PDA

Zobacz pełną wersję : Domek letniskowy -pomoc



Patrykus78
05-04-2009, 12:06
Witam !
Mam pytanie jakie papiery są potrzebne do budowy domku letniskowego ?
Oraz ile mniej więcej mnie to wyniesie ? Domek ma być dla dwóch osób
bez poddasza,piwnicy ale z małym garażem na motor i inne rzeczy ( wędki -planuje domek nad jeziorem).Ma to być malutki domek łazienka,kuchnia,sypialnia nie muszą być duże ale za to chciałbym większy taras.No i kwestia najważniejsza ile mnie to razem ( mały ogródek,instalacje :elektryczna,wodna,kanalizacyjna) wyniesie ?

PS.domek pod żadnym pozorem nie drewniany !

Afrodyta
17-04-2009, 13:37
Domek letniskowy jak każdy dom, musi mieć fundamenty - a to już jest regularna budowa.
Jak pytałam architekta czy mogę dostawić garaż później, to zadał mi jedno pytanie: czy będzie budowany na ziemi/gruncie czy mam zamiar robić fundamenty? Odp. jakaś wylewka będzie, żeby błota nie było w środku. On na to - musi być projekt i pozwolenie na budowę.

To moje zdanie, ale lepiej idź do urzędu, gdzie ma być ten domek i tam pytaj.
Mogą mieć jakieś specjalne wytyczne.

zbigmor
17-04-2009, 13:42
Domek letniskowy jak każdy dom, musi mieć fundamenty - a to już jest regularna budowa.
Jak pytałam architekta czy mogę dostawić garaż później, to zadał mi jedno pytanie: czy będzie budowany na ziemi/gruncie czy mam zamiar robić fundamenty? Odp. jakaś wylewka będzie, żeby błota nie było w środku. On na to - musi być projekt i pozwolenie na budowę.

To moje zdanie, ale lepiej idź do urzędu, gdzie ma być ten domek i tam pytaj.
Mogą mieć jakieś specjalne wytyczne.


Domek letniskowy nie musi mieć fundamentów, ale to tak dla wyjaśnienia. Reszta się zgadza.

Afrodyta
17-04-2009, 15:13
Domek letniskowy jak każdy dom, musi mieć fundamenty - a to już jest regularna budowa.
Jak pytałam architekta czy mogę dostawić garaż później, to zadał mi jedno pytanie: czy będzie budowany na ziemi/gruncie czy mam zamiar robić fundamenty? Odp. jakaś wylewka będzie, żeby błota nie było w środku. On na to - musi być projekt i pozwolenie na budowę.

To moje zdanie, ale lepiej idź do urzędu, gdzie ma być ten domek i tam pytaj.
Mogą mieć jakieś specjalne wytyczne.


Domek letniskowy nie musi mieć fundamentów, ale to tak dla wyjaśnienia. Reszta się zgadza.

Sugerowałam się betonową wylewką. Jeśli jednak drewniana podłoga, to może rzeczywiście nie musi być fundamentów.