PDA

Zobacz pełną wersję : taras bez fundamentu



hejjpozn
11-04-2009, 13:00
Witam!
Ze względu na MPZP dom zajmuje całą powierzchnię zabudowy działki, dlatego nie mogę wykonać tarasu na fundamencie. Drewnianego raczej nie chciałabym, a nie mam pomysłu, co mogłabym zrobić? Proszę posuńcie mi jakieś pomysły.

tomihawk
11-04-2009, 14:10
Witam!
Jest prosty sposób. Zrób płytę na słupach które będą oparte poniżej poziomu zamarzania gruntu. Możesz również zastanowić się nad kostką brukową.

Elfir
14-04-2009, 09:34
Z bruku.

MCB
14-04-2009, 10:29
to będzie niezgodne z PZP.

MCB

Martinezio
14-04-2009, 12:18
Przy tak rygorystycznym PZP, to chyba tylko drzewniany pozostaje, lub jakiś "pseudo-taras" z płyty ażurowej, ew. jakieś płyty kamienne poprzerastane trawniczkiem, luźno poukładane na gruncie.

MCB
14-04-2009, 12:24
Mój architekt od adaptacji projektu stwierdził, że nawet ażurowe bloczki betonowe nie przejdą.

Z tego co wiem prawdopodobnie przejdzie kratka ażurowa z tworzywa.

Przechodzą "zielone dachy" to może jakaś wariacja tarasu na ten temat?

Może taras na palach? Nie musi być drewniany :) , ale dlaczego nie chcesz drewnianego?

MCB

Flawia
14-04-2009, 19:55
ludzie! Jak jest wykorzystana cała powierzchnia zabudowy to już nic nie można budować, znajdźcie mi przepis, że przepisy dotyczą tylko rzeczy z fundamentami... Mam naprawdę serdecznie dosyć pomysłów i to nawet wcielonych w życie jak dom na trylinkach...
Ale tak poza tym to tarasu nie wlicza sie do powierzchni zabudowy. Więc jeśli na swojej dzialce możesz zabudować 10% a powierzchni biologicznie czynnej musisz mieć min 80% to pozostaje Ci 10% na chodniki, podjazd, taras. Rozumiem że wyczerpał się nakład na chodniki??? A kto Ci przyjdzie mierzyć te chodniki?? Już widzę ten alarm, już inspektorzy biegną z krzykiem, bo na planie zagospodarowania był jeden chodniczek a tu nagle drugi biegnie po trawniku... :lol:

MCB
14-04-2009, 20:13
U mnie taras zewnętrzny został wykreślony na czerwono z projektu. Został i tak spory kawałek tarasu pod dachem.
Przy odbiorze budynku nie trzeba by nic mierzyć. Wszystko widać jak na dłoni.
Plan zagospodarowania działki jest dość szczegółowy. Może nikt nie będzie sprawdzał czy chodnik ma 100 czy 110 cm szerokości, ale tarasu czy dodatkowych chodników nie schowam.

Po za tym nawet jeżeli nie wlicza się tarasu do pow. zabudowy to do biologicznie czynnej już tak. MPZP u mnie stanowi wyraźnie ile % działki można wyłączyć z pow. biologicznie czynnej.

Elfir
15-04-2009, 09:28
Nie przyszło ci na mysl wybudowanie tarasu po odbiorze budynku? A jesli zrobisz ogródek i postawisz drewnianą altanke a obok placyk z grillem to też przekroczysz warunki PnB?
Szukasz problemów tam, gdzie ich nie ma.

MCB
15-04-2009, 09:36
Nie przyszło ci na mysl wybudowanie tarasu po odbiorze budynku?

Oczywiście, że przyszło :)
tym bardziej, że mam życzliwych sąsiadów co nie każdemu się zdarza.

Dlatego też doradzam jak prawnik, natomiast decyzje podejmie już sam inwestor.

Pozdrawiam,
MCB

Flawia
15-04-2009, 17:22
rozumiem że działkę kupiło się za małą... To po co ten taras, żeby patrzeć na zbyt małą powierzchnię biologicznie czynną ?? (no bo po zbudowaniu tarasu będzie jej mniej niż minimum).... Może faktycznie lepiej, jak w katalogach, malowniczo ustawić mebelki ogrodowe i szmaciany pawilonik, wprost na trawie? U teściów tak jest od dawna i nam się podoba.... Ale inwestor pewnie z tych, co im się zawsze podoba co innego niż wynika z sytuacji...