PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie właściwości cieplne ma MAX



tomek159
25-11-2003, 13:50
Wszędzie można zasięgnąć podobne informacje dotyczące Porothermu etc. a względem Max jest problem.Próbowałem w PSB i nic.

25-11-2003, 14:01
Boś sie Waść spytał o zabytek! Teraz panie to nowe technologie panie sie stosuje a nie jakies tam Maxy one są panie takie panie zimne że jak je panie wziąć w reke to to zimno tak panie czuc aż strach panie myśleć o tem co za materyjał więc nikt już o nich nikt prawie nie mówi, tylko buduje, ociepla styropianem i ma domek ciepły, suchy, trwały i tani! Pozdrawiam.pwm

Wowka
25-11-2003, 14:18
Szukaj na www konkretnych producentów.

Mój max ma następujące parametry - λ=0,44W/mK dla ściany 29cm

http://www.cegtic.com.pl/oferta4.html

januszek
25-11-2003, 14:20
odwiedź stronę leyera (dawniej tzcb)

Grzegorz63
25-11-2003, 16:39
Doprecyzowuję wypowiedź januszka; kliknij TUTAJ. (http://www.leier.tarnow.pl/oferta)

FREDY
25-11-2003, 20:23
Terminologia "Max" pojawia się na forum wielokrotnie. Niektórzy maxem nazywają wszystko co czerwone oprócz cegły. Leyer czy Wienerberger w zasadzie nie produkuje typowych maxów. Produkowane są ich napowietrzane następcy ( o konsystencji krakersa) o trochę innych wymiarach ( szczególnie wysokość 23,8 cm zamiast 22cm).
Jeśli chodzi o parametry cieplne to typowy max ma lambdę od 0,34 do 0,44. Uzależnione jest to od rozkładu spoin w pustaku i od stopnia napowietrzenia. Jeśli mogę Ci dobrze radzić to nie patrz na parametry cieplne tylko na wytrzymałość i masę pustaka. Sam wybudowałem z maxa z Krotoszyna i jestem b. zadowolony. A parametry cieplne zostaw izolacji termicznej. Różnice w parametrach cieplnych maxów ( także tych z Porothermu) tak naprawdę mogą być skompensowane przez 1-2cm dodatkowej izolacji.

A swoją drogą to zadałem kiedyś pytanie na forum "czy ktoś kiedyś się żalił na forum że wybudował dom z maxów" i nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Wowka
26-11-2003, 09:08
FREDY - nie "napotkałem" Twojego postu więc odpowiadam teraz.

Absolutnie nie żałuje swojego wyboru.

am
26-11-2003, 09:22
Dołączam do Wowka
Nie żałuje, powiem wiecej - badzo się cieszę że zbudowałem z maxa.
Budowało się tanio i bez stresów.
Mieszka się ciepło, sucho, "akumulacyjnie" - bez zbędnych wachań temperatury - a wieszanie obrazków i szafek to czysta przyjemność.

tomek159
26-11-2003, 09:34
Jeśli mogę Ci dobrze radzić to nie patrz na parametry cieplne tylko na wytrzymałość i masę pustaka.

A jakie powyższe parametry Wy przyjęliście za optymalne ?

am
26-11-2003, 10:18
Ja już dokładnie nie pamietam - wiem tylko, ze miałem Maxa z Plecewic w klasie 150 i był OK.

FREDY
26-11-2003, 21:27
Właśnie to jest ciekawe. Na forum aż roi się od narzekań na Ytong czy Porotherm. Ani słowa krytyki o tradycyjnym i nienapowietrzanym Maxie. Osobiście nigdy nie słyszałem aby ktoś był z wyboru maxa niezadowolony. Materiał niesamowicie mocny i tak jak pisze AM mocowanie w nim kołków to czysta przyjemność. Okna , drzwi i kaloryfery naprawdę się trzymają ,a nie tak jak w technologiach krakersowych np. typu Ytong na słowo honoru. Kucie bruzd jest trudne, ale właśnie oto chodzi.
Tomek 159 -jeśli budujesz ścianę dwu lub trzywarstwową to o parametrach cieplnych powinna decydować głównie warstwa ociepleniowa. To jest właśnie jej rola. Dobierając jej grubość i jakość możesz doprowadzić swoją ścianę do takiego K jakiego pragniesz.
Ściana nośna natomiast musi być przede wszystkim mocna, wytrzymała , ciężka ( włąściwości akumulacji cieplnej i wilgotnościowej) i paroprzepuszczalna . A jeśli jest zimna to nawet dobrze - wtedy napewno punkt rosy wypadnie w ociepleniu.
Aha pamiętaj jeszcze o jednym : 99% sprzedawców i 90% wykonawców będzie ci maxa odradzać. To jest oczywiste na Ytongu i Porothermie mają zdecydowanie większe zyski. Wykonawcy natomiast wolą materiał lekki i łatwy w obróbce.

Pozdrawiam.

januszek
27-11-2003, 10:14
fredy
nie do końca (albo raczej nie od końca) doczytałeś to forum
wyszukaj słowo max i zobaczysz odpowiedzi.
ja mam właśnie maxa i żeby było śmieszniej od lejera
i nigdy na nieg nie powiedziałem złego słowa.
to co mówisz było już przerabiane wiele razy, ale masz rację

"Ściana nośna natomiast musi być przede wszystkim mocna, wytrzymała , ciężka ( włąściwości akumulacji cieplnej i wilgotnościowej) i paroprzepuszczalna . A jeśli jest zimna to nawet dobrze - wtedy napewno punkt rosy wypadnie w ociepleniu. "