PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika Arniki



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

markoto
27-05-2010, 17:58
Wykopalabym goscia jak by mi takie argumenty wysunal

Arnika
27-05-2010, 18:03
No to ja się grzecznie pożegnałam i u niego kuchni nie kupię.... Tylko kto mi ją zrobi za 10... i w dobrym gatunku...

Elena76
27-05-2010, 18:05
dokładnie, co za bezczelny typ...

markoto
27-05-2010, 18:10
Poczekaj na tego mojego , gosciu na prawde w porzadku

Arnika
27-05-2010, 18:12
Czekam...
Jutro jestem z nim umówiona ok 19.00...
Odbiera telefony, sympatyczny głos... Może mi będzie pasował... Może coś mądrego doradzi...

Arnika
28-05-2010, 07:41
Piękny dzień się dzisiaj zapowiada :D

Magi77
28-05-2010, 08:09
Piękny dzień się dzisiaj zapowiada :D

doberek:):):)

U nas zimno, pochmurnie i smętnie:)
Jak mi się nic nie chce:jawdrop:

Arnika
28-05-2010, 08:12
No to u nas słonko pięknie świeci , tylko chłodno jest.....

kluczmonia
28-05-2010, 20:03
Jak tam pan kuchenny no 3?

Arnika
28-05-2010, 22:10
Nie dawno wróciłam z rozmowy z panem kuchennym nr 3.

I uważam, że pan spokojny, rozsądny, słucha i mądrze mówi... Nie spóźnił się... nie miał 20 telefonów.... Nie wyliczył ile to mój dach kosztował, i ile to wydałam na dom, a na kuchnię nie wydam drobnych parę tysięcy więcej..... , i doradzał rozsądnie. Trochę go zaskakiwałam blumami i chciejstwami... ale w spokoju wysłuchał i powiedział, że kuchnię wymyśliłam sobie z najwyższej półki.....

I co ja na to poradzę....
Chciałam kuchnie adoptować, ale nikt nie ma kuchni do adopcji.... Więc nie ma, że boli... Muszę kupić.... A bez kuchni nie da się żyć....
Mam tylko zagwozdkę.... Bo lakier podoba mi się, ale może nie biały, tylko kremowy..... , ale mężowi nowoczesne kuchnie się nie widzą.... I może zrobić drewno z nowoczesnymi relingami, czy innymi srebrnymi uchwytami....
Oj dylemat wielki , i najgorsze, że nie mam pojęcia jaką chcę sama kuchnię... Podoba mi się wiele propozycji, ale która ta najwłaściwsza i do mnie dobrana, i do charakteru, i do mody i ponadczasowa żeby była......

Oj skomplikowane to jest.... Wolałabym budować niż wymyślać kuchnie....

I jaki kolor? I jaki front? Czy lakier, czy MDF, czy drewno?

Co zrobiłybyście na moim miejscu? Jakie macie doświadczenia z użytkowania swoich kuchni i doświadczenia waszych znajomych.....


Pan ma policzyć w domu co i jak wyjdzie, ma przesłać na maila, albo zadzwoni.... mam zdecydować z jakich frontów zrobić kuchnie.... A skąd ja mam to wszystko wiedzieć?
Wszyscy panowie wymyślali podobne rozwiązania... ja też o takim mniej więcej myślałam...
Zadecyduje cena i przede wszystkim obsługa klienta.... Mam nadzieję, że cena mnie nie zabije.... chociaż nie będzie niska....

Za łazienkowe meble powiedział mniej więcej 1600zł, ale chyba bez blatu.... I w froncie lakierowanym... więc nie jest źle.....

Czyli jeszcze muszę ćwiczyć cierpliwość.... Oj muszę ćwiczyć.....

markoto
28-05-2010, 22:16
Arnika tego niestety nikt ci nie powie, sama musisz zdecydowac :)
Ja od poczatku bylam nastawiona na fornir i widzisz jaki mam fornir :D
Kolory mozesz sobie zobaczyc w tej hurtowni w swietochlowicach :)

markoto
28-05-2010, 22:18
aha uchwyty w duzym wyborze mozesz zobaczyc w chorzowie na przeciwko obi jest hurtownia, za media marktem

Arnika
28-05-2010, 22:20
No i wiem, że nic nie wiem... :D

A czy fornir, czy lakier, czy cóś inne to się okaże jak pan cenę wyśle ile co i przede wszystkim gdy zobaczę na żywo jak to cóś wygląda.... Po niedzieli wszystko trzeba oblukać.....

kluczmonia
29-05-2010, 06:41
Arniko niedawno miałam podobne dylemety (Markotka wie ). chciałam jasno- ale cały dól mam jasny- płytki na całym parterze jaśniutkie. bardzo podoba mi się lakier mat- taki jak u Markotki. no i fronir. w końcu (identyczne dylematy jak Twoje) zdecydowałm się na fornir - klon amerykański połączony z szarym. więc mam "drewno"- które zawsze ociepła wnetrze a jednocześnie nowoczesna kuchnię (korpusy, blat szary). nowoczesne uchwyty. kuchnia dopiero zaczyna sie montować więc jeszcze nie mam co pokazywać. wiem, że lakier mat na pewno sie świetnie czyści. jak chcesz nowocześnie to zrób drewniana ale nie ruztykalną tylko nowoczesną. a i ja myslałam o kremowym lakierze musisz zwrócić uwage czy nie będzie Ci przeszkadzał fakt że czasem jasno kremowy lakier wydaje się jak "podstarzały biały, zżółknięty biały- niektórzy maja takie skojarzenia.
niewiele pomogłam ale chciałam ci powiedzieć że nie jesteś sama ze swoimi dylematami.

zuz@nka
29-05-2010, 07:16
a ja tu głosu nie zabiorę bo uważam że samemu powinno się dokonać wyboru :)
to my gospodynie,kuchareczki,mateczki, przyjaciółeczki spedzamy sporo czasu w tym miejscu i wiemy co sprzyja nam nastrojom, w czym się dobrze czujemy, jaka kolorystyka bedzie dominować na parterze, jaki mamy charakter.....tak więc dobór kuchni to jak wybór samochodu dla faceta - oni nie pytają, wiedzą czego chcą, albo wygodnego rodzinnego, abo dla szpanu przed małoplatą....

ale namąciłam - Arnika musisz się sama zmierzyć z tym dylematem !!!!! My tam tylko czasami wypijemy kawusię a ty spędzisz większość swego zycia :)

Arnika
29-05-2010, 13:15
Monia wrzuć fotki - proszę....

Kremowy to traka wanilia..... I nie kojarzy mi się z żółkłym białym... A fornir nowoczesny też mi się podoba... A jaki to jest ten klon... I jak zaprojektowałaś kuchnię..... I czy to ten sam pan co u Markotki Ci robi?
A jak cenowo wychodzi fornir? I czy to płyta fornirowana, czy drewniana ramka, a płycina fornirowana?


Zuza... ja tam wiele więcej wiem o samochodach, niż o kuchni.... i wolałabym wybór auta teraz dokonywać , niż mebli.... Oj wolałabym.... Auta mnie akurat kręcą.... A kuchnia, gotowanie, sprzątanie...- Oj nie....... nie lubię tego.....
A szybko nawet po 200km/h oj lubię pojechać.....
Teraz w ramach rozrywki wyszukuje na zaś chciejstwo auta dla mnie... Coś będzie trzeba kupić,,,, jak skończymy dom..... Bo AX nie wydala....

Arnika
29-05-2010, 14:15
Dzwonił pan, że AGD jedzie , i LM dzwoniło, że płytki do łazienki na podłogę przyszły.....

3 sypialnie są gotowe do malowania... Czy najpierw zagruntować i malować... W każdym razie po niedzieli zabawa z pędzlami i farbkami.....


Oj odwieczny problem kolorków....

Po niedzieli powinny przyjść kafle na cały dół... :D ja mam tylko sam dół... :D
I powinien pan skończyć z sufitami i zacząć kłaść kafle...


Czyli może zdążymy na koniec czerwca.....



Boję się tych dużych Afronów... Czy już pisałam, że wybrałam Affron Beige pół poler w rozmiarze 65/95? Tak? nie? To już wiecie....

Muszę przeliczyć sufit w salonie i zamówić drewno, i wełnę.....

Podłogówka nadal hula... niech grzeje..., coby mi już nikt nie powiedział, że jest źle, bo woda w rurkach była....

I nie mogę znaleźć majstra od sufitu w salonie... oj nie mogę......


Dzisiaj dowiedziałam się, że podpięcie do kanalizacji musi mieć rewizje, i... jakąś rurę z klapką, żeby cofki nie było ...
A ja mam tylko rewizję, a rury od cofki nie mam i studzienki też nie mam... i co... i co... teraz kopać i zakładać, czy olać... Jak Wy macie?

malgos2
29-05-2010, 14:27
Dlaczego boisz sie duzych rozmiarow?

Arnika
29-05-2010, 14:32
Żeby nie schrzanili..., żeby się nie stłukły.... bo to już prawie metr do kosza... żeby....

Oj po ostatnim fachowcu to aż strach się bać....

Ale podoba mi się :D
I chyba dość ładnie wygląda... Ale to już Irma musiała by się wypowiedzieć.... Czy ładnie wygląda duży format na podłodze....

Irma
29-05-2010, 20:37
wypowiadam się - duży format wyglada ładnie ;)
a co do kuchni, to sprobuj pooglądać jakieś zdjęcia kuchni, wybierz trzy i zastanów się dlaczego Ci się podobają, potem sobie to spisz na kartce i na pewno ci się coś rozjaśni.
tylko staraj się obejrzeć tych kuchni więcej niż 20 i więcej niż od jednego producenta.

Arnika
30-05-2010, 09:53
Duży syn zrobił młodszemu bratu na dzień dziecka akwarium na chomika .... Duże mu wyszło.... Chomik biega jak szalony.... kopie... a pies siedzi pod akwarium i go pilnuje, czasem pomrukuje... ciekawe kiedy go wyciągnie z akwarium?
Już raz tak zrobił i chomik leżał do góry oponkami ... i udawał martwego.... Ja piszczałam, , młody płakał, pies się bał, a chomik ożył i uciekł.....

Arnika
30-05-2010, 19:31
Oj miało być tak pięknie i słonecznie..... , ale się rozpadało.....


Od wczoraj kosiłam działkę.... Trawka maleńka, ale chwasty po pas.... Jak to jest, że chwasty rosną jak głupie, a trawa nie?
Kupiłam dzisiaj w casto podkaszarkę z Bosch-a... tania była, na prąd, ale już się przydała, bo trzeba było skosić pyzy ogrodzeniu....
Kosiarką pożyczyłam malutką elektryczną, ... Jak dla mnie lekka, ale za mało kosi, a i kabel wśród tych krzoczków się bardzo pląta.... Może i kupiłabym elektryczną, ale żeby szerzej kosiła... I te krzoczki....
Muszę wypróbować jeszcze spalinową bez napędu i z napędem...

A jakie są Wasze doświadczenia z kosiarkami?

Dochodzę do wniosku, że mam za dużo krzoczków.....


I teraz ładnie jest na działeczce.... Podoba mi się....
Jutro muszę jechać do LM i zakupić wszystko do malowania.... i lampeczki do łazieneczki i przedpokoju....
Oj trochę tego mam...
Muszę kupić drewno boazeryjne na sufit i skosy w salonie i wełnę ....
Wełnę najprościej... a za drewnem w Żywiecczyznę trzeba ruszyć, bo u nas to już chyba nikt boazerii nie kładzie...

Arnika
30-05-2010, 19:33
Jak i czym Wy gruntowałyście ściany z karton gipsu i cementowo wapienne?

Elena76
30-05-2010, 20:39
Jak i czym Wy gruntowałyście ściany z karton gipsu i cementowo wapienne?

