PDA

Zobacz pełną wersję : KOZA PIEC WOLNOSTOJĄCY



tacim
08-04-2009, 10:57
Jeżeli jest temat tylko o kozach , piecach wolnostojących to krzyczcie ale tak czytam tu i tam ktos cos wtrąci ale konkretnie o kozach brak info. Więc załozyłem temat jako, że bardzo mnie intresuje zakup kozy bądź pieca nawet z płaszczem wodnym. Już się spotkałem z opiniami, że jeżeli nie chcę rozprowadzać powietrza i kupić w płaszczem wodnym nie ma sensu robic całego kominka. Kozy chyba są tańsze i zawsze w razie w można ją wyrembać do garażu? Co sądzicie piszcie wsio jakie macie doświadczenia, co polecacie itd.
Pozdrowionka tacim

pattaya
10-04-2009, 00:03
Ładna,dobra jakościowo koza czyli piec wolnostojący jest droższa od kominka.
Pomijam wątpliwej jakości i estetyki wyroby sprzedawane w marketach.

tacim
10-04-2009, 11:54
Czy kozy żeliwne tak jak kominki potrafią sie odkształcać czy brać stalową czy żeliwną.

pattaya
10-04-2009, 12:16
Nie jest ważny materiał a jakość wykonania.
Żeliwna ma na ogół lepsze właściwości grzewcze.Bardzo dobre robi Jotul.
Stalowe to przede wszystkim piękne,niczym nie skrępowane formy.
http://www.maxblank.pl/ - to chyba najlepsze i najdroższe
http://www.austroflamm.eu/ - też piękne
http://www.centrumkominkowe.pl/oferta.html - Spartherm
http://www.laudel.pl/oferta.php?dzial=4030fd8e - przyzwoite

Jest tego dużo.
Unikałbym zakupów w marketach.

tacim
10-04-2009, 14:54
No piękne są tylko się zastanawiam dlaczego producenty nie dają info na ile piece mają gwarancji bo przy zakupie za 6-8 koła to chyba ważne. Jest tego full przeglądałem też Dovre i Jotula. Cięzka przeprawa będzie z zakupem :) muszę więcej info odszukać .

pattaya
10-04-2009, 16:28
Nie chce mi się szukać ,ale moja koza ma chyba 7 lat gwarancji

tacim
10-04-2009, 20:52
No to juz proszę pochwal się jaką masz w domu.

pattaya
10-04-2009, 21:46
http://www.civ.be/album/Bodart-Gonay/aai

Tyle,że ma ładniejsze otoczenie niż na tym zdjęciu :lol:

tacim
11-04-2009, 06:00
Hoho cytuję :
1) Ja "zaje....."
2) żona "superowa"
koniec cytatów :)
To jeszcze napisz tacimowi jak dużą powierzchnię ogrzewasz i jak jest z "rozchodzeniem" się ciepła na piętro jeżeli masz?

pattaya
11-04-2009, 11:45
Ona służy do celów estetyczno-przyjemnościowych :D
Ogień ,lampka wina itp.
Ale jest w stanie rozgrzać jak trzeba salon(ok.42m2),kuchnię(15m2) i trochę czuć nawet na górze.
Fakt,że w niej można palić węglem,co dałoby pewnie więcej ciepła
Ale nie próbowałem.
Rozprowadzenia nie mam.
Mam za to komin idący przez środek jednego pomieszczenia na górze i to wystarczy do ogrzania go po 2-3h palenia.
Pokój ok.30m2

tacim
11-04-2009, 16:26
I ponownie bys wybrał koze czy robił kominek ?
Kurcze kozy które mi sie podobają z firmy Romotop mają tylko 2 lata gwarancji a Jotul 10 a róznica w cenie nie jest jak 1 do 5 :)

pattaya
11-04-2009, 16:56
Ponownie wybrałbym kozę.
Jotul robi dobre rzeczy
Romotop b.średnie

