PDA

Zobacz pełną wersję : Manuela-domek Adamskiego



adamski
25-11-2003, 09:28
Witam
Najwyzsza pora pokazac kilka zdjec z naszego domku.
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=13353&q=Manuela&k=3
Jak na razie tylko widok zewnetrzny, w srodku wlasnie stawiamy scianki dzialowe.
Pozdrawiam
Adamski

kodi_gdynia
25-11-2003, 09:44
O widzę Adamski, że super chałupe budujesz. Bardzo fajny projekt. Dach też super, choć tani pewnie nie był. Jakiś sąsiadów masz?
CZekam na więcej zdjęć. jakieś detale. generalnie super.

Pozdrawiam

Benicio
25-11-2003, 10:09
Witam

Adamski.
Domek miodzio. Sirius się prezentuje znakomicie.
Ale najseksowniejsza jest sama nazwa projektu - MANUELA ... 8)

Pozdrowienia B.

PS. Zwracam uwage, że na zdjęciu Domek4 widać wyraźnie, że dom jest krzywo posadowiony. Kodi prawda, że jest krzywy? :wink: :P

kodi_gdynia
25-11-2003, 10:35
Benicio - no już nie chciałem robić mu przykrości i załamki. Widać grunt mało stabilny ma, ale jak zepłnie pasami to postoi jeszcze parę lat. :lol:

Pozdrawiam

Benicio
25-11-2003, 11:26
Tak, ja bym zdecydowanie spiął pasami. Można też pomyśleć o takich podpórkach drewnianych z boku. zawsze to troche lepiej.
Ale już kończe, bo się Adamski załamie :wink: .

Pozdrowienia B. 8)

groszek 3
25-11-2003, 13:46
To tez był mój faworyt w trakcie wyboru projektu, ale ciut strony świata mi nie pasowały. Po za tym super! Moi sąsiedzi po lewicy budują identyczny. A drugi widziałam za Przodkowem z niebieskim dachem..super.
Zyczę szybkiego zamieszkania i nie słuchaj tych diabełków...co szepcą o pasach.... :lol: jak coś służę białym kitlem z długimiiiiiiiiii rękawami :wink:

Pozdrawiam
Groszek

adamski
25-11-2003, 14:20
Hehe krzywy :-)
Kolega z pracy jak zobaczyl zdjecia to takze od razu stwierdzil ze domek mi sie obsuwa w prawa strone. Ja na to stwierdzilem ze po prostu byl ciezki, pracowity dzien, a na zakonczenie "przeczytalismy kilka ksiazek" i dopiero wtedy zaczalem robic zdjecia ;-) No i wyszlo jak wyszlo. Mam nadzieje ze przyjedziecie jak bede te podporki stawial i wspomozecie. W koncu troszke chatka wazy.

kodi_gdynia
25-11-2003, 14:24
Oj waży , waży. Kiedyś próbowąłem to policzyć, ale się pogubiłem. Jak się weźmie te wszystkie materiały budowalne, ten piach, żwir, cement to głowa boli ile to waży.

Pozdrawiam

adamski
25-11-2003, 14:26
Kodi: na dzialkach wydzielonych przez pewnego rolnika (23sztuki) stoja 3 domki w stanie surowym otwartym. Co do kosztow dachu niestety bylo tego sporo, ale nie zaluje. Mielismy naprawde dobrego wykonawce - wspominanego tutaj czesto p. Dejka. Gdyby nie on i jego ekipa wole nie myslec co by wyszlo z tego domu po pewnej pomyslowej ekipie murarzy. Tfu, ciagle mnie reka swierzbi jak o nich pomysle.

Jagna
25-11-2003, 18:38
Ale fajne! Tak krzywo posadowionego domu to ja jeszcze nie widziałam!
Bardzo lubię ten projekt. Fajna chałupka. Tylko szkoda, że Ci będzie kubek z kawą zjeżdżał po stole, jak tak krzywo... :wink:

Pagin
25-11-2003, 19:18
Witam,
Adamski - nie martw sie osiadaniem swojego domu. Po spotkaniu grupy Trojmiejskiej wzmocnieni "piwem z kija" pojedziemy cala grupa i wyprostujemy Manuele :D
Pozdrowienia