Arnika, my zarówno karton-gipsy jak i tynki cementowo-wapienne gruntowaliśmy Ceresitem CT-17.

a co do cen fornirów i mdf lakierowanego, to chyba wychodzi bardzo podobnie (nasz fachowiec od wykończenia jak robił mi kalkulacje na meble to liczył fronty zarówno lakierowane jak i fornirowane 600zł/m2)

anjamen
30-05-2010, 20:45
doberek. Arnika Ty juz mieszkasz? ;)

markoto
30-05-2010, 20:46
u nas lakier mat to 300zl, polysk 500, fornir to zalezy jaki

skaba
30-05-2010, 21:41
późno, bo późno, ale odpowiadam na zadane pytania :) (net mi szwankował )


Oj doczytałam Skrabuś, że i u Ciebie źle położone płytki....
Czyżby wina podłogówki? Kiedy kładli?

I ile płaciłaś jeśli można za kafelkarzy? I skąd byli?

arnika kafelkarzy miałam z Zawiercia - robili u mnie całą wykończeniówkę.. robili też u kasimaciej i efilki.. moge ich polecić z czystym sumieniem, bo naprawde świetnie i solidnie pracowali.. z naszymi płytkami to dosyć skomplikowane - kilka czynników się na to zlożyło, ale chlopaki zadeklarowali, że zapłaca za nowe płytki i materiał, ale przyznam, że nie mam sumienia ich obciążać kosztami.. wystarczy, że skują stare i położą nowe płytki.. nie pamiętam ile brali za układanie kafli, bo płaciłam za całość, ale ceny mieli przyzwoite :)


Skabus ale jak bylismy u ciebie to wygladalo wszytsko ok ?


ja też wtedy jeszcze tego nie widziałam.. zresztą to chyba się aż tak bardzo w oczy nie rzuca.. mam nadzieję :)

Arnika
30-05-2010, 22:01
Cześć dziewczyny :D

Elena dzięki... Poczytałam, dość drogo wychodzi, ale na pewno dobry.... Pomyślę.

Ania - nie mieszkam i szlag mnie trafia... Bo fachowcy spie....li łazienkę, zamawiałam następne kafle, bo skuwali...
I muszą położyć je jeszcze raz...
Facet od karton gipsów ślimaczy się... A ma jeszcze do położenia 110m2 podłogi... Nie mam majstrów do sufitu/ skosów w salonie,( jeden na mazurach, drugi chory, trzeci taki majster, że robota za trudna i nie da rady (dobrze, że się przyznał....), ale dzisiaj wkurzona zadzwoniłam do wuja, i on mi to zrobi.... Mam nadzieję, że szybko... ale mało nie jest tego, i znając wuja, to będzie długo to robił....
Jak zdążymy wszystko zrobić na czas przed końcem czerwca, to się przeprowadzam....

Markotka pan mówił, że drewno 550zł/m2, lakier połysk 300 coś za m2, ... Czekam na wycenę.

Skabusia - to podłogówka coś złego narobiła twojej podłodze, czy panowie zawalili?




I dziewczyny jeszcze raz zapytam - Czy gruntowałyście ściany i czym... Bo są podobno dwie szkoły... Jedna to grunt i dopiero farba... a druga to gruntuje się rzadką emulsją i później maluje się.....

Nie wiem którą opcję wybrać...?

markoto
30-05-2010, 22:20
jesli lakier polysk za 300 to musialy ceny mocno zejsc w dol w co watpie :)

Elena76
30-05-2010, 22:22
Cześć dziewczyny :D

Elena dzięki... Poczytałam, dość drogo wychodzi, ale na pewno dobry.... Pomyślę.

(...)

I dziewczyny jeszcze raz zapytam - Czy gruntowałyście ściany i czym... Bo są podobno dwie szkoły... Jedna to grunt i dopiero farba... a druga to gruntuje się rzadką emulsją i później maluje się.....

Nie wiem którą opcję wybrać...?

Arnika, dodam jeszcze, że po gruncie musieliśmy malować najpierw farbą podkładową, bo jak zaczęliśmy normalną to mimo gruntowania ściany bardzo chłonęły farbę i nie kryła jak trzeba.

Arnika
30-05-2010, 22:26
Marta... pan mówił, że jest sporo tańszy lakier taki sam jak w hurtowni, ale u innego sprzedawcy... Może teraz takie ma dojście, albo podróby... albo inny producent... Nie wiem, ale to i tak 300ileś a nie 550zł/m2

No to ładnie będziemy musieli malować.... Grunt, podkład, farba...
To jak dalej tak pójdzie, to ja się w życiu nie przeprowadzę....

Elena76
30-05-2010, 22:32
No to ładnie będziemy musieli malować.... Grunt, podkład, farba...
To jak dalej tak pójdzie, to ja się w życiu nie przeprowadzę....

Arnika, popytaj jeszcze, może da się inaczej. Ja się na malowaniu nie znam, piszę tylko jak u nas to wychodzi :rolleyes:

skaba
30-05-2010, 22:32
arnika nie brałam do tej pory pod uwagę wpływu podłogówki.. panowie kładli kafle przy wyłączonej podłogówce i uruchamialiśmy ją dopiero ponownie po kilku tygodniach.. nie sądzę, żeby to ona miała wpływ.. niestety u nas panowie musieli kłaść dużą warstwę kleju, żeby wyrównać poziom.. no i płytki powciągało..

czytałam twoje dylematy kuchenne :) ojj miałam takie same.. ostatecznie wybrałam dół w fornirze dębowym, a góra i słupek w półmacie ecri.. jestem zadowolona :) tylko w przyszłości blat jest do wymiany - póki co mam zwykły laminat, choć musze przyznać, że w użytkowaniu spisuje się świetnie :) trzymam kciuki!

co do kosiarki to właśnie zakupiłam spalinową.. jak na razie spisuje się świetnie.. dla mnie najważniejsze było, żeby silnik miała z B&R i 6KM (mam spory kawałek do skoszenia), a do tego napęd (mąż woli bez napędu, ale ja bym jej nie była w stanie pchać przez całą działkę) i koniecznie mulczowanie, bo nie uśmiecha mi sie ani grabienie ani noszenie kosza.. pozostałe funkcje większość kosiarek ma w standardzie, więc o tym nie piszę..

w sprawie gruntowania nie pomogę :(

Arnika
30-05-2010, 22:40
Dzięki Skraba.

To do dylematów gruntowania, Kuchennych dojdą jeszcze dylematy kosiarkowe....

Musimy coś zakupić... Ale zupełnie nie znam się na tym... Może spalinówka z napędem? Ale jaka? I co to jest B&R? Firma... tylko jaka.....

markoto
31-05-2010, 07:20
to mulczowanie to ponoc zupelnie nieprzydatna funkcja, nie da sie co tydzien zostawiac tego syfu na trawniku


nie ma podrob lakierowanych frontow :D

Arnika
31-05-2010, 07:35
Wolałabym kosiarkę z dużym koszem ....
A mulczowanie pozostawia na trawniku zmieloną trawę, a później trzeba będzie mocno wygrabiać i napowietrzać trawnik... Dziękuje, za dużo tego mam....

Fronty pewnie są foliowane, tylko jedne na wysoki połysk, drugie nie... Tak myślę....

markoto
31-05-2010, 07:43
te foliowane nie na polysk nie wygladaja dobrze, zobacz je sobie

Arnika
31-05-2010, 07:49
Nic się nie wypowiem, bo... jeszcze ich nie widziałam. Facet kuchenny mówił, że to to samo, ale taniej.... Może inna hurtownia, może inny producent.... Nie mam pojęcia....

Pożyjemy zobaczymy....

A na cenę się jeszcze nie doczekałam.....

Arnika
31-05-2010, 07:50
Co dawałaś na ściany przed malowaniem? Grunt, czy na pierwszy raz rzadka emulsja?

markoto
31-05-2010, 08:00
Wiola ty sie zdecyduj o czym ty piszesz raz ze lakierowane raz ze foliowane, to jest zupelnie cos innego

ja gruntowalam rozcienczonym aquatexem potem szedl jeszcze 2 razy juz normalnie

Arnika
31-05-2010, 08:02
No przecież pisałam, że się na tym zupełnie nie znam. Zobaczę, pooglądam, dotknę... to się zdecyduję....

A napisz mi czym gruntowałaś ściany....

markoto
31-05-2010, 08:07
napisalam ci juz

Arnika
31-05-2010, 08:14
No tak... Ty napisałaś i wysłałaś, a ja pisałam właśnie... Dlatego moje pytanie.
A co to takiego aqatex? gdzie i po ile go kupowaliście? Pamiętasz?

markoto
31-05-2010, 08:26
farba z kabe, nie pamietam juz po ile, malowalam nia caly dom

Arnika
31-05-2010, 08:32
Mysza też kabe chwaliła. A gdzie kupowałaś?

Arnika
31-05-2010, 09:33
Zamawiam wełne na skosy...

Dać 20cm L040 i 10cm L 032, co daje nam 30cm wełny w dachu w sumie.... Ale i tak dużo, a zarazem nie wiem czy wystarczająco.....

Co myślicie?
Markota, Mysza???????

lidszu
31-05-2010, 13:59
Arnika, ty jesteś zdecydowanie za szybka jak dla mnie :p

w każdym poście inny temat :p ;)

co do kuchni, to zrób tak jak Irma mówi. Wybierz sobie kilkanaście kuchni, które ci się podobają, a potem napisz sobie, które rzeczy z każdej najbardziej.

Arnika
31-05-2010, 14:10
Lidszu... ja już zamówiłam i przywiozłam tą wełnę, o której pisałam o 10.33....
Już czeka na położenie na jutro....

Lidzia... mnie goni czas, a tu mi wiele rozterek trzeba szybciutko rozwiązywać.... I tak wyhodzi, że o kilka rzeczy na raz pytam.....

W między czasie zamówiłam wełnę... @cm L 040 w dach między krokwie, i supremate 10cm L 033 na krokwie i cały dach...
Mam nadzieję, że to wystarczy.... bo jak nie to się pochlastam... A w danym momencie nie było kogo sie dopytać z tymi grubościami i lambdami....

Przyjechało całe AGD do kuchni....


Jadę dzisiaj za farbami i gruntami....

Kuchnia na jutro zostawiona... Ale nie mam czasu oglądać.... Oj nie mam... Nawet wątek kuchenny mi się gdzieś zgubił....

Arnika
31-05-2010, 14:12
Aaaaa i zamówiłam anemostaty... przyjadą w wtorek/ środę....

I Affrony przyjadą w środę, bo panu się popsuł samochód....
Więc kładzenie kafli zaczynamy w piątak... Mam taką nadzieję....

malgos2
31-05-2010, 14:42
Arnika, Ty powinnas miec tytul - persching forum. :)

Arnika
31-05-2010, 15:05
:lol2::lol2::lol2:

Nie wiem kto to wymyśla te tytuły... i dobrze, że to nie ja....:rotfl:

barto307cc
31-05-2010, 16:10
O matko Arnika jak Ty pędzisz ;).

kluczmonia
31-05-2010, 20:55
Arnika ty mnie zadziwasz kobieto.
wklejam zaczatek kuchni: klon(fornir)+szary.
12236

wu
31-05-2010, 21:31
dobry wieczór
ech Strusie nie idzie Was dogonić:lol2:

Arnika
31-05-2010, 21:57
Dzięki dziewczyny:oops:

Ciekawy ten klon. Ciekawa jestem końcowego efektu Twojej kuchni Monia.

Barto - jak u Ciebie układanie Margo?






Moje Affrony przyjadą w środę... - jakąś awarie auta mieli i nie mogli dzisiaj wysłać.... Dojadą.....