cieszynianka
11-04-2009, 18:13
Zerknij tu było o kozie:

http://forum.muratordom.pl/napalona-koza-w-pokoju-czyli-o-wzgledach-praktycznych,t49835.htm?highlight=wolnostojący%20 koza

http://forum.muratordom.pl/koza-a-kominek-do-domku-120m2,t48970.htm?highlight=wolnostojący%20koza

http://forum.muratordom.pl/piece-kominkowe-czyli-kozy-prosze-o-informacje,t33948.htm?highlight=wolnostojący%20ko za

http://forum.muratordom.pl/ogrzewanie-koza-temperatura-w-domu,t118516.htm?highlight=wolnostojący%20koza

:wink:

tacim
11-04-2009, 20:06
Dzięki, ale tematy stare jak świat i jakies takie z boku tego co chcę wiedzieć na ich temat .
Wyczytałem w Muratorze o takich wynalazkach
np http://kominkiniemieckie.com/kominki/niemieckie/piece/h42.html#h42 i tu pytanie jak tenm piecyk steruje tym dopływem powietrza bardzo mnie to intryguje elektronicznie czy prawa fizyki sa wykorzystywane? No i można w nich palić węglem kamiennym hm...

pattaya
11-04-2009, 20:23
Hark to dobre piece

tacim
12-04-2009, 07:01
A słyszałec coś o tej firmie http://www.invicta.com.pl/ mają bardzo ładne kominki, wery dobre ceny - podejrzane :evil: i duże moce , choc sprawność w częsci modeli średnią.

pattaya
12-04-2009, 14:40
Wyrobów nie znam,ale nie kupiłbym niczego od firmy,która nie podaje żadnych namiarów na siebie.
Ani telefonu,ani adresu.
Nic.

tacim
12-04-2009, 17:24
Dokładnie formularz kontaktowy i wszystko, aż strach choc na allegro jest ich full.

cieszynianka
12-04-2009, 21:07
Z ciekawości wklepałam w Google i te wkłady są do kupienia w firmie, która podaje swoje dane:
http://www.elmes.bialystok.pl/c,pl,17_34,1,1,0,long,kominki+invicta.html
a tu ich dane:
http://www.elmes.bialystok.pl/f,pl,contact.html

Był to jeden z pierwszych zwrotów, na ceny nie patrzyłam.
Też unikam firm, które ukrywają swoje dane :-?

pattaya
12-04-2009, 21:49
Zanim cokolwiek kupisz,obejrzyj,dotknij,porównaj jakość wykonania z innymi.
W necie czy katalogu wszystko pięknie wygląda a naprawdę niektóre wyroby rozpadają się w rękach.

EZS
13-04-2009, 22:05
Jeżeli chcesz koze na węgiel kamienny, to niewielki wybór. Ja ma taką Dovre. Działa dobrze, żeliwna, ile gwarancji, to mówiąc prawdę - nie wiem. Palę już 2 sezony, własciwie co dzień (lubimy i oszczędzamy gaz) i nic się z nią nie dzieje.

tacim
14-04-2009, 10:25
I co palisz węglem ? Dovre też biorę pod uwagę we Wrocku właśnie chcę przy okazji je pooglądać.

EZS
14-04-2009, 10:32
Palę węglem też
Raczej jako alternatywa, bo nie ma takiej przyjemnosci, jak przy drewnie.
Ale w tym roku drewno nam "wyszło" już w lutym a przyszły mrozy, to kupiliśmy wegiel, zwykły, kamienny. Pali się dobrze, daje więcej ciepła, niż drewno. Tylko przy zakupie kozy trzeba uważać, bo te węglowe różnią się jedynie symbolem od drzewnych.
No i do bani jest opis. Co się dowiesz w sklepie, to będziesz wiedział, bo instrukcję to sobie można...

