PDA

Zobacz pełną wersję : odprowadzenie wody



mars19
05-04-2009, 11:58
Witajcie, mam pytanko czy mozna wode z deszczowki odprowadzic rura drenazowa np wyprowadzajac ja z 10m w podworko?? Czy zda to egzamin?? Jesli tak to na jaka glebokosc wkopac drenaz??? Mam nadzieje ze mi pomozecie:)

sonia2003
05-04-2009, 14:09
cześć
my właśnie wczoraj zaczęliśmy wykopy pod deszczówkę. Koszmar, bo mamy glinę.Mam nadzieję że w Wielkanoc skończymy, bo w ciągu tygodnia nie damy radę nic więcej wykopać.
Wykopy robimy zgodnie z planem jaki zrobił nam branżysta do pozwolenia na budowę.Na końcu wykopów będziemy mieli studnię, z której potem będziemy podlewać trawnik.
Jak byś chciała jakieś info to zapytam się wieczorem męża jak wróci z wykopków.

Deamos
21-08-2009, 11:11
Mam teren gliniasty i zaraz bede zakopywal fundamenty i robil rynny.
Chcialem odprowadzic deszczowke by nie zalewac otoczenia domu.
Mam pomysl by zakopac teraz dookola domu rury (kanalizacyjne fi 110 czy karbowane?), polaczyc to z rynnami i w jedym miejscu zrobic studzienke do glebokosci piasku do ktorej by to wszystko splywalo (wkopac kregi czy gruba rure karbowana).
Wode mam z wlasnej studni, nie zalezy mi na odzyskiwaniu deszczowki. Zalezy mi by bylo dobrze i tanio (tak to tylko w Erze, ale moze i u mnie sie sa) ;)

Dobrze kombinuje? :)

marius37
21-08-2009, 12:27
ja swoje rury spustowe połączyłem w dwa ciagi rur pcv (średnica nie powinna byc mniejsza niz rur spustowych), które odprowadzają deszczówkę do studni z 6 kręgów bez dna

niestety mam okrutną glinę więc chłonność studni jest dosyć ograniczona i przy większych opadach woda wybija na zewnątrz - odpompowuję ją umieszczoną na stałe pompką zanurzeniową z włącznikiem pływakowym

Deamos
21-08-2009, 12:43
Rozmawialem z ojcem i zrobimy dwie studnie bez dna do glebokosci piasku, wszystko pewnie zostanie polaczone rurami kanalizacyjnymi fi 110 pod ktore ladnie sie podlacza osadniki z rewizja idace z rynien. Do tych studni pozniej pewnie sie podlaczy jakies odplywy z podjazdu itp.

mars19
03-07-2010, 09:09
w jaki sposób połączyć rynnę 90 z rurą 50 a następnie rurę 50 z drenem 80? co będzie mi potrzebne? kupię takie redukcje?

Elfir
04-07-2010, 18:27
W glinie lepiej nie, ale w piasku, jak najbardziej