PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma ścian fundamentowych - mam mętlik, HELP !



Joker_28
14-04-2009, 17:43
Witam,

Im więcej czytam, tym mniej wiem, a więc pilnie pytam !

Chodzi o izolację poziomą przeciwwilgociową na ściany fundamentowe, pod ściany z ceramiki. W projekcie stoi 2 x papa na lepiku.

Za namową majstra położyłem 1x papa termozgrzewalna na lepiku na zimno - dysprobit. Jedna warstwa z zakładką 20 cm do wewnątrz, na zewnątrz bez zakładki - równo z licem ściany. Wg niego to wystarczy, papa sama się zwulkanizuje.

Ale teraz wilgoć mi się śniła, kapilarna taka :o i mam spore wątpliwości, czy to wystarczy. Czy nie trzeba położyć aby drugiej warstwy ? I co z zewnętrzną zakładką - zbędna? Chodzi o sen spokojny :oops:

Mam jeden dzień (jutro), aby jeszcze coś zdziałać, zanim ruszy murarka - doradźcie proszę. Z góry dziękuję!

JACUŚ
14-04-2009, 18:34
Mozesz spac spokojnie

Joker_28
14-04-2009, 19:16
Czyli, że zamiast 2x papa na lepiku może być 1x papa termozgrzewalna, dobrze rozumiem ? Nigdzie nie znalazłem na to jednoznacznej odpowiedzi ..

listek
14-04-2009, 19:54
Czyli, że zamiast 2x papa na lepiku może być 1x papa termozgrzewalna, dobrze rozumiem ? Nigdzie nie znalazłem na to jednoznacznej odpowiedzi ..

Tak może być. Spij spokojnie :D

Vafel
14-04-2009, 20:54
Za namową majstra położyłem 1x papa termozgrzewalna na lepiku na zimno - dysprobit. Jedna warstwa z zakładką 20 cm do wewnątrz, na zewnątrz bez zakładki - równo z licem ściany. Wg niego to wystarczy, papa sama się zwulkanizuje.

Jak termozgrzewalna, to czemu zrobiłeś na lepiku?

I czemu przy termozgrzewalnej na lepiku może być jedna warstwa, a przy nietermozgrzewalnej na lepiku muszą być dwie?

Dopytuje, bo sam mam ostatni dzwonek, żeby na coś się zdecydować. Zostały mi dwie opcje: albo papa podkładowa (na osnowie z czegoś tam, w każdym razie nie tektury) na lepiku x2 albo papa podkładowa termozgrzewalna na osnowie z czegoś tam - nie tektury, zgrzewana x2 i nie wiem na co się zdecydować... :-?

les111
14-04-2009, 21:36
Zakładka wewnętrzna /jak u Ciebie 20cm/ służy do połączenia z izolacją na chudziaku np.folia 3mm,chodzi o ciągłość izolacji zakład zewnętrzny jest zbyteczny,u mnie o ile pamientam pape składali w 3 zakładki

Vafel
16-04-2009, 11:30
Czy ktoś może rozwinąć temat dlaczego w przypadku papy termozgrzewalnej wystarczy 1 warstwa, a przy lepiku potrzebne są dwie warstwy (mówię o izolacji poziomej ścian fundamentowych)?

Czy papa BITUMAT - EXTRASKLOBIT PE - G200 S40 (http://www.icmarket.pl/bitumat-extrasklobit-g200-p-10695.html) będzie OK i wystarczy jedna warstwa takiej papy?

Dzięki,

RafalT88
16-04-2009, 15:27
Dla pewności jeśli chcesz można zastosować uszczelnienie ja na rysunku

http://www.muratordom.pl/images/odtwarzanie_izolacji_pionowej_1fD(1).jpg

A_dam
16-04-2009, 16:10
A co to za elastyczny materiał służący uszczelnieniu między cokołem a ścianą parteru?

RafalT88
17-04-2009, 05:09
A co to za elastyczny materiał służący uszczelnieniu między cokołem a ścianą parteru?

Szczerze :o - pojęcia nie mam!!! Ale pewnie coś jest skoro tak sugerują w fachowych pismach. Nie zastanawiałem sie nad tym (może jakiś kit albo masa silikonowa) ale skoro ktoś by chcial mieć "super szczelne" połączenia to może pogrzebać w internecie. :D

Ryska
17-04-2009, 07:29
Rozbrajają mnie takie rysunki :evil:
Szczególnie jeśli to dotyczy izolacji poziomej ułożonej na ławie.
OK - jest ładnie opisane że taka izolacja między ławą a ścianą fundamentową ma być, jest ale juz z czego ? ile warstw ? jakie zakładki ? nikt nie narysuje.
Takich rysunków oglądnęłam dziesiątki i dalej nic nie wiem, poza tym że ma być izolacja pozioma.

RafalT88
17-04-2009, 09:52
OK - jest ładnie opisane że taka izolacja między ławą a ścianą fundamentową ma być, jest ale juz z czego ? ile warstw ? jakie zakładki ? nikt nie narysuje.


Polecam fajną stronę prezentacji rozwiązań ICOPAL - filmy i szczegółowe zdjęcia. Ja by najmniej jestem pod wrażeniem. Jest tam fajny film od podstaw jak posadowić fundament, jak zaizolować (kolejność, warstwy) dobre dla wszystkich od laików po fachowców

http://www.mojalbum.com.pl/Foto-XGRSHIOM.jpg
http://www.mojalbum.com.pl/Foto-DH4YS7PU.jpg