tacim
14-04-2009, 16:51
Byłem dzisiaj oglądać a raczej miałem zamiar kozy w salonie u mnie na wsi ale jak na złośc był zamknięty. Przez szyby widziałem, że w większości mają Romotop czy jak one tam się nazywają i muszę Wam powiedzieć że kozy na żywo wyglądają o 100 razy lepiej niż na zdjęciach aż oczy się śmieją.
Powiedzcie mi jeszcze czy jak buduję komin to już musze wiedzieć gdzie będzie przyłącze kozy do komina???

pattaya
14-04-2009, 16:56
A jak ma się komin w stosunku do pieca?

tacim
14-04-2009, 17:57
Chodzi mi o to czy jak jest np komin systemowy Schiedla 20 cm to przy jego budowie chyba muszę wiedzieć gdzie będzie wejście rury kozy do komina tak?

EZS
15-04-2009, 08:29
a ma być ładnie czy ciepło?
ładnie to wejście nisko, tuż nad piecem. Ciepło - to pod sufitem bo rura jest dodatkowym i bardzo znaczącym źródłem ciepła.

pattaya
15-04-2009, 09:14
Niekoniecznie ładnie musi być nisko.
Takie jest moje zdanie.
Wysokie wejście "wyciąga " całą kozę do góry,sprawia,że wydaje się większa

tacim
15-04-2009, 12:22
Czyli muszę wiedzieć na jakiej wysokości jest wejście do komina jeżeli nie chcę robić podłaczenia pod sufitem.

EZS
15-04-2009, 12:31
Czyli muszę wiedzieć na jakiej wysokości jest wejście do komina jeżeli nie chcę robić podłaczenia pod sufitem.
zależy od kozy, zależy od rury. popatrz na swoją i moją. Acha, mojej akurat nie zobaczysz, nie ma w dzienniku zdjęcia, jakoś tak wyszło. W każdym razie u mnie ta rura uroku nie dodaje, ale daje ciepło i to też się liczy :lol:

tacim
15-04-2009, 13:10
Na Allegro sa nawet radiatory do kozy ciekawe czy to coś daje???

pattaya
15-04-2009, 13:12
Słuchaj,jak zależy Ci na ogrzewaniu,to nie kupuj kozy.
One mają po 5-9kW mocy a wkłady kominkowe ponad 20kW.

tacim
15-04-2009, 14:33
Nie zależy mi na ogrzewaniu dlatego myśle o kozie. Ew pomyśle o kozie z płaszczem wodnym. Tylko czy to ma sens?

tacim
16-04-2009, 20:42
Nikt więcej nie chce się podzielić swymi doświadczeniami ? :)

pattaya
16-04-2009, 20:43
Właśnie rozpaliłem :D
Ciepełko,winko i ser

tacim
17-04-2009, 01:16
To jest to krótko zwięźle i na temat :)

adrianek9999
17-04-2009, 08:04
A czy koza musi mieć podłączenie powietrza z zewnątrz czy nie?
Miał być kominek ale wiadomo brak kasy i tak zdecydowaliśmy że będzie koza.
A jakiej firmy macie? Na moją kieszeń to ROMOTOP. A może inna? :-?

EZS
17-04-2009, 08:24
A czy koza musi mieć podłączenie powietrza z zewnątrz czy nie?
Miał być kominek ale wiadomo brak kasy i tak zdecydowaliśmy że będzie koza.
A jakiej firmy macie? Na moją kieszeń to ROMOTOP. A może inna? :-?

co do powietrza, są kozy z podłączeniem i bez. Te bez też ciągną powietrze tyle, że z pokoju, więc nie zaszkodzi wyjście rury w pobliżu / pod kozą.

