PDA

Zobacz pełną wersję : Dreny w studni? Zakopać?



ememik124
15-04-2009, 08:36
Witam,
Od paru lat powolnym tempem buduje dom wraz z rodzina. Ostatnio padl pomysl aby z piwnicy urzadzic pokoj mieszkalny, jednak w tejze piwnicy jest studnia (gł. ~2m). Po zasypaniu, przez dreny ciagle splywa woda! Jaki jest najlepszy sposob na zakopanie tej studni aby wilgoc pozniej nie przenosila sie na scainy, sufit?
Pozdrawiam Michał

zbigmor
15-04-2009, 08:51
Witam,
Od paru lat powolnym tempem buduje dom wraz z rodzina. Ostatnio padl pomysl aby z piwnicy urzadzic pokoj mieszkalny, jednak w tejze piwnicy jest studnia (gł. ~2m). Po zasypaniu, przez dreny ciagle splywa woda! Jaki jest najlepszy sposob na zakopanie tej studni aby wilgoc pozniej nie przenosila sie na scainy, sufit?
Pozdrawiam Michał


Jeśli przez dreny ciągle spływa woda do studni to jej zakopanie spowoduje (spowodowało?), że woda znajdzie sobie inne ujście w jej pobliżu.
Może lepiej jakoś ją przykryć i niech zostanie?

ememik124
15-04-2009, 08:53
No tak ale chodzi mi o to w jaki sposob pozbyc się studni? Zalezy mi na pokoju mieszkalnym z tej piwnicy

zbigmor
15-04-2009, 09:03
No tak ale chodzi mi o to w jaki sposob pozbyc się studni? Zalezy mi na pokoju mieszkalnym z tej piwnicy


Ale czy fakt tej studni pod podłogą wyklucza mieszkanie w tym pomieszczeniu?
Dążę do tego, że wg mnie można z tym żyć, a przeróbka tego może być bardzo kosztowna.

ememik124
15-04-2009, 09:08
tak jednak bedzie przechodzila wilgoc co spowoduje powstanie grzyba, wilgoci na scianach podlodze (woda bedzie szla w gore ) i czy jest sposob na zniszczenie doslowne tej studni :)? Pozdrawiam

zbigmor
15-04-2009, 09:50
tak jednak bedzie przechodzila wilgoc co spowoduje powstanie grzyba, wilgoci na scianach podlodze (woda bedzie szla w gore ) i czy jest sposob na zniszczenie doslowne tej studni :)? Pozdrawiam


Dynamit? :)
Dreny z tej studni musisz wyprowadzić na zewnątrz, a wtedy możesz ją zasypać.