Szanelka
25-11-2003, 19:39
Dzieki adamski za zdjęcia. Przerwałeś naszą rodzinną, niekończącą się dyskusję na temat koloru dachówki w Manelci. czerwona jest naprawdę O.K. Nasze fundamenty robili jak pod pałac kultury ze względu na fakt, iż sąsiad pomylił działki i zaczął kopać na naszej. Kopał pod piwnice a Manuelka jej nie ma. Nawet nie wiecie jak przedrożył naszą budowę. Fundamenty są wzmocnione na maksa, ale po co o tym pisać. Kopać nie na swojej działce TO JEST DOPIERO SPRAWA, TO SIĘ NIKOMU NIE ZDARZA, to jest jescze bardziej niewiarygodne niż przechylona Mania. A my to przezyliśmy. Jeśli komuś zdarzy się coś takiego, służę pomocą w dochodzeniu swoich praw, ale sądzę, że nikomu
Pozdrawiam
Szanelka

adamski
04-12-2003, 08:24
Przez przypadek trafilem na Onecie na inna Manuelke - http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=8643&q=nasz%20domek%20i%20my&k=2

Pozdrawiam
Adamski

Szanelka
04-12-2003, 21:18
Ku naszemu zdziwieniu zauważylismy, że 2 ulice dalej stoi dom taki, jak nasz. Nikt nie wie, jak mogliśmy to pominąć). Wykumaliśmy więc właścicieli, bo przecież wejść trzeba, mimo że wpakowaliśmy się już do 3 Manuelek w okolicy i doskonale wiemy jak to "na żywca" wygląda. Idziemy, a tam sława sław ( w okolicy) w dziedzinie "dachowców" rozlicza się z inwestorem. No więc gadu gadu ( oczywiście po rozliczeniach i grzecznoścoiwych...czy można...?) a ten dachowiec mówi tak:" pani, ja tych manuelów w tym roku pińć robiłem. Za darmo te projekty rozdają, czy co, że tak wiara powariowała?". Wkurzyłam się chwilowo, bo myślałam, że taki wyjątkowy ten nasz domek i zapytałam: panie, gdzie te domy. Nie dał się zagiąć. Niestety. Wniosek nasuwa sie sam, Manueli jak... pieprzu. Pociesz myśl, że skoro tylu ludzi ją buduje, tzn że my TEŻ mamy dobry gust.
Pozdrawiam

adamski
05-12-2003, 06:38
Szanelko: zgadza sie - Manuela zrobila sie projektem naprawde bardzo popularnym :-) i musze powiedziec ze nie martwi mnie to. Ktos moglby powiedziec ze jego dom musi byc jedyny i niepowtarzalny. Dla mnie fakt ze ktos takze go wybral jest - jak slusznie stwierdzilas - potwierdzeniem trafnosci wyboru. Inna sprawa ze kazda z Manuelek bedzie wygladac tak jak ja wlasciciel wykonczy. Moi dekarze robili juz wczesniej inna Manuelke i stwierdzili ze domek ma to "cos" w sobie. Sasiadka - wlascicielka takze swiezo wybudowanego domku stwierdzila ze nasza Manuela bedzie najladniejszym domkiem w okolicy ;-) Zobaczymy - na tym osiedlu bedzie okolo 40 domkow. Podejrzewam ze poniewaz dzialki maja po 1000 m2 stanie na nich niejeden "dworek".

Pozdrawiam
Adamski

xpres
09-12-2003, 11:12
Ta Manuela powyzej , ktora znalazles w onet.pl to nasze dzieciatko
a gdzie budujesz ?
Grzegorz i Ala

adamski
09-12-2003, 11:27
Hej :-)
W onecie wpisalem uwage od siebie ze te zdjecia cosik mi przypominaja :-)
Buduje w Rokitkach k. Tczewa - woj. pomorskie.

Pozdrawiam
Adamski

adamski
09-12-2003, 11:34
xpres: prosze zdradz skad te zdjecia wykonczonej kuchni - szukam pomyslow do swojego domku i pare takich zdjec na pewno by sie przydalo.

xpres
09-12-2003, 12:18
Tak naprawde takze szukam, jak przyjde, to wieczorem wysle Tobie te strony z niemieckich portali pa.

xpres
09-12-2003, 18:59
Te strony z ktorych ja bralem zdjecia to: www.zuhause3.de
www.bauen.de :P