Byłam dzisiaj w LM na zakupach.... Pooglądałam emulsje.... wiem mniej więcej co mam zamówić i jak... kolory będziemy sami mieszać, bo tak jakoś troszkę za drogo wychodzi te z mieszalnika... Oj za drogo....
Wymyśliłam też lakierobejce na drewienko... Będzie bielone... Baaaaaaardzo ładne....

Weszliśmy też na oświetlenie... wymyśliłam oświetlenie do łazienki... będzie zwykłe, bo to co mnie się podobało to niestety nie jest energooszczędne i na led też się nie nadaje... Tylko co najwyżej halogeny, a one są energożerne... my niestety mamy bzika na oszczędzaniu energii... Proszę nie mylić z tym, że siedzę po ciemku w domu... Nic bardziej mylnego. Pooświecane u mnie jest wszedzie i prawie wszystko. Ponieważ nie lubię ciemności... to świecę dużo, ale żarówki muszą być energooszczędne...
Wymyślił mąż oświetlenie wiatrołapu i przedpokoju... Oj drogie wymyślił, jak dla mnie, bo punktów w przedpokoju 5 + kinkiet, oraz wiatrołap w którym musi być widno...
Wyglądało to na małe lkosze ze szkła tłyczonego i posklejanego jak witraż.... Ładne....

Jutro jadę sfinalizować zakupy.

Wybaliśmy też płytki do garażu... gres szkliwiony jaśniutki beż.... Ładny i nawet jaśniejszy niż w kotłowni.

Arnika
31-05-2010, 21:59
A i pan kuchenny nr 3 się odezwał i ma super cenę i jadę do niego pooglądać kuchenne fronty i zamówić... Tylko muszę to sama zrobić, bo mąż już się pakuje i w czwartek wyjeżdża...
Oj sezon u niego się zaczyna i sama będę wszystko zamawiać, malować , kupować i meble też....
A jak by co to będzie na mnie.... :D

wu
31-05-2010, 21:59
Wioluś z mieszalnika może drożej ale jak Ci braknie troszkę to pójdziesz i dorobią to samo a jak sama pomieszasz to bez szans:(

Arnika
31-05-2010, 22:04
No tak... ale jakie ja mam powierzchnie... Aż się boję... Sam przedpokój wyszło mi jakieś 60m2 + sufit... a salon.....
Muszę przemierzyć wszystko....

Z mieszalnika wychodzi jakieś 30 kilka zł za litr. Tu dobrej emulsji wiadro duże prawie 80zł... nie pamiętam ile litrów... Ale dobrej z teflonem i coś tam jeszcze...pan polecał....
Na czymś trzeba będzie zaoszczędzić.... No trudno.....

Jeszcze pomyślę.....

Arnika
31-05-2010, 23:13
Takie coś spodobało nam sie do przedpokoju i wiatrołapu....


http://www.leroymerlin.pl/multimedia-storage/60/1e/7ef2c1a378af4e8f12fca2ed3ed1-43577100_d.jpg

Tylko nie wiem czemu to takie drogie....

Albo muszę coś innego fajnego znaleźć....

Arnika
01-06-2010, 07:14
Pan pracownik nie lubi poniedziałków... To wiemy... i czasem nie przychodzi do pracy. Ale dzisiaj jest wtorek... i czasem poniedziałek do wtorku się przedłuża... A my mamy szlifowanie ścian, gruntowanie, i malowanie.... I musimy z kuchnią zdązyć do piątku...
Ciekawe jak to zrobić?????

Jutro przyjedzie wujek robić sufit w salonie....

Muszę zamówić boazerie.....




Jadę do LM pokupować farby , lakiery, grunt, i lampy, które wczoraj zaczęłam wybierać.... Wczoraj byłam z mężem, a dzisiaj jadę walczyć sama. Może to i dobrze, bo i tak sama wybieram, a mąż daje tylko aprobatę wybranych rzeczy.
Potrzebuję jeszcze do kuchni dwa żyrandole....
I trzeba coś wymyślić do przedpokoju.... coś nie drogiego i ładnego.... Dałam aż 5 punktów u sufitu i jeden kinkiet, oraz coś sufitowego do wiatrołapu... Cyli sporo...
a wybór trudny....

barto307cc
01-06-2010, 07:28
Barto - jak u Ciebie układanie Margo

Arnika moje Margo już ułożone ;))).Pięknie wyglądają ;)

markoto
01-06-2010, 07:40
No i jak ci wyszla cenowo ta kuchnia??? jakos mi ta cena 30zl za litr mieszanej to drogo wychodzi, bo pewnie porownujesz wiaderko emulsyjnej a mieszanej to lateksowej

Arnika
01-06-2010, 16:18
Markotka - pan mówił, że z 30/l wychodzi... Więc trochę by mnie zezarło to malowanie z mieszalnika.....

Kuchnia : 3500materiał, 1500 robocizna, fronty : 500-700zł/m2 drewno., 350 lakier i 200MDF... Zależy co sobie wybiorę....


Barto.....
Ile kładli i w ilu, i ile godz. pracowali? Bo u mnie jeden pan i to po parę godz. dziennie....
Masz zdjęcia?

Arnika
01-06-2010, 16:19
A emulsje też a jakąś lateksową z teflonem na ściany kupiłam... Nie pamiętam jaka dokładnie... ale ma różowe wieczko :D

Arnika
01-06-2010, 18:30
Jaki teraz jest dobry i w rozsądnych pieniądzach materac do sypialni?

I gdzie się kupuje materace?

malgos2
01-06-2010, 18:35
Jaki teraz jest dobry i w rozsądnych pieniądzach materac do sypialni?

I gdzie się kupuje materace?

Ja kupilam bonelowego Hildinga za 860 zl, 180 x 200 cm, na allegro. Jest swietny, ma antyalergiczne poszycie zdejmowane do prania. Na allegro jest ich pelno, najczesciej maja darmowa wysylke.

barto307cc
01-06-2010, 18:40
Barto.....
Ile kładli i w ilu, i ile godz. pracowali? Bo u mnie jeden pan i to po parę godz. dziennie....
Masz zdjęcia?

Prawie na całym dole 80m2 położyli w 2 dni,było ich dwóch.Pracują od 7-19.Układane były w caro.
Tu zdjęcie,jeszcze niezafugowane ale:
http://images44.fotosik.pl/300/07db997f78e247f3med.jpg (http://www.fotosik.pl) http://images49.fotosik.pl/300/61c74919d23c6cc1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Arnika
01-06-2010, 18:55
No no no... ładnie.....

kluczmonia
02-06-2010, 12:16
materace: studio łóżek i materacy w dąbrowie na 11 Listopada kolo salonu hundaya. maja janpol, koło i cos tam jeszcze. ja za 160x200 (kieszeniowy, 7 stref + lateks) . z koła zapłaciłam 1200. mozna negocjowac, transport gratis

Arnika
02-06-2010, 17:45
No to pooglądałam fronty.... i nic nie widziałam, bo w hurtowni remont mieli....
Ale u innego pana popatrzyłam na fornirowany front o ponad połowę tańszy i niczym wizualnym nie odbiegał od tej ramki drewnianej i forniru w środku...
Możliwe, że wybiorę fornirowane, a nie drewniane.....

Pooglądałam z dębu, dąb bielony, dąb patynowany i je0sion...
Jesion jest cudny, tylko nie wybacza rys , tok jak dąb.... Muszę się zastanowić i dać odp.....
I widziałam lakier w połysku... jest cudny.... i biały będzie do łazienki.....
Przyjechała dostawa z LM... ale pan nie podjechał pod garaż i rozładować trzeba było ręcznie ileś tam kafli na cały garaż, klej, farby i lakiery....
Miał mąż co robić z teściem...


Rano dzwoni tel... Affrony jadą.... Uradowana w te pędy na budowę... A pan mi mówi, że 300 metrów muszę sobie sama przewieźć te kafle - 3 palety... , każda po 1200kg....- bo on tu nie wjedzie i się na rurach zawiesi..., i że nie ma gdzie zawrócić...... No to pojechał... Mieli wysłać inny samochód... Czekałam do 18,30...... nie przyjadą, bo mniejszego auta nie mają....
Możliwe, że dotrą w piątek... - możliwe.....


I tak cały dzień w nerwach na wysokich obrotach........


Oj mam dość.....





Monia muszę tam zajrzeć.... To jest koło zakładu energetycznego?

wu
02-06-2010, 19:45
dobry wieczór
Wioluś no ale jak dzisiaj nie mieli małego samochodu a w piątek będą mieć?? dziwne:(

Malutka_
02-06-2010, 21:14
ty to dopiero masz speeda .
musisz byc dzielna ze tak sama wszystko musisz robic. ale na pewno dasz rade!!! tematy o ktorych piszesz sa dla mnie jeszcze odległe, ale kibicuje Ci bardzo :)

Arnika
03-06-2010, 06:45
Wusia... - gdzieś tam był w trasie...

Może w piątek się uda....


Malutka ja nie mam spida... - ja po prostu kończę i jak dla mnie to za powoli jest.... Oj powoli....

skaba
03-06-2010, 09:01
jak zwykle odpowiadam po czasie :)


Dzięki Skraba.

Może spalinówka z napędem? Ale jaka? I co to jest B&R? Firma... tylko jaka.....

ja mam dokładnie tą: http://www.allegro.pl/item1053237919_b_s_6km_kosiarka_5_funkcji_promocja _naped.html
bardzo jestem z niej zadowolona:)


to mulczowanie to ponoc zupelnie nieprzydatna funkcja, nie da sie co tydzien zostawiac tego syfu na trawniku


moje pole trudno nazwać trawnikiem :) nie mam sianej trawy, tylko rodzimą roślinność :) mam ponad 2,5tys metrów, więc z koszem nieźle trzeba się nalatać.. ale ta kosiarka taki mieli, że sąsiedzi dziwili mi się, że chciało mi się grabić całą działkę.. tyle, że ja jej nie grabiłam :) pewnie kiedyś będzie trzeba się przerzucić na kosz, ale na razie to zbędna robota..

Arnika
03-06-2010, 09:43
Kupiłam właśnie kosiarkę z silnikiem B&S 6,5KM ( podobno jest to huskwarna...)i wszystkie te dynksy co to do niej oferowali....
Mam nadzieje, że będzie dobra.... i skosi trawkę
U mnie mniej do koszenia... i cała działka obsadzona krzoczkami.... Ciekawe kiedy mi się to znudzi i nie przekopię krzoczków w inne miejsce.......

wu
03-06-2010, 19:44
dobry wieczór
ostatnio czytałam artykuł własnie o kosiarkach z funkcją mulczowania ;) zagramaniczni naukowcy przeprowadzili eksperyment podzielili trawnik na pól i połowę kosili normalną kosiarką i nawozili a połowę tylko kosili z mulczowaniem ten pierwszy trawnik wyglądał tak sobie ten po mulczowaniu ładny gęściutki i zieloniutki:) jedyną wadą mulczowania jest to że trzeba częściej kosić żeby trawka krótka stosunkowo była żeby dobrze zmieliło:)

Arnika
03-06-2010, 22:47
Przywiozłam mojego syna z dworca.... Wrócił z nad morza, był na zielonej kolonii...
Jest zadowolony... , pogody ładnej nie mieli, wiec wrócił zasmarkany z bolącym gardłem.....



Fajnie , ze już wszystkie dzieci w domu...

Jutro zacznie się kłótnia pomiędzy braćmi.... i zaczną się normalnie bić...

Arnika
04-06-2010, 14:20
Przywieźli Affrony.... Trzeba było je ręcznie rozładowywać... Po dwie sztuki.... oj dobrze, że było 3 panów łącznie z kierowcą...
Ja bym na pewno nie dała rady... I pod górkę u nas jest to i samochód nie dał rady z takim obciążeniem wjechać....
Były 3 palety, każda po tonie dwieście.....

Ładne są te płytki w półpolerze........

