PDA

Zobacz pełną wersję : Jak połączyc płyte kartongipsowa ze scianka kolankowa



SARUL
11-04-2009, 12:36
Mam pytanko , jak polecacie połączyc płyte kartongipsowa ze scianka kolankowa?? i zabezpieczac połączenie plyt na plaskim suficie i na połaczeniach skosow?

czy dobrze zrozumialme sugestie z Forum ze na łączeniu plyty i scianki dac tasme (jaka?)+ spoinówka (jaka? Vario?)+siatka+szpachlowanie+akryl do zamaskowania krawedz??????

siatka tylko do krawedzi płyty? to co ona wtedy daje?

czy takie połaczenie we wszsytkich miejscach?

Prosze o pomoc, jestem w trakcie prac ekipa chce zrobic po swojemu a ja sie na tym nie znam

Pomocy

SARUL
11-04-2009, 12:52
chca polozyc siatke na łaczeniu plyt na plaskiej czesci sufitu, i chyba na pozostalych łaczeniach tez, jak zapytałem czy miejsce styku plyty i sciany zabezpiecza akrylem to byli troche zdziwieni, a ja nie mam zielonego pojecia jak to powinno byc zrobione

FlashBack
11-04-2009, 13:04
chca polozyc siatke na łaczeniu plyt na plaskiej czesci sufitu, i chyba na pozostalych łaczeniach tez, jak zapytałem czy miejsce styku plyty i sciany zabezpiecza akrylem to byli troche zdziwieni, a ja nie mam zielonego pojecia jak to powinno byc zrobione
siatke daja bo to sie robi najszybciej praktycznie jednym szpachlowaniem a, ze to najslabsze spoinowanie coz bez obrazy ale pewnie byli najtansi :D

akryl uzywa sie wylacznie po szpachlowaniu.

SARUL
11-04-2009, 13:09
chca polozyc siatke na łaczeniu plyt na plaskiej czesci sufitu, i chyba na pozostalych łaczeniach tez, jak zapytałem czy miejsce styku plyty i sciany zabezpiecza akrylem to byli troche zdziwieni, a ja nie mam zielonego pojecia jak to powinno byc zrobione
siatke daja bo to sie robi najszybciej praktycznie jednym szpachlowaniem a, ze to najslabsze spoinowanie coz bez obrazy ale pewnie byli najtansi :D

akryl uzywa sie wylacznie po szpachlowaniu. to jak to powinno byc zrobione prawidłowo zeby nie pekało??

FlashBack
11-04-2009, 13:25
http://lh3.ggpht.com/_1HHBWDmjQpU/SeCL1kksNMI/AAAAAAAAG9I/xUdU_ZT3fTU/spoina%20gk.JPG

SARUL
11-04-2009, 13:31
niestey fotka sie nie otwiera

Kazdy moze sie mylic ale jak sie posłucha/poczyta kilka opini i logicznie o nich pomysli to w koncu da sie wybrac jakies rozwiazanie. nie rozumiem np. tego co pisano zeby siatke kłasc do krawedzi płyty???? a ten akryl przy styku sciany i płyty? to chyba jako ostatnia warstwa od zewnatrz , no bo jak od srodka a na to szpachlowanie to co z tego ze akryl w srodku pracuje jak na wierzchy sztywne połaczenie bedzie pekac. sam juz nie wiem. a laczenie płuyt na skosach, co to sa te tasmy z PCV??[/i]

FlashBack
11-04-2009, 13:36
niestey fotka sie nie otwiera

Kazdy moze sie mylic ale jak sie posłucha/poczyta kilka opini i logicznie o nich pomysli to w koncu da sie wybrac jakies rozwiazanie. nie rozumiem np. tego co pisano zeby siatke kłasc do krawedzi płyty???? a ten akryl przy styku sciany i płyty? to chyba jako ostatnia warstwa od zewnatrz , no bo jak od srodka a na to szpachlowanie to co z tego ze akryl w srodku pracuje jak na wierzchy sztywne połaczenie bedzie pekac. sam juz nie wiem. a laczenie płuyt na skosach, co to sa te tasmy z PCV??[/i]
poprawilem juz powinno byc czytelne

mozna to, rowniez wykonac z zastosowaniem papierowej tasmy naroznikowej ale tylko dla polaczen plyta plyta

Jerry304
14-04-2009, 18:44
poprawilem juz powinno byc czytelne

Też nie widzę tego zdjęcia. A jestem b. zainteresowany :lol:
Poddasze mam już ocieplone więc zostało tylko wyszpachlowanie. Panowie przychodzą w piątek a obiecałem ,że materiały już będą na nich czekały.
Co kupić:
- jakie listwy narożnikowe (ktoś wspominał o papierowych ?)
- taśma papierowa czy siatka a może i to i to ?
- jakim materiałem szpachlować( płyty mam rigipsa) ?
- jak obrobić płytę na styku ze ścianą otynkowaną tynkiem cem-wap.( ściany murowane nie będą szpachlowane ) ?
Jest trochę pytań :wink:
Pozdr.

FlashBack
14-04-2009, 19:01
poprawilem juz powinno byc czytelne

Też nie widzę tego zdjęcia. A jestem b. zainteresowany :lol:
Poddasze mam już ocieplone więc zostało tylko wyszpachlowanie. Panowie przychodzą w piątek a obiecałem ,że materiały już będą na nich czekały.
to, nie powiedzieli co i ile trzeba kupic?
Co kupić:
- jakie listwy narożnikowe (ktoś wspominał o papierowych ?)
uzywam papierowych wstawki zaleznie gdzie ida narozniki
- taśma papierowa czy siatka a może i to i to ?
wszystko sie moze przydac :) zbroic tasma papierowa, jak chcecie pogonic robote to, tylko siatka samoprzylepna
- jakim materiałem szpachlować( płyty mam rigipsa) ?
vario lub standard do spoinowania i zbrojenia, mix'a do finiszowego, mozna tez megaronem uniflotem, franspolem, cekolem uuu jest tego
- jak obrobić płytę na styku ze ścianą otynkowaną tynkiem cem-wap.( ściany murowane nie będą szpachlowane ) ?
a trzeba? tam wystepuje tylko szczelina wiec trzeba ja zapachac szpachla i zakleic tasme :)
Jest trochę pytań :wink:
Pozdr.

ps. lepiej kupic taki material jaki chca wykonawcy ;)

nie moge dac stata adresu ciagle mam zmieniana nazwe fotek :/

Jerry304
15-04-2009, 06:52
Flash to napisz jakich ty materiałów używasz, pewnie masz jakieś swoje ulubione :lol: ( sprawdzone)
Taśmy narożnikowe wykorzystywane będą praktycznie tylko wokół okien.
Panowie mają swoją robotę zrobić tak aby nie pękało czyli bez pośpiechu :wink:
(no czasami też wychodzi i szybko i dobrze )
Jak wykańczasz miejsce na styku płyta-tynk - taśmę przyklejasz tylko na krawędź płyty?
Pozdr.