PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy zestaw solarny



kgasiorowska
13-04-2009, 07:45
Witam,
Stoje przed wyborem zestawu solarnego dla 4 osobowej rodziny. Co byscie mi doradzili?

Kasia

mariobros35
13-04-2009, 09:38
Witam,
Stoje przed wyborem zestawu solarnego dla 4 osobowej rodziny. Co byscie mi doradzili?

Kasia
solary sub sole zestaw prużniowy 60 rur i nierdzewny zasobnik 300 l z podwujną miedzianą wężownicą

kgasiorowska
13-04-2009, 11:21
a konkretnie to jakiej firmy to ma byc ?

niktspecjalny
13-04-2009, 11:42
Witam.

Mam już działające kolektory firmy HAWALEX KSR10.Polecam dlatego ,że wśród tych ,które mogłem wybrać wyróżniają się tym do czego są przeznaczone.Nie chcę tu mówić ,że są najlepsze ale są po prostu sprawdzone. Po kilku poprawkach i przy pomocy (szkoleniu) pana fachowca nauczyłem się ja i cała rodzinka jak z solarami postępować.Dwa zestawy po 10szt rur każdy zalane glikolem,sterownik Firmy GECO G-403-P10 .Moje solary pracują w trybie podgrzewania CWU i wspomaganiu ogrzewania CO.Jeszcze nie było wysokich temperatur ale już dogrzały wodę w zasobniku 300 lit. do 42stc.Na pewno dołożymy jeszcze jeden element po to by użytkować je wydajniej we współpracy z CO.Na naszą 4-osobową rodzinę już wystarczą dwa elementy a trzy to już swego rodzaju majstersztyk.Bardzo bezpieczny system,który pozostawiasz w działaniu i wyjeżdżasz np. na wakacje.

pzdr.

kgasiorowska
13-04-2009, 12:25
Dziekuje za odpowiedz. Czy mozesz mi napisac ile Cie to kosztowalo, oraz polecic mi fachowca od instalacji?

niktspecjalny
13-04-2009, 12:38
Dziekuje za odpowiedz. Czy mozesz mi napisac ile Cie to kosztowalo, oraz polecic mi fachowca od instalacji?

Polecić fachowca mogę tylko nie wiem czy tam gdzie mieszkasz przyjedzie bo roboty tu w swoim rejonie ma full.Fachowiec mieszka w Niedrzwicy Dużej koło Lublina.Za całość inwestycji czyli materiały i robocizna zapłaciłem około 11000zł(było mniej ale trochę zrobił przeróbek).

Napisz mi skąd jesteś a wtedy na priva napiszę tel.kom i sama zapytasz co i jak .

pzdr.

irysy
13-04-2009, 14:10
U mnie pracuje zestaw z firmy Galmet- płaskie solary, zasobnik 300l. zespół pompowy, sterownik TDC 3 . Swoją służbe rozpoczął w listopadzie i jak do tej pory nie mam żadnych zastrzeżeń. Dwa tygodnie temu wygasiłem kocioł i od tego czasu solarki grzeją wodę już samodzielnie. Temp. wody w zasobniku dochodzi nawet do 65-67 st. tak więc gorącej wody jest aż nadto. Cena całości czyli zestaw, rurki miedziane z otuliną oraz robocizna to 8000 PLN.

cieszynianka
13-04-2009, 15:09
Zerknij tu:

http://forum.muratordom.pl/solary-moge-doradzic-i-pomoc-w-tym-zakresie,t119364.htm?highlight=solary

http://forum.muratordom.pl/jakie-solary,t122415.htm?highlight=solary

http://forum.muratordom.pl/kolektory-sloneczne-pierwsze-wrazenia,t105079.htm?highlight=solary

http://forum.muratordom.pl/kolektory-sloneczne-pomozcie,t112924.htm?highlight=solary