tacim
17-04-2009, 16:46
Jeżeli nie masz nawiewu z zewnątrz rura to musisz zrobić inną droga np przez okna (nawiewniki) inaczej po 3 setce będziecie spać :)

elizabrzezinska
19-04-2009, 19:30
Mam koze od zeszłego roku (piecyk kominkowy wolnostojący). Funkcjonuje jako ogrzewanie dodatkowe, ale daje tyle ciepła że często ogrzewa całe 24 metrowe mieszkanko, a od jesieni będzie ozdobą i ogrzewaniem salonu w moim nowym domku.
Jeśli chodzi o dopływ powietrza to otwór albo przewód wentylacyjny doprowadzający powietrze jest bardzo wskazany a w małych pomieszczeniach wręcz niezbędny. Mój mąż z obawy przed zimnem zamyka wszystkie okna (nie mamy praktycznie wentylacji więc trzeba rozszczelniać lub uchylać okna). Przy zmniejszonym ciągu powietrza wystarcza do palenia w kominku ale robi się nieco duszno. Jeżeli pomieszczenie, w którym jest koza jest spore (więcej niż 20 mKw) a pali się w niej okazjonalnie (nie przez cały dzień) to zwykła wentylacja grawitacyjna w zupełności powinna wystarczyć. Ale jeśli ma się w nim palić przez całe długie zimowe wieczory a pomieszczenie jest małe to lepiej doprowadzić powietrze w pobliże lub pod koze. Wystarczy do tego zwykła rura wentylacyjna przeprowadzona przez ścianę lub pod podłogą na zewnątrz budynku. Trzeba oczywiście pamiętać o kratkach aby przez otwór nie dostawały się owady i gryzonie.
jeszcze jakieś pytania? służę pomocą

tacim
20-04-2009, 18:55
Jaką masz kozę firma model, Jak się sprawuje??? I wsio co możesz napisać :) [/u]

elizabrzezinska
21-04-2009, 14:22
Jeśli chodzi o firmę i model to niestety nie pamiętam, (musiałabym wygrzebać z papierów rachunek). Czytałam co prawda, że kozy z marketów są do d... ale ja nie narzekam. Kupiłam z marketu (chyba Obi) za 500zł, z wyglądu nie różni się od wiele droższych. Akurat było mi szybko potrzebne ogrzewanie bo innego w tym moim mieszkanku chwilowo nie było a na dworze (i w środku) zimno. Też myślałam, że to byle jaka jednosezonówka ale spisuje się bardzo dobrze (ma za sobą już dwa sezony) i myślę, że jeszcze ze dwa mi posłuży zanim wybiorę odpowiedni kominek do salonu. Z użytkowaniem nie ma w zasadzie żadnych problemów, dwa razy musiałam nasmarować mechanizm rączki bo ciężko chodziła i nic poza tym. nawet jeszcze jaj nie czyściłam w żaden sposób. No ze dwa razy wrzuciłam saszetkę z napisem "twój domowy kominiarz", podobno spala zanieczyszczenia z pieca i przewodów dymowych.
Jeśli chodzi o efektywność grzania to jak się rozpali to nie da się usiąść bliżej jak półtora metra od szyby. Ja, że ogrzewam nim dwa przyległe pomieszczenia zrobiłam sobie prowizoryczny system rozprowadzania ciepłego powietrza. Polega on na tym, że w pomieszczeniu z kozą jest wentylator, który zabiera ciepłe powietrze spod sufitu i kieruje je przez drzwi do drugiego pomieszczenia. (wentylator jest ustawiony na szafce pod sufitem, na ścianie przeciwległej do drzwi). Bardzo fajnie się sprawdza, choć w pomieszczeniu z kozą jest zawsze trochę cieplej (bo jest mniejsze). Najlepsze jest to, że nawet jak jest zimno (poniżej 18 stopni w pomieszczeniach) to i tak po około pół godziny palenia (trochę bardziej intensywnego) robi się cieplutko. Jeżeli chodzi o utrzymywanie temperatury to wiadomo, że nie jest to piec kaflowy, ale wystarczy dorzucić wieczorem dwa grubsze polana drewna i zmniejszyć ciąg do minimum i rano na pewno nie będzie zimno. (u mnie się to sprawdza jak w nocy na dworze jest od 0 stopni w górę, bo mam cienkie ściany z cegły i nie mam ocieplenia). No i doskonale się sprawdza jak jest mało miejsca. JA maiłam do wyboru: wstawić grzejnik elektryczny (kompletna porażka jeśli chodzi o koszty eksploatacji) albo koza. Marzył mi się kominek ale w kąciku o wymiarach 80 na 60 kominka raczej się nie upchnie, a drewno tak samo się pali i tak samo strzela tylko obudowa mniej okazała.

