PDA

Zobacz pełną wersję : W jaki sposób pozbyć się korzeni topoli



kama100
08-04-2009, 21:51
Jak w temacie. Drzewo było w połowie spróchniałe i zostało ścięte ( oczywiście wszystko odbyło się za odpowiednim pozwoleniem ). Niestety korzenia nie można wykopać koparką aby nie uszkodzić ogrodzenia. Jest jakis sposób na pozbycie się korzenia, bo nie uśmiechaja mi się odrosty.

Elfir
09-04-2009, 08:12
Drzewo powinno być ścięte poniżej powierzchni gleby, poniżej szyjki korzeniowej - tzw. sfrezowane.
Natomiast pieniek wystający można zaszczepić boczniakiem.

kolarz miejski
09-04-2009, 10:31
polecam nawiercić pieniek dużym wiertłem i wsypać w otwory saletrę amonową, zabieg powtarzać kilka razy. Powinno rozłożyć pieniek i zapobiec wyrastaniu odrostów.

kama100
09-04-2009, 20:31
Wielkie dzięki :D

bimbelt
10-04-2009, 11:01
U mnie po wycieciu osik puscilo od korzeni kupe odrostow na 1/3 dzialki. To co wyroslo nad ziemie wyrwalem/obcialem. To co odroslo spryskalem round-up'em dwa-trzy razy. Nic wiecej nie odroslo juz.

moromou
24-07-2009, 20:33
polecam nawiercić pieniek dużym wiertłem i wsypać w otwory saletrę amonową, zabieg powtarzać kilka razy. Powinno rozłożyć pieniek i zapobiec wyrastaniu odrostów.


Mam pytanie, ile czasu saletra rozklada taki korzeń? mam sporo na dzialce, bo zabralam sie za wycinke drzew, dosc male( ok 2-3 cm srednicy), jest ich wiele, wiec gdybym miala wszystko recznie usuwac, uff, to bym sie napracowala, a z kolei glebograzarka- nie wiem, czy sobie z czyms takim poradzi..czy ktos mi doradzi, jak potraktowac ta dzialke? dodam, ze ok 30 lat temu bylo na tej ziemi siedlisko, pod ziemia znajduje duzo zelastwa, wiec chyba raczej powinnam to przekopać, zanim zadziala glebogryzarka...