PDA

Zobacz pełną wersję : Okap otwarty czy zamkniety ?



szczukot
14-04-2009, 12:05
Witam
Jakie okapy planujecie montowac u siebie w domu ? Zamkniete ("zabite deskami") czy otwarte (widoczne krokwie itp) ?
Czy sa jakies plusy i minusy (nie liczac wygladu) ?
Mi jedyne co sie kojarzy, to ze zabudowany jest drozszy.

Fantom

TINEK
14-04-2009, 21:39
U mnie krokwie widoczne, czyli zagłosowałem na otwarty
pozdrawiam

szczukot
14-04-2009, 22:22
Pytanie do niektorych. Co rozumieja jak zaznaczaja "inny" ? Dalem taka opcje ale nie wiem jakie tam sa mozliwosci :)

Fantom

pablitoo
15-04-2009, 06:24
Pytanie do niektorych. Co rozumieja jak zaznaczaja "inny" ? Dalem taka opcje ale nie wiem jakie tam sa mozliwosci :)

Fantom

Zatytułowałeś ankietę bez sensu to i nie dziw się że ludzie głosują na INNY - bo nie wiedzą o co Ci chodziło ...

Generalnie podbicie okapu / bo chyba o to Ci chodziło / można wykonać na trzy konstrukcyjne sposoby :

- nadbitka - czyli dechy ponad krowkwiami - widoczne krokwie
- podbitka po skosie - czyli dechy nabite po skosie połaci - krokwie niewidoczne

Te dwa to Twój "otwarty"

- podbitka skrzynkowa - dechy nabite prostopadle do powierzchni ściany tworzące zamknięta powierzchnię okapu

To Twój "zamkniety" .

Nikoru
15-04-2009, 06:37
Mi jedyne co sie kojarzy, to ze zabudowany jest drozszy.
Fantom

Droższy? To chyba rozmawiamy o rożnych okapach.

Zabudowany rozumiem, że podszafkowy. I tak też zagłosowałam. Ale z moich obserwacji wynika, że są one raczej tańsze.

Te widoczne nazywają się chyba kominowe. A są jeszcze podszafkowe, których od frontu pod szafką nie widać (nie trzeba też wysuwać teleskopów). Ale nie wiem, jak się nazywają.

Zmień nazwy w ankiecie (pogrzeb w internecie, poszukaj, jakie są rodzaje okapów), bo teraz nie wiadomo o co chodzi.

dode
15-04-2009, 12:35
:D

15-04-2009, 13:20
jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
w tym wypadku jednak sondaż ma dotyczyć - podbitka czy nadbitka
i było to wielokrotnie wałkowane na forum

p.s.
tego typu ankiety umieszcza sie w dziale "sondaze"

szczukot
18-04-2009, 14:48
Otwarty mialem na mysli widoczne krokwie
zamkniety - krokwie niewidoczne - dolwonlie czy po skosie cz nabite prostopadle do sciany

Fantom

kar_ma
18-04-2009, 19:38
Czytam ankietę i nie rozumiem o co chodzi. Dla mnie pierwsze skojarzenie - okap to urządzenie w kuchni - nad kuchenką do wciągania zapachów.
Po przeanalizowaniu postów widzę, że chodzi o sposób wykończenia dachu i rodzaj podbitki.
Może da się jakoś zmienić pytanie w ankiecie, aby było bardziej precyzyjne...?

szczukot
20-04-2009, 07:35
p.s.
tego typu ankiety umieszcza sie w dziale "sondaze"

A w jakim dziale mam ??

Fantom

szczukot
20-04-2009, 07:41
Utworzylem nowy watek-ankiete (tego sie nie da zmodyfikowac)

http://forum.muratordom.pl/,t157737.htm

Fantom