PDA

Zobacz pełną wersję : STROP



anetina
06-04-2009, 12:32
zalalismy samodzielnie strop
tzn. ja bardziej z boku, ale niejako najwazniejsze, ze sami :)


kwestia taka, ze mam pytania :)
czy 1,5 tygodnia wystarczy, zeby można było dalej budować?
czy las ma długo stać? miesiąc?

pattaya
06-04-2009, 12:41
1,5 tygodnia to aż nadto
las niech stoi jak najdłużej

anetina
06-04-2009, 13:00
dziękuję :)

w sobotę zalali strop
a juz jutro murarze chcą wejść :)
rozumiem, że tfu tfu tfu nie grozi mi to katastrofą budowlaną :)

pattaya
06-04-2009, 13:20
nie grozi

Trociu
06-04-2009, 13:36
a co murarzom przeszkadzają te "drzewa"?

anetina
06-04-2009, 13:48
a co murarzom przeszkadzają te "drzewa"?

nie przeszkadzają :)
mają schody i windę zamocowaną :)

sama dla własnej wiedzy się pytam :0
bo nie miałam okazji murarzy się zapytać, bo to nie oni mi ten las wsadzili do domu :D

panfotograf
10-04-2009, 11:49
Mam zalany strop. Poziom trzyma całkiem nieźle ale:
-są nierówności (zagłębienia ok 1 cm) -głównie spowodowane "ziarnistością" betonu
-są rowki (ok 3 cm) po listwach które murarze położyli na pustaki stropowe przed zalaniem, służące jako "poziomy" ~do zgarniania nadmiaru betonu.
Będę miał na tym stropie położone 4 cm styropianu i ogrzewanie podłogowe (wszędzie).
pytanie:
Czy należy wyrównać czymś (pewnie jakąś zaprawą?-wylewką?) ten strop przed położeniem styropianu??

Martinezio
10-04-2009, 12:00
Czy należy wyrównać czymś (pewnie jakąś zaprawą?-wylewką?) ten strop przed położeniem styropianu??
A po co? Powietrze jest najlepszym izolatorem ;) Estetyka nie jest ważna, bo to i tak będzie schowane pod styro i wylewką.
Mi np. strop tuż po wylaniu podeptała kizia-mizia sąsiadów i mam po wieczne czasy odciśnięte jej łapki ;)

anetina
12-04-2009, 19:21
Czy należy wyrównać czymś (pewnie jakąś zaprawą?-wylewką?) ten strop przed położeniem styropianu??


nie wyrównywać
u nas od razu styropian na to położą

angelb
13-04-2009, 18:13
podepnę się pod ten wątek bo nie chcę zakładać podobnego-chodzi mi o STROP

strop został zalany betonem i teraz sobie go podlewam,ale kiedy go podlewam to pustaczki przeciekają i tu właśnie moje pytanie-czy to normalne???

http://picasaweb.google.com/lh/photo/Y16tVfrwUnM39U1o-vabqw?authkey=Gv1sRgCP-68NzPlYDppQE&feat=directlink

skąd te przecieki skoro góra zalana betonem???



pojawiła się widoczna rysa-czy powinnam się tym przejmować czy to nic takiego???

http://picasaweb.google.com/lh/photo/MwQXuXQxzDCDYK_25qeRDA?authkey=Gv1sRgCP-68NzPlYDppQE&feat=directlink

marek.Bud
13-04-2009, 18:40
tylko jedna taka rysa? to gratuluje dbalosci serio. a przyczyn wiele, glowna ze beton nie jest na tyle wodoszczelny by temu zapobiec, woda migruje i leci w dol poprostu, wibrowanie i tak nie pomoze.
przestana ciec jak przykryjesz dachem :D .U ciebie pewnie z 4cm nadbetonu na gestozebrowym, takie przecieki to i na plycie 12-14cm sie zdarzaja,dlatego niczym sie nie przejmuj i lej dalej wode :wink:

anetina
13-04-2009, 20:03
Angelb, u nas też cieknie, ale dosłownie w kilku miejscach - tam gdzie były kołki do szalunku, no i przy szalunku

mówią, że ważne, ze tylko tak
na to i tak będą wylewki, a poza tym będzie dach, więc już powodzi nie będzie skąd :)