Pomierzyłam z panem... , ustaliłam co i jak.... i do dzieła panowie.....
Może jutro zacznie kłaść już w kuchni i przedpokoju.....

Ściany w pokojach się szlifują... później grunt i emulsja.... Oj mamy co robić.....]

Muszę się rozejrzeć za firmą przeprowadzkową... pod koniec miesiąca.... Nie odpuszczę tej przeprowadzki w czerwcu, choćby nie wiem co....

barto307cc
04-06-2010, 14:27
No już coraz lepiej się dzieje u Ciebie ;)).

Arnika
04-06-2010, 16:05
Lepiej, ale jak dla mnie to za powoli;)

Arnika
04-06-2010, 20:46
Sufity prawie skończone. Zostało szpachlowanie małej łazienki i spiżarki....

Położone zostały kafle w prawie całej kuchni... zostały tylko docinki....
Jutro zaczynają się kłaść Affrony w przedpokoju.....

Oj zadowolona jestem :D

Przyszedł do pracy pan Bogdan i wyszlifował papierem ściernym prawie połowę domu... Zostało jeszcze część wiatrołapu, kuchnia i salon....
Jutro dalsza część szlifowania i gruntowanie ścian :D
Zaraz później malowanie.... później panele... i pucowanie domu....

Już rozglądałam się za firmą przeprowadzkową... Chciałabym ich mówić po 20 czerwca...

Może zdążymy....

boratom
05-06-2010, 09:24
Świetnie! Wszystko zaczyna się układać po Twojej myśli :hug:

Arnika
05-06-2010, 17:57
Podłoga w kuchni skończona. Zostało jeszcze tylko fugi zrobić, ale to pewnie w całości pan Andrzej będzie robił....

Dalsza część szlifowania ścian, trochę pan Bogdan odgruzował dom i zaczął malować gruntem ściany. Mąż pojechał pozamykać, więc nie wiem na jakim etapie skończył....
W poniedziałek dalsza część pracy nawet na trzech, czterech frontach .... Sufit w salonie ocieplanie, gruntowanie część dalsza i malowanie , oraz najważniejsze kafelkowanie przedpokoju.... Wraca w poniedziałek pan boss kafelkowy do naprawy kafelek w łazience...

LM nie popisało się po raz kolejny... Zamawiałam ze dwa tyg. temu kafle na podłogę do łazienki... Zapłaciłam transport, i kafelki w środę przyjechały... Tylko tyle, że ścienne, a nie na podłogę... Mąż zwrócił uwagę, pan zadzwonił i kafle były... Mieliśmy je odebrać z LM po południu.... Pojechaliśmy dzisiaj, a tu nie mają ani jednej sztuki.... Nie przywieźli... pomylili się..):
Może przywiozą w czwartek....

Kupiliśmy też ostatnią jakąś tam kosiarkę.... Dobrą podobno, wypasioną.... I co... i psinco... kosiarka droga, a nie dali wszystkich części do niej... Dobrze, że mąż nie zalał jej olejem i benzyną.... Pojechaliśmy dzisiaj po te części... i po wielkich tłumaczeniach doli z innej kosiarki.... Tyle tylko, że nie pasowało to do naszej jak przyjechaliśmy do domu....
za jakiś czas kosiarkę w auto i do LM... z reklamacją.... Oj zdziwini byli panowie....
zamówili drugą w całym opakowaniu i mają ją dowieżć transportem z kafelkami... Oj jestem ciekawa...







Ale budowa, wykańczanie i zakupy uczą cierpliwości... Oj baaaardzo......
Tylko dlaczego nas ta testują....?

Arnika
05-06-2010, 18:14
Miałam na działce dzisiaj miłych gości...

Dziękuję za wizytę....







I jak cudnie dzisiaj słońce świeci... Jak cudnie, ze jest gorąco....

Poproszę tak do jesieni....

malgos2
05-06-2010, 18:33
Pokaz nowe foty.

Arnika
05-06-2010, 18:35
Ni zrobiłam, bo nie zabrałam aparatu....

malgos2
05-06-2010, 18:37
No i co Ty sobie wyobrazasz? Zeby mi to bylo ostatni raz. ;)

Arnika
05-06-2010, 18:49
Oj Małgoś.... nie mam głowy.... Jeszcze z reklamacjami i niedoróbkami LM musiałam się zmierzyć... Relanium trzeba przed wyjściem brać.....

malgos2
05-06-2010, 18:49
Sprobuj z seta. ;)

Arnika
05-06-2010, 18:51
No tak... ale ja zawsze zmotoryzowana... a po secie nie prowadzę nigdy....


I jak tu to zrobić....?

Arnika
06-06-2010, 18:13
Pokaz nowe foty.


Są w dzienniku :D

Arnika
06-06-2010, 19:48
Chciałam zmienić swój awatar, bo jest bardzo nieaktualny.... Dom się zmienia....

Ale nie mogę zmniejszyć zdjęcia i zamienić miejscami domek....

Jak ktoś wie jak to zrobić to poproszę o pomoc....

barto307cc
06-06-2010, 20:06
No nareszcie jakieś zdjęcia nowe;).Podłoga super wygląda ;p.A jaka psinka fajna ;).A jak tam Twoje łazienki???

Arnika
06-06-2010, 20:22
W stanie zawieszenia.... Jutro podobno ma przyjechać boss z pracownikiem i naprawiać.... Ale to podobno....


Ładnie też wyglądają te Affrony.... Podoba mi się............. I jaki fajnie duży rozmiar... - 65,5 / 98,5 W salonie będzie tylko jedna docinka przy kominku na komin... tak wchodzą wszystkie kafle w całości i nie ma żadnych docinek....

kala67
07-06-2010, 21:45
Chciałam zmienić swój awatar, bo jest bardzo nieaktualny.... Dom się zmienia....

Ale nie mogę zmniejszyć zdjęcia i zamienić miejscami domek....

Jak ktoś wie jak to zrobić to poproszę o pomoc....

pamiętam, że jak zmieniałam swój avatar..........to straciłam na to pół dnia :(.........wrrrrrrrrrrrrr
........i pojęcia nie mam jak to mi się wkońcu udało:0

lidszu
07-06-2010, 22:02
Byłam w dzienniku, nowe fotki widziałam i pozachwycałam się Affronami :D
Bardzo ładnie wyglądają i fajnie, że nie będzie żadnych docinek i wszystkie kafle będą w całości :D

Malutka_
07-06-2010, 22:32
super te Affrony wyszły. zaszokowalam sie widokiem rozebranej lazienki , ale za to jaki ogrod rosnie i ta trawka....hmm.. jak na nią patrze to nie moge doczekac sie tych moich 2 metrow trawki :)

Irma
08-06-2010, 06:43
afrony wyszły bardzo ładnie. Ale najbardziej mne szokuje widok Twojej działki....ślicznie będzie jak to wszystko urośnie!
a co do avatara: wyślij mi mailem obrazek to Ci zmniejszę

Arnika
08-06-2010, 13:59
Affrony dalej będą się kłaść w przedpokoju dzisiaj... w salonie dopiero położymy, gdy zabuduję sufit ... Bo jak by coś spadło....
Wcześniej wstawimy drzwi i położymy kafle w garażu... są już i czekają na swoją kolejkę...
Jeszcze tylko ściany pomalować i panele i możemy meble zwozić....
Ale kiedy to nie wiem...

Pan boss wymiękł i kazał wziąć innego fachowca i on zwróci mi kasę... Będzie robił pan Andrzej... nie ma mocnych...

Jeśli pan Andrzej nie zdąży do końca czerwca ze wszystkim u mnie, to najwyżej na salon wróci w połowie lipca... bo wcześniej już był z kimś innym umówiony na robotę... Nic się nie stanie jak kafle później położymy... Cztery sypialnie jak będą pomalowane i położone panele już będzie dobrze....





Ładny ten mój ogródeczek... Prawda...?
I trawka ładnie rośnie... sama jestem zaskoczona..... i zadowolona :D

boratom
08-06-2010, 15:28
Ładny ten mój ogródeczek... Prawda...?
I trawka ładnie rośnie... sama jestem zaskoczona..... i zadowolona :D
W Twoim ogródeczku wiosnę widać :) Jest zielono i słonecznie... W okresie letnim - Arnika na leżaczku pod parasolem :)

Tak sobie myślę - dobrze, że boss wymiękł i przyznał do porażki - gdyby miał kolejną robotę spartolić :mad: A tak masz fachowca, co o Twoje Afrony zadba należycie (nawet z przerwą na salon) :)

barto307cc
08-06-2010, 15:50
Też myślę,że lepiej poczekać i mieć zrobione dobrze,niż szybko i później znowu poprawiać;/

Arnika
08-06-2010, 18:24
No i tak będzie... Jak nie da rady przed przeprowadzką zrobić wszystkiego, to chociaż skończy łazienkę i przedpokój oraz założy drzwi... a co do kafli w garażu.... jak zdąży przed następną robotą to zrobi... a jak nie to zrobi jak skończy u innych inwestorów, których umówił wcześniej....
Salon też zrobi dopiero po tym jak deski położymy i pomalujemy... Wiec nic na siłę....


A boss dobrze, że wymiękł... Tylko z kasy niech wyskakuje....

Arnika
08-06-2010, 21:16
Dzięki Irma za zdjęcie :D

No i chyba udało mi się wkleić nowy awatar.....
Męczyłam się z ponad godzinę... ale coś widać.... Może kiedyś zdołam zrobić inny i troszkę większy, ale z drugiej strony nie potrafię zmniejszyć i chyba znowu nic z tego nie wyjdzie.....



A Wy widzicie nowy awatarek?

wu
08-06-2010, 21:19
widzimy:)

Arnika
08-06-2010, 21:19
Jak zrobić, żeby awatar był w rozmiarach Itrmy, Lidzsu, Malutkiej , Kali i innych?

Jak to uczynić... Może zdjęcie jest za bardzo kolorowe i nie będzie już inne...., tzn większe się nie zmieści?

Arnika
08-06-2010, 21:20
Wszelki duch.... Wusia jesteś :D

Arnika
08-06-2010, 21:20
Ooooo i Wu też ma większy....

chyba mam dom za duży.... :(

wu
08-06-2010, 21:23
no to musiałabyś podrzucić znowu oryginalne zdjęcie i zmniejszyć go nieco mniej:)

wu
08-06-2010, 21:23
Wioluś ja cały czas jestem tylko ograniczam się do czytania:)

Arnika
08-06-2010, 21:35
A zdjęcia w dzienniku widziałaś?


Nie śmiem już głowy Irmie zawracać... Myślę, że dobrze to zrobiła, tyle tylko, że dużo kolorków mam... i pewnie dlatego tak jest.....

Malutka_
08-06-2010, 21:38
Jak zrobić, żeby awatar był w rozmiarach Itrmy, Lidzsu, Malutkiej , Kali i innych?

Jak to uczynić... Może zdjęcie jest za bardzo kolorowe i nie będzie już inne...., tzn większe się nie zmieści?

są na pewno ograniczenia forumowe co do wagi zdjęcia, możesz je dopasować w programie graficznym.
Uwazasz ze Twoje jest za małe?

Arnika
08-06-2010, 21:42
A widzisz dobrze mój dom?



Oj brzydkie te ograniczenia FM.....

Irma
09-06-2010, 06:58
Arniika, za bardzo zmniejszyłam...bo jakoś tak wzięłam sobie do serca co napisali w regulaminie,a le zrobię Ci taki jak ma Wusia, ok?

Irma
09-06-2010, 07:01
aaaa, jednak nie...jakoś dziwnie się zmniejszy ł podczas wsadzania
bo ten, który Ci wysłałam był większy

Arnika
09-06-2010, 10:20
No to ja nie mam pojęcia jak wkleić we właściwych rozmiarach...

I tak nieźle się nakombinowałam......