EDA
10-01-2004, 22:27
Skoro mowa o Manueli to znalazłem jeszcze jeden adres http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=8258&q=manuela&k=3
My też z żoną coraz bliżej jesteśmy zdradzenia Wierzby II z Horyzontu na korzyść Manueli

adamski
13-01-2004, 06:25
Eda: to jest strona ze zdjęciami z osiedla domków zbudowanych w Chrząstawie koło Wrocławia - domki wybudowane przez Archipelag i jakąś firmę budowlaną z nimi współpracującą. Na stronach Archipelagu można znaleźć zdjęcia z budowy tego osiedla.
Pozdrawiam
Adamski

PS> Zdradzajcie, zdradzajcie, a nie pożałujecie :-)

Ewunia
18-03-2004, 14:32
:D

akwarysta
23-03-2004, 20:58
Skoro mowa o Manueli to znalazłem jeszcze jeden adres http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=8258&q=manuela&k=3
My też z żoną coraz bliżej jesteśmy zdradzenia Wierzby II z Horyzontu na korzyść Manueli


Też myśleliśmy o Wierzbie II, ale Manuela zwyciężyła. Jest prawie idealna.Pozdrawiam

adamski
19-04-2004, 09:50
Witam
Prace na budowie trwają. Na razie mało widać w środku. Co prawda kanalizacja i woda rozprowadzone, ale już schowane pod chudziakiem. Na zewnątrz postawiliśmy z dwóch stron ogrodzenie - mur i słupki, za jakiś czas siatka. Troszkę z tym wojowaliśmy, ale to efekt róznicy w poziomach między naszą działką, a sąsiadującą łąką.
Skrót do zdjęć:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=13353&q=Manuela&k=3
Pozdrawiam
Adamski

ewa szymkiewicz
27-05-2004, 13:54
Jestem mile zaskoczona, że tyle osób buduje Manuelę. To jest dom moich marzeń. Proszę napisać coś o rozmieszczeniu schodów. Pozdrawiam

adamski
27-05-2004, 15:31
Witam Ewo
Jest nas już sporo osób które wybrały Manuelę na projekt swojego domu i chyba tego nie żałują :-)
Co do schodów to zamurowałem drzwi z przedpokoju do kotłowni i wydłużyłem dzięki temu trochę bieg schodów. Schody jednobiegowe z wejściem od strony salonu. Wejście do kotłowni z garażu.

Pozdrawiam
Adamski

Gregor 456
28-05-2004, 08:54
Ja dokladnie tak samo jak kolega Adamski :P :wink:
schody na koncu, na dole zakrecone
pozdrowionka pa

ewa szymkiewicz
28-05-2004, 09:22
W jednym z postów na forum na Onecie przeczytałam, że schody wewnętrzne w Manueli są niezbyt efektowne, ale wydaje mi się że dobry stolarz może coś z tym zrobić. Jeśli chodzi o liczbę osób budujących Manuelę to rzeczywiście chyba jest ich coraz więcej. Sama wczoraj dostałam olśnienia, jadąc z pracy tą samą ulicą od wielu lat zobaczyłam moją Manuelkę w stanie surowym. To my z mężem szukamy ludzi w Polsce budujących ten dom a pod nosem stoi to cacko. Zmyłką było to, że dom stoi do ulicy, którą przejeżdzam elewacją ogrodową. Dzisiaj jedziemy ją zobaczyć z bliska, mam nadzieję że widok nas nie rozczaruję.


Pozdrawiam

adamski
28-05-2004, 11:29
My trafiliśmy na stolarza który ma niezłe pomysły. Robi dla nas kuchnię, drzwi zewn., wewn., pokój na parterze (ma to być biblioteka z duuużym biurkiem pod oknem) i schody. Widziałem przez nich robione mebelki i wyglądają ładnie i solidnie. Schody mają wyglądać na lekkie i na to zwracaliśmy przede wszystkim uwagę.

ewa szymkiewicz
28-05-2004, 12:37
Jaki może być koszt takich schodów i jaka jest orientacyjnie cena dachu (materiał + robocizna)?

adamski
28-05-2004, 14:29
Schody jednobiegowe z balustradą na piętrze (z buku) mają mnie kosztować około 7tys. zł. Wcześniej na poważnie zastanawiałem się nad kupnem schodów z Rintalla, ale tam koszt zaczyna się od 10tys.
Co do dachu to licząc drewno na więźbę, folię wysokoparoprzepuszczalną Dorken-a, okna dachowe (6sztuk z Fakro), dachówkę Rupp Ceramika Sirius + robociznę to ~50tys. zł. Nie ma w tym jeszcze ocieplenia wełną (u nas będzie Rockwool 18+5) i płyt g-k. Wszystko zależy od tego jak to liczy koszt dachu.