tacim
21-04-2009, 16:14
Oj sie uśmiałem "nawet jeszcze jaj nie czyściłam w żaden sposób" :) ale do rzeczy dzięki za opinię własnie takie rzeczowe mają sens w tym temacie aby ktos taki jak ja mógł cos zadecydować.
Dzisiaj rozmawiałem z kolejnym kolegą który mówił, że wkominku palił chyba 2 razy i nie wie po co tyle kasy na wypas wydał. Oglądałem dziasiaj kozy Romotop i bardzo pozytywne wrażenie wywarły na mnie. Tylko te 2 lata gwarancji porażka. Był też piec tej firmy co to nie ma podanej siedziby w RP wydawał mi się gorszej jakości niż Romotop a miał 5 lat gwarancji.

elizabrzezinska
21-04-2009, 16:44
:oops: Się podpisałam blondynka, bo mi się zdarza coś mądrego powiedzieć/napisać ale generalnie to ze mnie jest rasowa blondynka i często koń by się uśmiał z tego co mówię. Ale przecież śmiech to zdrowie :lol: więc się cieszę że się przyczyniłam do polepszenia czyjegoś zdrowia.
A co do tematu to ile te kozy Romotop kosztują? bo już je sobie obejrzałam i trzy wpadły mi w oko, dużo lepiej się prezentują niż moja. Chyba postawię na kozę w salonie a nie kominek. Bo to ładne, małe, zgrabne nie trzeba wylewki robić i innych takich (podłogę mam z desek na legarach, więc kominka na tym nie postawię).

tacim
21-04-2009, 20:26
Proszę oto cennik drogie cholery
http://www.tapis.pl/piece-piecyki-romotop/cennik.htm
mój faworyt Cotopaxi z kamienia:)

pattaya
21-04-2009, 21:10
Obejrzyj je na żywo.
Czasem wykonanie oglądane z bliska potrafi rozczarować.
Ja je widziałem i zrezygnowałem z zakupu.
No ale to moje zdanie.

bajanadjembe
24-04-2009, 23:47
U nas będzie prawdopodobnie piecyk Vermont Casting, Jotul, albo Morso. Kocham kozy, ale te tradycyjne, o ponadczasowym wzornictwie. Co nie znaczy, że nie posiadające nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych. Te, które wymieniłam są żeliwne, gotowe na wyzwania eksploatacyjne i ekologiczne. To nie prawda, że kozy są za słabe do grzania. Encor z Vermonta ma 14kW mocy. Przy tym posiada katalizator, można w nim palić przy otwartych drzwiczkach, ma śliczną rurę (fi 200), sprawność 82%, a jego praca ciągła to 10 godzin. Tylko ta cena. No ale jakość musi kosztować.

Browar
26-04-2009, 00:15
cóż niektóre to prawie dzieła sztuki...


http://aukcje.gazeta.pl/show_item.php?item=602521038

tacim
26-04-2009, 09:43
Kozy mają poprostu to coś.

Zazdrośnica
11-08-2009, 13:27
Jestem właścicielką kozo-kominka, a nazwa taka dlatego, że rzuciłam się na lekką zabudowę z podświetleniem i półką wnękową. Sama jestem ciekawa efektu końcowego, na razie spotkałam się z krytycznymi uwagami, ponieważ nie jest to typowy kominek i trzeba się do niego przyzwyczaić wizualnie.