Jest susza na działce.... trzeba trawę zacząć podlewać.... O zgrozo... u innych za dużo wody, u nas na trawniku za mało.... Ale za to zaczęła się trawa zielenić.....

A ile komarów mamy... i pewnie będzie więcej... Jest już plaga,,,, Trzeba jakieś coś kupić na komary, bo tną niemiłosiernie.....
Co macie sprawdzonego do domu na komary?





Przywieźli nam drzwi.... I kolor niby dąb... ale taki jakiś nie taki.... Niby widziałam, niby jest taki jak zamawiałam... ale jednak w domu wygląda inaczej.....
No cóż trzeba wprawiać drzwi...

Wczoraj wieczorem spotkałam się z panem kuchennym i poustalałam resztę szczegółów... Zastanawiam się tylko jeszcze nad ostatecznym kolorem frontów... Zwykły naturalny dąb, czy bielony dąb?
Mąż nie widział tych bielonych, ale z drugiej strony fronty jasne, boki jasne, kafle jasne.... to czy nie za mdło z tym bielonym..... Zastanawiałam się nad kaflami przy blatach czy nie dać ciemnobrązowych... A może szkło jak u Markotki tylko że dać brązową tapetę..... Zawsze jest możliwośc zmiany koloru tapety....
Oj lie pytań mi sie po głowie kołacze...

A co Wy dziewczyny ( Irma, Monia, Wusia , Lidszu, Malutka, Barto, Boratom, Markotka i inne nie wymienione z nazwiska :D...) o tym myślicie co dać na front i pomiędzy blat, który front wybrać.....? tradycyjny czyli naturalny, czy bielony?

markoto
09-06-2010, 10:28
Wiolu to niestety jest twoj wybor i chyba nie mozemy pomoc :) nikt nie widzial frontow to z czego wybierac??

wu
09-06-2010, 10:29
dzień dobry
ja wymieniona;) u siebie mam zamiar dać tradycyjnie płytki nad blatem bo leniwa jestem;) co do frontu to tak trudno powiedzieć trzeba by zobaczyć na żywca płytki, fronty i blat;)

markoto
09-06-2010, 10:34
Arnika a nie chcesz dac tych samych kafli co masz na podlodze??

Arnika
09-06-2010, 10:40
Dooopa... Płytek nad blat nie kupiłam bo nie wiem jakie i jaki kolor... Drzwi trochę bardzo psują mi wygląd kolorystyczny... ale musiały być takie same jak wszystkie i są... i co ja mam na to poradzić... Miał być inny kolor jest inny... i trzeba będzie sie przyzwyczaić, albo przemalować... Tylko tyle, że w domu nie zrobisz tego dobrze jak w fabryce w lakierni..... Może je przemaluję na jakiś inny kolor lakierobejcą... Może...

O klamkach to nawet nie myślę.......
W oknach są złoe, żyrandole dość nowoczesne srebrne, a lkamki w drzwiach jakie dać?

Blat fronty i płytki są w bardzo podobnej tonacji... wiec wszystko na ten sam strój... Tylko tyle, że nie wiem co dać pomiędzy blat i szafki i koło pieca.....

Wusia... kuchnia jest już w kaflach , przedpokuj prawie też... został kwadrat do położenia przy wejściu z garżu bo trzeba będzie pokombinować jak dać, żeby ładnie było... I wiatrołap został...
A pracy jeszcze mnóstwo....


Wusia, Markotka i dziewczyny...wpadnijcie na kawkę to popatrzycie...

Arnika
09-06-2010, 10:40
Zastanawiam się... Ale bardzo jaśniutko by było....

Arnika
09-06-2010, 10:42
W zasadzie to i mogło by być, bo jakiś dodatek mógłby być ciemniejszy.... coś dołożyć....


A w zasadzie drzwi są podobne trochę do okien.....

markoto
09-06-2010, 10:43
wymien klamki w oknach :D

malgos2
09-06-2010, 10:48
wymien klamki w oknach :D

Dobreee... :D

Arnika
09-06-2010, 10:48
A mogą być różne klamki? Jak tak to jest OK.... A jak nie to kupię jakie mi wpadną w oko...

Jak myślicie...?

Arnika
09-06-2010, 10:50
Tylko tyle, że mam jakieś tam sekustiki... czy coś tam, o które wcześniej Tzn w listopadzie zabiegałam i zamawiałam specjalnie..... Chyba by mojego męża trafiło.....

markoto
09-06-2010, 10:52
takie? http://www.allegro.pl/item1068548602_klamka_klamki_hoppe_secustic_tytano we_srebro_f9.html

malgos2
09-06-2010, 10:53
Moze Ci je na mahon pierdyknac? :p

markoto
09-06-2010, 10:54
Dobreee... :D
ja nie wiem z czego ty sie smiejesz toz to naprostsze rozwiazanie :D

Arnika
09-06-2010, 10:57
takie? http://www.allegro.pl/item1068548602_klamka_klamki_hoppe_secustic_tytano we_srebro_f9.html

Tak... tylko tyle, że w starym złocie... i do okien pasują.....

markoto
09-06-2010, 10:58
no to ja ci daje aukcje do tych ktore masz kupic na wymiane :D

markoto
09-06-2010, 10:58
... i do okien pasują.....

a ze niby srebrne to nie????

Arnika
09-06-2010, 11:00
No tak.... Masz racje...

Ale raz , że kasy nie mam bo bardzo zaszalałam... i już się kończy, ale dużo zrobione i kupione.... A dwa może tylko w pokojach tam gdzie nie pasują wymienić.... Albo przyzwyczaić się i nie odróżniają się od okien......

Arnika
09-06-2010, 11:01
Sama nie wiem....

To jest pryszcz w stosunku do innych dylematów.....

lidszu
09-06-2010, 11:40
ja też wymieniona z nicka ;), więc się odzywam.
ja nie dawałabym ciemnych płytek nad szafkami w kuchni. Moja koleżanka ma jasne szafki i ciemne płytki i teraz będzie te płytki wywalać, bo strasznie się ciemno nad tymi szafkami zrobiło.

A jeśli chodzi o fronty, to sama musisz zdecydować co bardziej do ciebie przemawia. Myślę, że dębowe fajnie by wyglądały, byle nie gryzły się z kolorem drzwi wew. Ale to ty tam urządzasz ;)

Arnika
09-06-2010, 11:54
Już dzwoniłam do pana kuchennego i zamówiłam ostatecznie fronty w kolorze naturalnego dębu.... Będzie jasno.... A drzwi do spiżarki będą jakie są... trochę podobne do okien... ale i tak inne.... No trudno... są z boku.....

Tylko jeszcze trzeba rozwiązać sprawę z kaflami nad blatem.....

Dzięki Lidszu... o taką doradę mi chodziło... Czy jasne, czy ciemne, czy szkło nieźle wyglądało by.... Nie chodzi mi o odcień....

Arnika
09-06-2010, 11:57
A front mniej więcej taki

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/S_0IBLWhUnI/AAAAAAAABYc/CRiE7G260zI/DSC06715.JPG


Ten po prawej i po lewej stronie.... Takie mniej więcej....

malgos2
09-06-2010, 13:35
Ladny ten front, tylko ja bym uwazala, zeby sie zbyt wsiowo nie zrobilo, rustykalnie znaczy... I jasne kolory dawaj, jasneeeeee.

Arnika
09-06-2010, 16:12
Do tego już pokazałam nowoczesny okap i jakieś relingi, czy inne uchwyty....

Oj wsiowo chyba nie będzie... ale jakby co to ja na wsi mieszkać będę....

boratom
09-06-2010, 17:41
Ale się naprodukowałyście dzisiaj :)
Arnika - podpisuję się pod uwagami moich poprzedniczek (wiem, wiem - nie pomagasz :) ) Zwłaszcza w sprawie ciemnych kafli nad blatem! Ostatnio mi się podoba wykończenie nad blatem z materiału, który został użyty na blat bądź fronty :)
http://moj.extradom.pl/wnetrza/kuchnia/galeria/80714.aspxhttp://moj.extradom.pl/wnetrza/kuchnia/galeria/80714.aspx http://projektkuchni.blox.pl/resource/kicheconcept_lu_projekt_kuchni_4.jpg

Również korci mnie szyba a pod nią tapeta (albo ciekawa fototapeta) - nie znalazłam jednak nigdzie opinii użytkowników takiego rozwiązania. Zastanawiam się w jaki sposób wilgoć (a zwłaszcza para) wpłynie na to co będzie pod szybą.
http://img.extradom.pl/foto/133494.jpg?resize=700x700&text=monim

Arnika
09-06-2010, 18:34
O użytkowanie szyby trzeba Markotki zapytać.

A ja raczej nie nowoczesne rozwiązania będę robić... Chodzi mi o meble... A blat będzie z jakiejś tam płyty...

markoto
09-06-2010, 19:01
Ja mam, nic sie nie dzieje :)

Arnika
09-06-2010, 19:05
Mam pytanie do Tych , którzy mają panele....
Co dajemy i w jakiej kolejności pod panele...

Mam już panele i jakąś tam piankę , czy coś jeszcze się daje, czy już nic?

markoto
09-06-2010, 19:10
a masz gdzies podlogowke?
folie musisz dac, przeciwwilgociowa

Arnika
09-06-2010, 19:22
Markotka podłogówkę mam wszędzie....

Tylko na logikę.... Była czarna folia, na to styro, później folia, i rurki... na to wszystko beton... I po co ta folia, jak jej jest już dwie warstwy?
Nie kumam.... A wylewka sucha na pieprz.....
I te upały, i wcześniej wygrzewana.....
To o jaką wilgoć chodzi?

markoto
09-06-2010, 19:27
Pamiętaj o warstwie zabezpieczającej przed wilgocią:
Żeby podłoga się nie wypaczyła, całe podłoże powinno zostać pokryte folią paraizolacyjną. Jest to trwała polietylenowa folia o grubości 0,2 mm. Folię paraizolacyjną należy układać na przynajmniej 200mm zakładkę lub łączyć taśmą

jesli masz podlogowke to musisz dac specjalna wartswe tlumiaca na podlogowki, nie zwykla pianke

Arnika
09-06-2010, 19:38
Kupiłam taką piankę na podłogowe ogrzewanie. Wiedziałam o tym i o takie poprosiłam. Tylko o ta folię zółtą się zastanawiałam i właśnie przetrząsuję forum żeby znaleźć informacje i argumenty....

markoto
09-06-2010, 20:34
sprawdz warunki gwarancji paneli

Arnika
10-06-2010, 14:15
Ale upał ....


Ponad 32*C w cieniu o 15.00 :D

Z jednej strony bardzo dobrze, z drugiej... aż za duże skrajności....

Arnika
10-06-2010, 14:16
sprawdz warunki gwarancji paneli

Musze sprawdzić... tylko czy ona jest do każdej paczki dołożona, czy gdzieś się ją odbiera ekstra?

BetaGreta
10-06-2010, 14:26
Dla relaksu zajrzałam do Ciebie.
Zazdroszczę Ci tej energii :)

Arnika
10-06-2010, 14:45
Oj Becia... Nawet nie wiesz jak ja mam dość....
Jak syn od rana nie wstanie do szkoły bo nie... i ani złość ani po dobroci nie pośpieszysz, nie przegadasz... i tak ma już 3 dzień... Mąż wyjechał... sama z pracownikiem, po materiały.... itd....
Oj czasem naprawdę padam na twarz... i stwarzam pozory, że jeszcze mogę... ale już ostatkiem sił....
I nawet nie mam się do kogo pożalić... rodziców nie mam... i wszystko sama....