Pozdrowionka
Adamski

rafalg
04-06-2004, 07:31
Adamski - Kiedy nowe zdjęcia. Piszesz jak dużo robisz, ale tego nie dokumentujesz na forum :wink:

Nina Mirgos
18-06-2004, 12:02
Przepraszam, że to powiem...

ale patrzę na zamieszczone zdjęcia i mi się nóż w kieszeni otwiera.
Kto Panu robił adaptację projektu? Bo albo ja źle widzę, albo macie wywaloną część okien, a następną część jakoś dziwnie zamurowaną do połowy, albo dołożoną w dziwnych miejscach..., tak, że dom stracił całą swoją symetrię.
Co do wykonania, to też mi się jakoś to nie widzi...

Przepraszam, że się mądrzę, ale też stawiamy Manuelę, znam ten projekt na pamięć... i u nas takie elementy nie występują :(

Kon111
18-06-2004, 12:52
Z Manuelą Adamskiego jest wszystko w porządku Nino. Przypatrz się dokładnie, wszystkie otwory (aczkolwiek lekko zmodyfikowane) są po prostu zabezpieczone (dość dokładnie) luźnymi pustakami.

Nina Mirgos
18-06-2004, 12:56
Co nie zmienia faktu, że część zamurował, a inne dostawił ni w 5 ni w 9...

Kon111
18-06-2004, 13:15
Adamskiego akurat nie ma na forum, w związku z tym może bezstronnie przedyskutujemy sprawę okien w jego Manueli. Na tyle bezstronnie na ile ja i Ty Nino mozemy to zrobić - oboje budujemy ten sam dom i nasze pomysły wiadomo są najlepsze.
zdj. nr 1 - okno w salonie b/z, okno w sypialni na górze też, kuchnia - połaczone dwa okna w jedno - także biorę to pod uwagę, doda to ustawności kuchni, dachowe chyba tez nie przesuniete (tak na oko 78/140)
zdj. nr 2 - gabinet okno b/z hol na górze też, na górze dodane okno w małej sypialni - rozsądnie bo bez niego trochę w niej za ciemno, okna w spiżarni i w łazience chybe bez zmian, kuchnia też
zdj. nr 6 - w garażu jedno wieksze zamiast dwóch małych i bez zmian w pom. gospodarczym, góra liczba okien dużych sie zgadza ale chyba jedno z nich wchodzi juz do pralni chyba, że Adamski nie stawiał ścianki g-k i ma salon kąpielowy - teraz nie pamietam czy o tym pisał, no i to maleńkie cudo za kominem - kilka razy już to widziałem, w ten sposób załatwił dostep do komina, ma w związku z tym dostępny stryszek, w projekcie jest on nie dostępny - ale łatwo można go zaadaptować, potrzebne sa wtedy składane schody strychowe.
No i to by było na tyle, moim zdaniem wszystko OK, zobaczymy co powie Adamski

Nina Mirgos
18-06-2004, 13:32
Może ja rzeczywiście jakaś przewrażliwiona jestem... ?

Byliśmy pod Wrocławiem i przeszłam się po pokazowej Manueli...

Od tamtej pory wszystkie zewnętrzne niesymetryczne zmiany są dla mnie beszczeszczeniem... Ale może ja sobie tak pomarudzę i nie zwracajcie na mnie uwagi... Generalnie estetka jestem :)

PS. Pod Wroclawiem stoi też taka pokręcona Manuela, że zmiany Adamskiego to jest nic...

Kon111
18-06-2004, 13:47
Jak już wspomniałem każdy swoją Manuele widzi inaczej, ja też mam na uwadze nie tylko funkcjonalność wewnętrzną, ale także wygląd bryły zewnetrznej (i także wydaje mi się, że projekt na głowie co do jednego gwoździa). Myślę, że oboje stoimy na straży utrzymania odpowiedniego poziomu estetyki w budowanych przez forumowiczów domach - szczególnie Manuelach.
Pozdrawiam

P.S. zobaczymy jaka dyskusja wybuchnie jak ktoś z nas pokaże zdjecia z własnego wykańczania i urządzania wnętrz - będzie co obgadywać.

