PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zlikwidowac strop piwnic i bezpiecznie zasypać piwnice



SlonecznaPolana
11-04-2009, 16:50
Witam,

W wybudowanym domu chciałbym zlikwidować piwnice. Strop nad piwnicami jest zbrojony i doszedłem do wniosku że trzeba stemplami zrobić rozparcie ścian w piwnicach, żeby się nie zapadły do środka. Następnie wsypać i ubić ziemie ?, Piasek ?, Prośba o informacje czym najlepiej. Czy można wsypać gruz i wypełnić piaskiem ?. Czy ktoś orientuje się ile stempli rozporowych trzeba dać żeby ściany fundamentowe się nie zapadły(piwnica ma wysokość około 160cm) kształ litery L i szerokość około 2m. Może ktoś realizował podobne przedsięwzięcie.

Dzięki za pomoc.

martek1981
11-04-2009, 17:21
Dlaczego miałyby się zapadnąć do środka skoro srodek bedzie zasypany :-? Może przemyśl jeszcze tą decyzje? Jeżeli zdecydujesz się jednak zasypywać to na pewno nie ziemą bo powstanie tam nowa cywilizacja :D Wydaje sie, że gruz i piasek powinny być ok.

witu102
11-04-2009, 18:03
czy są jakieś powody tego, że chcesz zasypać??wiele osób chce kopać a Ty zasypujesz? czemu? ja osobiście cenie sobie bardzo piwnice i nie zasypałbym jej nigdy:)przemyśł decyzję...jak nie planujesz używać to zamuruj wejście i już...kiedyś będziesz chciał mies saunę, siłownie lub sale kinową, albo przenieść piec do piwnicy to prościej będzie zburzyć kilka pustaków niż na nowo kopać piwnicę:)

SlonecznaPolana
12-04-2009, 22:35
Martek gratuluje poczucia humoru :) - jeżeli znasz metodę zasypania piwnicy od środka bez likwidacji stropu to zapraszam do mnie. Po przemyśleniach niedzielnych wpadłem na pomysł aby zlikwidować trochę stropu zasypać piaskiem i gruzem piwnicę przez dziurę w stropie, skoczkiem utwardzić. zlikwidować resztę stropu, ubić piasek i gruz i wylać chudy beton od nowa. Chodzi mi o kontakt z kims kto robił cos podobnego lub zna zagrożenia.

Powód : Woda gruntowa która podchodzi do 60cm piwnicy, piwnica o wysokości 160cm po wylewce będzie miała 140cm. Nie jestem hobbitem :).

Witu102 ->Cel : Zasypanie piwnicy i likwidacja stropu nad nią pozwoli na podwyższenie wysokości pomieszczeń na parterze o 40cm.

Dzięki

Kris2222
13-04-2009, 07:36
chłopie opłaci ci sie taką starą hajde remontować , z tego co piszesz to jakaś rudera , 60cm wody w piwnicy , niskie pokoje , chyba to jakiś chlewik chyba

dziadek mi mawiał tak " stare to je dobre wino a skrzypki"

wiec zamów dużą ładowarkę ,zburz całą tą ruderę i zacznij od podstaw
wyjdzie ci to na lepsze , bo z tym co masz czekają cie tylko wieczne remonty

bladyy78
13-04-2009, 09:50
Ty nie pytaj tutaj jak to zrobić tylko weź jakiegoś fachowca z uprawnieniami żeby to obejrzał. Bo przez takiej robocie o nieszczęście nie łatwo. Trzeba sprawdzić czy na tym stropie nie ma ścian itd. U nas w Bielsku kiedyś remontowali tak kamienice ze cała się zawaliła.

Lenart
13-04-2009, 10:14
Kris2222 chopie dopiero przed chwila odpisałem ci w wątku
http://forum.muratordom.pl/wewnatrz-domu-futryny-metalowe-czy-drewniane,t157099.htm
ale oprzytomniej :evil:
nie wszyscy śpią na pieniądzach
nie wszystkich stać na kupowanie drzwi wewnętrznych po 1 tys i
budowaniu od podstaw nowych domów.
Jest tu sporo osób majacych określone środki finansowe i
okreslone możliwości bez wpadania w niespłacalne do końca zycia
kredyty.
Najgorzej z takimi co się im tam coś powiodło, pęcznieją niczym indory ale z
butów jeszcze im słoma wystaje. :(

Kris2222
13-04-2009, 11:01
gościu o co ci chodzi
masz jakiś problem
po jakiego dziada łapiesz sie za budowę , jak nie masz grosza przy duszy
może lepiej lepiankę zrób z gliny i w niej mieszkaj
ja nie mogę za to że masz dwie lewe reki i ci sie robić nie chce , potem niby skąd masz mieć kasę na drzwi za 1 tyś zł
na codzien wykonuje roboty takim pajacom jak ty roboty na ich budowach ,którzy tylko umieją płakać jak im to zle , mało zarabiają , ale do jasnej cholery nawet gówna za sobą nie umieją sprzątnąć , tylko po rozkazywać , a potem migać sie od płacenia bo oni tyle nie zarabiają
to się kurwa chwyć roboty i zrób wszystko sam nierobo zasrany

tyle myślę o takich jak ty

bladyy78
13-04-2009, 11:09
Dajcie se siana w świta się nawet kłócicie.

Lenart
13-04-2009, 11:29
z tymi swiętami to racja
ale radzić "wybuduj se lepiej nowy dom" ?
co do mnie to nie mam 2 lewych rak i mase rzeczy robie sam
(oczywiście nie wszystko) a na pewno sam musze sprzatać po fachowcach
(chociaż tez nie po wszystkich- jeden wyjatek).
Sam wszystkiego nie zrobie nie tylko że nie dałbym niektórych rzeczy sam
zrobić ale że przewaznie wyjezdżam do roboty o 7 a przyjezdzam tez o 7-ej
+ dom + dzieciak. Zostaja praktycznie soboty i "niedziele".
Zarabiam nie minimalną ale nie tyle zeby by mi "firma" postawiła gotową willę.
I powtarzam na forum są różnie zasobni ludzie, mający różne możliwości
samemu coś zrobić i różne oczekiwania co do jakości.
Ja osobiście mam gdzie nieżle mieszkać (bloki) buduję się z różnych
względów ale nie zamierzam zatyrać się na smierć na pseudo-pałac i dom
nie jest jedynym moim zainteresowaniem. Mam też i również nne cele wydatkowania kasy.
I mam gdzieś czy jakiś "dupek" (cytat) będzie wyjeżdżał z "papierowymi" drzwiami.