Naprawdę czasem jest bardzo ciężko....

malgos2
10-06-2010, 16:21
Dasz rade Arnika. :)

Nelli Sza
10-06-2010, 18:38
Arniczko, ale ładnie Ci się awatarek zazielenił ;) Jak ja Ci zazdroszczę tej trawy i w ogóle tej energii i tego szaleństwa pozytywnego. ZUCH DZIEWCZYNA :yes::yes::yes:

Arnika
10-06-2010, 18:58
Neli to zajrzyj do dziennika :D

Małgoś w moim przypadku nie mam innego wyjścia .....

wu
10-06-2010, 19:13
dobry wieczór
eeeeeee Laska a telefonu nie masz:P

Arnika
10-06-2010, 19:22
Wiatrołap wczoraj p. Andrzej skończył... :D Jupi.....
Jeszcze kawałek przedpokoju 1.5X1.5m przy wejściu do garażu... i koniec z przedpokojem :D

Dziś zaczął walczyć z drzwiami....
Może kilka wstawi do końca tygodnia.....

Boss zadzwonił ( po moich i męża telefonach... ) do p. Andrzeja, żeby podjął się poprawienia łazienki i skończenia jej i WC.... Ma za to zapłacić....

Ja i tak nie mam wyjścia i muszę mieć skończoną łazienkę przed przeprowadzką....

Mamy skończone ocieplanie skosów w salonie - 50m2 skosu dostało 30cm pierzynki :D
Praca wstrętna w strasznym upale pod dachem i pracowali wujek i p. Bogdan pracownik... Jutro folia i mogą kłaść łaty na szczyt w salonie i budować stelaż pod drugi szczyt z drewna , bo konstrukcje trzeba postawić....
Ale, że tak gorąco jest to niech robią coś innego... - wujek przy prądzie , pan Bogdan dalej niech gruntuje ściany i przeciera tam gdzie nie jest przetarte.... I malowanie....

Boże jak ten czas leci.....

Wusia jesteś :D
A cały czas mam telefon przy duszy.... Czy coś się stało?

wu
10-06-2010, 19:28
nic się nie stało mówisz że Ci źle i nie masz się komu pożalić to się pytam czy telefona nie masz coby zadzwonić i pogadać:P

Arnika
10-06-2010, 19:37
Oj Wusia tel mam i za duuuużo gadam... a ja odpoczynku potrzebuję jak nigdy... Młody ma cholerne odloty 3 dzień... pokroje go.... piszczy i krzyczy od 7 rano, do szkoły za boga nie chce iść, czytać i pisać i odrabiać lekcji nie będzie, i jak już wsiądzie do auta to pod szkołą nie chce za nic wysiąść.... już nawett nauczycielki interweniowały jak widziały co się dzieje..... Mąż w trasie i młody daje w kość.... a tu jeszcze skończyć dom trzeba i przeprowadzkę zrobić.... Ja to firmę wynajmę z panami do noszenia bo bym nic nie zrobiła sama, ale kto wszystko spakuje.... Oj już aż strach sie bać... Ale trzeba pośladki ścisnąć i do dzieła... W zeszłym roku też to robiłam, ale maiłam gdzie to wszystko poukładać powynosić... w moim mieszkaniu była przestrzeń, a tu nie ma jak się ruszyć i gdzie co postawić....

A kiedy wpadniesz?

wu
10-06-2010, 19:38
nie wiem Słońce:( sama się obrócić nie mam jak:(

Arnika
10-06-2010, 19:49
Wusia to się nie obracaj, tylko swoje zrób... Nawet do Ciebie nie mam czasu zajrzeć..... Aż mi wstyd....

wu
10-06-2010, 19:50
a u mnie nic się nie dzieje:) nic nie tracisz;)

Arnika
11-06-2010, 06:46
Taka klamka do drzwi wewnętrznych chodzi mi po głowie...

http://klamki.drzwiowe.pl/zdjecia1/gama_patyna_10.jpg

Takie drzwi mam do WC i łazienek... kolor ciut przekłamany....

http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TBHLponpNGI/AAAAAAAABbs/xopbuqfapdM/DSC06770.JPG

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TBHLm-p-i2I/AAAAAAAABbo/4w58icpRXSU/DSC06771.JPG

Klamki w oknach stare złoto... ale dużo będzie dodatków srebrnych w łazienkach i WC... ale ....
I do koloru drzwi idealnie pasuje.....

I nie mam pojęcia co zrobić...

A może takie dać i olać okna... bo i tak będą jakieś firanki.....

http://klamki.drzwiowe.pl/zdjecia1/beta_satyna_6.jpg

http://klamki.drzwiowe.pl/zdjecia1/tora_patyna_1.jpg[img]

[img]http://klamki.drzwiowe.pl/zdjecia1/tora_1.jpg

I wełenka w szczycie.....

http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TBHLftRY34I/AAAAAAAABbg/NgCrWNCKP_M/DSC06766.JPG

http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TBHLhWEeauI/AAAAAAAABbk/hpCo2pUNKpY/DSC06767.JPG

barto307cc
11-06-2010, 21:57
Tą pierwszą klamkę co wstawiłaś to akurat mam,bo zamawiałam na necie na próbę,żeby sprawdzić jak wygląda.Fajna,błyszczy się super ;).No i cena rewelacyjna.Może Ci się przyda link:http://www.klamki-drzwiowe.pl/oferta/produkt/287/tora-klamki-z-kwadratowym-szyldem-nikiel-satyna.html

Arnika
11-06-2010, 22:01
U nich właśnie sprawdzałam.... A na oczy widziałam w Casto....

Tylko nie wiem czy srebrne , czy patynowane wybrać....
Do drzwi pasują patynowane... I nie nam pojęcia co i jak.... A w oknach na razie wymienić nie mogę....

Arnika
12-06-2010, 19:19
No i z klamkami klamka zapadła... Mamy zawiasy ZŁOTE ! nie miałam pojęcia jakie dali, nawet w sklepie nie obejrzałam, nawet mi to do głowy nie wpadło....... I nie ma wyjścia teraz... muszą być satynowe....
I już nie mam nad czym dumać....


W domku postępy - drzwi zamontowane we wszystkich pokojach, łazienkach i Wc, i w garderobach , ... zostały tylko do spiżarki...
Wyszlifowana i zagruntowana kuchnia, skończony i zagruntowany przedpokój i wiatrołap.
Od poniedziałku zaczynamy malowanie.... Najpierw 3 sypialnie z tyłu malujemy sufity.... Później ściany... Tylko jakie kolorki?.... Oj każdy ma kolorowy zawrót głowy.....


Pozamiatałam i pomyłam przedpokój, wiatrołap i kuchnię... Kombajn myjący by się przydał....

Kto ma i gdzie szukać wózka do wyciskania mopa dużego płaskiego?

Elena76
12-06-2010, 19:38
Arnika, jestem pod wrażeniem, że w takim tempie to wszystko ogarniasz :) U mnie właśnie dwa lata mijają jak budowa się ślimaczy... a Ty zaraz się przeprowadzasz :)

a o mopach to chyba u Efilo jakiś czas temu coś było :rolleyes: tylko zabij mnie, a nie pamiętam, na której stronie komentarzy...

Arnika
12-06-2010, 19:44
No nie tak zaraz... za jakieś dwa tygodnie... :D

A miałam już mieszkać na 20 rocznicę ślubu... I pewnie mąż zapomni... ( jak zwykle... ) , a w tym czasie będę pakować się do przeprowadzki... I to sama , bo mąż w pracy będzie.....

A ogarniam i nieźle mi to nawet idzie... przydało by się troszkę więcej ludzi do pomocy, było by szybciej....

Ale Elena... za to Ty masz już elewacje i wszystko wychuchane będziesz miała, a mnie jeszcze za jakiś czas jedna duża łazienka pozostanie do zrobienia .... Ale jak na razie pomysłu nie mam i kasy też nie mam... Więc poczeka...

anjamen
12-06-2010, 19:46
ja mam takiego i polecam
http://www.allegro.pl/item1064794658_vileda_prof_ultraspeed_25l_wiadro_k olka_mop_wycis.html
kiedy przeprowadzka?

Elena76
12-06-2010, 19:55
No nie tak zaraz... za jakieś dwa tygodnie... :D

A miałam już mieszkać na 20 rocznicę ślubu... I pewnie mąż zapomni... ( jak zwykle... ) , a w tym czasie będę pakować się do przeprowadzki... I to sama , bo mąż w pracy będzie.....

A ogarniam i nieźle mi to nawet idzie... przydało by się troszkę więcej ludzi do pomocy, było by szybciej....

Ale Elena... za to Ty masz już elewacje i wszystko wychuchane będziesz miała, a mnie jeszcze za jakiś czas jedna duża łazienka pozostanie do zrobienia .... Ale jak na razie pomysłu nie mam i kasy też nie mam... Więc poczeka...

Arnika, wychuchane to może będzie jak na emeryturę przejdę :D

ja muszę skończyć wszystkie roboty "mokre i brudne", bo jak się przeprowadzę to robotników w domu po prostu już nie zdzierżę - teraz przecież nie mieszkam a już alergicznie na nich reaguję:mad: zwłaszcza jak próbują zrobić ze mnie idiotkę

Arnika
12-06-2010, 19:55
Cze Aniu :D

Przeprowadzka...? Musi być jeszcze w tym miesiącu... bo nie zamierzam płacić więcej za tą klitkę.....

A ten wózek fajny jest. Ale dobrze zbierają wodę z podłogi?
Myślałam też o takim jak w szpitalach, ale to chyba było by za wielkie. Troszkę mniejsze by się przydało....

Arnika
12-06-2010, 20:03
Arnika, wychuchane to może będzie jak na emeryturę przejdę :D

ja muszę skończyć wszystkie roboty "mokre i brudne", bo jak się przeprowadzę to robotników w domu po prostu już nie zdzierżę - teraz przecież nie mieszkam a już alergicznie na nich reaguję:mad: zwłaszcza jak próbują zrobić ze mnie idiotkę


Ze mnie idiotki już nie robią... za konkretnie z nimi rozmawiam... i kitu nie mogą mi wcisnąć bo dopytuję się czy to tak, czy inaczej robią....
Teraz mamy fajnego pana do wykończeniówki.... kitu nie wciska, dobrze robi, dokładny jest, tylko tyle, że pracuje i do mnie przyjeżdża po pracy... dorabia tylko... było by szybciej gdyby cały dzień robił, z drugiej strony co niektórzy robią po 8 godzin i dość.... i troszkę wolny jak dla mnie jest... albo ja duuużo za szybka dla wszystkich jestem...:cool:

Więc jak pan Andrzej będzie robił łazienkę drugą to i ścinków nie będzie, i zniszczonego materiału nie będzie, i dokładnie i bez nerwów... tylko trochę kurzu będzie, ae to jest świadome, bo na razie mnie na tą łazienkę nie stać....

anjamen
12-06-2010, 20:22
Wiola dobrze zbiera, mam rozne wklady do niego i daja rade :)

Arnika
12-06-2010, 20:26
Ale nie ma miejsca na różne ścierki i inne płyny które przy sprzątaniu są potrzebne... Ale może obejść to wkładając to do innego pojemnika, wiadra.....

Arnika
12-06-2010, 20:28
Jak często Dziewczyny myjecie podłogi w swoich domach?