Bard13
18-06-2004, 13:55
zobaczymy jaka dyskusja wybuchnie jak ktoś z nas pokaże zdjecia z własnego wykańczania i urządzania wnętrz - będzie co obgadywać.

Raczej kogo ;)

Może faktycznie jesteśmy z Niną przewrażliwieni, ale na tych zdjęciach jakaś asymetryczna jest. Wydaje się być kupą cegieł a nie ładnym domkiem.

Ciekawa, jak nam wyjdzie :)

Kon111
18-06-2004, 14:06
(...) Wydaje się być kupą cegieł a nie ładnym domkiem.(..)

Ja myślę, że na razie oglądając takie zdjęcia, trzeba przede wszystkim używać wyobraźni, a nie oczu. Ważny jest efekt końcowy. Każdemu cos tam w trakcie budowy nie wyjdzie tak jak chciał, o czyms zapomni i potem juz nie bedzie można tego poprawić - i tu pole do popisu dla naszych małżonek - jakieś pnącza, krzewy, donice lub inne eksponaty mogą wiele poprawić w nieefektownej bądż nawet zepsutej elewacji. My mamy odwalić tylko czarną robotę przez rok dwa - upiekszanie zacznie sie potem i już nigdy nie skończy (tak jak nie skończy sie nigdy kasa na to płynąca)

Mając
20-06-2004, 19:02
Witam Wszystkich. Jestem nowym forumowiczem ale z prawie skonczoną Manuelą. W zeszłym tygodniu ekipa skonczyła elewację. W najbliższym czasie postaram się pochwalić zdjęciami.
A tak przy okazji, dom Adamskiego wydaje się dziwny bo ma podniesiony dach. A to od razu zmienia wygląd i ten domek wydaje się jakiś taki inny.

Mając
21-06-2004, 08:23
Zgodnie z zapowiedzią. To są zdjęcia z zeszłego roku. http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=22964&q=manuela&k=5
Aktualne już niedługo.

adamski
28-06-2004, 15:00
Witam wszystkich
Aż mi wstyd że nie odpowiadałem na te wszystkie wypowiedzi. Niestety ostatnio dużo sie działo na budowie i w pracy i nie było kiedy zajrzeć na forum. Ale do rzeczy ...
Zdjęcia w galerii są już zdeczko nieaktualne.
Kon111: dzięki za pomoc w wytłumaczeniu sytuacji z okienkami. Rzeczywiście w stosunku do oryginalnego projektu zrobilismy trochę zmian. Zależało nam obojgu (żonie i mi) na jasnym przestronnym wnętrzu, dlatego też nigdzie nie zmniejszaliśmy okien, a nawet kilka dodaliśmy. Poniżej komentarz do wypowiedzi Kona111:
"zdj. nr 1 - okno w salonie b/z, okno w sypialni na górze też, kuchnia - połaczone dwa okna w jedno. " Kuchnia robiona jest na zamówienie, tak więc nie ma problemu z ustawnością.
zdj. nr 2 - gabinet okno b/z hol na górze też, na górze dodane okno w małej sypialni. Po podniesieniu ściany kolankowej pokoje na górze są naprawdę fajnej wielkości i dodanie 2 okien (w pralni i w pokoju) spowodowało jeszcze ich optyczne zwiększenie.
zdj. nr 6 - w garażu jedno wieksze zamiast dwóch małych i bez zmian w pom. gospodarczym, góra liczba okien dużych sie zgadza ale chyba jedno z nich wchodzi juz do pralni chyba, że Adamski nie stawiał ścianki g-k i ma salon kąpielowy - teraz nie pamietam czy o tym pisał, no i to maleńkie cudo za kominem - kilka razy już to widziałem, w ten sposób załatwił dostep do komina, ma w związku z tym dostępny stryszek, w projekcie jest on nie dostępny - ale łatwo można go zaadaptować, potrzebne sa wtedy składane schody strychowe. Górna łazienka jest zmodyfikowana dokładnie tak jak napisał Kon111 - są tylko 2 niskie (wys. 1m) ścianki przesunięte względem siebie i oddzielające część czystą od brudnej. Co do wyłazu dachowego to wydaje mi się elementem lepszym niż drabina na dachu i biegający po dachu kominiarz.