Wstępnie wygląda na razie tak

http://images43.fotosik.pl/178/28275c8ea7ada109.jpg

Jo_anna
15-05-2012, 10:39
no i jakie są wrażenia po 2 latach, które upłynęły od ostatniego postu?
kto mógłby mi podpowiedzieć: czy mogę ustawić piec'yk 5-6m od komina domu? czy można puścić wylot poziomo, ukośnie? czy nie będzie problemów z paleniem w piecyku? czy może lepiej zrobić "dziurę" w suficie i zbudować nowy komin?

Michał30
13-06-2012, 23:12
Kozy mają poprostu to coś.

Tacim... Minęły już 3 lata od Twego ostatniego wpisu w tym temacie,napisałbyś w końcu jaka to koza zawitała na twoim salonie!??

Gosc_123
15-06-2012, 17:45
Kozy mają poprostu to coś.

O! I tu się zgodzę!
Dlatego mam teraz dwie kozy i z obu jestem baaardzo zadowolona :yes:

stefunn
24-08-2012, 19:00
Od czasu pierwszego, jak i ostatniego posta minelo troche czasu, jednak mam nadzieję że wątek wciąż otwarty na porady znawców...
Chciałbym kupić kozę, bardzo tanią i prostą (marketową) gdy nie bardzo mam fundusze i poszukując czegoś w internecie trafiłem na coś takiego jak RADIATOR.
Ponoć ma to zwiększyć wydajność pieca, a dokładniej odzyskiwać ciepło ze spalin.

http://allegro.pl/radiator-dodatkowa-moc-twojego-pieca-i2566460872.html

Pytanko jest czy to faktycznie działa? i czy można to zamontować do zwykłej, małej, żeliwnej, prostej i taniej kozy :-)
Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam!

myszonek89
09-09-2012, 12:51
Witam.
Potrzebuję pomocy a mianowicie chciałbym zakupić piec wolno stojący do ogrzewania mieszkania w kamienicy około 35m2 (3 ściany są ścianami zewnętrznymi budynku a jedna sąsiaduje z klatką schodową) czy moglibyście doradzić jakiś piec? budżet mam ograniczony do około 2000zł. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

pilarzpk
18-09-2012, 14:11
Od czasu pierwszego, jak i ostatniego posta minelo troche czasu, jednak mam nadzieję że wątek wciąż otwarty na porady znawców...
Chciałbym kupić kozę, bardzo tanią i prostą (marketową) gdy nie bardzo mam fundusze i poszukując czegoś w internecie trafiłem na coś takiego jak RADIATOR.
Ponoć ma to zwiększyć wydajność pieca, a dokładniej odzyskiwać ciepło ze spalin.

http://allegro.pl/radiator-dodatkowa-moc-twojego-pieca-i2566460872.html

Pytanko jest czy to faktycznie działa? i czy można to zamontować do zwykłej, małej, żeliwnej, prostej i taniej kozy :-)
Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam!

Według mnie, na pewno działa, ale..... mocno zaburza przepływ spalin, a to oznacza problemy z ciągiem kiedy komin nie jest dostatecznie ciepły lub ciągłe problemy z ciągiem. Spaliny są brudne, zawierają min. smołę, sadzę i potrafią zatkać komin sporej średnicy. Rurki tego radiatora mogą zatkać się dużo szybciej, a to może być niebezpieczne. Kolejna rzecz to jak to czyścić w srodku ? Przepalać ? Osobiście polecałbym rozwiązanie nie ingerujące w obieg spalin tj. radiator, który montuje się na zewnątrz rury dymowej (zwykła blacha z wypustkami).

