PDA

Zobacz pełną wersję : umowa notarialna- uzbrojenie terenu w przyszłości



pereł
25-11-2003, 19:40
witam.
w dniu jutrzejszym{26.11} kupuję działkę,dotychczasowy właściciel w przyszłym roku będzie uzbrajał teren w wodę i kanalizację dla całego "osiedla".Po wybudowaniu sieci zamierza przekazać ja gminie.Media będa rozprowadzone w drogach - przyłącza będą na koszt właścicieli poszczególnych działek .Jeżeli zrobię przyłącza zanim gmina przejmie wodociągi i kanalizę czy po przejęciu calości sieci bedę musiał coś gminie jeszcze za to płacić , czy nie? Jak to najbezpieczniej dla mnie sformułować w akcie notarialnym?

ślivka
25-11-2003, 20:15
Sam nigdy bezpiecznie nie sformułujesz zobowiązania.Musi napisać językiem prawnym notariusz.Nie ryzykuj oszczędzając na notariuszu.

pereł
25-11-2003, 20:44
nie zamierzam oszczędzać na notariuszu - moim zamierzeniem jest przedstawić jakiś projekt - który notariusz odpowiednio sformułuje.

Wakmen
26-11-2003, 06:24
Albo ktoś powiela wątki albo szybko potrzebuje odpowiedzi.
Moja odpowiedź jest tutaj (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=202990&highlight=#202990). CHociaż na część pytań :wink: .

pereł
26-11-2003, 18:43
powiela bo szybko potrzebuje odpowiedzi - a i tak sie poszło walić......
k $%$$%^%^&&*&*** mać:((((((
u notariusza okazało się ze działka była kupiona od agencji rynku rolnego i to gmina ma prawo pierwokupu, szlag by to jasny trafił. Od roku szukam działki - kolejne podejście spalone, przynajmniej na razie, prawdopodobieństwo że gmina bedzie chciała kupić jest nikłe, ale zawsze..
jak z budową pójdzie tak jak z kupnem to bedę miał 100 lat przy stanie surowym zamkniętym