PDA

Zobacz pełną wersję : Czy do pozwolenia na budowę potrzebne projekty przyłączy ?



25-11-2003, 11:55
Proszę bardzo o poradę, bo różne są opinie w tym temacie. Czy Wzizt, projekt i adaptacja oraz warunki dostaw mediów wystarczą w mysl prawa budowlanego ? Czy trzeba składać z wnioskiem o pozwolenie, także projekty na prąd i wodę ?

ewusia
26-11-2003, 11:56
Nie, od 11 lipca takich projektów do pozwolenia nie musisz składać. Co nie znaczy że ominie cię ta przyjemność. Ale projekty będą potrzebne dopiero jak będziesz chciał wodę i prąd podłączyć.

26-11-2003, 23:38
Dzięki Ewusiu, to oznacza, że takie projekty są potrzebne przy zgłoszeniu o podłączeniu sie do np wody pradu itp. No tak ... :( Pozdrawiam :D

rogi
27-11-2003, 07:43
projekty nie ale uzgodnienia tak.Chyba że nie korzystasz z wodociągu gazociągu, kanalizacji.

27-11-2003, 08:23
Rogi, przepraszam ale nie bardzo rozumiem. A na czym te uzgodnienia są chyba na projekcie przyłącza i to wykonane na mapie do celów projektowych ? :)

rogi
27-11-2003, 10:53
sorry że tak późno.
Do projekty musisz dołączyć 9jeśli przy działce masz te media) warunki przyłączenia do sieci gazowej, wodociągowej, kanalizacyjnej i oczywiście elektrycznej.
Składasz w tym celu wnioski o wydanie takich warunków.
Czas oczekiwania w moim przypadku wyniósł 2 tygodnie.
Jeśli będziesz miał ogrzewanie inne niż na gaz ziemny musisz (chyba) odpowiednie warunki zawrzeć , a właściwie projektant, w projekcie. To samo dotyczy się sprawy z szambem, ujeciem wody.
Prąd na pewno masz więc biegnij do elektrowni.
Pozdrawiam.

rogi
27-11-2003, 10:53
sorry że tak późno.
Do projekty musisz dołączyć (jeśli przy działce masz te media) warunki przyłączenia do sieci gazowej, wodociągowej, kanalizacyjnej i oczywiście elektrycznej.
Składasz w tym celu wnioski o wydanie takich warunków.
Czas oczekiwania w moim przypadku wyniósł 2 tygodnie.
Jeśli będziesz miał ogrzewanie inne niż na gaz ziemny musisz (chyba) odpowiednie warunki zawrzeć , a właściwie projektant, w projekcie. To samo dotyczy się sprawy z szambem, ujeciem wody.
Prąd na pewno masz więc biegnij do elektrowni.
Pozdrawiam.

magero
27-11-2003, 12:17
A u mnie, żeby dostac pozwolenie na budowę domu, musiałam zrobić projekt przyłączy wodociągów, bo tak chciała gmina. Tak było zapisane w warunkach, że do wniosku o pozwolenie na budowę, mam dołączyć oprócz warunków przyłączy (co wydaje mi się, ze powinno wystarczyć) także pełny, uzgodniony projekt przyłączy. Całe szczeście, że chcieli tylko wodociagi, bo na energię to bym do tej pory jeszcze czekała :lol:
Ale to było w okresie przejściowym, czyli czerwiec, lipiec, więc teraz może jest inaczej. W każdym razie ja robiłam, mimo że same przyłącza poszło na tzw. zgłoszenie.

Teoretycznie powinny wystarczyć tylko warunki przyłączy
m.