PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo mała łazienka-zostawić, czy burzyć sciany



kksia
25-11-2003, 22:40
Mamy dwie łazienki 1,25 m*2,8 m. Zastanawiamy się własnie, czy decydować się na duży remont chociaż jednej, co wiąże się z wydaniem ogromnych dla nas pieniędzy (gruba, działowa ściana) i pomniejszeniem sąsiedniego pokoju (trochę szkoda, bo będzie malutki, a nie mamy za dużo przestrzeni na 4 osoby)
Inne wyjscie- tylko remont z wymiana urządzeń na mniejsze i zgrabniejsze. Dużo taniej.

Proszę o Wasze rady, a szczególnie opinie osób, któr korzystają(ły) z tak małych łazienek. Czy warto wydawać tyle kasy ( i pomniejszać pokój)?
A może ktoś widział ładne projekty takich małych i wąskich łazienek?

pitbull
26-11-2003, 07:53
Unowoczesnic lazienke, ale najlepiej gdyby Ci ktos pomogl, obejrzal istniejace uwarunowania techniczne - slowem zrobil projekt. Musisz patrzec kompleksowa na calosc powierzchni mieszkalnej.

kksia
05-12-2003, 22:29
Pitbull, a znasz jakiegoś projektanta godnego polecenia na Śląsku?

wacholec
06-12-2003, 22:07
a dlaczego odrazu postawienie ścianki to ogromny wydatek?
Przy obecnych cenach sanitariatów do łazienki to chyba ma sens
poza tym wazne jest co ma ta lazienka dawac i czy spedzasz w niej duzo czasu i lubisz to czy tylko wskakujesz sie tam umyć...

kksia
08-12-2003, 09:39
Wacholec,
postawienie to może nie, ale wyburzenie starej, projekt itp. A projekt zrobic muszę, jeśli się zdecyduję na powiększenie, bo ściana gruba i nie mozna jej zbużyć ot tak sobie.
Dlatego, pomimo tego, ze lubię długo siedzieć w łazience, zastanawiam sie czy nie zostawic takich małych. Tym bardziej, że są dwie.
Bardzo by mi zależało na opinii kogoś, kto ma taka małą łazienkę.

kksia
09-12-2003, 01:07
fajnie macie! :D Nikt nie ma i nigdy nie miał małej łazienki.

wacholec
10-12-2003, 23:23
Powiem tak. Mam w domu mala i duza lazienke. ta mala wciaz mnie denerwuje bo ciagle sie o cos w niej obijam a tam mam wanne - niewiedziec czemu akurat tak...
Wole zdecydowanie duza.
A z ta scianka to nie rozumiem bo z tego co piszesz to chyba nie mieszkasz w bloku...
A w domku prywatnym stawiasz jedna burzysz druga albo odwrotnie i po klopocie
Chyba mi nie powiesz ze u Was inspektorzy chodza i mierza domy czy sie z planami zgadzaja.
Ja wykonuja adaptacje budynku i robie juz dwa lata i dopiero teraz rebie inwentaryzacje jak 2 stropy wymienilem bo nie chcialem czekac na pozwolenie a tak na inwentaryzacji beda juz nowe.
Jakos nikt mnie nie wiesza ani nie zamyka
Pozdrawiam

mag
11-12-2003, 20:35
fajnie macie! :D Nikt nie ma i nigdy nie miał małej łazienki.
Ja mam mala lazienke. Rozplanuj to jakos z glowa i zobaczysz, ze nawet taka mala powierzchnia jest wystarczajaca. Mniejsza umywalka, zamiast wanny prysznic, pralka wyniesiona do kuchni(w zabudowie), jedna waska szafka, ale za to pod sam sufit, albo jeszcze lepiej witryna, nie bedzie sprawiala wrazenia ciezkosci, do tego jasne kolory, duze lustra powiekszajace optycznie pomieszczenie i okaze sie, ze jest sporo miejsca.

kksia
11-12-2003, 21:24
[quote="wacholec"]
A w domku prywatnym stawiasz jedna burzysz druga albo odwrotnie i po klopocie
Chyba mi nie powiesz ze u Was inspektorzy chodza i mierza domy czy sie z planami zgadzaja.

Wacholec,
tu chodzi o kasę.
Na projekt ( bo sama nie zdecyduję o wyburzeniu ściany, tym bardziej że jest gruba, a nad nią też jest ściana)
Na wyburzenie
Na postawienie nowej
Na remont przylegających pomieszczeń.
Dlatego zastanawiam się, czy nie zadowolić się tym co jest.

wacholec
12-12-2003, 23:26
Ja widze ze jestes przekonan na mala tylko poszukujesz akceptacji od kogos kto ma taka mala wiec powyzej ja chba dostalas.
Do dziela i powodzenia

kksia
13-12-2003, 15:48
Nie zdecydowałam się jeszcze.
Podjęłam natomist decyzję o zatrudnieniu projektanta (architekta?), który pomoże podjąć tą i inne decyzje o przebudowie wnętrz w mojej kostce.
Na razie szukam takiej osoby i zbieram kasę na projekt.
Ale liczę też na pomoc forumowiczów, w tej i innych kwestiach :D

wacholec
24-12-2003, 15:33
To ten architekt dopiero z Ciebie zedrze :D
Życze zdrowych i spokojnych Świąt.
i Szczęśliwego Nowego roku aby przynióśł rozwiązanie Twojego kłópotu.

myszul
17-06-2004, 07:45
[quote="kksia"]Nie zdecydowałam się jeszcze.
Podjęłam natomist decyzję o zatrudnieniu projektanta (architekta?), który pomoże podjąć tą i inne decyzje o przebudowie wnętrz w mojej kostce.
Na razie szukam takiej osoby i zbieram kasę na projekt.




Daj mi namiary na TWOJEGO architekta. Mieszkam w Katowicach

robert skitek
04-07-2004, 18:55
zobacz mojš malusiš lazienkę:
http://rsplus.com.pl/projekty/Tychy_mieszk/real/m10.jpg
http://rsplus.com.pl/projekty/Tychy_mieszk/real/m09.jpg
pozdrawiam