BE..z sensu cop 2,2

hydraulik_
11-07-2011, 10:40
Co wykonała firma napisałem wcześniej !!!!


Gwarantuję że do maja bieżącego roku firma Ecopol u nikogo nie zamontowała grupy bezpieczeństwa na zasobnik ciepłej wody!!!




Panowie nie wiedzieli że takie coś powinno być zamontowane!!!!!
Wystarczy zawór bezpieczeństwa i naczynie.

kazjan
12-07-2011, 21:21
Hibernatus jest BE..z sensu cop 2,2

Mógłbyś rozwinąć te myśl bo nie kumam, dla czego cop =2,2 to przecież zależy od wielu czynników przede wszystkim od fachowości projektanta to znaczy od osoby dokonującej dobory: DZ PCi i GZ jeżeli jest to glikolowa! Czekam na rozwinięcie?
Kazjan:bye:

TypeR
14-07-2011, 22:17
Wystarczy zawór bezpieczeństwa i naczynie.

Cześć,
zawór jest na 1,5 bara, naczynie również (mówimy o cwu). Ja nie mogę złego słowa na Ecopol powiedzieć, drugi sezon pompa przepracowała.
Rachunki za ogrzewanie mnie zadawalają, system bezobsługowy, panowie jeżeli robią instalację w pobliżu zaglądają, podmiany
softu itp., pan Marek odbiera telefony i ma cierpliwość do wysłuchiwania uwag oraz udziela odpowiedzi na czasem głupie moje pytania.....
Może ja mało upierdliwy jestem klient......
Pozdrawiam - Daniel

Forsa80
22-07-2011, 09:47
Cześć,
zawór jest na 1,5 bara, naczynie również (mówimy o cwu).

TypeR podpowiedz czy masz w takim razie 3 naczynia:
- DZ
- podłogówka
- CWU
?

Pytam bo u mnie są dwa i wydaje mi się, że na CWU nie ma ...

photos
22-07-2011, 10:57
A u mnie są 3 naczynia. Do czego nie wiem :)

Forsa80
22-07-2011, 13:18
ja mam 2 naczynia, na DZ i CO, na CWU nie ma naczynia, ale jest na zasobniku zawór 1.5b

No właśnie i z jednej strony faktycznie takie naczynie powinno być zainstalowane - różnice w objętości wody przy różnych temp. ale z drugiej tam zawsze zalega woda i nie da się jej w zbiorniku wygrzać bo przez niego ona nie krąży, a to może prowadzić do rozwoju jakichś tam żyjątek mniej lub bardziej nam przyjaznych.
Efektem tego jest jednak taki bajer, że mniej więcej raz w tygodniu muszę opróżnić baniaczek 5l wody, który napełnia się z zaworu bezp. i moja kotłownia przestaje być bezobsługowa :( ale z drugiej strony przyczynia się to do faktu, że przynajmniej raz na jakiś czas wchodzę do kotłowni :)

orzechot
22-07-2011, 14:01
A u mnie są 3 naczynia. Do czego nie wiem :)

1. dolne źródło
2. górne źródło
3. cwu

TypeR
24-07-2011, 14:59
TypeR podpowiedz czy masz w takim razie 3 naczynia:
- DZ
- podłogówka
- CWU
?

Pytam bo u mnie są dwa i wydaje mi się, że na CWU nie ma ...

Cześć,
dwa naczynia, na DZ i GZ, na zbiorniku jest zawór 1,5 bara.
Przelewa Ci się woda przez ten zawór jak masz ustawione wygrzewanie zbiornika. Jak wygrzejesz zbiornik to nie uzupełniaj do ciśnienia 1,5 bara, tylko zostaw tak jak jest (pewnie 1,3-1,4 bara) i nie będziesz musiał nic robić. Po prostu z wzrostem temperatury rośnie ciśnienie, przy stanadrowych 48 C jak ustawisz ok. 1,5 bara (na granicy zaworu) to przy wygrzaniu do tych 60 C będzie wywalać wodę.
Pozdrawiam - Daniel

hydraulik_
24-07-2011, 21:35
Hibernatus podaje to na tabliczce znamionowej Cop=2,2.Pompa gruntowa do podłogówki .Co tu zrobi dobru projektant?

hydraulik_
24-07-2011, 21:38
Zawór Bezpieczeństwa dla cwu powinien być 6 barowy.Bez naczynia dość szybko zacznie przepuszczać ciągle ,a nie tylko podczas grzania wody w zasobniku.
Woda podgrzewana zwiększa objętość i gdzieś jej nadmiar musi wylecieć.Albo do naczynia ,albo przez zawór:cool:

wihajster
24-07-2011, 23:16
Ludzie, o jakim zaworze Wy mówicie w końcu i o jakim naczyniu???
Proponuję załączyć zdjęcia z opisami bo ja się poddaję. Jak można zamontować zawór bezpieczeństwa do cwu 1,5-barowy skoro ciśnienie w wodociągu oscyluje "koło" trzech barów??? Do cwu montuje się szóstkę, jak napisał hydrauli.
Nawet obiegi c.o. zabezpiecza się zwykle zaworami 3-barowymi. Skąd tutaj macie 1,5?

HenoK
24-07-2011, 23:44
Ludzie, o jakim zaworze Wy mówicie w końcu i o jakim naczyniu???
Proponuję załączyć zdjęcia z opisami bo ja się poddaję. Jak można zamontować zawór bezpieczeństwa do cwu 1,5-barowy skoro ciśnienie w wodociągu oscyluje "koło" trzech barów??? Do cwu montuje się szóstkę, jak napisał hydrauli.
Nawet obiegi c.o. zabezpiecza się zwykle zaworami 3-barowymi. Skąd tutaj macie 1,5?
Chodzi o podgrzewacze ciepłej wody z "mamką" - pewnym rodzajem podgrzewaczy dwupłaszczowych.
W poscie : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?133088-Pompa-ciep%C5%82a-kt%C3%B3rych-producent%C3%B3w-unika%C4%87&p=4762708&viewfull=1#post4762708 cytowałem instrukcję producenta :

Warunkiem prawidłowej eksploatacji wymiennika musi być zamontowany zawór redukcyjny na zasilaniu czynnika do układu C.O., który powinien być ustawiony na 1,5 BAR. Dodatkowo użytkownik zobowiązany jest do zamontowania zaworu bezpieczeństwa do 6 BAR na zasilaniu wody ziemnej na wymiennik. Wyższe ciśnienie w płaszczu wodnym mogłoby doprowadzić do zgniecenia zbiornika wewnętrznego przy zaniku ciśnienia w nim (np. spadek ciśnienia w sieci wodociągowej).