PDA

Zobacz pełną wersję : uzbrojenie terenu w przyszłości



pereł
25-11-2003, 19:47
witam.
w dniu jutrzejszym{26.11} kupuję działkę,dotychczasowy właściciel w przyszłym roku będzie uzbrajał teren w wodę i kanalizację dla całego "osiedla".Po wybudowaniu sieci zamierza przekazać ja gminie.Media będa rozprowadzone w drogach - przyłącza będą na koszt właścicieli poszczególnych działek .Jeżeli zrobię przyłącza zanim gmina przejmie wodociągi i kanalizę czy po przejęciu calości sieci bedę musiał coś gminie jeszcze za to płacić , czy nie? Jak to najbezpieczniej dla mnie sformułować w akcie notarialnym? POMOCY. nie jestem prawnikiem - a pół godziny temu dowiedziałem się że mogę na włascicielu to wymóc- jak to zrobić aby sie zabezpieczyć????

Wakmen
26-11-2003, 04:55
W tym wątku (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=17428&highlight=) opisałem mój problem dotyczący podłączenia wody do działki. W każdym przypadku o jakim słyszałem wykonany wodociąg przez prywatnego inwestora/ów przechodzi na rzecz gminy. Nie ma innej możliwości (jeżeli się mylę sprostujcie). Co się zaś tyczy kosztów podłączenia to uiszczane są one tylko raz. Inna sprawa to taka, że cena jaką zapłaciłbyś teraz prywatnemu inwestorowi czy później gminie za podłączenie mogą być różne ( i zawsze są) na korzyść jednego lub drugiego. A jak zagwarantować to w akcie notarialnym (i czy warto) tego to Tobie już nie powiem. Jeszcze nie dzisiaj.