PDA

Zobacz pełną wersję : farby Duluxa a Unigrunt Atlasa??



Puszka
07-04-2009, 20:46
Witam

Dziś kupująć farby duluxa do pokoi sprzedawca ostrzegł mnie abym przypadkiem nie gruntował ścian Atlasem tylko gruntem z Duluxa.
Podobno farba może odpaść.

Czy słyszeliście o problemach w łaczeniu tych produktów.

Problem w tym ze za Unigrunt z Atlasa płaciłem 23zł za 5l a grunt Duluxa kosztuje 70zł za 5l.
Różnica jest jak widać.
Mój majster od gładzi i malowania (podobno jest zawodowym malarzem) nic podobnego nie słyszał i twierdzi że gładzie można spokojnie zagruntować przed malowaniem unigruntem.


Co wy na to??


Pozdrawiam

Puszka

MARTiiii
07-04-2009, 21:24
Bo to nie jest grunt do takich celów i owszem może odpaść, wszytko zalezy od danego gruntu. Pod farbe dajesz grunt pod farby - dulux, śnieżka czy co tam innego. Możesz też jako pierwsza warstwę dać rozwodnioną biała farbę.♠

Grunt śnieżki jest tańszy 50zł za 10l. Ja go stosowałem pod różne farby. Jest gęsty i wypełnia małe pory, rysy. Czego zwykły grunt ci nie zrobi. Plus jest biały.

chiromancja
07-04-2009, 21:31
Nia ma znaczenia jaki grunt użyjesz. Byle nie była to "woda". Może być to również rozrzedzona nieco farba emulsyjna. Przy duluxie szczególnie trzeba dobrze zagruntować powierzchnie gipsowane zatem i gładzie. Ma to ogromne znaczenie w pomieszczeniach gdzie może gromadzić się wilgoć/kuchnie, łazienki/.Tutaj zdecydowanie polecam płyn gruntujący. Niekoniecznie dulux-b.drogi, unigrunt Atlasa też jest drogi-ok. 27-30 zł za 5l. Jeśli tego się nie wykona farba miejscowo / na zawilgoconych powierzchniach a na oko tego nie stwierdzisz że została "pociągnięta" wilgoć/ się złuszczy. Cała praca na marne i powstaje przekonanie, że dulux jest zły.

tacim
08-04-2009, 10:11
Dokładnie jest tak jak piszecie Dulux odejdzie pięknie warstwami albo odrazu będie sie zwijał na wałek. Ja po zastosowaniu gruntu duluxa miałem luz i to nie do końca nawet jakies tam czarodziejskie szpachle nie pomagały. Szlak mnie trafiał a malarze rozkładali ręce.

ChollaYi
16-12-2009, 08:58
Podobno farba może odpaść.

Czy słyszeliście o problemach w łaczeniu tych produktów.

Odgrzeję kotleta ale miałem problem z malowaniem Duluxem (nie pamietam jakim ale był to gotowy kolor - nie z mieszalnika) po zagruntowaniu gładzi Unigruntem więc się podzielę doświadczeniem.
Farba mi nie odpadała ale wyłaziły plamy, których nie dało się zamalować. Po przemalowaniu Dulux gruntem wszytko ładnie się pokryło już za pierwszym razem.

kaltam
16-12-2009, 17:32
Malowałem duluxem cały dom tj. tynki gipsowe i płyty k-g. Za podpowiedzią tynkarzy zastosowałem grunt śnieżki i wszystko jest o'key. Jak grunt wyschnie to na tynkach poczujesz delikatną fakturę jakby pajęczynę i tak ma być bo inaczej farba zlałaby się po śliskim np. tynku gipsowym. Naprawdę polecam. Przy duluxie pamiętaj o jednym: malowanie wałkiem, cienka warstwa (jak trzeba to dwie ale dopiero po wyschnięciu !!) i na krzyż ostatnie pociągnięcie poziome (nie pionowe).