Stasiu
15-01-2015, 21:43
Witam panowie poszukuję jakiegoś pieca wolnostojącego/kozy do ogrzania 3 pomieszczeń (około 60m/2) wcześniej ogrzewałem to piecem "kamino 8" ale wyzionął ducha po 4 sezonach w zeszłym roku kupiłem kozę za 125 zł wytrzymała jakieś 5 miesięcy teraz mam kolejną kozę za 160 zł i powoli zaczyna się sypać a palę nią od października , mam przeznaczone na piec max 1000 zł .Jak myślicie nadało by się to http://allegro.pl/piec-piecyk-zeliwny-koza-kominek-ingrid-9kw-i4986754427.html do palenia węglem , wiem pisze że na drewno ale nie umie nic znaleźć sensownego żeby wytrzymało znowu parę lat a ruszta nie kosztowały majątek jak w przypadku kamino 8

Stasiu
05-02-2015, 23:46
Panowie po zobaczeniu kilku pieców wolno stojących widać że to dziadostwo , jak uważacie czy dwa małe kafloki szer 3 kafle , głębokość 3 kafle , wys 5 kafli , w ramie dały by nagrzać trzy pokoje o kubaturze 160 m/3 są to dwie sypialnie i salon.

z.s.
24-03-2016, 10:22
Witam,

Chciałabym odgrzebać nieco temat.

Czy ktoś ma jakieś zdanie na temat piecy haas+sohn?

Chciałąbym zamówić piecyk model Mantova AL z płaszczem wodnym i dolotem powietrza z zewnątrz.

http://www.szalonymax.pl/product-pol-34393-49434393-Piec-wolnostojacy-Haas-Sohn-3-4-10-4kW-Mantova-AL-z-plaszczem-wodnym-zewnetrzne-doprowadzenie-powietrza-kolor-czarny-ceramika-bezowa-.html?gclid=COzeprqM2csCFYI1cgodX1AOYw

Proszę o poradę czy warto, palenie okazjonalne obecnie ale w przyszłości chcielibyśmy zamieszkać w tym domku, dlatego robimy instalacje ogrzewania i ciepłej wody. Dom 60 m2.

Będzie dla mnie cenna każda uwaga!!

Pozdrawiam

Zdun Darek B
24-03-2016, 15:52
Zapraszam na naszą stronę www.kafle-kominki.pl zobacz LUGO W

Matifcb
30-06-2017, 12:34
Witam,

nie chce niepotrzebnie zakladac nowego tematu. Moze tutaj mi odpisza Panstwo cos co mi pomoze przy zakupie w przyszlosci kozy na dzialke rekreacyjna.
Tak jak napisalem koza tylko na dzialke 35m2. Tylko chodzi o noce np wiosenne albo jesienne. Pokoje maja okolo 12m2 i w nim by stala koza i otwarty zaraz obok jakis tez 12 m2 okolo. Chodzi mi o to zeby rozpalic np taka koze na wieczor i zeby cieplo bylo w pokoju utrzymane do rana.
Wiadomo ze chodzi mi o koszta boto nie do mieszkania a tylko na dzialke rekreacyjna. Kwestia czy stalowe duzo tansze kozy utrzymaja cieplo w 1-2 pokojach max 25m2 ? czy patrzec tylko na duzo drozsze zeliwne ? Na dzialce kosztuje mnie prad 0,65 pln za 1kWh stad wolalbym nazbierac drewna wokolo i palic w takiej kozie za friko.

sciany sa z pustakow chyba 12 cm grubosci i 5 cm styropianow. Okna nowe plastikowe 2 sztuki w jednym pokoju i 1 malutkie z oknem tarasowym w drugim pokoju.

Dziekuje za komentarze

o.n.k.a.
11-12-2017, 12:02
A może ktoś podpowie, czy to, co widziałam na obrazkach w necie jest możliwe do spełnienia...
Spodobało mi się ustawienie pieca -kozy przy dużym oknie. U mnie to fix wys 250, szer 200 cm. Jak sądzę - jest ryzyko, że od wysokiej temperatury taka szyba pęknie (?) ...jaka musiałaby być odległość piecyka od szkła, żeby było bezpiecznie?
Pozdrawiam

KaRola2
06-04-2018, 09:38
Widziałam podobne rozwiązanie ale koza stała w centralnej części pokoju z dala od okna.

Mirosław123
06-04-2018, 10:51
Jak kominki wolnostojące to tylko Skantherm.
Nie ma lepszego wyboru.