No i to by było na tyle, moim zdaniem wszystko OK, zobaczymy co powie Adamski - dokładnie powiem OK :-)

Nina: niestety to mój pierwszy domek i nie byłem w stanie dopilnować wszystkich wybryków moich murarzy. Wrrr, aż mnie coś trafia jak o nich pomyślę. Na części zdjęć rzeczywiście są zastawione okna bloczkami i dodatkowo zabite deskami. Postaram się zrobić kilka nowych zdjęć bez tych bloczków za to z okienkami.

Mając: rzeczywiście mamy podniesiony dach. Na plus swojego domku mogę tylko powiedzieć że ukształtowanie terenu powoduje że to podniesienie ścianki nie rzuca się tak w oczy.


Pozdrawiam
Adamski

Nina Mirgos
28-06-2004, 15:07
Cześć :)

Nie mogę się doczekać Twoich nowych zdjęć...

PS. Ja z Małżonkiem też stawiamy swój pierwszy dom i nasi murarze nie czynią wybryków :) To nie od pilnowania jest zależne.

adamski
28-06-2004, 20:50
Cześć :)

Nie mogę się doczekać Twoich nowych zdjęć...

PS. Ja z Małżonkiem też stawiamy swój pierwszy dom i nasi murarze nie czynią wybryków :) To nie od pilnowania jest zależne.
Niestety, nie tak do końca :-?
Kiedyś byłem bardziej ufny, nie umiałem się targować, ... Teraz te czasy minęły. Podejrzewam że gdybym teraz miał się budować wyglądałoby to inaczej. Po pierwsze jakość wykonania, później kwestia targowania ceny.
Na początku było odwrotnie, murarza szukaliśmy patrząc na cenę.
Do wylania stropu było ok. Później po przerwie zaczęli obchodzić imieniny wszystkich świętych.

mj
20-07-2004, 19:08
cześć wczoraj znalazłem wasze forum
ja też mam zamiar wybudować manuelę

adamski
02-11-2004, 09:25
Witam
Zima się zbliża. Lada dzień zamieszkamy w domku.
Wrzuciłem do galerii (link na dole) kilka zdjęć aktualnego wyglądu domu. W środku trwają prace, tak więc pozwólcie że zdjęcia ze środka będą później ;-)

Pozdrowionka
Adamski

http://foto.onet.pl/upload/43/78/_359385_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/30/47/_359386_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/32/45/_359388_n.jpg

smutna lidka
19-11-2004, 11:23
Domek jest pyszny.

Gregor 456
01-02-2005, 12:48
no kolego Adamski prosze nie pracowac tyle tylko pokazac co tam tak ladnie i duzo budujecie
dziekujemy maneulowicze i inne fany :wink: :wink: :P
pozdrowionka

adamski
01-02-2005, 13:27
Hehehehe
Czuję się przywołany do porządku.
Oki doki postaram się wziąć aparat z pracy (niestety praca się zmieniła i aparat też ;-) ) i cosik z wnętrza pstryknąć. Nie jest to co prawda docelowe wykończenie ale już niedaleko.

Pozdrowionka
Adamski

mit
03-02-2005, 05:46
Czesc, ile kosztowala Manuela?
Bardzo ladny projekt, jakie sa koszty, najlepiej moze stanu wykonczonego bez umeblowania w srodku...

Nina Mirgos
03-02-2005, 07:01
Czesc, ile kosztowala Manuela?
Bardzo ladny projekt, jakie sa koszty, najlepiej moze stanu wykonczonego bez umeblowania w srodku...


Lekko licząc 300 tysięcy PLN.

mit
03-02-2005, 16:30
Dzieki za odpowiedz, a co sie w tych 300 tys pln zawiera? Dom pod klucz z instalacjami?

Pzdr

Nina Mirgos
04-02-2005, 10:24
Dzieki za odpowiedz, a co sie w tych 300 tys pln zawiera? Dom pod klucz z instalacjami?

Pzdr


Dokładnie to, co przeczytasz w Naszym dzienniku budowy.
Zapraszam do lektury :)

mit
05-02-2005, 04:16
Myslalem, ze macie moze zbiorcze krotkie zestawienie, bo dziennik czytam, ale z braku czasu nie moglem poddodawac tych wszystkich waszych wydatkow. Przeslijcie jesli mozna.

Dzieki

kasztanka
16-02-2005, 16:49
świetnie!!!
gratulki
podoba mi sie .........
czekam na zdjecia wnetrz :-)