:wink:

niktspecjalny
13-04-2009, 15:43
U mnie pracuje zestaw z firmy Galmet- płaskie solary, zasobnik 300l. zespół pompowy, sterownik TDC 3 . Swoją służbe rozpoczął w listopadzie i jak do tej pory nie mam żadnych zastrzeżeń. Dwa tygodnie temu wygasiłem kocioł i od tego czasu solarki grzeją wodę już samodzielnie. Temp. wody w zasobniku dochodzi nawet do 65-67 st. tak więc gorącej wody jest aż nadto. Cena całości czyli zestaw, rurki miedziane z otuliną oraz robocizna to 8000 PLN.

witam

Piszesz ,że solary grzeją wodę do zasobnika już do temp. 65-67st i to ,że masz jej aż nadto.Mam pytanie czy przy jeszcze nie za dużych temp.zewn,ilości słoneczka ta temp. jest trochę za wysoka.?Co się stanie gdy słonko będzie bardziej operowało na niebie?.I jeszcze ostatnie pytanie.Natknąłem się na twoją wypowiedź:


A mój plan jest następujący. W związku z wysokimi cenami zestawów solarnych mam zamiar przygotować w ścianach niezbędne instalacje(przewody, rurki) w celu uniknięcia kucia w gotowym domu, a w momencie zauważalnego spadku cen bądź też wysokich refundacji dokupić i zainstalować resztę. I tu pytanie do eksperta. Co i jak mogę na etapie budowy domu wykonać...?

Jeżeli możesz powiedzieć co z tymi pomysłami i tą refundacją ?.I jeszcze jedno .Czy dogrzewasz także tym zestawem CO i czy masz podłogówkę?

pzdr.

irysy
13-04-2009, 20:28
Jeżeli chodzi o wysokie temperatury to będzie montowany mieszacz na wyjściu ciepłej wody z zasobnika czyli ustalam max. temperaturę na zasobniku na 80 st. a na mieszaczu ustawiam temperaturę jaką chcę mieć w instalacji. Niestety żadnej refundacji solarów nie udało nam się uzyskać. Pytaliśmy w gminie, w urz. wojewódzkim, dzwoniliśmy do Ministerstwa Ochrony Środowiska- niestety nic wskóraliśmy. Instalacja grzeje tylko cwu .

niktspecjalny
13-04-2009, 21:44
Jeżeli chodzi o wysokie temperatury to będzie montowany mieszacz na wyjściu ciepłej wody z zasobnika czyli ustalam max. temperaturę na zasobniku na 80 st. a na mieszaczu ustawiam temperaturę jaką chcę mieć w instalacji. Niestety żadnej refundacji solarów nie udało nam się uzyskać. Pytaliśmy w gminie, w urz. wojewódzkim, dzwoniliśmy do Ministerstwa Ochrony Środowiska- niestety nic wskóraliśmy. Instalacja grzeje tylko cwu .

witam

Czekaj ,czekaj bo czegoś nie kumam.Wyżej piszesz ,że od listopada już Ci pracują bez mieszacza?.Czyli koszt zwiększy się o kilkaset zł.Po drugie solary opłacają się jeżeli w domciu jest podłogówka i dogrzewanie CO.

pzdr.

irysy
14-04-2009, 19:38
Ad.1Mieszacz kosztował mnie 200 PLN więc koszt raczej nie jest powalający.
Ad2. Kto Ci powiedział,że opłaca się instalować solary tylko w przypadku kiedy wspomagają także co.
Ad.2a Nigdy nie twierdziłem, że solary na pewno się opłacają. W moim przypadku chciałem mieć święty spokój z paleniem w kotle w okresie wiosenno-letnim.
Jeszcze jakieś pytania...? :D

Grreeg
14-04-2009, 21:13
Dołączę się do wątku.
Mam zamiar zainwestować w HEWALEX TLP 300 (zestaw-3 panele, zasobnik 300l + drobiazgi)

Mnie proponowano panele płaskie. Ponoć na tych rurowych leży długo śnieg zimą i jest kłopot. Czy tak faktycznie jest?

