PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł gazowy kondensacyjny Termet Windsor



Kuna
09-04-2009, 18:10
Witam ! Mam aktualnie kocioł gazowy jednofunkcyjny 26 kW z otwartą komorą spalania . C.O. to : 43 litry wody - grzejniki konwektorowe na całości .
Przymierzam się do wymiany kotła i nie wiem czy kupić kondensacyjny czy prosty z otwartą komorą spalania . Zużywam w sezonie grzewczym około 2200 m sześciennych gazu ziemnego GZ-50 razem z ogrzaniem c.w.u. .
Zastanawiam się , w jakim czasie zwróci mi się róznica miedzy kotłem tradycyjnym a kondensacyjnym ?
Chodzi mi po głowie kocioł kondensacyjny Termet Windsor 25 kW .
Mój obecny kocioł Vaillant ma regulację ręczną od 1- 9 . Zwykle pracuje na nastawie - 2 . W duże mrozy chodzi maksymalnie na nastawie - 4 . Mam do ogrzania 200 m kw. domu . Proszę o komentaże czy moje myślenie idzie w prawidłowym kierunku ? Oraz proszę o opinie osoby , które maja kocioł Termet Windsor .

anx
25-02-2012, 14:48
Witam,
podbijam temat dotyczący kotła firmy Termet Windsor. Czy ktoś może się wypowiedzieć na jego temat (najlepiej ktoś z kilkuletnim doświadczeniem)?

marcyg
28-02-2012, 19:39
Witam
Z tego co się orjętuje Windsorów25 nie ma już w sprzedaży. Jego następcą jest kocioł Ecocondens. Bardzo dobry kociołek w przystępnej cenie , wymiennik z kwasóweczki bardzo cichy i oszczędny. Zamontowałem kilka sztuk i klienci są bardzo zadowoleni

wimech
17-09-2013, 21:40
Witam. Może wznowie trochę ten wątek pytaniem o koszty ogrzewania gazem. Teraz mam węglowy na ekogroszek. Opalanie tanie, ale trochę roboty, z czym nie mam problemu, ale kupa pyłu, co mnie już męczy.