Przerażona jestem tymi powierzchniami... Dało mi troszkę popalić, a to było jakieś 55m2 ... a gdzie reszta....

anjamen
12-06-2010, 20:34
ja plyny trzymam w szafce w pralni :)
podlogi u mnie sa myte raz w tygodniu, teraz troche czesciej po kazdej imprezie ogrodowo-domowej :)

Arnika
12-06-2010, 20:35
No to się zajadę... Będzie trzeba się przyzwyczaić do nowego zajęcia, bo na pomoc domową nie mam szansy....

markoto
12-06-2010, 21:04
ja tez mam ten co Anja i polecam, nie mow ze jednoczesnie myjesz podlogi zmywasz szklane elementy i maziasz drewniane, zastanow sie czy potrzebny ci taki wozek, bo na ogol sprzata sie wszystko czyli odkurza podlogi szafki, zmywal lazienki a na sam koniec idzie mycie podlog a wtedy juz ci nic poza mopem i wiadrem nie jest potrzebne

Malutka_
12-06-2010, 22:11
No to się zajadę... Będzie trzeba się przyzwyczaić do nowego zajęcia, bo na pomoc domową nie mam szansy....

kup sobie rumbe - odkurzacz ktory sam jezdzi podobno jest juz cos myjacego. odkurzacz ma moja ciocia i jest zadowolona. poczytaj na necie opinie, moze katow extra nie wyczysci, ale lepiej same katy niz wszystko od A do Z :)

Arnika
13-06-2010, 09:00
ja tez mam ten co Anja i polecam, nie mow ze jednoczesnie myjesz podlogi zmywasz szklane elementy i maziasz drewniane, zastanow sie czy potrzebny ci taki wozek, bo na ogol sprzata sie wszystko czyli odkurza podlogi szafki, zmywal lazienki a na sam koniec idzie mycie podlog a wtedy juz ci nic poza mopem i wiadrem nie jest potrzebne


W zasadzie masz racje.

I chciałam mieć pod ręką wszystkie szmatki i szczotki... ale można do osobnego pojemnika włożyć.
Dużo zajmuje miejsca?
Marta i czy masz inne wkłady tak jak Ania i czy je używasz i jak tak to jakie?

markoto
13-06-2010, 16:37
ja mam dwa ale uzywam tylko jednego bo on sie lepiej wyciska
ten microlite, ten trio slabiej sie wyciska

Amtla
13-06-2010, 16:59
Arnika, jakiś czas do Ciebie nie zaglądałam a tu robota wre....taras masz nie do przebicia, ale ja lubię takie pomysły.

Teraz też szukam sprawdzonej ekipy do wykończeniówki, bo mam dosycć popaprańców...chciałabym z fachowcem porozmawiać ze zrozumieniem ;)

pozdrawiam

Arnika
13-06-2010, 21:14
Witaj Amtla :D

No to ja teraz rozmawiam z majstrem.... i jak mam odloty i czegoś się nie da, albo mam zły pomysł, to pan mnie prostuje, albo tłumaczy, albo robi tak jak chcę, ale zgodnie ze sztuką budowlaną.....
Miałam jeszcze moich majstrów w zanadrzu, ale jeden się rozchorował i buduje domy, drugi też teraz buduje...
Stąd ten popapaniec w łazience... tylko raz i nigdy więcej.... Wolę dłużej i dobrze.....

A Ty chcesz mojego pana? Czy dobrze zrozumiałam?
I jesteś tu od nas?

A taras na razie jeszcze nie skończony.... Czeka na kosteczkę z granitu.... Może w przyszłym roku..... W tym nie damy chyba rady....

Arnika
13-06-2010, 21:14
ja mam dwa ale uzywam tylko jednego bo on sie lepiej wyciska
ten microlite, ten trio slabiej sie wyciska
To będą mazy zostawać.....

Arnika
15-06-2010, 13:26
Dzisiaj mija rok, jak na działkę wkroczył pan geodeta powytyczać budynek, i wjechała koparka, i przyjechali majstry i deski szalunkowe....

Zaczęłam Budowę AD 15.06.2009r. :D


Fotorelacja w dzienniku wieczorem....

78mysz
15-06-2010, 14:07
no to gratulki Arniś!Napijmy się cichcem szampana zanim wykitujemy wszystkie ze zmęczenia budowlanego:)
http://www.bankier.pl/static/att/57000/1915179_szampan.jpg

barto307cc
15-06-2010, 17:28
No to masz rocznicę ;-).
Arnika nie mogę się dogrzebać,gdzieś miałaś link do gzymsów elewacyjnych?masz może go jeszcze?bo akurat poszukuję ;))

Już znalazłam ;)

Elena76
15-06-2010, 18:52
Arnika, ja też się napiję - i za Twój roczek i za swoje dwa latka (też w czerwcu zaczynaliśmy, ale za cholerę nie pamiętam, którego dnia :rolleyes: )

13759

Malutka_
15-06-2010, 21:48
no to i ja chetnie popije :)
oby jak najszybciej do końca :)

Arnika
15-06-2010, 22:18
Dzięki za drinki i szampana :D
Cieszę się że znalazłaś Barto namiar... jest w dzienniku....

Oj minął rok.....

Najpierw było tak.....

http://img4.imageshack.us/img4/8724/dsc04359z.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/5766/dsc04365k.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/693/dsc04368d.jpg

http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TBfpTX28zLI/AAAAAAAABcI/4_0JABRBHCE/DSC05304.JPG

http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TBfpb1sptaI/AAAAAAAABcM/50UYMSmvI74/DSC05308.JPG

http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TBfpTX28zLI/AAAAAAAABcI/4_0JABRBHCE/DSC05304.JPG

http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TBfpb1sptaI/AAAAAAAABcM/50UYMSmvI74/DSC05308.JPG

http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/SsxDqhSabJI/AAAAAAAAAK4/Ab6kiybuMH8/IMG_5023.JPG




Dziś mężuś odpalił po raz pierwszy naszą nową kosiarkę.... Różnica w koszeniu elektryczną i spalinową wynosi jakieś kilka godzin... Elektryczną walczyłam prawie dwa popołudnia, a spalinową oblecieliśmy ją w ciągi 1,5 godziny....


Pan Andrzej robił poprawki po ekiie bossa.... Nie jest najgorzej, ale wykończenie przy drwiach pozostawiło wiele do życzenia... Ale już inaczej nie będzie.... I nie podoba mi sie, a zmiana wiązała by sie z rwaniem kafli po raz drugi.... , albo nawet trzeci....
Więc niech już tak zostanie.... Jutro wreszcie fugi w łazience....

Mamy pomalowane część sufitów na raz inne na dwa razy... jutro malowanie ścian....
Może jutro przyjadą tynkarze do obróbki drzwi.... Jak nie jutro to w czwartek, ale bedą ...
Są solidni i słowni... Robią dość dobrze i nie za drogo....

Arnika
15-06-2010, 22:25
Tnie się net i już nic nie wkleją... W innym dniu to zrobię....

wu
17-06-2010, 20:58
dobry wieczór
Wioluś no to gratulacje pięćdziesiątki;) i co porabiasz;)

Arnika
17-06-2010, 21:09
Oj... nawet nie zauważyłam pięćdziesiątki....


Pokoje się malują, tynkarze zarzucali wczoraj futryny... , dziś już nie przyjechali, bo im się coś tam zepsuło....
P. Andrzej skończył poprawki w łaziance... Oj nie mam czym się chwalić... Powyszczerbiane, oj źle to wygląda... Smutno mi i źle.... I wanna kaldewei jest nawet obita... trzeba było się bardzo starać... Już nie mam siły... Sufit pan kończy mam nadzieję, że jutro.... i przenosi się do przedpokoju kończyć ten kwadrat przy garażu, bo muszę na bieżąco zaaprobować pracę....

Pokój Emila dostał ładny pistacjowy kolorek.... , nasza sypialnia ma piaskowo - żółty kolorek, wiatrołap i przedpokój będzie biały i dużego pokój też będzie biały, bo taki sobie zażyczył .... Jakiś kremik rzucę do kuchni i salony.... Ale nie mam pojęcia jaki dać do gościnnego pokoju kolorek, a jest to pokój północny...
No może w sobotę, albo w poniedziałek zaczniemy panele kłaść.... Ale tynkarze zapowiedzieli się na sobotę ... i jak to pogodzić wszystko...?

Zamówić muszę firmę przeprowadzkową na następny tydzień, albo najpóźniej na poniedziałek 28.06... wściku pupy dostanę....

wu
17-06-2010, 21:13
ale coś Ty to już końcówka dasz radę gołym tyłkiem na gorącej blasze:lol2:

Arnika
17-06-2010, 21:20
Oj łazienką jestem załamana... Jest bardzo źle i lepiej nie dało się wyjść z tego szamba....

Jest mi bardzo źle... humoru nawet nie mam... Mąż już w trasie i go nie będzie aż do połowy sierpnia... tzn wraca co jakiś czas załadować się i przenocować i dalej w trasę...
Przeprowadzka na mojej głowie... aż strach się bać....

wu
17-06-2010, 21:24
wiem Wioluś nie dość że kasę wzięli to spartolili:( ale będziesz już wnet u siebie:)

markoto
17-06-2010, 21:40
ale problem w tym ze kladl te sciagniete kafle dlatego sa uszczerbione?

Arnika
17-06-2010, 21:45
Ściągali i zakładali... i do konta 90* im zabrakło jakieś 5cm... i mam rozwarty... i trzeba było z ręki ścinać kafle i mur trochę skuwać i się odprysnęło ( nie mógł nic p. Andrzej wymyślić.... , albo mu się nie chciało... ) ... mnie się to nie widzi...


Tylko proszę nie kopać leżącego....

wu
17-06-2010, 21:46
coś Ty komu by się chciało o tej porze kopać;)

markoto
17-06-2010, 21:53
a moze daloby sie dokupic pare kafli?

Arnika
17-06-2010, 21:55
Marta... ja już kasy nie mam i trzeba jeszcze dokupić do Wc kafle bo trzeba ścianę skuć przy drzwiach... też jest źle... I do łazienki też dokupowałam już kafle na podłogę..... Ileż można....?

markoto
17-06-2010, 21:59
Arnika ja wiem ze to kolejne koszty ale moze warto sie szarpnac na kilka kafli niz zbey potem za kazdym razem keidy wejdziesz do lazienki to by cie trzepalo

Arnika
17-06-2010, 22:01
Muszę przemyśleć i do tego czekanie na zamówienia...

Lofty muszę jeszcze wytrzasnąć....

markoto
17-06-2010, 22:05
lofty sa w co 2 sklepie
a ile ci brakuje?

popytaj moze sa na miejscu ale wez jesli masz jakies resztki coby sprawdzc odcien

Arnika
17-06-2010, 22:08
Ale mnie beige potrzebne....

wu
18-06-2010, 19:54
dobry wieczór
Wioluś jak tam postępy :)

Arnika
18-06-2010, 20:04
Aż strach się bać....

P. Andrzej zaszpachlował sufit w łazience i spiżarce.........
Zaczął kłaść kafelki w przedpokoju....

Jutro mają przyjechać tynkarze obrobić drzwi.... ale czy dojadą?
Pomalowane w 3 sypialniach... ale przy drzwiach zostało jeszcze, bo obróbki przy drzwiach... Zamalujemy za dwa tygodnie....
Czwarty gościnny pokój pomalowany na raz.... , połowa p[przedpokoju i wiatrołap pomalowane na dwa razy...
Z malowania zostało już niewiele....
Po niedzieli panele i przeprowadzka....
Moze przełożyć na 28.06?

wu
18-06-2010, 20:08
ja bym przełożyła lepiej na spokojnie:)

Arnika
18-06-2010, 20:14
Oj nie mam na razie co przekładać bo nic nie zmówiłam....

wu
18-06-2010, 20:18
no to zamów na koniec czerwca:)

Arnika
18-06-2010, 20:20
Muszę wypucować mieszkanie do oddania... A tak zostało by mi kilka dni....

wu
18-06-2010, 20:22
spoko dasz radę:)

Arnika
18-06-2010, 20:24
Tylko tyle Wusia, .... muszę.... bo mąż wyjechał... i go nie będzie....

wu
18-06-2010, 20:25
a chłopy to generalnie w takiej chwili to głównie przeszkadzają;)

Arnika
18-06-2010, 20:27
A kto mi worki i paczki poprzenosi? A kto pomoże?

Jak ja się boje....

wu
18-06-2010, 20:28
no tak jako tania siła robocza to się nadadzą:)

Arnika
18-06-2010, 20:32
Oj cały tydzień przede mną....