Cena na dziś dzień to ok. 10 000zł. za zestaw.

niktspecjalny
14-04-2009, 23:15
Ad.1Mieszacz kosztował mnie 200 PLN więc koszt raczej nie jest powalający.
Ad2. Kto Ci powiedział,że opłaca się instalować solary tylko w przypadku kiedy wspomagają także co.
Ad.2a Nigdy nie twierdziłem, że solary na pewno się opłacają. W moim przypadku chciałem mieć święty spokój z paleniem w kotle w okresie wiosenno-letnim.
Jeszcze jakieś pytania...? :D

Już żadnych pytań tylko same odpowiedzi.
ad1.nie pisałeś nic ,że już masz mieszacz.
ad2.w takim zestawie szybko się zwracają
ad3.rzeczywiście masz święty spokój.
:)

odaro
15-04-2009, 07:48
Ad.1Mieszacz kosztował mnie 200 PLN więc koszt raczej nie jest powalający.
Ad2. Kto Ci powiedział,że opłaca się instalować solary tylko w przypadku kiedy wspomagają także co.
Ad.2a Nigdy nie twierdziłem, że solary na pewno się opłacają. W moim przypadku chciałem mieć święty spokój z paleniem w kotle w okresie wiosenno-letnim.
Jeszcze jakieś pytania...? :D

Już żadnych pytań tylko same odpowiedzi.
ad1.nie pisałeś nic ,że już masz mieszacz.
ad2.w takim zestawie szybko się zwracają
ad3.rzeczywiście masz święty spokój.
:)

Które firmy oferują podgrzewanie CO solarami.

Jest mało firm które oferują takie rozwiązania.

mariobros35
15-04-2009, 10:43
Ad.1Mieszacz kosztował mnie 200 PLN więc koszt raczej nie jest powalający.
Ad2. Kto Ci powiedział,że opłaca się instalować solary tylko w przypadku kiedy wspomagają także co.
Ad.2a Nigdy nie twierdziłem, że solary na pewno się opłacają. W moim przypadku chciałem mieć święty spokój z paleniem w kotle w okresie wiosenno-letnim.
Jeszcze jakieś pytania...? :D

Już żadnych pytań tylko same odpowiedzi.
ad1.nie pisałeś nic ,że już masz mieszacz.
ad2.w takim zestawie szybko się zwracają
ad3.rzeczywiście masz święty spokój.
:)

Które firmy oferują podgrzewanie CO solarami.

Jest mało firm które oferują takie rozwiązania.
są takie firmy ale po pierwsze to musiałbyś mieć rozległy dach aby pomieścić kolektory w ilośc 160 -i 180 rór prożniowych zaiwestować w zasobnik hydroakumulacji ciepła no i w domu przeważającą instalacją grzewczą musiała by być podłogówka zimą było by o.k ale latem gdy słoneczko mocniej operuje na niebie dobrze by było mieć gdzie oddać nadwyżkę energii wtedy dobrze by mieć np basen ktury można by było tymi solarami podgrzewać.Co do firm to np sub sole oferuje takie rozwiązanie

sonar34
08-08-2012, 13:05
Mam takie 2 propozycje. Z Hewalexu proponują 300l + 3 kolektory, A z kospela 300 l + 2kolektory.

Kospel droższy bo 12 000 z montażem , a Hewalex 10 500.

Dodam ,że oferuja to dwie różne firmy monterskie.

asolt
28-03-2013, 22:27
Moja ciocia ma kolektory firmy Makroterm i bardzo sobie chwali. Innych firm niestety nie znam.

8 postów i w kazdym słowo klucz Makroterm, a w 3 dodatkowo ciocia.
Czyżby Makroterm stracił klientów ze tak musi naganiać na fm, na innych forach zresztą też ?

gentoonx
28-03-2013, 22:51
kupujta kolektory Maktoterm najlepiej razem z integratorem do wspomagania CO też. Skoro ciocia sobie chwali :lol: