PDA

Zobacz pełną wersję : Skalniak od zera



Snowdwarf
15-04-2009, 06:33
witam, obecnie jestem na etapie przymierzania sie do budowy skalniaka - ze względu na ukształtowanie działki i warunki 'ziemne' będzie to skalniak jednocześnie pełniący rolę "murka oporowego" niwelującego różnicę poziomów - różnica ta nie jest zbyt duża (od ok. 20cm do ok 50cm wysokości).
Skalniak edzie jednak w miarę długi ok 20mb

Prosze o rade:
- jak zabrać się do budowy skalniaka przede wszystkim jak wykonać i z czego środek skalniaka (wnętrze)
- czy mogę użyć gruzu np. ceglanego, jakie kamienie musze kupić na wierzch (niestety nie posiadam praktycznie żadnych naturalnych kamieni na działce)

postaram się wrzucić jakieś rysunki/szkice

będę wdzięczny za wszelką pomoc w temacie
pozdrawiam

Elfir
15-04-2009, 09:09
Przede wszystkim większość roślin skalnych lubi podłoże lekkie i przepuszczalne, wiec nie dawaj tam tofu i gliny.
Kamienie użyj jednakowe na cały skalniak i murek, najlepiej takie, jakie dominuja w okolicy. Z tym, ze dobrze zrobic estetyczny skalniak z otoczaków trzeba umiec, o wiele łatwiej zrobić je z płyt i łamanych głazów.

Snowdwarf
16-04-2009, 04:54
a czy na sam dół skalniaka mogę użyć gruzu ceglanego? oczywiście potem zostanie on pokryty właściwymi kamieniami (najprawdopodobniej łupkiem)...

Elfir
16-04-2009, 08:06
tak, mozna, ale wtedy licz na to, ze gleba bedzie sie szybciej przesuszac.