Wiesz stracha mam....

malgos2
18-06-2010, 20:32
A kto mi worki i paczki poprzenosi? A kto pomoże?

Jak ja się boje....

Wiola zaplacisz milym panom jako i ja place, to naprawde nie kosztuje majatku... ;)

Arnika
18-06-2010, 20:34
Nie pytałam o taka opcje....

wu
18-06-2010, 20:37
wiem ale pomyśl jaka nagroda czeka na Ciebie:)

Arnika
18-06-2010, 20:40
Juz mam pelargonie na tarasie goździki w skalniaku... i plewie...., plewie.... , plewie.....

wu
18-06-2010, 20:41
no widzisz jak fajnie:)

Arnika
18-06-2010, 20:42
:cool::):rolleyes:

malgos2
18-06-2010, 20:56
Nie pytałam o taka opcje....

Noooo to zapytaj. Jesli moje 30 kartonow ksiazek i 2 regaly z wniesieniem na II p. maja kosztowac 250 zl, to wiesz... Chlop Ci niepotrzebny.

Arnika
20-06-2010, 08:13
Trochę zdjęć z wykończeniówki...


Montaż drzwi...

Tu w sypialni....

http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TB26rvcYiWI/AAAAAAAABeM/dPKwl-6u0SQ/DSC06780.JPG

w przedpokoju...

http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TB268oo8SZI/AAAAAAAABeQ/Pe-6VlCKL4g/DSC06779.JPG

Kolorek w pokoju młodego.....

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TB27AWdYG6I/AAAAAAAABeU/sjnh2_AqXg4/DSC06796.JPG

...w naszej sypialni....

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TB27DG19GLI/AAAAAAAABfA/f3R9SR2J1GY/DSC06803.JPG

... i w gościnnym...

http://lh6.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TB27RaDXK1I/AAAAAAAABeo/3osipCDLzZM/DSC06809.JPG

... tak na razie jest koło wejścia...

http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TB27MQgqMcI/AAAAAAAABeg/cPOwqPjMhxo/DSC06806.JPG

... a tak koło tarasu... , troszkę oplewiłam....

http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TB27hv2JH8I/AAAAAAAABew/z6nv2aBs_i0/DSC06795.JPG

Mąż z kosiarką powalczył, a teraz ja, albo młody walczymy....

http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TB27bNaa1GI/AAAAAAAABes/rEp1jh5e-Sg/DSC06794.JPG

Przywieźli podbitkę do salonu.....

http://lh4.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TB27PN8GIxI/AAAAAAAABek/qtA7crWvaJk/DSC06807.JPG

kala67
20-06-2010, 08:29
Witaj!!:)
sliczne montujesz drzwi wewnętrzne!!:)
...prawde mówiąc nie myślałam, że takie pionowe szyby w drzwiach bedą sie tak super prezentowały!!:)
rozumiem, że robione na zamówienie??
mozesz napisac z jakiego drzewa i jaka cena??
przede mną tez wybór drzwi:(

Arnika
20-06-2010, 09:01
Nie są na zamówienie... Jest to wyrób jakiejś tam firmy produkującej drzwi... Raczej masowy wyrób... My tylko wybraliśmy kolor, ale i tak okazało się, że nie o taki nam chodziło, w składzie budowlanym źle nas zrozumieli i kazałam im zabrać drzwi z powrotem... ale dostałam stosowny rabat, i drzwi zawisły w domku...
Koszt drzwi z futryną i szybami i zamkiem, pomalowane, bez rabatów, to 770zł... Są całe drewniane, sosnowe....Więc z butów nie wyrywa....
Zajrzyj tutaj : http://www.pinusdrzwi.pl/prod3.php

Arnika
20-06-2010, 11:33
Jaką klamkę wybrać?

http://www.allegro.pl/item1080087483_elegancka_i_stylowa_klamka_klamki_b ingo_kwadratowa.html
http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/10/77/48/63/1077486369

http://www.allegro.pl/item1067106598_super_klamka_klamki_kwadratowa_beta _patyna.html
http://klamki.drzwiowe.pl/zdjecia1/beta_patyna_6.jpg

http://img01.allegroimg.pl/photos/400x300/10/84/37/59/1084375900

Zaznaczam, że mam świetne złote zawiasy... :( Ale może można je przemalować....

I która klamka pasowała by do moich drzwi....?

Arnika
20-06-2010, 11:35
I jeszcze taka...

http://klamki.drzwiowe.pl/zdjecia1/gama_patyna_10.jpg

http://www.allegro.pl/item1067106585_kwadratowa_klamka_klamki_gama_patyn a_piekna.html

W oknach też mam stare złoto... i panele będą ciemny dąb....

Arnika
20-06-2010, 18:11
No jakby co to zakupiłam sreberko do zamalowania tych zawiasków...

Proszę o podpowiedzenie , która klamka pasuje lepiej do drzwi... Sreberko można zwrócić....

barto307cc
20-06-2010, 18:24
I jeszcze taka...

http://klamki.drzwiowe.pl/zdjecia1/gama_patyna_10.jpg

http://www.allegro.pl/item1067106585_kwadratowa_klamka_klamki_gama_patyn a_piekna.html

W oknach też mam stare złoto... i panele będą ciemny dąb....

Mnie się ta podoba ;).
Hmm ja mam w oknach też klamki patyna ale w drzwiach będą srebrne,i nie zastanawiałam się nawet nad wymianą ich ;).W oknach pasują w sam raz do ciemnych okien,a reszta dodatków klamki drzwiowe,lampki schodowe i inne duperelki będą srebrne także wg mnie będzie pasowało wszystko.A złota nie chcę za dużo,wr.A znowu jakbym zmieniła klamki w oknach na srebrne to za bardzo by się odnaczały od okien ;).
Kurde fajnie już u Ciebie drzwi są,ulalala.Gratuluję tepma ;)

Arnika
20-06-2010, 18:32
Barto... też mi się podoba....
Ale ponoć odchodzi się od złota....

markoto
20-06-2010, 18:42
ja nie jestem obiektywna bo zlota nie lubie

a te kwadratowe klamki sa ponos srednie w uzytkowaniu, tzn trzeba sie przyzwyczaic

barto307cc
20-06-2010, 18:42
To rzecz gustu Arnika.Ja osobiście wolę srebrne dodatki.......złoto jedynie w biżuteri lubię,hahahah

Arnika
20-06-2010, 18:45
No ja złoto to tylko białe , a i srebro mi rękę urywa :D

A jakie klamki są dobre i cena mnie nie zabije?

Arnika
20-06-2010, 18:47
Ale ta nie jest aż taka kanciasta....

http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/10/77/48/63/1077486369

Tak mi się wydaje....

malgos2
20-06-2010, 18:49
Z tych ktore pokazalas ta http://www.allegro.pl/item1080087483_elegancka_i_stylowa_klamka_klamki_b ingo_kwadratowa.html mi sie najbardziej podoba. Nie mam nic przeciwko zlotu, ale akurat te kolorki, ktore pokazujesz takie niby szczotkowane - podrabiane na stare do mnie nie przemawiaja...

Elena76
20-06-2010, 19:21
Ale ta nie jest aż taka kanciasta....

http://img09.allegroimg.pl/photos/400x300/10/77/48/63/1077486369

Tak mi się wydaje....

zanim doszłam do tego posta to wlaśnie ta klamka z prezentowanych najbardziej mi w oko wpadła :)

co do koloru to akurat trudno doradzić... ale skoro jesteś gotowa przemalować zawiasy... to osobiście wolę sreberko :rolleyes:

Arnika
20-06-2010, 19:47
Elena też mi się podoba, i nie jest taka kanciasta....


Poszukuję zlewu... i nie wiem czym się różnią i który jest dobry...
I jaka firma jest dobra....

http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/87/69/79/1087697989

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/75/26/69/1075266926

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/75/26/91/1075269132

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/75/26/38/1075263811


I który czym się różni oprócz ociekacza? Jakie są w użytkowaniu? I jaki wybrać... chodzi mi o firmę i jakie są przedziały cenowe... Gdzie najtaniej kupić?

markoto
20-06-2010, 19:51
roznia sie wygladem :) wszytskie to ten sam producent wiec jakosciowo pewnie to samo

ja wolalam jedna komore, ale za to duza

Arnika
20-06-2010, 19:55
Taki pojemnik na zapas papieru toaletowego chodzi mi po głowie....
Może komuś się przyda...

http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/73/39/92/1073399285

http://www.allegro.pl/item1073399285_wp210_pojemnik_stojak_papier_toalet _stal_ancona.html

malgos2
20-06-2010, 19:56
Wychodzi, ze wszystkim podoba sie ta sama klamka. ;)

Arnika, zlewy Teki sa swietne, ten ze szklana deska ma polowa forumek.

barto307cc
20-06-2010, 19:57
Ja też akurat rozglądam się za zlewem ;d.Cały czas miałam na oku TEKA AURA: 1.320zł

http://images47.fotosik.pl/306/efb6dba7aff56dcamed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Później zobaczyłam TEKA KEA,materiał ten sam,firma ta sama,ciut inny kształt,ale cena lepsza 630zł:
http://images43.fotosik.pl/306/3914d5eb80343949med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Także będzie ten tańszy ;)

Arnika
20-06-2010, 20:03
Wychodzi, ze wszystkim podoba sie ta sama klamka. ;)

Arnika, zlewy Teki sa swietne, ten ze szklana deska ma polowa forumek.

Tylko jaka cena tego ze szklaną deską jest.... Oj przesadzili za ta deskę....
A czy macie jeszcze inne propozycje?

Wszystkiego na raz szukam, bo za tydzień przeprowadzka... Kuchnia co prawda będzie do 10 lipca, ale muszę być gotowa na wszystko....

Barto właśnie je pokazałam....
A może Markotka ma racje... i chyba niewiele z nas na raz używa drugiej komory... ja dotychczas miałam w drugiej komorze ociekacz... ale czasami wyrzucałam ociekacz jak potrzebowałam warzywa umyć, ogórki do kiszenia czy jakieś inne....

kaśka maciej
20-06-2010, 20:05
Ja mam Franke jednokomorowy z fragranitu. Jestem bardzo zadowolona. Chcialam miec z ociekaczem, ale nie zmieściłby mi się. Teraz w sumie widzę, że byłby zbędny.

malgos2
20-06-2010, 20:07
Druga komora, albo polowka jest potrzebna jak chcesz miec mlynek.

markoto
20-06-2010, 20:07
ja nigdy nie uzywalam tej malej komory, tylko siedlisko grzyba tam bylo

kaśka maciej
20-06-2010, 20:08
Ja mam jedną komorę i mam młynek.

Irma
20-06-2010, 20:09
I jeszcze taka...

http://klamki.drzwiowe.pl/zdjecia1/gama_patyna_10.jpg

http://www.allegro.pl/item1067106585_kwadratowa_klamka_klamki_gama_patyn a_piekna.html

W oknach też mam stare złoto... i panele będą ciemny dąb....

mnie się ta podoba, ale uważam, ze do Twoich drzwi to w zasadzie nie powinnaś dobierać kanciastej klamki,. bo one są takie miękkie i obłe ...

malgos2
20-06-2010, 20:12
Ja mam jedną komorę i mam młynek.

No mozna, ale podobno mlynkowi szkodza rozne rzeczy, ja sie tam nie znam. Jak znam zycie i tak najtanszy kupie...

Arnika
20-06-2010, 20:13
mnie się ta podoba, ale uważam, ze do Twoich drzwi to w zasadzie nie powinnaś dobierać kanciastej klamki,. bo one są takie miękkie i obłe ...

A masz jakąś na uwadze? Tylko ceny proszę rozsądne....
I można zawiasy przemalować na srebrno i będzie też dobrze...

Moje drzwi obłe i miękkie? Wydawało mi się, że takie kanciaste..... Proste bez udziwnień....